Keresés

Részletes keresés

Tycho Brache Creative Commons License 2002.05.28 0 0 908
Most jutott eszembe, hogy tavaly júniusban én is majdnem foglaltam 12 főre szállást a Mary's-nél, aztán végül az azóta második otthonommá vált Hotel L'Opera mellett döntöttünk a New Sunshine nevű ügynökségen keresztül (http://www.newsunshine.cz). Mary's-zel az volt a bajunk, hogy túl messze voltak az apartmanjai a belvárostól, bár ez, amikor az ember már amúgy is a külvárosi kocsmákra vadászik, nem olyan nagy baj:)
Előzmény: gusson (904)
Tycho Brache Creative Commons License 2002.05.28 0 0 907
Kedves gusson!

Köszönöm a beszámolót, az információkat beépítem majd a július közepén megjelenő 3. kiadásba. Amúgy az U Kocoura nem annyira veszedelmesen drága (jó-jó, nem a legolcsóbb), viszont a füstölt csirke máshol nem fellelhető unikuma a helynek, ami megér komoly áldozatokat is. Legközelebb ne hagyd ki!
A Nerudova tényleg drága, viszont van egy egyedi feelingje az utcának, az én kedvenc utcám Prágában (bár utálok rajta fölfelé menni:). Érdemes megnézni a házait kívülről, a Petrin-hegyről, vagy inkább a Sztrahovi Kolostor alatt lévő kerthelyiségből sör mellől... Na ott szívesen laknék!
Hermelín: a dobozos változatok nem az igaziak, sajtnak sajt, meg is lehet enni, de az élettani hatást a kimért, csöpögős változat fejti ki!
Hol és mennyiért volt szállásotok?

Előzmény: gusson (904)
OPi Creative Commons License 2002.05.28 0 0 906
Köszi a beszámolót, mindig élmény friss "fertözöttektől" olvasni :-) Azért ha még walami eszedbe yut, nehogy magadban tartsd !

OPi,

u.i. : el is megyek este a legkozelebbi PU lelőhelyre. De lehet hogy nem birom ki estig :-)

Előzmény: gusson (905)
gusson Creative Commons License 2002.05.27 0 0 905
Bocs, egy / kimaradt, így megvastagodott a mondandóm fele, de úgysem ez a lényeg.

gusson

Előzmény: gusson (904)
gusson Creative Commons License 2002.05.27 0 0 904
Tycho Brache

Legelőször is egy hatalmas köszönöm!
Két napot töltöttünk Prágában a múlt héten. Három turistakellék volt velünk barangolásaink során: egy Panoráma útikönyv, egy térkép és az általad összeállított Prágai sörkalauz. A látnivalókat az útikönyv, a hasznos tudnivalókat a Sörkalauz tartalmazta. :-)

Egyszer ettünk a 3+3+3 nevű étteremben, a kiszolgálás gyors, a sör jó (Staropramen-t ittam), a kaja jó volt, csak az adagok lettek 'átlagos éttermiek'.
Az árak:
sertésszelet+párkáp.+kenyeres knédli - 89 CZK
füstölt kötözött sonka+párkáp.+krumplis knédli - 89 CZK
0,5 l sör (Staropramen) - 35 CZK.
Az ettől nem messze lévő U Kocoura vendéglátó egységbe nem mentünk, mert elborzasztóan magas árakba botlottunk. Ahogy haladtunk felfelé a Nerudova utcán, egyre magasabb árakkal találkoztunk (ezek exponenciálisan emelkedtek).

A másik műintézmény, melyet a Sörkalauz alapján kerestünk fel az U Zlata Hvezda volt. Ez nagyon király hely!!! Még a kocsmázáshoz abszolút nem szokott páromnak is nagyon bejött!
Lecsurrant a gigámon két korsó Gambrinus (ez azért nagy szó, mert nem vagyok egy nagy sörbajnok), párom meg legyűrt egy igen tisztességes méretű fagylaltos palacsintát.
A hangulat óriási (épp egy rögbi meccs ment a projektoron) volt, az árak nagyon barátiak voltak.
Gambrinus 0,5l - 19,90 CZK
Gambrinus 1l - 39 CZK
Velkopopovicky Kozel 0,5l - 17,50 CZK
A fagyis-gyümölcsös palacsinta (brutális adag) - 45 CZK
Tonik - 24 CZK (elnézést...)

