Keresés

Részletes keresés

nécica66 Creative Commons License 2011.07.21 0 0 13265

akor jó,mert az én rémálmom,hogy visszatér a köhögése

Előzmény: Nyafkamacska (13264)
Nyafkamacska Creative Commons License 2011.07.21 0 0 13264

Nem köhögött. Felsőléguti masszív mizériánk volt. A taknyot higította, hogy rendesen kijöjjön nekik ne duguljon az orruk. Bocs.

A laposorrú skótomnak meg több fordulóval múlt el a szörcsögése. Nagyjából. Teljesen sose fog, pont az orrberendezkedése miatt.

Előzmény: nécica66 (13262)
nécica66 Creative Commons License 2011.07.21 0 0 13263

látom te is gyüjtöd a kóbor állatokat,nekem is 11 cica ,2 kutya,az egyik kutya csak csontokból állt mikor a kertünkbe tévedt,mára egy boldog kislány a-epilepsziás-van egy leukózisos macskám és most a kincsemnek jött ez a borzasztó tüdőgyulladás üdv

Előzmény: Nyafkamacska (13261)
nécica66 Creative Commons License 2011.07.21 0 0 13262

köszi,én is kapok 300ft-ért,köhögött tőle a cicád?

Előzmény: Nyafkamacska (13261)
Nyafkamacska Creative Commons License 2011.07.21 0 0 13261

Bisolvon nyákoldó. Mi többször kaptunk és nagyon jó. De nem vetették meg velem a nagy dobozt, hanem adott az orvos egy fecsibe kimérve amennyit kell.

Előzmény: nécica66 (13260)
nécica66 Creative Commons License 2011.07.21 0 0 13260

Kedves Zsolti!Mit ajánlanál a bisolvon por helyett,?ezt lehetetlen kifizetnem.köszi persze ha szükséges egyáltalán

Előzmény: Wet RinR (13258)
Norani2 Creative Commons License 2011.07.20 0 0 13259

Szia Nyafka!:)

 

Igen, nekem is ezt mondta az állatorvos. Probicol-H- t adott Maxikának, mikor hasmenése volt. Meg javasolta a diarsanylt.

 

 

Előzmény: Nyafkamacska (13256)
Wet RinR Creative Commons License 2011.07.19 0 0 13258

Váltani mostmár tényleg nem érdemes, végig kell csinálni a kúrát. Ha nem használ, akkor lehet elgondolkodni a váltáson.

zs

Előzmény: nécica66 (13255)
Wet RinR Creative Commons License 2011.07.19 0 0 13257

Igen, én is úgy tudom, hogy a húsevők bélflórája más, ezért a nekik összeállított probiotikumok sokkal hatékonyabbak.

zs

Előzmény: Nyafkamacska (13256)
Nyafkamacska Creative Commons License 2011.07.19 0 0 13256

A normaflor az emberi bélflórának tesz jót. A macskáé más. Legalábbis a dokink kifejezetten nem ajánlja.

Előzmény: nécica66 (13255)
nécica66 Creative Commons License 2011.07.19 0 0 13255

igen adom a normaflore-t,én sem értettem ezt a gyógyszert ,mindenesetre ugy tünik segit,az enroxil jobb lett volna?De gondolom váltani már nem jó ötlet

Előzmény: Wet RinR (13254)
Wet RinR Creative Commons License 2011.07.19 0 0 13254

Én más hatóanyagot választottam volna (a cefalexint elsősorban a húgyutak és a bőr fertőzéseire ajánlják), de ha érzékeny rá a fertőzést okozó baktérium, akkor természetesen ez is elpusztítja majd. Ilyen hosszú kezelésnél ugye kap probiotikumot is (mintha lett volna róla szó, de most nincs időm visszakeresni)? Remélhetőleg a Vetri DMG is segít majd.

zs

Előzmény: nécica66 (13253)
nécica66 Creative Commons License 2011.07.19 0 0 13253

kedves Zsolti!Csupán a kefavet szedésével meggyógyulhat a cicám a tüdőgyusziból teljesen ?egy héttel későbbi rtg már javulást mutatot, 14 napja szedi a gyógyszert még hat napi adag van elég letargikus és étvágytalan.A vetrit tegnap kezdtem...köszi

nécica66 Creative Commons License 2011.07.18 0 0 13252

sziasztok!A vetri DMG immunerősitőből hány cseppet adhatok 2.5kg-os cicámnak és tejbe cseppentve befecskendőzve a szájába lehet?ez a szer hat a tüdőre is?előre is köszi a választ szép napot mindenkinek Éva

mental asylum Creative Commons License 2011.07.17 0 0 13251

Köszi az infót, érvelni fogok vele, bár ahogy ismerem őt, nem sok eredménnyel.

 

Üdv!

