Keresés

Részletes keresés

kwest Creative Commons License 2002.06.06 0 0 55
Először a gólkülönbség számít, majd a több rúgott gól, és csak ezután az egymás elleni.
Hinteni kell egy nyolcast az olaszoknak :))))
Előzmény: relf2 (54)
relf2 Creative Commons License 2002.06.06 0 0 54
Ha valami csoda folytán mégis verjük az olaszokat, és verjük természetesen Ecuadort, az már elég lesz?
Mert számolom: ha mexico is veri Ecuadort, ugyanúgy 6 pontosak és az egymás elleni meccs őnekik kedvez.
Most mi van?
Előzmény: kwest (53)
kwest Creative Commons License 2002.06.06 0 0 53
Akkor taktikázzunk tovább :)))

Revideó, mivel Niko mégis maradhat nálam, és így Tomas esik ki.
4-1-3-2

Pletikosa

Saric Simunic R. Kovac Jarni

Soldo

N. Kovac Stanic Rapajic

Olic Vugrinec (Suker)

Ez egész jól nézne ki, bár sajnos nincs túl sok esély az olaszok ellen.

Előzmény: relf2 (52)
relf2 Creative Commons License 2002.06.06 0 0 52
Én 3-5-2 taktikát javasolnék.

De a védelemtől félek!

Eddig is hiányzott Tudor és Simic, most még Zsivkovic se lesz, ettől tartok.
A gyors olasz támadások, Vierivel és Inzaghival szétzilálhatják a védelmet.

Vugrinec és Stanic kellene Rapaic mellé!

Előzmény: kwest (51)
kwest Creative Commons License 2002.06.06 0 0 51
Ez így van. Nem volt ez lélektelen játék még az első félidőben sem, csak egy hatalmas taktikai melléfogás. Egyébként Blazevic kedden szinte szóról-szóra ugyanazt mondta, amit én már a meccs előtt is (valahol itt lejjebb; az aggodalom a 4-5-1 és defenzív középpálya, valamint Suker posztja miatt).

A Stanic-kérdés. Valószínűleg kezdetni kéne. Én beáldoznám Nikót.

Előzmény: gáztűzhely (49)
kwest Creative Commons License 2002.06.06 0 0 50
Suker és Prosinecki kimarad. Prosinecki helyén Rapajic fog játszani (jó volt szerintem Mexikó ellen), és végre jön az, aki nagyon kell ebbe a csapatba: Ivica Olic. Csak azt nem tudom, hogy miért nem Boksic helyére. Sukert nyugodtan benn lehetne hagyni, de igazi csatárként. Vagy ha már mindenképpen ki kell kerülnie, akkor hadd beszélgessen Boksiccsal a kispadon. A pályán meg Vugrinec intézkedhetne (Balabant kockázatosnak tartom, bár a selejtezőkön jól nyomta).
Előzmény: relf2 (48)
gáztűzhely Creative Commons License 2002.06.05 0 0 49
A Knézy melyik meccset nézte?
Azt mondta nem hajtottak,lélektelenül játszottak!?
Az tény hogy nem voltak kirobbanó formában,de 10 percig 10emberrel csak nyomták a mexikót,úgy hogy azok alig értek labdába.
Remélem összeszedik magukat a horvátok.

Egyébként lélektelen játékra HORVÁT ember nem képes,csak mi magyarok..

relf2 Creative Commons License 2002.06.05 0 0 48
Azt olvastam itt azIndexen, hogy Jozic fiatalokat küld az olaszok ellen.

Meg kell próbálni a lehetetlent!

Egy javaslat:

csatároknak:Olic, Vugrinec, Balaban

Középpályára:Stanic és Rapajic mindenképpen!

temes Creative Commons License 2002.06.03 0 0 47
Valami hiányzott a csapat játékából (leginkább a gól).
Ez a teljesítmény kevés lesz a másik két csapat ellen...
ChrisRea Creative Commons License 2002.06.03 0 0 46
Prosinecski már a múltkor is öreg volt de most...

nem volt 2 jó passza, állandóan eladta a labdát, leállt szöszmötölni a támadásnál, majd hátra adta..