Ne feledkezzünk meg a Vaclavska Klobas-ról sem (25 CZK), rájártunk, mint légy a cukros vízre.

No és a Hermelín, hmmm! Betankoltunk belőle a brno-i Tescoban. Dobozos, kimért, ízesített, natur és természetesen a hagymás-fűszeres olajban úszó változat.

A Prága-fertőzést mi is megkaptuk, már azon gondolkodunk, hogy mikor mehetünk vissza.
Mi egy ottani utazási irodán (Mary's Travel - hogy hogynem, magyar a tulaj) keresztül jutottunk ki, amivel nagyon meg voltunk elégedve. Profi csapat, profi szolgáltatással. Csak ajánlani tudjuk őket.

Hirtelen ennyi.

gusson

Előzmény: Tycho Brache (903)
Tycho Brache Creative Commons License 2002.05.27 0 0 903
Pivo! Nincs valami prágai ismerősöd, aki tudna közvetíteni egy kocsmát? Robicsek, Te is rendszeresen jársz Prágába üzleti úton, nem tudsz ott valami "Ösztönözzük a külföldi befektetéseket a vendéglátóiparba!" című szervezet?
Véleményem szerint elég alacsony üzleti kockázatot rejt magában Prágában kocsmát nyitni, mert:
1. Az alapanyag a közelben tartósan rendelkezésre áll.
2. A fogyasztói kör néhány évszázada változatlan.
Csak Hermelín-t mindig rendeljünk eleget!
Előzmény: Pivovar (901)
OPi Creative Commons License 2002.05.25 0 0 902
LegKozelebbi Prágai túrámon kicsit nagyobb figyelmet fogok szentelni a potenciális pivnice lelőhelyeknek :-)
Előzmény: Pivovar (901)
Pivovar Creative Commons License 2002.05.24 0 0 901
Egy saját pivnice... de jó is lenne.
Hanem akkor 'nekünk' konzumnők helyett konzumférfiakat kellene kiállítani, akik a fogyasztás magas fokon tartásán munkálkodnának.
Úgy őszintén: menne ez?
(Mi az, hogy... :-))))
Előzmény: Tycho Brache (895)
OPi Creative Commons License 2002.05.24 0 0 900
Ugy tunik, regen jartam ebben a topicban . . .

Ezen percekig rohogtem a monitor elott :-)))))))

Előzmény: Tycho Brache (861)
Tycho Brache Creative Commons License 2002.05.24 0 0 899
Kezdetben csendes, 1-2 órányi sörözést követően meg hangos...
Előzmény: OPi (898)
OPi Creative Commons License 2002.05.24 0 0 898
Dobjuk ossze, beszallok csendestarsnak !
Előzmény: Tycho Brache (895)
Hmmmm Creative Commons License 2002.05.22 0 0 897
Asszony nelkul Pragaba!? Fuuuj!
Csak viccelek. Korbenezve ott en is ertem miert.
Beszamolo meg varat magara, csak most gyulnek a kepek, azok nelkul nehez.
Előzmény: Tycho Brache (895)
Hmmmm Creative Commons License 2002.05.22 0 0 896
Ezt en is ertem! :-)
Előzmény: Csokis (892)
Tycho Brache Creative Commons License 2002.05.22 0 0 895
Fejet kell hajtanom szlavológus kollégánk előtt. Bár szeretném többen birtokolni némelyik pivnicét, egyelőre csak vendégként fordulunk meg ott.
Össze kéne dobni pár millát, és venni egy külvárosi krimót Prágában. A Cerneho Orla jó is lenne. Szerintem tartós megélhetést biztosítana néhányunknak, és nem is annyira külvárosi. És onnantól kezdve dolgozni mennénk Prágába, nem inni, az asszony befoghatná a száját.
Előzmény: robicsek (893)
Pivovar Creative Commons License 2002.05.21 0 0 894
Csokis - azzal az egy mondattal is meg lehet ám ott élni egy darabig :-)

Előzmény: Csokis (892)
robicsek Creative Commons License 2002.05.21 0 0 893
Nem létező cseh, de létező szláv nyelvtudásaim aszongyák, hogy a pivnic az valszleg többes birtokos, ami helyes ha több van, de ebben az esetben inkább pivnice ugye a mondatban.
De nem mindegy? amig ezt megtanulod kiejteni, ugyis találsz kettőt is:)))
Előzmény: Tycho Brache (891)
Csokis Creative Commons License 2002.05.21 0 0 892
Mi mindent nem tanul az ember itt! En a "Prosim jeste jedno pivo"-nal megalltam a fejlovesben.
Tycho Brache Creative Commons License 2002.05.21 0 0 891
> (Prosím), kde je příští pivnice?

