Keresés

Részletes keresés

halaloszto Creative Commons License 2012.02.28 0 0 5109

Dugattyu atmero cm-ben: D

Nyomas bar-ban: P

 

D*D/4*3.14*P adja az erot kg-ban.

 

tehat egy 6cm atmeroju henger 8 barral az 226Kg. igencsak moricka.

 

busz/kamion legrugot kellene szerezni, de azt meg sok ido felpumpalni...

 

vajk

Előzmény: Liquidbread (5108)
Liquidbread Creative Commons License 2012.02.28 0 0 5108

Hali!

 

Papír brikettálóban gondolkodom!
Én nem az autóemelős verzióban gondolkodom hanem akad itthon 2db pneumatikus munkahenger! De valaki tudja hogy 8bar nyomással elegendő nyomást tudhat-e kifejteni? Vagy ezt hogy lehet kiszámolni? Vagy mérni? Van-e rá képlet? Vagy a henger méreteiből lehet-e következtetni?
Illetve hányad részére kell préselni a papír pépet?
Első sorban ezek a kérdéseim, kételyeim akadtak!

 

Előre is köszi Vili

 

hopepe61 Creative Commons License 2012.02.27 0 0 5107

Üdv, mindőtőknek.

Gondolkozom a brikettáláson, hiszen van mindenfajta anyagom amit lehet préselni. DE!:. Az hogy egy sima kazánba tegyen, és égessem , mint a tüzifát, mi értelme van? Ha már egyenformát adok a tüz. anyagnak akkor már szerintem az volna jó, ha a betáplálást automatizálni tudonám.Tehát egy adagoló kéne, ami nélkülem is akkor, és úgy tesz a tűzre, ahogy,az megkívánja.

Tehát:! a kérdésem a következő:Adagoló szerkezetet épített-e- már valaki ,a meglévő vegyi.-tüzi.-kazánjához?És ha igen adna -e infót róla? pepe

Előzmény: Törölt nick (5106)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.27 0 0 5106

 

 

 

Eddig nem mentem 30% fölé a fűrész porral de megpróbálom.

Előzmény: Gyapi95 (5105)
Gyapi95 Creative Commons License 2012.02.26 0 0 5105

Mostanság megint elkapott a gépszíj, s így új erőre török a papír brikettálásban.Már van egy alap szerkentyűm, hasonló a tiétekhez, csak az enyémnek egy rétegelt falemezekből volt készítve a dugattyú, gondolván jó lesz. De mégsem így lett, mert az első szezont ki bírta, de mára végleg ki kellett belőle szerelnem.Ki cserélem akác korongra amely be lesz alaposan itatva lakkal, hátha jobban bírná.Már készítettem egy pár karton dobozzal, és iagaz egész jó hőt adnak le, ahhoz hogy elegendő meleg legyen bent a lakásban.Próbáltam bútorlap fűrészporral keverve és eddig így a legjobb, mert magában a papírnak sok hamuja van, és kisebb az égéshő mint fűrészporral keverve.Próbáltam úgy is, hogy az egyszer már kipréselt vizzel beáztatott fűrészport nyomom össze, és úgy még elfogadhatóan összeáll, viszont sima vízzel nem áll össze.Tapasztalataim alapján a keverési arány elérheti a 70% fűrészport, 30% papírt is, de effölé ne menjünk mert nem áll össze kellőképpen.Képek hamarosan.

kpfenyo Creative Commons License 2012.02.25 0 0 5104

Sziasztok!

 

Ma végre sikerült az új brikettálómmal  brikttet készíteni.

 

Balról az első brikett bútorlap fűrészporból készült.

A középső az fenyő csiszoló por.

A jobb oldali fenyő forgács.

 

Gally zúzalékból is csináltam,de az nem fényképeztem le.

 

9 cm az átmérője,és a lgnagyobbnak közel 1 kg a súlya és 15cm a hossza.

Igaz,a vízbe nem sűllyed le ,de nem sok hiányzik hozzá.

