Keresés

Részletes keresés

madridista24 Creative Commons License 2010.03.07 0 0 1767
szia.

De az ECL írásbeli része középfokon csak szövegértés,amire a németül feltett kérdésekre németül kell válaszolni, szövegrészek párosítása, valamint a kérdésem az lenne,hogy egy- vagy két levelet kell-e írni? Mellesleg megvettem 2600ft.-ért azt a könyvet, amiből javasolták a felkészülést,remélem ha abból készülök sikerülni fog...
Előzmény: rita012 (1766)
rita012 Creative Commons License 2010.03.06 0 0 1766

szia.

Szerintem az ECL nem olyan drága, a többi is akörül mozog.

A linken keresztül elérhető anyag az egyik barátnőmé, azért is ajánlom. Én is abból készültem fel a közép és felsőfokú ECL-re. Bocsi, de így nem tudom elküldeni, mert a barátnőmé az összes téma ,én ingyen kaptam tőle cserébe ajánlgatom másoknak is.

 Remélem megérted. Tudom hogy reklám, de tényleg jó és hasznos. 1000 FT nem sok érte. van benne 1-2 ECL szövegértés is

 

A hallás értéshez nézz sok német tv-t, az nagyon sokat segít.

Szövegértés szerintem a legkönnyebb része. Ha ismered a témákat, megvan a szókincsed is és megtudod jól csinálni őket.

A szóbelitől féltem a legjobban, pedig nem olyan ijesztő. Nagyon rövid,így nincs idő regényeket mesélni. (szerencsére) Az a laényeg hogy normálisan megtudj szólalni a témában.Pár nyelvtani hiba egyáltalán nem gáz.

 

remélem tudtam segíteni sok sikert a vizsgához.

üdv Rita

 

Angel DC Creative Commons License 2010.03.06 0 0 1765
A Telcet nem szeretem és nem is ismerem fejből, de minden ilyennél szoktak adni 1-3 percet mielőtt elindul a szöveg, és akkor azt arra használd h elolvasod h mire kell majd figyelned, célzott szempontok alapján sokkal könnyebb. 10 állítást elolvasni nem sok idő.
Előzmény: pasig (1764)
pasig Creative Commons License 2010.03.06 0 0 1764

Sziasztok!

Tudnátok javasolni valami jó módszert,a magnóhallgatós feladathoz?Ugyanis ma voltam próbavizsgán,-a rendes vizsga jövő héten lesz(angol alap telc)-és olyan feladat volt ahol tíz álltásról kell eldönteni hogy igaz vagy hamis.Nem sok lövésem volt a dolgokhoz, ugyanis nem tudtam mit figyeljek.A végén töltsem ki a lapot , vagy a szöveg közben, de akkor nem tudom követni a magnót.Biztos van valami tapasztalat, hogyan jó csinálni az ilyen típusú feladatokat. Igaz, sikerült volna a vizsga de csak tippeltem.

madridista24 Creative Commons License 2010.03.06 0 0 1763
Szia Rita.nem tudnál nekem küldeni ECL német középfokú írásbeli nyelvvizsgához valami anyagot, esetleg a vizsgához pár jó tanácsot, valamint igaz az,hogy nem nehéz a vizsga,azért is ilyen magas az ára...

köszönöm
Előzmény: rita012 (1749)
rita012 Creative Commons License 2010.03.06 0 0 1762

http://www.vatera.hu/kidolgozott_nemet_nyelvvizsga_tetelek_temakorok_164642692.html

itt a friss link a német kidolgozott témakörökről. Már sokan vettek belőle.

Gabriello40 Creative Commons License 2010.03.06 0 0 1761
Sziasztok !

Origó alapfokú csak szóbeli nyelvvizsgát szeretnék tenni. A munkahelyemre kell ( csak a papír ). 15 éve ezen a szinten voltam , most szedem elő a tudást . A szövegértés nagyon jól megy, inkább a beszéd döcög. A szókincsem sem rossz.
Kérdésem , hogy valaki segíteni tudna-e abban, hogy a szóbelire kiadott 20 témakört kidolgozva, szószedettel megtalálom-e valahol ( valamelyik kapható könyvben, vagy internetes linkben ) vagy valaki tudna-e kidolgozott tételeket küldeni ? Vagy menjek el egy tanárhoz, és dolgozzuk ki együtt a tételeket ?
A segítséget, tanácsot előre is köszönöm !
Mucika8025 Creative Commons License 2010.03.04 0 0 1760

Hello!

