Keresés

Részletes keresés

kunberci Creative Commons License 2018.11.24 0 0 12946

Mert mindenkinek kombi autója van ám? Sőt az sem biztos, hogy mindenkinek autója van, aki matracot szeretne vásárolni.

 

Előzmény: Beer Monster (12941)
Scholl4 Creative Commons License 2018.11.24 0 0 12945

 

Kérlek reagálj a 2 órával ezelőtti kérdésemre.

Előzmény: Alváskultúra (12943)
kunberci Creative Commons License 2018.11.24 0 0 12944

Kedves László!

Teljesen megértem, amit írtál. Egyet is érek vele, de akkor 30, 60, 90 napos pénz visszafizetési garanciát meg is értem, az ezen túli visszafizetési garancia akkor "csak" egy marketing fogás, mert ennek nincs semmi értelme a leírásod alapján. 

Előzmény: Alváskultúra (12940)
Alváskultúra (X) 2018.11.24 0 0 12943

Szia Beer Monster,

 

egy hét alatt negyvenvalahány megrendelés érkezett csak a Levital matracokra. Ez 40 vásárló, akinek 40 próbamatracot kellett volna adni? Ez muris lenne:-)

 

Négy-öt évet dolgoztunk ca a terméken, a legjobb minőségű alapanyagokból áll, feszes, rugalmas, fütyül-farag-fára mászik. Miért ne segítenénk a könnyebb döntésben egy megfelelő minőségű (de mindkét fél számára biztonságos)  védőhálóval? És vissza lehet küldeni, ha nem jó. Semmi gond. Sokkal nagyobb problémának látom majd (a felhasználó oldaláról), hogy mit vesz utána helyette a Vásárló:-) Sokkal nagyobb kérdés, hogy miért venne egy tökéletesen elérhető, megfizethető árfekvésben lévő LeVital matrac helyett egy "átlagos" hideghab matracot ugyanabban az árban (vagy drágábban)?

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Beer Monster (12942)
Beer Monster Creative Commons License 2018.11.24 0 0 12942

Én az egész rendszerét nem értem. Miért éri meg jobban egy cégnek pénzvisszafizetést vállalni, mint próbamatracot kölcsönözni?

Előzmény: Alváskultúra (12940)
Beer Monster Creative Commons License 2018.11.24 0 0 12941

A szimpla matracok legalábbis egy kombival igen könnyen szállíthatók.

Előzmény: kunberci (12939)
Alváskultúra (X) 2018.11.24 0 0 12940

Szia Kunberci,

 

da. Alapvetően ez a cél. A probléma mindig a visszaélésekkel van, ezt szeretnénk valahogyan kézben tartani. Igazából én szívesen adnék egy évet is akár egy normális világ, normális vásárlási kultúrával bíró normális vásárlóinak. Hogy mi a normális azt szerintem mindenki sejti ebben az esetben. Szóval egy olyan egyensúlyt szeretnénk megtalálni, ahol a Vásárlóink inkább élnek a lehetőséggel semmint visszaélnek vele. 

 

Szóval olyan morális dilemmák ezek, hogy na:-) Csak az érdekesség kedvéért:

 

- megveszel egy matracot. Nem próbálod ki, vakon online 365 nap pénzvissza garival

- visszaküldöd egy hónap múlva, hogy próbáltad, de nem jó. Oksi semmi gond

- visszaküldöd két hónap múlva, hogy próbáltad, nagyon próbáltad, de nem jött be. Ok. Semmi gond

- visszaküldöd három hónap múlva, azért egy kicsit elgondolkodtató, hogy mi történt 90 nap alatt? Melyik volt az az infó a 90. napon, ami nem állt már a 30.-on vagy a 60.-on is rendelkezésre

 

... most képzeljük el ezt a 365. napon, amikor csörög a telefon, hogy: "nem jó a matrac"

 

Na ilyenek.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: kunberci (12938)
kunberci Creative Commons License 2018.11.24 0 0 12939

Félre érted, amit írtam. Nyilván aki matracot vásáról az megengedheti magának, hogy újat vegyen, mi mást venne? Azt megértem, ha valaki elmegy az üzletbe, és kipróbálja, majd rendel magának odahaza egyet. Azonban gondolj bele, hogy aki messze lakik az üzlettől nincs szállítási lehetősége, akkor az nem egyszerű dolog a matracot hazaszállítani (kipróbálni), és ha megfelel, akkor visszaszállítani az üzletbe, és  az újat ismét hazaszállítani, mert azért mindenki újat szeretne. Ez azért idő és pénz is egyszerre.

Előzmény: Beer Monster (12937)
kunberci Creative Commons License 2018.11.24 0 0 12938

"Egyébként éppen gyúrjuk a szabadalmaztatott Levital matracok visszavásárlási garanciájának a feltételeit ".