 

A gépről majd később teszek fel videót(ha már autómata lesz).

 

Krisztián

jopi11 Creative Commons License 2012.02.25 0 0 5103

Hello mindenkinek

 

Engem egy sikmatricás pelletáló érdekelne rajz, tervek stb

Amúgy jó az oldal nem győzöm olvasgatni az ötleteket.

Klinker-sas Creative Commons License 2012.02.24 0 0 5102

Üdv.

Valaki építeni szeretne eldó egy kétirányba dolgozó hidraulikus munkahenger.

rozsdi81 Creative Commons License 2012.02.22 0 0 5101

sziasztok!!! 

csigás brikettgépet szeretnék szalmából szeretnék brikettet!!

ha valakinek van ilyen gépe kérem jeleze megvásárolom!!!

vagy segitséget keresek a megépítéshez!! ha valaki tudna gép megépitésében segíteni megfizetem!

remélem kapok választ elöre is köszönöm.

tisztelettel kovács l.

 

bertyfux Creative Commons License 2012.02.22 0 0 5100
Nekem akácpor és széna darálék ugyan úgy összeáll.de a gond ugyan az.nekem is van tömöritő végén egy fél gömb mi a brikett közepét benyomja lentebb tettem fel róla képet.így is jó lenne ha ilyet gyárt csak a szorítás a bibi megvezetés nélkül lehet egyáltalán bojkottálni?
Előzmény: Robyqa (5099)
Robyqa Creative Commons License 2012.02.22 0 0 5099

Konkrét méret ? Olyan nincs, tapasztalatom szerint / ami nem mondható soknak/  30 kg Brikett után.

Másképp tömörödik a fenyő-, a töly-gyaluforgács,és a fűrészpor is. Tehát más más paraméterekkel kell dolgozni velük. Mondom, hogy az én véleményem!

Előzmény: bertyfux (5098)
bertyfux Creative Commons License 2012.02.22 0 0 5098
Köszi ezek már megvannak majd mindegyiket legalább 10 szer végignéztem.hiába tudom a módot konkrét méret nincs most emiatt nem haladok.
Előzmény: Robyqa (5095)
halaloszto Creative Commons License 2012.02.22 0 0 5097

Ami nekem feltunik:

 - pocse van a brikettnek, nem egy sik korong a dugattyu vege

 - meg igy is szetesik neki a sajat sulyatol, lehet ha kihul, akkor kevesbe

 - a hosszu vezeton meterenkent speci rugos csavaros mittomenmis szorito van, hogy a nagy hosszon vegig nagyon finoman allithassak a szoritast. talan azert olyan tavol a csotol, hogy a mar kihult cuccot szoritsak, a szoritast ne befolyasolja a homerseklet.

 

 

vajk

Előzmény: Robyqa (5096)
Robyqa Creative Commons License 2012.02.22 0 0 5096

Mégegy:

Előzmény: bertyfux (5094)
Robyqa Creative Commons License 2012.02.22 0 0 5095

Vannak gépek amihez több méter tartó- vezető tartozi nézegesd meg itt , hátha tudsz ötletet /lopni/ használni.

 

Előzmény: bertyfux (5094)
bertyfux Creative Commons License 2012.02.22 0 0 5094
Pont hogy hidegen kezdem a munkát mondjuk az enyém lehet a gyors mozgás miatt hamar melegszik. Kb 1 Perc de szerintem ez jó is mert ekkor a legkeményebb brikett készül.kb. Addig míg ki nem ér a présfejből azért kellene most valami hosszú megvezetés, hűtősín mégis szorítja és nem egyből a nagyvilágba potyog.
Előzmény: Robyqa (5093)
Robyqa Creative Commons License 2012.02.22 0 0 5093

Szia bertyfux.