Látom itt szakértővel állunk szemben... A pivnice-t nem ragozzák ebben az esetben? (Nem létező nyelvérzékem azt súgja, hogy pivnic a helyes alak.)

Előzmény: Pivovar (889)
Dr. Lecter Creative Commons License 2002.05.21 0 0 890
rám akkor néztek furcsán, amikor megpróbáltam a lányoknak négy fagylaltot kérni...
aztán végül rájöttek, hogy mivel próbálkozom. Irtó büszke voltam.
Előzmény: Pivovar (889)
Pivovar Creative Commons License 2002.05.21 0 0 889
Csak tipp, lehet, hogy ők nem így mondják:

(Prosím), kde je příští pivnice?

A příští kimondásával vigyázni kell, nehogy köpködésbe forduljon :-)

/Priv: Tycho, levél megy este, ha el nem feledem.

Tycho Brache Creative Commons License 2002.05.21 0 0 888
Prága abszolút függőséget okoz, már az első dózis is. Ez nálam 91-ben következett be, azóta tucatszor voltam, és egyre sűrűbben megyek. Örülök, hogy jó benyomásokat szereztetek, bár ez nem is volt kétséges. Külön öröm, hogy elvétve kocsmában is jártatok:) Minden hasznosítható információt megköszönök, tedd közkinccsé mielőbb! Persze a munka előbbrevaló (már akinek...:)
A jelmondat igazából csehül lenne érdekes, bár értelme nem sok van: a következő kocsma általában méterek kérdése, az irány nem számít...
Előzmény: Hmmmm (886)
Tycho Brache Creative Commons License 2002.05.21 0 0 887
mikkkro! Július 6-án én is Prágában leszek (5-től 8-ig)!!! Kontaktáljunk még addig, hátha össze tudunk futni (mászni) valahol egy (1) sörre.
Előzmény: mikkkro (885)
Hmmmm Creative Commons License 2002.05.21 0 0 886
Te mondtad, hogy Praga fuggoseget okoz? Lehet benne valami! :-)
Csak most olvastam az utbaigazitasod, azert az az athato sorszag fele nyomkovetes biztos nem jott volna be akkor sem, ha hamarabb olvasom, mindig egymast talaltuk volna meg. Legkozelebb probalok tudomanyosabb lenni, megkeresem a szobrot is es valamifele gazzal is megtisztelem ha most legalabb a tiszteletteljes nezessel sem sikerult.
Helyet tudok mondani, ami lehet hogy nem volt meg emlitve (ilyen finom barna sort meg nem ittam!), de nem most. Holnap munka, es kulonben is ossze kell fogaalnom a dolgokat magamban is, elmeny hegyek kavaroganak, hadd ulepedjenek, a fenykepeket is erdemes megvarnom mig elohivodnak, segitenek tampontot adni. (a barna soros helyet megjegyezni eselyem sem volt, de legalabb esznel voltam es lefenykepeztem az utcatablat. :-)
Csak ugy elozetesen, a kiruccanas jelmondata regi baratom szajabol hangzott el (naponta tobb tizszer): Vo ist di nehszte birstube? :-)
(tuti nem tudom helyesen leirni, ezert fonetikus)
Előzmény: Tycho Brache (882)
mikkkro Creative Commons License 2002.05.19 0 0 885
Nagyon szépen köszi!!!
Igazából én is nézegettem, keresgéltem ezen az oldalon, de valahogy nem találtam, valószínűleg nem tudtam, mire keressek. :-)
Nem vasárnap megyek, hanem csütörtökön (május 30., Ozzfest - négy számomra ismeretlen zenekar + Slayer, Tool, Ozzy), de sörözés most nem valószínű, mert egy délután 4-től kb. éjfélig tartó szabadtéri koncert előtt inkább szűkre szabom a folyadékbevitelt :-), utána meg egyből indulunk vissza.
De július 6-án ismét indulás oda 4 napra, tisztán városnézési célokból, úgyhogy akkor majd betérek oda és iszunk egyet az egészségedre! :-)))
köszi mégegyszer
mikkro
Előzmény: Pivovar (884)
Pivovar Creative Commons License 2002.05.18 0 0 884
Az általunk időnként emlegetett mapy.cz csodákat tud tenni:

