Keresés

Részletes keresés

BZoltan Creative Commons License 2011.01.13 0 0 8807

Ja, csak nem annak aki termel.

Előzmény: ronin s8 (8806)
ronin s8 Creative Commons License 2011.01.13 0 0 8806

Alapvető közgazdasági tétel, hogy a mezőgazdaság jövedelmezősége akkor a legnagyobb, amikor rossz a termés.  ;-)

Előzmény: nagyberény (8805)
nagyberény Creative Commons License 2011.01.13 0 0 8805
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.12 0 0 8804

Sziasztok!

 

Készítettem egy képet is.

 

Üdv!

Előzmény: Törölt nick (8801)
Falusi1 Creative Commons License 2011.01.10 0 0 8803

 A választ a szőlő fenológiai fázisait ismertető egyetemi tanulmány adja meg.

A szőlő kb. október közepétől március közepéig nyugalmi állapotban van, de (és ez a lényeg) ezen belül a mélynyugalmi állapot január közepével véget ér és kezdődik a kényszernyugalmi állapot.

A mélynyugalmi állapotban a szőlő akár mínusz 15 C fok vagy annál néhány fokkal nagyobb fagyot is elvisel napokig károsodás nélkül. Természetesen a fajtától függően ez az érték akár 5 C fokkal is eltérhet mindkét irányba.

A kényszernyugalmi állapotban a fagytűrő képesség azonban jelentősen, kb. a felére csökken.

 

Tehát feltételezve ugyanazt a hideget nem mindegy, hogy decemberben, vagy februárban éri a szőlőt.

 

(Ezt egyébként már legalább kétszer leírtam korábban, elnézést azoktól, akik már esetleg unják.)

Előzmény: Sanyi apó (8798)
Falusi1 Creative Commons License 2011.01.10 0 0 8802

Köszönöm a választ. Akkor tehát még nincs minden veszve.

Előzmény: RAMBO (8797)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.10 0 0 8801

Sziasztok!

 

Olyan problémával szembesültem, hogy a pincében az egyik hordón kis fehér "atkák" jelentek meg (max méretük kb 1 mm). A hordót rendszeresen letörlöm, nem penészes. A "lények" eddig csak azon a hordón jelentkeztek amelyiket nem kezeltem diópáccal.

Véleményetek szerint mik ezek a háziállatok és hogyan lehetne megszabadulni tőlük?

 

Üdv!

Ferig Creative Commons License 2011.01.09 0 0 8800

Inkább annak van nagyobb szerepe az elfagyásban, hogy adott szőlőfajta ténylegesen mennyire fagyérzékeny, továbbá mennyire volt hideg, valamint az milyen hosszú ideig tartott, illetve párosult-e a hideg valamilyen extra körülménnyel (pl. januári tavaszt követő februári tél).

Előzmény: Sanyi apó (8798)
alfi13 Creative Commons License 2011.01.09 0 0 8799

Nem a hideggel van a baj a rügyek elfagyásában. Ha ráfagy egy jégréteg és az nappal fölolvad éjszaka megfagy inkább ez árt a rügyeknek.

Előzmény: Sanyi apó (8798)
Sanyi apó Creative Commons License 2011.01.09 0 0 8798

Üdv. Mindenkinek!

Lehet, hogy buta kérdésre kérek segítséget. A szölő rügyeinek téli elfagyásában van szerepe annak, hogy decemberben vagy februárban kapta a hideget a vessző?

RAMBO Creative Commons License 2011.01.08 0 0 8797

Lemosó permetezés Nevikénnel vagy Thiosollal, még rügy barkásodás előtt. Idén ez mindennél fontosabb.

 

Aztán hüvelykujjnyi hajtásoknál Thiovittal permetezni.

Előzmény: Falusi1 (8795)
Zalancelot Creative Commons License 2011.01.08 0 0 8796

Ki így, ki úgy.

Prohászka amikor arról írt, hogy drága tüzelő a szőlővenyige, akkor nem ilyen energiaárak voltak, mint ma.

Az is igaz, amit Rambo ír, hogy használ a talajnak az összemulcsázott vessző, csak hogy az akkor járható út, ha géppel be lehet forgatni, mert kézi kultivátorral bedolgozni, ugyancsak kínos mutatvány.

Mivel 2m-es sortávú a szőlőm abba nagy géppel nem igen lehet  bemenni, csak a zöld nyesedéket dolgozom a talajba, avval a rotációs kapa is elbír.

Előzmény: Falusi1 (8794)
Falusi1 Creative Commons License 2011.01.08 0 0 8795

A vesszőkről jut eszembe. Az elmúlt nyári lisztharmat-fertőzés miatt barna foltosak a vesszők. Mivel számolhatok, illetve mit kell tennem tavasszal?

Falusi1 Creative Commons License 2011.01.08 0 0 8794

RAMBO-nak lehet igaza, mert már a jó öreg Prohászka úr is megmondta, hogy a venyige (felénk így hívják) a legdrágább tüzelő.

Előzmény: Zalancelot (8791)
RAMBO Creative Commons License 2011.01.07 0 0 8792

Tápanyag visszapótlás előkészítése

A szőlőmmel több terülten nem vagyok elégedett, ezek egyike az a pazarlás, amit a metszés után kihordott és eltüzelt szeprente jelent. A levágott vesszők visszajuttatása több szempontból is jót tesz a talajnak: egyrészt pótolja annak kálium tartalmát, másrészt életteret ad a[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Előzmény: BkSp (8788)
Zalancelot Creative Commons License 2011.01.07 0 0 8791

Ennyit hobbigéppel nehezen tudsz bedarálni.