 

Nálam is ez a helyzet. Nekem hidraulikus présem van, a csővel szenvedek a legtöbbet. Először 15mm falvastagságu csővel próbálkoztam, mivel mindenki vastag falvastagságot írt. Ha hideg volt a cső /induláskor/ úgy beleszorúlt, hogy a 200bar nyomás se volt elég, hogy megmozdúljon. Csőfűttéssel megmelegítettem 800w 1/2 perc, megindúlt és teljes lazán hullott ki a csőböl. Bevágás nem segített semmit mert a vastag falvastagság miatt nem tudtam szabályozni rajta semmit. Most lecseréltem a csövet 6mm vastagra, de ennek a belseje nem sima teljessen ezért ebbe is megszorúl most akarom kitisztítani, folytatni a kisérletezést.

 

Másoknak mitöl nem esik szét a nyomófelületnél engem is érdekelne.  Kai01 csinált két gépet is az eredetinél neki is darabokban jön ki a brikett 5057-es hozzászólás, a masodik gépénél rudak készülnek 4614-es hozzászólás. Kérdeztem tőle mit változtatott a gépen de sajnos nem válaszolt rá, lehet elkerűlte a figyelmét a kérdésem. Remélem olvassa ezeket a sorokat és válaszol rá.

 

Hajrá brikettáljunk.

Előzmény: bertyfux (5090)
brikigép Creative Commons License 2012.02.22 0 0 5092

Mostmár a lényegnél jársz , általában használnak kicsi kúpolást a cső elején , de ez a profiknál se egyforma , különböző szögű betéteket is használnak ami még kezdő gépnél nem fontos . A rövid cső az nem jó meg kell vezetni de az újabb rejtelmekkel lep meg mint a túlmelegedés meg a nedves anyag esete.

Ha teszel kicsi kúpolást akkor csak száraz és meleg anyaggal idítás ami nem szorul rögtön a csőbe .

Nekem úgy sikerült eladnom a csigásom hogy a vevő szintén lendkerekes géppel próbálkozott és a csövet elhibázta miálltal a gépből egy állati hangú ágyú lett és a cső is hajtókar is elvesztette formáját : )

Előzmény: bertyfux (5090)
Alonso 75 Creative Commons License 2012.02.21 0 0 5091

Üdv brikigép!

Kérdezted,hogy mennyi a kúpszöge a csigának és a pérskúpnak,

31,72fok ez gyári adat.Holnap majd megpróbálom újból feltenni képet,

talán majd megy,ha kisseb felbontásba csinálom.

Holnap lesz egy kis időm foglalkozni a géppel,majd megírom,hogy mire jutottam.

Üdv!

bertyfux Creative Commons License 2012.02.21 0 0 5090

Nálam is hasonló a helyzet. a brikett felülete a melegtől megfeketedik. de kb ezzel egyidőben el is megy a szorítás és hiába húzok utána.elvileg egy kisebb kúpolás a présfejen és hosszabb megvezetés finomabb szorítással lenne a hatásos??

Előzmény: brikigép (5088)
brikigép Creative Commons License 2012.02.21 0 0 5089

Szia , rosz rajzot nem akarok mutatni , van a neten elég , a jót egyelőre megtartom mert teljesen a csigásra helyezem a hangsúlyt.

Előzmény: Agrár kólyók (5087)
brikigép Creative Commons License 2012.02.21 0 0 5088

Bevágható 400 mm hosszon is 4 oldalról és a bevágott csövet egy másik vastagabb bevágott csőbe tolják , így kapnak egy merevebb egységet és mód van hűteni a csövet . Ha hosszú időn át dolgozik igen bemelegszik a cső és megesik hogy szoríthatatlan helyzet alakul ki mint nálam a nádbrikettálónál.

Előzmény: bertyfux (5086)
Agrár kólyók Creative Commons License 2012.02.21 0 0 5087

Szia Brikigép.Egy jó csigás gép rajza kellene nekem,60 kg/h teljesítménnyel.Megoldható lenne?

