Keresés

Részletes keresés

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.08.04 0 0 2872
Nem nagyon hiszem, hogy hatodiknál hamarabb tanultad volna! Egyébként emlékeim szerint Mátyás király vetette ki, mert a korábbi kapuadó (Károly Róbert?) alól úgy bújtak ki a parasztok (azok a mocsok szemét alattvalók már akkor is állandóan a hatalom bosszantásával voltak elfoglalva, ahelyett, hogy alázatosan nyeltek, nyaltak és fizettek volna), hogy több házat építettek egy kerítés és kapu mögé, és megosztották a terheket. Na erre jött a kapuadó, mert a hatalomnak viszont már akkor is szent joga volt, hogy mindenkit addig adóztasson, amíg levegőt kap, csak azért, mert ott van.
Előzmény: brekkenetes (2871)
brekkenetes Creative Commons License 2004.08.04 0 0 2871

Sziasztok!

 

Új vagyok a Fórumon, örülök, hogy rátaláltam a topikotokra, én is Békásmegyeren lakom.

Tegnap vettem ki én is a postaládából a papírt erről a nemtommilyen adóról, hát csak tátom a számat, mi a búbánat ez?

 

Tudjátok, mi jutott eszembe erről? Kb. 5. osztályban tanultuk történelemórán a "füstadót". Már nem emlékszem melyik király vetette ki a parasztokra, de a lényeg, hogy kezdem magam abban a korban érezni... lesz még esetleg "közértadó", "játszótéradó", ilyesmi???? :-))

 

Brekk.

SzeZo Creative Commons License 2004.08.04 0 0 2870

Oda, meg az. Hova, melyik?

Egyébként szerintem egyik kutya, másik egy híján húsz. Amióta variálni lehet az angyalföldi tecsót és a mi kis Auchan-unkat, azóta a Cora szóba sem jöhet. Egyébként is röhejesek az akciói (miként a többinek is), meg nagyon messze van a HÉV-től.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (2869)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.08.04 0 0 2869
Én nem járok oda, amióta rájöttem, hogy tudatosan szemét és használhatatlan árut adtak el, s ezzel egyidejűleg a biztonsági patkányok minősíthetetlen és vérlázító módon molesztáltak minden ok nélkül. Az egy lepratelep, nem bolt.
Előzmény: Konrad (2868)
Konrad Creative Commons License 2004.08.04 0 0 2868

Az Auchan szerintem (szerintünk) nagyon vacak. Alig van normál esetben is áru, és például előfordult, hogy egész arucsoportok (jelesül a Coca Cola termékei) hónapokig nem volt kapható.

Bár tőlünk gyalog olyan 15 perc, kocsival meg alig 3, mégis inkább a Cora-ba járunk bevásárolni...

Előzmény: SzeZo (2867)
SzeZo Creative Commons License 2004.08.04 0 0 2867

Azt láttátok, hogy bővítik az Auchan parkolót? Az északi szomszéd (valami Villamos Szövetkezet) épülete is teljesen kihalt. Lehet, hogy ez a boltocska is terjeszkedni fog?

Tegnap vásároltunk volna náluk, de elég jól ki volt fosztva. Nem tudták, hogy kezdődik a Sziget? Szinte minden harmadik vevőn látszott, hogy szigetelő. A pénztáraknál is hosszabb sorok voltak, mint péntek délutánonként.

Konrad Creative Commons License 2004.08.04 0 0 2866

A csak vevőkre mondtam azt, hogy egy gyufa, és OK.

Különben meg: kirakok a hátsó ablakba egy háromszöget, és azt mondom, hogy lerobbantam... Tud valamit csinálni?