Én 1100 kordon + pár száz hagyományos művelésű szőlő venyigéjét + a szomszédokét aprítom fel, de ehhez egy nagyüzemből kiselejtezett szecskázógépet használok.

4kW-os 3f-u motor hajtja.

A fás szárú karokat nem engedem az adagoló láncra, csak a vesszőket.

Most is ezt tüzelem a vegyes kazánban, ami a gázra segít rá.

Előzmény: BkSp (8788)
csabi_felvidek Creative Commons License 2011.01.06 0 0 8790
Előzmény: csabi_felvidek (8789)
csabi_felvidek Creative Commons License 2011.01.06 0 0 8789

üdv mindenkinek,

 

engedjétek meg, hogy szeretettel meghívjak mindenkit az immár hatodik alkalommal sorra kerülő Újévi Borászati Tanfolyamra. Vendégünk lesz Tamasek Zoltán, fűri növényvédelmi mérnök, aki a környezetkímélő növényvédelemről tart előadást, az erjedésről, erjedési hibákról beszél majd dr. Kerényi Zoltán, a kecskeméti Szőlészeti-Borászati Kutatóintézet kutatója, Egerből pedig Kaló Imre érkezik hozzánk, aki természetesen nagyszerű borait is magával hozza. A helyszín változatlanul a garamkövesdi Kultúrház, az időpont 2011. január 22., szombat, 10.00 kezdettel.  A részletes program: http://boregylet.signalsoft.sk/index.php/regio/egyeb-esemenyek/23-vi-ujevi-boraszati-tanfolyam-2011

 

BkSp Creative Commons License 2011.01.06 0 0 8788

BUÉK mindenkinek!

 

Tanácsot/tapasztalatot szeretnék kérni/hallani venyige aprításával kapcsolatban: milyen kategóriájú géppel érdemes neki állni egy kiskertben (kb. 1000 tőkéről van szó).

 

köszönöm,

G

apilusz Creative Commons License 2011.01.05 0 0 8787

Mi korcsolyázni járunk ki a szőlőbe.

RAMBO Creative Commons License 2011.01.03 0 0 8786

Ma elkezdtük a rizling elő-metszését. :)

 

4 félszálvessző, lekötözés előtt választom ki azt a kettőt, ami marad.

Zalancelot Creative Commons License 2011.01.01 0 0 8785

Jó egészséget, jó szőlőérlelő időket, és jobbnál-jobb borokat kívánok a sporiknak az új esztendőben!

csabi_felvidek Creative Commons License 2011.01.01 0 0 8784

Sikerekben és szőlőminőségben gazdag, boldog új évet mindenkinek.

japaszturo Creative Commons License 2010.12.31 0 0 8783

BÚÉK!

 

lalá Creative Commons License 2010.12.31 0 0 8782

-Boldog Új Évet!

 

RAMBO Creative Commons License 2010.12.31 0 0 8781

Boldog Új Évet minden szőlőtermesztőnek!

(Remélem, 2011 jó évjárat lesz)

lalá Creative Commons License 2010.12.31 0 0 8780

-Én is csak ismételni tudom magam. Bekapok valami lélekmelegítőt.

 

 

Piszok hideg volt délután.

 

Előzmény: BZoltan (8778)
nagyberény Creative Commons License 2010.12.31 0 0 8779

 

Kaptam egy ilyet karácsonyra, asszem ma kibontom.

Boldog Új Évet Kívánok! :-)

BZoltan Creative Commons License 2010.12.31 0 0 8778

Szerintem bárki kiállhat, makulás, makaulátlan egyaránt.

 

A törvényeket és szabályokat én sokra nem tartom. Magamra és a magyar borért valóban elkötelezettek számára a törvénynél lényegesen szigorúbb önkorlátozást várok el. A jelenlegi szabályozás nem arra készült, hogy bárki betartsa, hanem arra, hogy egy adott kör azt ki tudja kerülni. Tudod mint amikor úgy építünk falat, hogy előbb kijelöljük a lyukak helyét aztán meg felhúzzuk a falat a lyukak köré.

 

Közted és köztem az a legnagyobb ellentét, hogy te a jelenlegi törvényt rendező elvnek tekinted én pedig egy ócska kifogásnak. Én a jelenlegi törvényt nem egy szükséges minimumnak tartom, hanem egy rossz irány első lépésének.

 

így év végével csak ismételni tudom magam :) Nem az a baj, hogy valaki pancsol, hanem az, hogy az olcsón, kevesebb munkát igénylő, gyorsabb pancsolási technikával készült termék egy név alatt fut a drágább, több munkát és időt igénylő "bor" nevű termékkel. A törvény támogatja ezt az összemosást és ezért a fogyasztók sem értik, hogy mi a különbség egy 400 forintos édesbor és egy 4000 forintos édesbor között.

 

Na, megyek mert megfőtt a csülök :) Boldog új évet.

Előzmény: lalá (8777)
lalá Creative Commons License 2010.12.31 0 0 8777

-Csak az álljon ki aki tényleg makulátlan. Attól, hogy az érvényben lévő törvények és szabályok szerint dolgozom, még nyugodtan kiállhatok. Sőt, erősített csemegét is gyártottam. Még ettől is kiállhatnék. Úgy négy évvel ez előtt, azt hiszem a MA-n javasoltam ilyet vagy ehhez hasonlót. A mondás azóta sem változott. Imigyen szól:-Utánatok!

 

Francot küzdök tűzzel-vassal. Csak most ezek a szabályok, ezeket kellene elsődlegesen betartani. Először eddig kellene eljutni. Majd, ha más lesz a játékszabály akkor azt kell betartani, vagy beröppenteni a törölközőt amíg büntetlenül lehet.

Előzmény: BZoltan (8776)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!