Keresés

Részletes keresés

phrone Creative Commons License 2013.06.25 0 0 8790

Köszi, hogy kerestél képet. Ilyesmi, de az első foltok nem a szélén jelennek meg a levélnek.
Aztán több helyen foltos lesz, elsárgul az egész levél.
Igen, gondolom, hogy nem az, sajnos az atkás levelet már eléggé jól be tudom azonosítani:(

Előzmény: gergerg (8767)
lordhimself Creative Commons License 2013.06.25 0 0 8789
Előzmény: skarabeus01 (8788)
skarabeus01 Creative Commons License 2013.06.25 0 0 8788

Lehet felfuttatni, de az öklömnyi dinnyéket már illik hálóba fogni és rögziteni--erre a célra 6mm huzalok lesznek kifeszitve, megfelelő magasságban--majd teszek fel képeket---de hol van a konyhakerti topic? Hadd ne keresgéljek, egy link-t, ha lehet..))

Előzmény: Lunni (8787)
Lunni Creative Commons License 2013.06.25 0 0 8787

hát ez ma nem az én napom, mindent benézek, szóvaaaal széépek a paradicsomok! :) de skarabeus inkább a dinnyés képekkel gyere át a konyhakerti veteményes topikba... nehogy fellázadjon a jónép emiatt is :)

Előzmény: Lunni (8786)
Lunni Creative Commons License 2013.06.25 0 0 8786

a görögdinnyét lehet hálóra futtatni? mármint nem fog leszakadni a nagy súly alatt? vagy nem vágja meg a szárát a zsinor?

Előzmény: skarabeus01 (8784)
BioPisti Creative Commons License 2013.06.25 0 0 8785

Megnéztem az alternáriát, azt írják, hogy az érettebb bogyókat támadja meg, a fotókon is piros már a paradicsom. Az enyém még nagyon éretlen. De azért nem vetem el, úgynézem a bordói lé hatásos lehet ellene, azt meg úgy is szoktam adni nekik. Köszi a véleményt.

Előzmény: beetee (8782)
skarabeus01 Creative Commons License 2013.06.25 0 0 8784

lugas F 1, tövenként 3 száron

görögdinnye hálón

sárgadinnye

uborka, másodvetés zöldborsó után

BioPisti Creative Commons License 2013.06.25 0 0 8783

Igazad van!

 

 

Szóval, meleget azt kapott az elmúlt pár hetekben, de amit tényleg nem mondtam és fontos lehet, hogy kapott egy kis jeget, kb 2 percig mogyoró nagyságúakat. A leveleken látható jelenség nem feltétlenül függ össze a bogyókon láthatókkal, mert azt más töveken is tapasztaltam. Aztán van nekem egy mániám, hogy erjesztett csalánlével, illetve erjesztett feketenadálytőlével szoktam locsolni a tövüket. Ez ugye nitrogén és kálium trágya. Ezek a levek kb 5%-osan lettek kilocsolva, de ettől függetlenül lehet hogy túladagoltam mondjuk a csalánlét (nitrogént), ezért kálcium hiányosak lettek!? De továbra is várom a véleményeiteket, hogy mi lehet!?

 

(Az utolsó képen a paradicsom kertem látható, kb tíz méter hosszú, két végén egy-egy gerenda, melyek közt acél sodrony van kifeszítve, ehhez kötöm majd fel a paradicsomokat.)

 

Előzmény: Törölt nick (8781)
beetee Creative Commons License 2013.06.25 0 0 8782

Alternáriára egészen hasonlít...

Itt is.

 

Plusz azt írják, a dögmelegben támad....

Előzmény: BioPisti (8778)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.25 0 0 8781

Segíts, hogy segíthessenek!

Írd le jobban a körülményeket, hogy mások kitalálhassák mi miatt alakulhatott ki ez.

 

Elverte a jég, és zúzódási sebek ezek? (Esetleg valami közeli bokor, fa ága verhette el, vagy egy háziállat.)

Speciális műtrágyával öntözted, ami miatt tápanyagzavar lépett fel? (Kalcium túladagolás, magnézium hiány.)

Napokig esőben ázott, és ez rothadás lenne?

Előzmény: BioPisti (8778)
m-s-m Creative Commons License 2013.06.25 0 0 8780

A levelek és bogyók összetartoznak? Mert ilyen levelem nekem is van, de a bogyók eddig egészségesek.

Előzmény: BioPisti (8778)
m-s-m Creative Commons License 2013.06.25 0 0 8779

A túlságosan élénk képzelőerő üldözési fantáziákkal párosulva szörnyű teher, amin sajnos nem sokat javít a sértődékenység sem.