Euro vagy Társalkodó nyelvvizsgára szeretnék felkészülni. Nem tud valaki ehhez anyagot küldeni, vagy linket, ahol megtalálható???

Köszke

bagip80 Creative Commons License 2010.03.02 0 0 1759
Nincs? :D
Előzmény: bagip80 (1755)
Angel DC Creative Commons License 2010.03.02 0 0 1758
Sztem az 'igazi tanár' ismérvei egészen másfélék:)
Előzmény: lcsili (1756)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.02 0 0 1757
azért nincs okod panaszra, nem kell félned semmitől :) felkészült vagy, max egy kicsit félreértetted milánt, de ki nem szokott ilyet :)
lcsili Creative Commons License 2010.03.01 0 0 1756
Szia!

Elnézést, hogy ennyire leteremtettem M!lant! Igazad van!
Mindig is ettől féltem, hogy ilyen leszek "igazi" tanár!
Előzmény: Törölt nick (1754)
bagip80 Creative Commons License 2010.03.01 0 0 1755
Hm, köszi a kimerítő választ! ;) Más fórumokon is érdeklődtem, kb ugyanezeket javasolták. Tud valaki ezekhez jó felkészítő tanfolyást? Írták nekem többen a Business Focust, illetve volt aki ajánlotta az egyetemek saját felkészítő kurzusát. Van valakinek ezekről tapasztalata?

Köszi!
Előzmény: zelmira98 (1751)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.01 0 0 1754
lcsilli, szerintem a te ingerküszöböd alacsony, mert milán egyáltalán nem volt nagyképű (még ha tárgyi tévedései valóban vannak is)
lcsili Creative Commons License 2010.02.28 0 0 1753

Kedves M!lán!

Ahogy olvastam a soraidat elég nagyképűnek tűnt. Kezdve azzal, hogy még azt sem tudod, hogy emeltszintű nyelvvizsga nincs! Érettségin lehet menni középszintre és emeltszintre. A nyelvvizsgán alap, közép és felsőfok van, vagy ha jobban tetszik B1, B2 és C1 szint. Attól még hogy valakinek 5-ös lett a középszintű érettségije, azaz 80% feletti nem jelent semmit. Azért ez túlzás, de ha pl a saját tanárodnál szóbelizel és ő is javítja az írásbeli részt, ebben a levelet az lehet elég szubjektív is. Nem akarlak megbántani és ne is értsd ezt úgy. Mesélek valamit: Amikor évekkel ezelőtt elmentem fősulira angol szakra mögöttem egy Rigós középfokúval és egy sikeres felvételivel nagy nullának éreztem magamat az angolhoz. Azt hittem, hogy azok az csoporttársaim, amik voltak kint Angliában bébysitternek nagyon ügyesek, mindent profin tudnak. Aztán eljött az első zh beszédgyakorlatból és nyelvhasználatból és úgy elszálltak, mint a sicc. Pedig ők évekig nyelvterületen voltak, használták az angolt, de kevés volt és másmilyen a tudásuk, mint ami oda kelllett. Idővel ők fel is hagytak az angol szakkal. Valahogy ide tudnám hasonlítani a te tudásodat is, lehet, hogy megérted a filmek szövegét, de az még nem jelent semmit. Persze a filmek nyelvhelyességét meg hadjuk, max a hallgatást, szövegértést lehet fejleszteni ezekkel. A speaking részben nem biztos, hogy jó vagy. Beszélni nem nagyon szoktak az emberkék, na meg levelet írni sem. Ha nyelvvizsgázni szeretnél akkor át kell nézned az adott nyelvvizsgaközpont szóbeli témáit. Személy szerinte el tudom képzelni, hogy a szókincsed elég nagy, ezért egynyelvű vizsgát ajánlanék, amelyben kevés a nyelvtan pl. ECL vagy TELC. Ami a szintek közötti különbséget illeti: Vizsgáztatásnál azt vesszük figyelembe, hogy felsőfoknál nagyobb szókincset várunk el elsősorban. A levélírás, szövegértés is hosszabb a felsőfokon. Az öcsémnek is azt javasoltam, hogy menjen el először középfokra, ha az annyira jól megy, akkor jöhet a felsőfok, szerintem te is így próbáld meg.

Remélem tudtam segíteni és nem bántottalak meg.