Gondolom ez a visszafizetési garancia nem olyan egyszerű! Nem gondolom, ha 2 hónap után meguntam, akkor simán visszaadják a pénzemet.

Előzmény: Beer Monster (12936)
Beer Monster Creative Commons License 2018.11.24 0 0 12937

A matrac alatt nem példányt, hanem típust értettem. Megengedhetem magamnak, hogy ha matracra van szükségem, akkor újat vegyek, de ettől az információtól itt a fórumon nem lett senki okosabb.

Előzmény: kunberci (12928)
Beer Monster Creative Commons License 2018.11.24 0 0 12936

Jók ezek a pénzvisszafizetési garanciák, különösen a vevőnek, viszont szerintem a valós szükséglet matracpóbálásra valahol a 100 nap és a 2 nap között lenne.

Előzmény: Alváskultúra (12931)
kunberci Creative Commons License 2018.11.24 0 0 12935

A kulcs-szót leírtad, hogy kölcsönbe kaptad, és nem azt vásároltad meg. Nem azt mondtam, hogy baja van a matracnak, hanem biztos nem vásárolnál olyan matracot, amelyik kiállítási darab volt + egypár ember hálószobájában is megfordult.

Előzmény: Hooshee (12932)
Scholl4 Creative Commons License 2018.11.24 0 0 12934

Nagyon ráizgultam a levital matracokra. Végül is tudok rendelni, van már valós készlet?

Budapestre sajnos nem sikerül eljutnom kipróbálni, inkább beleugranék vakon.
160x200-as kellene. Vacillálok a perfect sense és a perfect contour között.
Egy best dream memory duet matracot cserélnénk rá (mely nekünk nagyon kényelmes volt, de 10 év után kifeküdtük).
Komolyan vevő lennék és azonnal rendelnék.

Előzmény: Alváskultúra (12931)
_MrB_ Creative Commons License 2018.11.24 0 0 12933

Fenébe, megyek ismét matracot próbálni majd hozzátok. :D

Előzmény: Alváskultúra (12931)
Hooshee Creative Commons License 2018.11.24 0 0 12932

Hát, speciel amíg vártam a rendelt matracra, egy olyat kaptam "kölcsönbe", ami már járt máshol is, meg a kiállítóteremben is. Aztán semmi baja nem volt, nyilván nem mindegy hogy ki szállítja...

Előzmény: kunberci (12930)
Alváskultúra (X) 2018.11.24 0 0 12931

Szia Beer Monster,

 

alap értelmezésben bármelyik kiállítási matracunk elvihető egy hétvégére, de szerintem már többször is írtam, hogy nem gondolnám, hogy amikor egy új matrac megszokása sokszor heteket is igénybe vehet, akkor egy két éjszakás otthoni próba nagyot fog dobni a választáson. Szerintem ezzel csak a nagy mellényúlásokat lehet kivédeni, de arra meg ott van a szaktanácsadás melletti matrac próba lehetősége, ahol a valós igények felmérése mellett célzottan olyan matracokat próbálnak Vásárlóink, amelyek szóba jöhetnek keménység, alapanyag, kialakítás, árfekvés, stb. szempontból.

 

Egyébként éppen gyúrjuk a szabadalmaztatott Levital matracok visszavásárlási garanciájának a feltételeit és a 100 napos pénzfisszafizetési garanciát, hamarosan összeáll a kép:-)

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás lászló

Előzmény: Beer Monster (12923)
kunberci Creative Commons License 2018.11.24 0 0 12930

Én is arra reagáltam, hogy néz ki egy matrac, amit már legalább háromszor (futárszolgálat) meg utaztattak (kibontva). Gondolom azért azt te sem vennéd meg.

Előzmény: Hooshee (12929)
Hooshee Creative Commons License 2018.11.24 0 0 12929

Én meg csak a szállítási részére reflektáltam, a többi részére nem.

Előzmény: kunberci (12927)
kunberci Creative Commons License 2018.11.24 0 0 12928

Szerintem ez csak olyan matraccal lehetséges, ami az üzletben ki van állítva. (Már nagyon sokan ráfeküdtek kipróbálás erejéig). Te is elviszed kipróbálni, ha bejön visszaküldöd, hogy küldjenek egy újat, vagy megtartod azt, amit kipróbálni vittél haza?

Előzmény: Beer Monster (12926)
kunberci Creative Commons License 2018.11.24 0 0 12927

Arra akartam rávilágítani, hogy képzeld el, ezt a matracot én rendelem meg, alszok rajta 4-5 napot, és mivel nem szimpi, így visszaküldöm, majd neked ezt újra kiszállítanák. Nem tudom, hogy mennyire lennél boldog egy olyan matraccal, amit nem te bontottál ki a csomagolásból.