Szerintem Szlovénia messzebb jut most mint ők (bár a németek ellen:)))

kwest Creative Commons License 2002.06.03 0 0 45
Hát igen, tegnap említettem azt a 4-5-1-et. Ez ennyire elég. Az első félidőben nyoma sem volt a horvát stílusnak, aztán Rapajic megpróbálta; de csatár nélkül nem lehet semmit csinálni. Asszem ez egyértelmű kiesés. F*szér' nem lehetett lecserélni Boksicot a félidőben, meg feltolni Sukert?
Előzmény: relf2 (44)
relf2 Creative Commons License 2002.06.03 0 0 44
Ettől féltem...

VÉGE!!! KÉSZ!!!

Az a legelkeserítőbb, hogy mintha a magyarokat láttam volna játszani:

Kár..

kwest Creative Commons License 2002.06.02 0 0 43
Az Ozujsko jobb, mint a Coronita :))))
Előzmény: Strong (42)
Strong Creative Commons License 2002.06.02 0 0 42
VAMOS MEXICO !!!
kwest Creative Commons License 2002.06.02 0 0 41
Ja, és még egy dolog, ami igencsak aggasztó. Ha ránézünk a középpályás sorra, ott egyáltalán nincs támadó szellemű játékos (akármit is nyilatkozgat Prosinecki). Ez valószínűleg azt jelenti, hogy a Sukernek kitalált új poszt nem hátravont csatár, hanem előretolt irányító lesz. Ez már nagyjából 4-5-1, ami egy horvát csapat esetében a halállal egyenlő.

Ott van egy Stanic. Ő füvet nyír, vagy mit csinál?

Előzmény: kwest (40)
kwest Creative Commons License 2002.06.02 0 0 40
Hát igen...

1. Egy Kovac-Simunic páros a belső védőknél nem rossz, de ugyanez egy Tudor-Simic felállással a vb egyik legjobb középső sora lett volna.

2. Ez egy nagyon összetett dolog, nem tudom, hogy mi a jó megoldás. Lehet, hogy vannak olyan fiatalok, akik játéktudásban már hozzák ezt a szintet, de van egy olyan érzésem, hogy (attól eltekintve, hogy másként nem is lehetne megoldani, mert forradalom lenne a csapaton belül, meg - a sok elégedetlenkedő hang ellenére - Horvátországban is), egy ilyen nagy tornán a "nyugdíjasok" többre képesek, mint a tehetségek, vagy éppen azok, akik már annak idején is mögöttük voltak. Éppen ebből a szempontból volt hatalmas tragédia, hogy kimaradt a 2000-es EB.

Mindensetre a holnapi meccs fog eldönteni mindent. Szerintem a védelemmel így sem lesz baj, de gólt is kell rúgni. Lesz elöl egy "lebutított" Suker, meg egy Boksics, akitől nagyon félek...

HRVATSKA!!!!!!!!

Előzmény: relf2 (39)
relf2 Creative Commons License 2002.06.02 0 0 39
Sziasztok!

Hajrá Croatia!!

DE egy kicsit félek:

1. Tudor szerintem nagyon hiányozni fog.

2.A sok "öreg" nem fogja -e egy kicsit lelassítani a csapatjátékot?
Jó focista Suker, Prosinecski, Boksic, de azért a kor az kor.
Jarni viszont még mindig olyan mint a villám!

Nagyon szorítok a horvátoknak, remélem nyerünk és meg sem állunk a döntőig !!

Kis_Joe Creative Commons License 2002.06.02 0 0 38
Ez már a hivatalosan biztos kezdők:

Mexico (4-4-2): Óscar "El Conejo" Pérez (CDSC Cruz Azul); Manuel Vidrio (Pachuca CF), Melvin Brown (CDSC Cruz Azul), Alberto Rodríguez (Pachuca CF), Rafael Márquez (AS Monaco FC); Gabriel Caballero (Pachuca CF), Alberto García Aspe (Puebla FC), Braulio Luna (CID Necaxa), Gerardo Torrado (Sevilla FC); Juan Francisco Palencia (RCD Espanyol), Cuauhtémoc Blanco (Real Valladolid)