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (2864)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.08.04 0 0 2865
Az biztos, hogy a bicikliúton tömegével parkoló autókkal külön bejelentés ellenére sem tesz semmit a rendőrség.
Előzmény: Konrad (2861)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.08.04 0 0 2864
De az is ki van írva, hogy csak vevőknek. Tán még a nyitvatartási idő is.
Előzmény: Konrad (2862)
Konrad Creative Commons License 2004.08.04 0 0 2863
Itt nem politizálnék, bocs.
Előzmény: Tiborc (2857)
Konrad Creative Commons License 2004.08.04 0 0 2862

Megvették az egész terültet, az is az övék.

Igaz, normál autós ha behajt, akkor elsősorban azt látja, hogy a parkolóban a kresz szabályai érvéneyesek. A kresz pedig megengedi, hogy parkolóban addig hagyd az autód, amig akarod.

Előzmény: gpx (2859)
Konrad Creative Commons License 2004.08.04 0 0 2861

Az elv az, amit írsz. De ez westbalkán,  gyakorlat pedig... Egy példa: ha egy-két autó bennragad - elvitetik. De ha 150-200 vagy több autó, akkor mit csinál? Van egy szint, ahol már sok lúd disznót győz :-(

Kérdés, milyen mértékű konfliktusba lesz hajlandó az Auchan belemenni. Az is lehet, nem lesz semmi gond...

 

Különben főleg a Tescok esetében, amik közül több épült lakótelepekhez, rendszeresen vannak, akik ott parkolják éjszakára az autójukat. Senkit sem zavarnak, és őket sem zavarja senki. (Igaz, a Tesco 24 órás nyitvatartású több-kevésbé, de ez már a nonstop előtt is így volt.)

Előzmény: Tiborc (2858)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.08.04 0 0 2860
De.
Előzmény: gpx (2859)
gpx Creative Commons License 2004.08.04 0 0 2859

...azért nehezen hiszem, hogy a bevásárló központokhoz tartozó parkolók magánterületnek számítanak...

Előzmény: Tiborc (2858)
Tiborc Creative Commons License 2004.08.04 0 0 2858
Kedves Konrad!
Széles a net, sok helyen megfordultam, és sok okoska vádolt multiellenességgel.
Divat ebben a topicban csevegni, ez nekem nem megy.
Ennyire viszont nem szabad tudatlanul létezni:
„Nem tud mit tenni. Max. éjszakára kitilthat, de hogyan fogja végrehajtani? Ha vásárláshoz köti a parkolást, akkor meg bemész és veszel egy doboz gyufát.”

Én, aki kioktattam a nagy Bolgár Györgyöt is, nem voltam ennyire naiv.
Meglátogattam az ocsenyt, diszkréten vásároltam is, indultam volna, kuplungbowden el. Se előre, se hátra.
Megnéztem a behajtásnál, hova keveredtem, azonnal tudtam, mit kell tennem, igaz, beletelt egy kis időbe, amíg elintéztem. Biztonsági főnök, probléma elsírása után engedélyezett 24 órát az ott tartózkodásra.
Kitűzve az autóra, a helyi biztonsági szolgálat értesítve, stb.

Csendesen megjegyzem, nekem valaki szólt, hogy 1990 óta milyen rendszert építünk, és magamtól tudom, mik a kötelező viselkedési formák.
Magánterület, úgy kell viselkedni, ahogyan a tulajdonos megköveteli.
Ott hagyom, mint eb a szarát, zárás után a rendőrség csönget, milyen bomba is van benne?

Doboz gyufa?
Elintézve?

Elnézést, hogy Tiborc le merte írni nem EU kompatíbilis gondolatait.
Tiborc

Előzmény: Konrad (2848)
Tiborc Creative Commons License 2004.08.04 0 0 2857
Ad 2844, és 2850.
Kedves Konrad!

Ez is egy tiborcizmus: Kognitív disszonancia. Olyankor szoktam használni, amikor elkeseredetten szólok valaki IQ értékéről, amely a 0 – 1 tartományban erősen konvergál a nullához.
Kegyetlen humorú tanáraim voltak, megmaradt valami bennem is.
Állítom, hogy a polidili szórakoztatóbb, mint a helyi topic.