Előzmény: M!lán (1746)
zelmira98 Creative Commons License 2010.02.28 0 0 1752
gépelni és helyesen írni még mindig tudok...
szóval egynyelvű meg angol...de mindegy, sry
Előzmény: zelmira98 (1751)
zelmira98 Creative Commons License 2010.02.28 0 0 1751
kommunikációs nyelvvizsga?:S milyenre gondolsz?:S
gazdaságiból elég sok van: a közgáz, bme, zöld út, bgf (itt üzleti, turizmus, pénzügyi),meg pár nyelvből 1 nyelvű nyelvvizsgák (anglból azt hiszem az LCCI, németből is van a goethénél asszem)
mindegyik más, sztem keress rájuk, minden honlapon van 1-1 mintafeladatsor.
de ha már a közgázt és a zöld utat említetted, a zöld klasszisokkal könnyebb...de nézz utána, hátha neked az előbbi jön be:)
jah, meg most van a bce-nek vmi nemzetközi kapcsolatok nyelvvizsgája :D

hajrá:)
Előzmény: bagip80 (1750)
bagip80 Creative Commons License 2010.02.26 0 0 1750
Sziasztok!

Diplomához kellene nekem valamilyen kommunikációs vagy gazdasági nyelvvizsga. Hallottam a Zöld útról és a Közgáznak valamilyen saját nyelvvizsgájáról. Tud valaki valamit ezekről - vagy másokról - mondani?

köszi!
rita012 Creative Commons License 2010.02.21 0 0 1749

szia! A könyv nincs meg de én ECL középre és felsőre ebből tanultam és sikerült is elsőre.

 

http://www.vatera.hu/ecl_nemet_nyelvvizsga_temakorok_kidolgozva_163809996.html

Előzmény: Kapafej-TRS (1748)
Kapafej-TRS Creative Commons License 2010.02.19 0 0 1748
Üdv!

Szilvási Izabella Exam Fright Killer Advanced c. könyvét keresném... Ha valaki tudna segíteni, akkor xellos16[kukac]freemail[pont]hu.
ECL felsőfokú nyelvvizsgához kellene...
Előre is köszönöm a segítségeteket! :)
Angel DC Creative Commons License 2010.02.17 0 0 1747
Szia! Emeltnek gondolom a felsőfokot hívod. Csak egy pár gondolat, remélem segítek vele.

Mindenképpen kérj egy szintfelmérést, ha lehet olyat keress, ahol ez szóban is történik. Minden akkreditált nyelviskolában ingyenes képzési szolgáltatások vannak, ez is ilyen.

Az érettségid nem biztos hogy elég támpont, nem írtad h milyen szintű, de pl a középszintű érettségi jóval a középfokű nyelvvizsga szintje alatt van.

Az h sokat nézel tv-t célnyelven, tök jó, de a passzív készségeidet fejleszti csak.

A felsőfok és középfok közti különbség (leegyszerűsítve) egy hatalmas szókincskülönbség és a teljesen fesztelen, testhezálló, rutinos nyelvhasználat.

60%-tól Pass egy felsőfok, de azért érdemes az egyes vizsgákat külön megnézni, az ECL pl becsapós. Nincsenek nagy különbségek abban, hogy melyik 'könnyű' vagy sem, már rég restandardizálták az összeset, az van inkább h kinek melyik testhezálló.
Előzmény: M!lán (1746)
M!lán Creative Commons License 2010.02.17 0 0 1746
Sziasztok, remélem tud nekem valaki segíteni. Nyelvvizsgára szeretnék menni, de nem tudom eldönteni, hogy a középfokút, vagy az emeltet tegyem le. Az igazat megvallva nem vagyok tisztában a tudásommal, mármint nem tudom, hogy ami bennem van mire elég. Középre biztos, azt csuklóból leteszem, amiatt nem izgulok, de most vacillálok az Emelt lehetőségén. Erősebbnek érzem magam a középszintnél, de nem vagyok benne biztos, hogy az emeltre meg elég lennék. Az érettségim ötös lett angolból, és évek óta csak angol filmeket nézek, ezeket rendszerint meg is értem mindig (néha feliratozóként működök a haveroknak), de nem tudom mennyire nehéz ez az emelt, mert elég ijesztően hangzik már az is, hogy kimondom. Hallottam olyat, hogy nehéz, de olyat is, hogy ha valakinek van hozzá elég szókincse, akkor annyira nem vészes. Tudna valaki infókkal szolgálni, hogy mik a követelményei, hány %-tól sikerül egy emelt vizsga, illetve hol a " legkönnyebb". Az emelt nyelvvizsga sikeres letételéhez milyen pluszt kellene nyújtanom azon kívül, hogy tisztában vagyok a nyelvtannal, és az átlagnál nagyobb a szókincsem?
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.14 0 0 1745
Sziasztok! Zöld Út mezőgazdasági szaknyelvhez kérném hogy aki volt, írjon milyen volt! Felkészítő tanárt is keresek ehhez a vizsgához, ha van itt ilyen vagy ismertek valakit, légyszi jelezzétek! Köszönöm!
zelmira98 Creative Commons License 2010.02.13 0 0 1744
Szia!