Előzmény: Antisystem (13250)
Antisystem Creative Commons License 2011.07.17 0 0 13250

Nézd, én hanyagolnám - egy macskának nem természetes zsákmánya egy tyúk nagyságú madár, ergo korántsem biztos, hogy a csontjaival boldogulni képes - meg szívtam is már meg anno a macska felső állkapcsába szorult csirke nyakcsigolyát - nem kissé kiröhögtetve magam az ismerős állatorvos bácsinál, amikor előadtam a "tessék jönni minél gyorsabban, a macska nem tud nyelni, folyik a nyála, habzik a pofája biztos veszett vagy Aujeszky kórja van" c. szindrómát, és hát persze kijött gyorsan... de asszem ezt egyszer régen már leírtam itt:)

 

A másik alternatíva, ha az van csak, meg kell főzni jól a kuktában... jelentősen puhít a csontokon...

 

ÜdV

Előzmény: mental asylum (13249)
mental asylum Creative Commons License 2011.07.17 0 0 13249

Sziasztok!

 

Szeretném tudni, mi a véleményetek arról, hogy macskának nem ártalmas kikloffolt csirkenyakat adni?

Szerintem igen. Ugyanis állandó vitában állok valakivel. Én azt mondom, hogy a sok csont bélelzáródást is okozhat, - pláne egy idős cicánál, de fiatalnál is megsértheti a torkát, nyelőcsövét. Ő mindenre azt mondja hogy: "- ez hülyeség".

 

Kérlek, adjatok tanácsot,

köszi.

 

Üdv!

nécica66 Creative Commons License 2011.07.12 0 0 13248

köszönöm szépen!

Előzmény: Wet RinR (13247)
Wet RinR Creative Commons License 2011.07.12 0 0 13247

Leukózis bizonyos eseteiben (daganatok) igen, de csak akkor, ha ezt teszt is igazolja, FIV esetében semmiképp sem ez az első szer, amivel kezelni kell, de bizonyos esetekben itt is szóba jöhet, ugyanúgy, ahogy FIP-nél is. De ezeknél is az a fontos, amit mondtam: csak bizonyos esetekben, nem megérzésre, hanem laborvizsgálatok alapján. Az, hogy ránézek egy cicára és már is veszem elő a szteroidot, szinte kizárólag allergiás (bolha, étel) vagy autoimmun (lupus, stb) esetében jöhet szóba.

zsolt

Előzmény: nécica66 (13246)
nécica66 Creative Commons License 2011.07.12 0 0 13246

köszönöm szépen vagyis a depo medrol leukózis ill.aids esetén  jöhet szóba ugye?

Előzmény: Wet RinR (13245)
Wet RinR Creative Commons License 2011.07.12 0 0 13245

A válasz elég egyszerű: fertőzés esetén a depo szteroid készítmények mellőzendőek, ilyenkor antibiotikum (bakteriális fert.), immunerősítő (bármilyen fert.), antivirális szerek (ritkák, inkább csak speciális betegségekben) és gomba-ellenes szerek (elsősorban bőr-szőr tünetek) szükségesek. Depo-szteroid jöhet makacs mozgásszervi bajokban (régi sántítás vagy más mozgásszervi baj) vagy allergiás-autoimmun (szétvakarja magát) bajokban. Természetesen ez egy egyszerűsítés(!), de kiindulásnak elmegy. Lázas, köhögő, prüszkölő stb. macskának csak akkor engedjünk szteroidot adni, ha már minden fertőzést biztosan kizártunk. Ez pedig nem egy sima vizsgálóasztal melletti vizsgálatot jelent, hanem gyógykezelést és vérvizsgálatot: ha így kizártuk a fertőzés esélyét, akkor (gondosan ismertetve a gazdival a depo szteroid lehetséges mellékhatásait) ESETLEG szóba jöhet a szteroid is.

zs

Előzmény: nécica66 (13244)
nécica66 Creative Commons License 2011.07.12 0 0 13244

köszönöm kedves Zsolt,igen a depo medrolról van szó,szová tettem,de azt mondta az ő dolga és nem mondja meg mit ad be neki.és hát aza baj ahogy antisystem is irta biztos vannak helyzetek amikor az kell,de én azt hogyan itélhetném meg??????Egy biztos mi mindig azt kapunk sajnos

Előzmény: Antisystem (13243)
Antisystem Creative Commons License 2011.07.12 0 0 13243

Csak kérdeztem, merő kiváncsiságból:)

Ahogy nézem, ez valami sima mikrokristályos prd-szuszpenzió, gondolom 2-3 napos hatástartammal... (abból gondolom, hogy IV adhatóság nincs rajta)

Ha az, akkor volt ennek egy őse, a neve nem jut eszembe, de 10 ml-es üvegekben volt, Pfizer, és sárga-fehér cimkéje... ahhoz volt szerencsém a 80-as években:))