Sorban: szapulom a másik oldalt.
Melyiket?
Azt, amelyik következetesen kígyót – békát kiabál, és valótlanságok terjesztésével rágalmazza polgármesterét.
A névtelen óbudai honpolgártól kezdve a nevesített nickekig. Nem a másik oldal ez, hanem a slum.
Nem hallgathatom el a magát magyar értelmiségnek hívők romboló munkáját, hogy ki mennyire veszi magára, az az Ő dolga.
Nem tudom elviselni szó nélkül, amikor ez a réteg (?) saját megoldatlan problémáit kivetíti a közösségre, és azt hozza megoldhatatlan helyzetbe.
Pártpolitikai vetületét a nagypolitikában most élvezzük: a hatalmon lévő párt belső válságát országos válsággá fokozza.
Igen, kedves asztaltársam, tragikus a médiában sztárolt politikai elit, és médiahozományai is!
Sajnos, nekem komolyabb elveim vannak, komolyabb nemzettudatom, komolyabb szociális tudatom, komolyabb liberalizmusom, mint a vezéreknek, és csatlósaiknak.
Ebben nem engedek, és nem tűrök megalkuvást, ez van.

Köszönöm a választ, de csak idegenforgalmi, mert a prágai régi zsidónegyedre vonatkozó adatok nincsenek benne.
„Demszky érdemének tartom azt, hogy működik a város: van tömegközlekedés, csatornázzák az utcákat, van kulturális élet, elviszik a szemetet stb. EZ IS érdem. Ki mit lát.”
A kerület működése semmi?
Anno megtapasztaltam, hogy a diktatúrák is tudtak várost üzemeltetni, sőt jobban. Tudtak valamit, és nemcsak a mai napra koncentráltak. Ott is születtek, mert szerettek, volt kulturális élet, mert kellett, mert ma is van.
Ez nem indok, ez az alkalmazott tudomány.
A megosztás is, az árokásás is, meg a válságkezelés módja.
Meg a zúgolódó, tömeggé médiahiszterizált egyedek viselkedése is.

Az utolsó sorokat délután megválaszoltam, gondolom azóta az asztaltársak benéztek a postaládájukba.

Lehet újra szidni a polgármestert.
Tiborc
Előzmény: Konrad (2850)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.03 0 0 2856
...küldd portósan és kész! :-)

mG
Előzmény: gpx (2854)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.08.03 0 0 2855
Azt nem tudom, olyan nemcsak árunál van? És ha visszaküldik, fizetheted az egész utazgatást.
Előzmény: gpx (2854)
gpx Creative Commons License 2004.08.03 0 0 2854

....bocs, nem tértivevénnyel, hanem utánvéttel.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (2853)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.08.03 0 0 2853
Persze. Saját pénztárca terhére.
Előzmény: gpx (2852)
gpx Creative Commons License 2004.08.03 0 0 2852

...és ha jaánlottan tértivevénnyel adom fel? Olyat lehet?

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (2851)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.08.03 0 0 2851
Plz írd meg nekik, hogy küldjenek egy felbélyegzett válaszborítékot a bevalláshoz! Szerintem olcsóbban jönnek ki, ha nem foglalja pár tízezer ember annak a néhány ügyintézőnek a munkaidejét. Ki kellene számolni, mennyi időbe kerül átvenni mindenkitől, elismervény kitöltésével.
Előzmény: Tiborc (2849)
Konrad Creative Commons License 2004.08.03 0 0 2850

(Taps)

 

A szerénység, Tiborc, azt imádom benned.