________________________________________________________________________________

Croatia (4-4-2): Stipe Pletikosa (Hajduk Split); Boris Zivkovic (Bayer Leverküsen), Josip Simunic (Hertha Berlin), Robert Kovac (Bayern München), Robert Jarni (Panathinaikos); Zvonimir Soldo (Stuttgart), Stjepan Tomas (Vicenza), Niko Kovac (Bayern München), Robert Prosinecki (no club); Davor Suker (1860 Münich), Alen Boksic (Middlesborough)

Előzmény: kwest (37)
kwest Creative Commons License 2002.06.02 0 0 37
Vannak ilyen kezdőcsapat-szerűségek holnapra:

Croatia (4-3-1-2): 1-Stipe Pletikosa; 6-Boris Zivkovic, 21-Robert Kovac, 3-Josip Simunic, 17-Robert Jarni; 4-Stjepan Tomas, 14-Zvonimir Soldo, 10-Niko Kovac; 8-Robert Prosinecki; 9-Davor Suker, 11-Alen Boksic

Mexico (3-5-2): 1-Oscar Perez; 20-Melvin Brown, 5-Manuel Vidrio, 22-Alberto Rodriguez; 8-Alberto Garcia Aspe, 4-Rafael Marquez, 19-Gabriel Caballero, 6-Gerardo Torrado, 3-Rafael Garcia; 17-Francisco Palencia, 10-Cuauhtemoc Blanco

kwest Creative Commons License 2002.05.30 0 0 35
Zajlik az élet, de nem a legjobb hírekkel.

Simicnek kiújult a sérülése. Mexikó ellen érdekes lesz a védelem. Ugye Tudor már korábban, aztán R. Kovac, most meg Simic. Ajaj.

Prosinecki meg éppen örülget, hogy ugyanúgy nem veszik őket komolyan mint 98-ban. Ennek én is örülök.

kwest Creative Commons License 2002.05.28 0 0 34
Úgy néz ki, hogy Boksic már játszhat Mexikó ellen. Ennak annyira nem örülök (Isten ments, nem akarok semmi rosszat neki, de úgy érzem, hogy ebben a csapatban ő az igazán neuralgikus pont; azzal együtt, hogy nagyon jó játékos).
Kis_Joe Creative Commons License 2002.05.28 0 0 33
Croatia flex their muscles to dispose of Japanese club side

KOBE, May 28 (Zoomsoccer) - Croatia claimed an easy win over a Japanese club side in their latest warm-up match. The Balkan outfit won 4-0 against a select team, comprising both amateur and professional players from Toyama Prefecture clubs. Niko Kovac opened the scoring in the fourth minute, volleying home from outside the penalty box.

It was 2-0 in the 44th minute, when Robert Jarni went on one of his trademark runs on the left flank and found Davor Suker who tapped in from close range with classical left-foot shot. Anthony Seric smacked a powerful long-range shot to make it 3-0 in 82nd minute.

In addition, Goran Vlaovic completed the scoring in extra-time with a delightful chip over the goalkeeper. Croatia dominated the match, giving Toyama virtually no scoring opportunities. Star striker Alen Boksic was resting an abdominal injury, in the hope that he will be fit in time for the opening match against Mexico on 3 June in Niigata.

Meanwhile, there were mixed fortunes for two of Croatia's Group G opponents on Sunday. Ecuador saw striker Agustin Delgado return after injury. However, the South American side could only draw 1-1 with Kyoto Purple Sanga in Kobe after Alex Aguinaga found the net.

Mexico secured a 2-0 victory over Tokyo Verdy. Goals from Braulio Luna and Francsico Palencia gave them a comfortable workout, as they proved too strong for their J-League opponents