Valószínűleg valahol itt van, bár ez nem *csak egy* stadion, de csak kitalálod valahogy, melyik lesz az:

Strahovi stadionok

Megjegyzem, az itt néha szintén emlegetett sörtúráknak általában fontos eleme a keresett stadionokhoz közel található "A fekete ökörhöz" címzett 'U Cerneho Vola' a Loretánské Námestie táján.

Térkép meg itt: Strahov környéke

Ha nem vasárnap jársz arra, akkor az Ökörben vendégem vagy egy sörre!
(igaz, te fizeted, mert én nem leszek ott - hidd el, én sajnálom jobban :)

Előzmény: mikkkro (883)
mikkkro Creative Commons License 2002.05.17 0 0 883
Sziasztok,

két hét múlva mennék Prágába egy koncertre, kis útmutatást szeretnék kérni azoktól, akik jól ismerik a várost. A Strahov Stadionban lesz, címet nem tudok, valszeg a 6. kerületben van valahol. Szóval hol van, és hogy a legcélszerűbb odamenni?

köszi szépen
mikkro

Tycho Brache Creative Commons License 2002.05.16 0 0 882
Hmmmm!
Akkor legalább Keplert megtisztelhetnéd egy szál gazzal, ami ott terem bőven a szobor lábazatánál:))) Amúgy nem nehéz megtalálni az objektumot, átható sörszag terjeng a környéken...
OK, ha először mész, felmentést kapsz jegyzetelés alól, de annyit azért tegyél meg a köz javára, hogyha az útibeszámolómban nem említett kocsmára lelsz, ami valamiért különlegesen megnyeri a tetszésedet, a nevét és az utcáját jegyezd meg! Júliusban megyek újra, akkor felkeresem, és közkinccsé teszem.
Én 91-ben fényképeztem utoljára a várost, azóta nem annyira, csak kocsmai életképeket...
Hermelín-t ne feledd!
Előzmény: Hmmmm (880)
Porter Creative Commons License 2002.05.15 0 0 881
Na, visszatért az ismerősőm - én meg elbuktam a fogadást, nem lopták el a kocsiját :)

Hmmmm Creative Commons License 2002.05.14 0 0 880
Probalom memorizalni a szobor helyet, de meg ha meg is talalom, viragot tolem ne varj. Azt max halottnak vagy szeretonek. Tiszteletteljes nezes es fejhajtas legyen eleg, jo?
Es mivel eloszor megyek, remelem a pennat sem gondoltad komolyan. Najd ha mar profi leszek. Addig inkabb elvezem a benyomasokat es visszaadom az erzeseket. Azt azonban szivesen. A te es Pivovar leirasait ugysem sikerulne tulszarnyalni vagy kiegesziteni. Na es en is megkoszonom a reszletes beszamolokat, nagyon jot szorakoztam rajtuk, biztosan hasznos is lesz (itt csucsul a taskamban, kinyomtatva a sorterkep es a negysavos szotar kozott, amibol egyebkent hianyoltam a sor szot, meg ha itt a rovatban meg is talaltam).
Szoval azt hiszem, csak semmi objektiv dolog, legyen ez egy osztontura, a fenykepezo dolgot is meg idoben sikerult jozanul megfontolnom. Jobb ha nem kerek kolcson egy 100e-s keszuleket, hogy gyonyoru kepekkel terhessek haza (vagy sem, ha otthagyom valahol a 10. sor kornyeken). A varosrol van mar eleg kep, rolunk pedig jo lesz egy zenittel is. Ugy vagyok a varossal, vagy elvezem, vagy fenykepezem, a ketto egyutt nem megy. Inkabb elvezem.
Előzmény: Tycho Brache (876)
Pivovar Creative Commons License 2002.05.13 0 0 879
>Akkor nem marad mas, a szervezetemben csempeszek at amennyit lehet. :-)

Ezt hívják "szervezet bűnözésnek"? :-)))

Előzmény: Tycho Brache (877)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!