 

Ebben a topikban nem a faluszéli unatkozó asszonyok kommunikációs mintái működnek: nem létezik a valóságban az, ami miatt oly gazdaggá teszed magadnak az érzelmi életed.

Előzmény: Törölt nick (8777)
BioPisti Creative Commons License 2013.06.25 0 0 8778

 

Sziasztok kedves fórumozók!

 

 

Segítsetek nekem egy kicsit legyetek szivesek! Várom a tippeket, hogy milyen betegség ütötte fel a fejét nálam és hogy mit lehet tenni!? Sok munkám van a paradicsomokban, ezért időben meg szeretném fékezni. Vegyszereket nem használok, de azért nem vagyok szemellenzős:)

 

Előre is köszönöm

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.06.25 0 0 8777

Kösz, inkább nem. Ha már meg kell védeni valakit, akkor régen rossz. Tudom ki az a 60 hozzászólásos. Csak egy fika-nick. Az igazi nickje 3 betű, plusz közte ez-az. És még nekem modja, hogy skizo.. Mellesleg floodolással vádol, holott a floodolás 3 egyforma szöveg bemásolását jelenti, én meg eddig kétszer osztottam meg két linket, melyet kigúnyolt, de abban az esetben sem volt egyforma a két hozzászólás.

Nem, kösz. A nyugit, a magányt és a kertet választom, ahogy a bemutatkozásomban is írtam.

 

A paradicsomokat elültettem, felnőttek, felkötöztem őket és várom, hogy a jószerecse a munkámért terméssel jutalmazzon meg.

Mindenkinek kellemes kertészkedést, több toleranciát, békét, megértést és másokkal szolidarítást kívánok.

Az ember legyen az első ne a dudva, a féreg, és a kedvenc növény..

 

Bye!

 

Rozsakubyho-Vajákos Biri

Előzmény: gergerg (8737)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.25 0 0 8776

(A rozsakunyho-nicken akartam ezt még beírni, de automatice Vajákosként léptetett be a rendszer).

 

A Blondköpfchen - Szőke kislány, német nemesítésű paradicsomot kora tavasszal ajánlotta fel itt nekünk egy nagyon kedves fórumtársunk, akit sajnos azóta sem láttam itt, de szeretettel gondolok rá, mert a Blondköpfchenen, vagy nem németül: Blondkopfchen felül még másik 7 különleges paradicsommal is meglepett. Csere-bere alapon történt a dolog. Ha olvassa: nagyon szép növények fejlődtek a magokból! Mind kikelt és szépen növekedik!

Hálás köszönetem!!!

Törölt nick Creative Commons License 2013.06.25 0 0 8775

A Blondköpfchen - Szőke kislány, német nemesítésű paradicsomot kora tavasszal ajánlotta fel itt nekünk egy nagyon kedves fórumtársunk, akit sajnos azóta sem láttam itt, de szeretettel gondolok rá, mert a Blondköpfchenen, vagy nem németül: Blondkopfchen felül még másik 7 különleges paradicsommal is meglepett. Csere-bere alapon történt a dolog. Ha olvassa: nagyon szép növények fejlődtek a magokból! Mind kikelt és szépen növekedik!

Hálás köszönetem!!!

Törölt nick Creative Commons License 2013.06.25 0 0 8774
gergerg Creative Commons License 2013.06.24 0 0 8773

Egyszer nekem is volt ilyen toldott lábam, de nekem azért mert rövid volt hogy leüssem. Idén újak vannak, ezeket úgy vágtam hogy elég legyen. Ha megrohad, majd elvágom. Tanács: ne bízz a csavarban, kösd át dróttal is. A csavar szétrepesztheti, a drót összefogja. Amúgy telesen ok.

Előzmény: TINTUS (8770)
alfi13 Creative Commons License 2013.06.24 0 0 8772

Jó a támrendszered, De ugy nézem nem csak paradicsom lessz bőven körte is ahogy a belógó ágon látom.

Előzmény: TINTUS (8770)
TINTUS Creative Commons License 2013.06.24 0 0 8771

még annyit, hogy felül egy hajtogatott  kb 15-20 centis fém szerkentyű akaszkodik a vezető drótba amelyre 1 méternyi bálazsineg van felcsévélve, ha túl nőne a paradicsom akkor ezzel lejjebb lehet engedni. Ha valakit érdekel komolyan akkor legközelebb lefényképezem közelről.