Épp a minap jutott eszembe, amikor voltunk a kutyánk sebét megnézetni, és a dokival szóba került a kutya orra... meg hogy a a fenekén is lát valami minimális elváltozást - és, hogy a discoid lupust szabályosan 2 mg/kg - tehát a kutyánk esetében napi 15 tabletta - prednisolonnal kellene kúrálni. Majd egyetértettünk, hogy annak egy 9-10 éves kutyán és ennyi elváltozás mellett valszeg több kára lenne, mint haszna. Majd függőben hagytuk a témát a nyaki seb elmúltáig. Most majd azt kell kikommandóznom, hogy a veszettség-oltást elölt vírussal kapja meg ne élővírussal, hogy az orr kenését ne kelljen hosszú hetekre felfüggeszteni. Lehet, hogy előveszem a multkor felvetett témát, a tacrolimus-kenőcsöt, közben találtam olyan cikket is, ahol kutya-seggeket:) is kentek vele, 90%-os remisszióval...

 

ÜdV

 

Előzmény: Wet RinR (13242)
Wet RinR Creative Commons License 2011.07.12 0 0 13242
Előzmény: Antisystem (13241)
Antisystem Creative Commons License 2011.07.12 0 0 13241

Jaja... viszont humánban ugye nagyon már nincs más, tekintve, hogy a Di-Adreson F aq-t kivonták a forgalomból .... brrrr Viszont a Solu-Medrolból széles skála van 40 mg, 125mg, 250mg, 500mg, 1000 mg ha jól rémlik a sorozat... végülis egy 40 mg-os Solu Medrol az 2 amp anno Di Adresonnal ekvivalens, teljes áron 669 Ft-ba fáj...

 

Tényleg, állatgyógyászatiban van valami vízoldékony, nem fluorozott (nem dexamethason vagy betamethason) rövid hatású cucc?

 

ÜdV

Előzmény: Wet RinR (13240)
Wet RinR Creative Commons License 2011.07.12 0 0 13240

Igen, de az meg porampulla, vagyis ha egyszer bekeverik, akkor fel kell használni. Ez pedig nagyon megdrágítja egy cica kezelését. (Hacsak nem feltételezzük, hogy a bekevert porampulla már eleve ott volt egy korábbi kezelés maradékaként, és azt adta be a cicának. Ez egyszer elmegy, de rendszeresen?)

zs

Előzmény: Antisystem (13239)
Antisystem Creative Commons License 2011.07.12 0 0 13239

Viszont Medrol injekció tudtommal csak hosszú (4-6 hetes!) hatású formában -Depo-Medrol- létezik,

Van rövid hatású is, csak humán és nem AUV - Solu-Medrol...

 

ÜdV

Előzmény: Wet RinR (13237)
Wet RinR Creative Commons License 2011.07.12 0 0 13238

Cicómicó!

Remélem nem veszed sértésnek, de engem is érdekelne, hogy milyen esetekben lehet immunerősítőként szteroidot használni. Semmilyen bántó szándék nincs bennem, csak szakmai kíváncsiság.

Köszi

zs

Előzmény: cicómicó (13234)
Wet RinR Creative Commons License 2011.07.12 0 0 13237

Rövid hatású szteroid injekciókat bizonyos esetekben én is adok torokgyulladásnál, mert gyorsan csökkenti az állat fájdalmait és az újra tud nyelni. Viszont Medrol injekció tudtommal csak hosszú (4-6 hetes!) hatású formában -Depo-Medrol- létezik, ezek teljesen feleslegesek, sőt károsak torokgyulladásnál. Nálam is van jópár állattulajdonos, aki konkrétan megmondja, hogy mivel kezeljem az állatát: én ilyen esetekben elmondom, hogy az általam preferált kezelésnek milyen előnyei lennének, de ha ő ragaszkodik a saját verziójához (és az nem veszélyes, a szakma szabályainak megfelel) akkor azt fogja kapni. Ezért szerintem nyugodtan megmondhatod a kollégának, hogy Te a torokgyulladást antibiotikummal szeretnéd kezelni, ő ezt fogja tenni. Ha meg nem teszi, akkor is jobban jársz, ha semmilyen kezelést sem kap az állat, mintha depo szteroid készítményt kapna.

zs

Előzmény: nécica66 (13226)
ágika1 Creative Commons License 2011.07.12 0 0 13236

Lala cica már régebben is tudott annyira dorombolni, hogy nem kapott levegőt tőle, de kb két hónapja már volt egy fulladási rohama reggel, utána elvitték orvoshoz, egész nap megfigyelték, de akkor nem történt semmi.

Most újra előjött a fulladás, lehet hogy kellene egy kivizsgálás.

Előzmény: ágika1 (13235)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!