Előzmény: brikigép (5084)
bertyfux Creative Commons License 2012.02.21 0 0 5086
Még mindig ugyan az az excenteresen ügyködünk.megvezető még nincs rajta.de hiába a hosszabb cső szorítás nélkül is kb.400 mm. Hosszban beáll.fal 8 mm vastag.esetleg az általad mondott 700 mm milyen hosszan bevágható?
Előzmény: brikigép (5085)
brikigép Creative Commons License 2012.02.20 0 0 5085

Szia !

Egyáltalán milyen géppel dolgozol most ?

A csövet pedig nem lehet lebecsülni , az a legérzékibb felület ! Többet számít mint a főtengely és tapasztalatból látom hogy nem adtok neki kellő becsületet . Egy komoly excenteres gépnél akár 70 cm hosszú is lehet és ha rosszul csinálod meg a fizetség az hogy elgörbül a hajtókar meg a főtengely.

Egy finoman szorító vezetősin sokat segít mindenféle gépen .

 

Egy 80 mm hosszon bevágott cső amelyiknek van tiszteséges falvastagsága nem rúgózik semmit , egy vékonyfalú cső meg legfeljebb esőcsatornának jó : ) (gondolom egy kis viccet elnézel )

Előzmény: bertyfux (5079)
brikigép Creative Commons License 2012.02.20 0 0 5084

Szia !

Nekem rengeteg rajzom van olyan krix-krax alakban , én arról tudok dolgozni de más már nem , rendes műszaki rajzot meg csak a legszükségesebb esetben készítek mert az igen sok idő és nekem nem futja .

Előzmény: Agrár kólyók (5081)
brikigép Creative Commons License 2012.02.20 0 0 5083

Üdv !

Milyen gyártmányú a gép ? A csiga helyzetét jól állítottad-e az eredetihez képest ?

Hány fok a kúpolás ?

De ha csökkented a kúpolást már lehet jobb lesz . Én egészen más módon sokkal jobb eredményt értem el , de ehhez nagyon sok próbálkozás kelett .  Szójaszalmából olyan kemény brikettem jön ki hogy még a parazsa se törik könnyen : )

Előzmény: Alonso 75 (5080)
brikigép Creative Commons License 2012.02.20 0 0 5082

Üdv !

Milyen gyártmányú a gép ? A csiga helyzetét jól állítottad-e az eredetihez képest ?

Hány fok a kúpolás ?

De ha csökkented a kúpolást már lehet jobb lesz . Én egészen más módon sokkal jobb eredményt értem el , de ehhez nagyon sok próbálkozás kelett .  Szójaszalmából olyan kemény brikettem jön ki hogy még a parazsa se törik könnyen : )

Előzmény: Alonso 75 (5080)
Agrár kólyók Creative Commons License 2012.02.20 0 0 5081

Szia Alonso.Én is csigás gépet akarok építeni, rajzaidat nem tennéd elérhetővé számomra? Persze nem ingyen.Brikigép tőled is szeretnék tervrajzot venni.Lehet erről szó?

Előzmény: Alonso 75 (5080)
Alonso 75 Creative Commons License 2012.02.20 0 0 5080

Üdv brikigép!

Először is köszönöm a válaszod és tájékozódásul még mutatok egy képet "rajzot"erről a csigás gépről.Előljáróban még annyit,hogy ez egy működő gép préskúpja és csiga tengelye,

amit keményfa fűrészporral használnak "Pinny- kay".Persze nekem csak a kúp és a tengely volt meg és ez köré építettem a többit.Az eredeti gép nem kínai és egy nagy teljesítményű

dolog.Ha valami észrevételed lenne akár a rajz vagy bármi alapján azt megköszönném.

Fényképeket tudok még mutatni az eredeti gépről szétszedett álapotban,és vannak hozzá összeállítási és méretezett alkatrész rajzok is.

Válaszod előre is köszönöm

 

                                                      Üdv!

 

U.i.:Nem tudom feltenni mert nagy a mérete,de majd még próbálkozom.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!