 

Előzmény: Tiborc (2849)
Tiborc Creative Commons License 2004.08.03 0 0 2849
Említettem, hogy észrevételeimet megírtam a polgármesternek.
Utána tudta letölteni a honlapról.
Most megjelent a javítás is az újságban, sőt egyéb kéréseimet is teljesítik.
Így kell csinálni.
Tiborc
Előzmény: Konrad (2844)
Konrad Creative Commons License 2004.08.03 0 0 2848
Nem tud mit tenni. Max. éjszakára kitilthat, de hogyan fogja végrehajtani? Ha vásárláshoz köti a parkolást, akkor meg bemész és veszel egy doboz gyufát.
Előzmény: Törölt nick (2847)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.03 0 0 2847
Kiváncsi vagyok, hogy az Auchan hogyan különbözteti meg a szigetlőket a vásárlóktól, és hogyan szórja ki őket... Mert ugye elemi érdek a parkoló fenntartása a vásárlóknak...
A szigetelők meg beállnak majd az el nem készült útra is.

mG
Előzmény: Konrad (2846)
Konrad Creative Commons License 2004.08.03 0 0 2846
Így is ott fognak parkolni, sőt, nem adok egy napot annak, hogy beálljanak a frissen elkészült útra...
Előzmény: Törölt nick (2845)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.03 0 0 2845
"Azt mondta a rádió, hogy most félbehagyják a Mozaik utcai útépítést, és csak a sziget után aszfaltoznak, s akkor adják át a Jégtörő utcát."

Öhöm. Gondoljuk ezt végig: megnyitják most, erre az egészet teleparkolják a "szigeltelők" az Auchan-parkolóval egyetemben. Szerintem inkább ennek megelőzésére nem adják át...

mG
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (2842)
Konrad Creative Commons License 2004.08.03 0 0 2844

Kedves Tiborc!

 

A ':-)' nem véletlenül volt a szövegben... Érdekes, hogy minden hozzászólásban, amikor Tarlós védéséről van szó, rögtön előjössz a másik oldal szapulásával. Érdekes, dehát ez is egy technika.

 

Én most nem írnék ilyen sokat, sajnos úgy látom ugyanazon tényekből más-más következtetést vonunk le. Speciel engem nem zavar se Demszky nyaralója, se a helyi adó, de nagyon zavar a helyi adó bevezetésének a módja és nagyon zavar, ha Demszky a magas lóról beszél. (Bár erről a nyaraló dologról van véleményem, de az ne legyen e rovat tárgya, hisz nem is a PoliDiliben vagyunk).

 

Azért egy dolgot had jegyezzek meg csöndben: Prága 1 milliós, Bp. 1,8 milliós (vonzáskörzetével olyan 2,5-3 milliós) város. Demszky érdemének tartom azt, hogy működik a város: van tömegközlekedés, csatornázzák az utcákat, van kulturális élet, elviszik a szemetet stb. EZ IS érdem. Ki mit lát.

 

De nem kellene ezt a kitalált szembeállítást elővenni, ítéljünk meg mindenkit a tettei és viselkedései alapján, és nem máshogy viszonyítva. Sajnos nekem ilyen megközelítésben nem tetszik Tarlós munkássága, de még ez sem olyan fontos. Őt nem érdekli, én majd talán 2 év múlva tehetek e miatt valamit, ettől a jelen helyzet nem lesz se jobb, se rosszabb.

 

Egyébiránt mintha a hivatal is rájött volna, hogy nem árt levélben értesíteni az érintetteket a fizetési kötelezettségről (illetve elébb a bevallásiról). Milyen vihar lesz itt szeptemberben...

Előzmény: Tiborc (2841)
SzeZo Creative Commons License 2004.08.03 0 0 2843

Az ötvenes években attól rettegtek az emberek, hogy egy éjszakán jön a fekete autó.

Én meg kishíjján sikítófrászt kaptam, amikor tegnap kiesett az Óbuda újságból egy papír...

 

Egyébként nem kaptunk/küldtünk bevallási ívet. Majd talán a postai kézbesítéssel kapunk egyet. Bár amit manapság a M. Kir. Posta művel...

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (2840)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!