Feyd-Rautha Creative Commons License 2002.05.26 0 0 32
Balaban-t nem lehet ennyire egyszerűen elintézni. A Villában nem kapott lehetőséget, és a Vassell, Angel duó mögött ez nem is volt csoda. Még nem égett be, mert nem volt lehetősége bizonyítani. John Gregory-t azonban Graham Taylor váltotta, aki mindenképpen szeretné játéklehetőséghez juttatni az ifjú horvátot. Ha a vébén mutat valamit, akkor nem lesz nehéz bekerülnie a kezdőbe. Bár a Villa csatárkerete már nagyon erős lett, hiszen most már játszik az utánpótlás válogatott Crouch és a svédek Henke Larsson utáni legeredményesebb csatára: Allbäck is. Én bízom Balaban-ban, és a belgák elleni sorsdöntő meccsen megmutatta, hogy érdemes a bizalomra.
Előzmény: kwest (30)
temes Creative Commons License 2002.05.26 0 0 31
Jó csapat a Horvát válogatott.
Prosinecki Suker +néhány öreg róka adja a válogatott alapját, a tehetséges fiatalok, meg idővel eltanulják a játékstílust. Ez a csapat képes arra, hogy megnyerje a VB-t. Én drukkolok nekik...





kwest Creative Commons License 2002.05.25 0 0 30
Sajnos pont Balaban (és főleg Biscan) lehet a rossz példa. Mindketten nagyot égtek Angliában (legalábbis szerintem). De ha már fiatal csatár, akkor érdemes lesz ránézni Olicra. Megehet, hogy fontos szerepet kap a vb-n, és ha ez így lesz, akkor én őt tartom az egész torna egyik lehetséges meglepetésemberének.

Kösz a Sukert!

Előzmény: Wisey_ (28)
kwest Creative Commons License 2002.05.25 0 0 29
Azért mentek a dolgok a csapat háza táján az utóbbi pár napban.

- a bő keretből Sablic és Babic maradt ki, ahogy ez várható volt

- körvonalazódik a kezdőcsapat is, valószínűleg Tomas fogja ellátni a védekező középpályás posztját középen, ezzel tehermentesítve Prosineckit

- és persze valami, ami a nagy tornák előtt menetrendszerűen szokott érkezni: Boksic természetesen sérült, bár úgy néz ki, hogy Mexikó ellen játszhat

Wisey_ Creative Commons License 2002.05.25 0 0 28
Igazad van, a bolgároknál tényleg nem volt új generáció. Másik példaként majdnem megemlítettem a 94-es románokat hoztam volna, de ők ma már tele vannak feltörekvő fiatal sztárokkal.

A horvát fiatalokat igazából nem ismerem, pont a 2000-es EB kihagyása miatt. De ha valaki (Bosko Balaban) bekerül az Aston Villá-ba, nem lehet rossz játékos :-)

itt egy Suker honlap

Előzmény: kwest (27)
kwest Creative Commons License 2002.05.25 0 0 27
Talán annyi különbség van, hogy a horvátok fiatal generációja jóval erőseeb, mint a bolgároké volt akkoriban. Bár ugye, ez okozhat némi gondot is. A szlovénok elleni barátságos meccsen például már tüntetett a közönség az "öregek" ellen, de őket nem lehet kihagyni. Nemcsak azért, mert nevük van, hanem azért sem, mert valószínűleg egy ilyen tornán még mindenképpen ők azok, akik jobb teljesítményre képesek. Ebből a szempontból volt nagyon súlyos veszteség az, hogy nem jutottak ki az EB-re. Szerintem nem állt össze igazán a csapat, bár a selejtezőkbeli teljesítmény nem ezt mutatja.
Előzmény: Wisey_ (26)
Wisey_ Creative Commons License 2002.05.25 0 0 26
Szerintem a nagy generáció már megtette, amit megtehetett a 96-os EB-n és a 98-as VB-n.
Attól tartok, a mai csapat nem lesz olyan sikeres.
Hasonló lesz a helyzet, mint a bolgárokkal, akik 94-ben remek csapattal rendelkeztek, de utána el is tűntek.
A "nagy generáció" alatt egyébként a Ladic, Bilic, Jerkan, Boban, Prosinecki, Stanic, Suker, Boksic-féle csapatra gondolok. Bár néhányuk még idén is ott lesz a VB-n, már túljutottak pályafutásuk csúcspontján.
kwest Creative Commons License 2002.05.25 0 0 25
Nem történik semmi a horvátokkal. Döglenek Japánban, és vasárnap játsszák csak az első edzőmeccset.
Előzmény: kwest (24)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!