Előzmény: Hooshee (12925)
Beer Monster Creative Commons License 2018.11.24 0 0 12926

Ez a probléma nekem nem jelentkezik, mert nem jutna eszembe olyan matracot venni, amin előtte nem aludtam néhány éjszakát.

Előzmény: kunberci (12924)
Hooshee Creative Commons License 2018.11.24 0 0 12925

Hát figyelj, ha a 100+ kilós, 180x200as zsákrugós matracot ki tudták szállítani, valahogy azért csak sikerülne :D

Előzmény: kunberci (12922)
kunberci Creative Commons License 2018.11.24 0 0 12924

Azt a matracot, amit én rendeltem:

https://www.matracvasarlas.hu/matracok/vakuummatracok/best-dream-perfect-fusion-matrac

Egy hónapot vártam a két matracra, hogyan próbálod ki, ha készleten sincs. Szerencsére nem választottunk rosszul.

Előzmény: Beer Monster (12923)
Beer Monster Creative Commons License 2018.11.24 0 0 12923

Ez esetben webes vásárlás helyett valóban csak a szaküzlet marad, abból is olyan, ahol tartanak próbára elvihető példányt a keresett típusokból.

Előzmény: kunberci (12922)
kunberci Creative Commons License 2018.11.24 0 0 12922

Ezek a hideghab matracok általában vákuumcsomagolásban érkeznek. Kibontás után 24 órával lehet rájuk feküdni. Nézd meg a kicsomagolás előtti, és utáni állapotát. 

https://matrac.hu/media/images/news/2_1_400x0.wfill-watermark.png.

Hogyan tudnád kibontás után másnak eladni? Szállítani is bonyolult akkor már.

Előzmény: Beer Monster (12921)
Beer Monster Creative Commons License 2018.11.24 0 0 12921

Hacsak esetleg nem terít a becsomagolt matracra pokrócot, lepedőt, és alszik rajta úgy pár éjszakát. Akkor a higiéniát sem éri bántódás, és a csomagolás is megmarad. Persze nem biztos, hogy épp kényelmes egy fólián aludni, ezt nem tudom.

Előzmény: Alváskultúra (12920)
Alváskultúra (X) 2018.11.24 0 0 12920

Szia Számok,

 

szerintem nem márkát érdemes keresni, hanem terméket. 79 900-ért ott van pl. a Signum HR Climatic, de biztosan találsz még-egy-két szóba jöhető terméket. Ami webes rendelést illeti szerintem még egy kicsit utána kellene olvasni. A legtöbb webáruházban az ÁSZF kizárja ezt a lehetőséget (tehát a 14 napot), hiszen zárt csomagolású higiéniai termékről van szó.

 

45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet
14. A fogyasztót megillető elállási és felmondási jog alóli kivételek
e) olyan zárt csomagolású termék tekintetében, amely egészségvédelmi vagy higiéniai okokból az átadást követő felbontása után nem küldhető vissza;

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: számok (12919)
számok Creative Commons License 2018.11.24 0 0 12919

sziasztok.

 

Igérem olvasgatok is majd vissza, de előbb kérdeznék is. Egy rakat segítőkész magyar webáruház tanácsait átolvasva talán jó lenne 90x200 méretben 7 zónás hr matracot venni minimum 18cm s vastagságban s félkemény változatban fix ágyrácsra helyezve. Kérdésem az lenne hogy HR t szem előtt tartva mely márkát ajánlanátok, ahol nem a nevet fizetném meg hanem a beltartalmat elsősorban./ nagyon max 79ezret tudnék kinyögni/

 

Nyilván próbálni is elmennék, bár nem biztos hogy ami 3 percig jó az egész éjszaka jó, s a netes vásárlás előnyiről sem szívesen mondok le , főleg a 14 nap miatt.

 

Előre is köszönöm a segítő válaszokat.

Beer Monster Creative Commons License 2018.11.19 0 0 12918

Gerincsérvhez senki nem fog tudni segíteni, pláne szakszerűen. Ki kell ilyenkor próbálni a matracokat. Hozz el pár éjszakára próbamatracot, és amelyik a legjobbnak bizonyul, azt már érdemes megvenni, valószínűleg beválik hosszú távon is. Az ideg gyulladt állapota napok alatt húzódik vissza, addig meg a duzzanat miatt bármilyen pozícióban nyomást gyakorolhat rá a csigolya.

Előzmény: Kiss Ákos Péter (12913)
Alváskultúra (X) 2018.11.18 0 0 12917

Kedves Ákos,

 

bármelyik terméket elkészítjük 120cm szélességben is, a matrachuzat azonban (itt van lehetőségünk egyedi méretű matrachuzat gyártására) a mostani Swiss Dream Sleep Culture típus lesz. Levital esetében a standard méreteken kívüli méretek szállítási határideje egyenlőre sajnos bizonytalan.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Kiss Ákos Péter (12916)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!