TINTUS Creative Commons License 2013.06.24 0 0 8770

Az én támrendszerem:

 

én egy 70 centis tetőlécet  leverek a földbe és ahhoz 2 pozdorja csavarral erősítem a 2 méter magasat, így ha baja lesz az alsónak akkor csak a 70 centist kell eldobni. Az egész rendszer tetőlécből áll és ki van pányvázva. Nálam minden pari függőlegesen van felvezet ve 50*50 cm-es a térállás , jó föld esetén higgyétek el ennyi hely elég. És alámulcsoztam már.

gergerg Creative Commons License 2013.06.24 0 0 8769

Ez az ernyős megoldás is nagyon jó, jövőre kipróbálom uborkán!

Előzmény: TAF1 (8752)
gergerg Creative Commons License 2013.06.24 0 0 8768

Na igen, a lugasf1-nek tényleh kell a tám. Nekem kb 2 méterre szokott nőni 2 szálon nevelve. Ez a leveles takarés nagyon tetszik, kár hogy nincs a közelben erdő. Annak meg külön örülök hogy az öntöző is bevált másnak is, bár idén nekem egy szavam sem lehet a csapadékra. Talán 5 alkalommal locsoltam.

Előzmény: alfi13 (8759)
gergerg Creative Commons License 2013.06.24 0 0 8767
Előzmény: phrone (8746)
Mariska néni Creative Commons License 2013.06.24 0 0 8766

Jó ez az avar takarás a növényeid körül!

Előzmény: alfi13 (8759)
Mariska néni Creative Commons License 2013.06.24 0 0 8765

Ha már elültetett paradicsomot kell zsinórozni, akor gergerg módszerét használom én is.

Előzmény: alfi13 (8759)
Mariska néni Creative Commons License 2013.06.24 0 0 8764

Igen, hasonlóan.  Egy tulipán ültetővel kétszer szúrok le, tehát elég mély, szabályos kerek gödör keletkezik (olyan 20-25 cm mély lesz így, és ezzel a szerkentyűvel nagyon könnyű megcsinálni). Ebbe pakolom a cuccot, és a palánta alá fektetem a zsinórt. Bele a pohárból a palánta,  jól körbenyomkodom, hogy maradjon még körülötte kis gödör, és kötöm fel a zsinór másik végét. Ezután öntözöm.

Előzmény: alfi13 (8758)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.24 0 0 8763

Sziasztok!

 

Phrone, majd tájékoztass minekt a Bioláős permetezés eredményéről. Engem érdekel, bár én ezt a vegyszert nem találtam itthon, de én is vettem volna már, és még szándékozom is venni. Bár nálam nem az atkák, hanem a fekete tetvek okoznak némi kellemetlenséget.

Eddig négyszer permeteztem káliszappannal, és bár kijelenhetem, hogy a tetvek állománya lényegesen csökkent, de egy idő után valami újabb állomány megjelenik és kezdhetem előröl. Viszont hatásos! Most pláne esős az idő is...

 

A Sweet Millions paradicsomok hibrdiek, ezeket a magokat minden évben veszed? 

Előzmény: phrone (8747)
phrone Creative Commons License 2013.06.24 0 0 8762

Köszi, hát még én. 

A brutál szereket inkább hagyom, szerintem már az sem segítene. Ez már csak olyan 'hátha csoda történik'

erőlködés.

Egy órával ezelőtt permeteztem le őket Biolával jó alaposan, most kezdett esni... Direkt.

Azt hittem, hogy az a jó nekik, ha nem éri az eső, de napon vannak. Most akkor ezt is jól megjegyeztem.

 

A mosogatást csinálom (közben a szúnyogokat etetem, hihetetlen mennyiség van, nem lehet kint lenni,

rögtön rajokban támadnak), a Biolás permetezést meg holnap megismétlem, ezt a mait lemossa az eső.

 

Köszi a szurkolást, viszont:)

Ránk fér. Most mondta  valaki , ha pöndörödik a levelük felfelé, gombásak. Úgy néz ki, fekete paradicsomot sem

eszünk idén.

Aztán hazajöttem és mit látok?! A vakond a kerti paradicsomjaim tövénél ásott, némelyik tövében 3 vakondtúrás

van.  Valószínűleg azokra is keresztet vethetek, gondolom, elszaggatta gyökereket. Vissza taposgattam a földet,

de nem hiszem, hogy sokat ér.

Valami azt súgja, nálunk ez az év paradicsomtermesztés szempontjából nem lesz nagyon sikeres.

Előzmény: kemorgo (8755)
phrone Creative Commons License 2013.06.24 0 0 8761

Most már kivárok. Valószínűleg már nem lehet megmenteni egyiket sem,

a permettel sem hiszem, hogy sikerülne.

A kén megjegyzem, köszi!

Előzmény: Törölt nick (8754)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!