az egynyelvű nyelvvizsgáknál általában könnyebb szokott lenni a nyelvtani rész (mintha olyan is lenne, ahol nincs, de javítsatok ki, ha tévedek, nekem is csak rémlik valahonnan:S), talán azokba lenne érdemes belenézni...

ha mégis bme-n maradnál, akkor pedig a bme-s teszteken kívül esetleg érdemes lenne rigós teszteket is végigcsinálni, mert ami az origón 40-50%, az a bme-n 70-80% (vagy nekem nem ment nagyon az origós teszt:D)
meg végigtanulni egy (részletesebb?) német nyelvtankönyvet :S

nem tudom, h hány pont kell még, de sztem azzal, ha fellebbezel semmit sem veszítesz:):)

és hajrá:)


egyébként - kicsit ehhez is kapcsolódóan - tudna vki ajánlani egy jó német nyelvtant?:) ismétléshez kellene:)
Előzmény: mcsontos (1742)
Mollities Creative Commons License 2010.02.13 0 0 1743
Sziasztok!
Az Euroexam nyereményjátékot indít 2010. február 15-én.

Nyerj ingyenes nyelvvizsgát! Játszva!

Oldd meg 6 héten át az Euroexam honlapján hetente közzétett 1-1 új, játékos angol vagy német nyelvű feladatot! Küldd el hetente a feladat megoldását és amellett, hogy felkészülsz a nyelvvizsgára, sorsoláson veszel részt!

Időpont:
Az első feladat 2010. február 15-én jelenik meg honlapunkon. Ha erről lemaradnál, akár még márciusban is be tudsz kapcsolódni a játékba.

Résztvevők:
Mindazok, akik a hat feladatból legalább négyre helyes megfejtést küldenek be, részt vesznek a nyereménysorsoláson.

Fődíj:
1-1 ingyenes angol és német vizsgalehetőség 2010-ben.

További díjak:
50%-os nyelvvizsgadíj-kedvezmény 4-4 angol és német nyertes számára.
1-1 komplett vizsgafelkészítő csomag minden nyertesnek.
További info a www.euroexam.org/nyeremenyjatek oldalon.
Gyakorolj, játssz, mérettesd meg magad és nyerj!
Jó szórakozást!
Üdv, Molli (Euroexam csapattag)
mcsontos Creative Commons License 2010.02.08 0 0 1742
sziasztok!
németből nyelvvizsgáztam(BME középszint)
a szóbeli rögtön, az írásbeli másodjára sem lett meg...
az íráskészség, olvasott szöveg értése és a közvetítés mindkétszer 60-75% közé estek, még a tesztek mindkétszer rosszul. Melyik nyelvvizsgát tudnátok ajánlani, ahol az írásbeli rész "egyszerűbb" számomra, azaz kevesebbet nyom a lattba a teszt.
már nagyon el vagyok kenődve, erről tényleg úgy éreztem, sikerült, ez 56% lett, az előző 55%. Esetleg fellebezni van értelme?
előre is kösz:
máté
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.08 0 0 1741
tudtommal az egyetemek is komplex bizit kérnek, szóval ezek a szabályok vonatkoznak a diploma kiadására is, de érdemes megkérdezni az érintett intézmény tanulmányi osztályát. :)
lcsili Creative Commons License 2010.02.08 0 0 1740
És a diploma kiadásának kérdése?
Előzmény: Törölt nick (1739)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.07 0 0 1739
a nyak ekvivalencia-listája szerint a külön letett origós és bme-s vizsga egyenértékű egy komplexszel (íme a párosítások: http://www.nyak.hu/doc/abc/tajekoztato.asp). mindezt egyébként a 137/2008-as kormányrendelet deklarálja, ha van időd, olvass utána:
http://www.nyak.hu/doc/jogszab/137-2008.asp

a vizsgák "komplexesítését" ugyancsak a nyak végzi pár ezer forint ellenében. íme hozzá a kérelem:
http://www.nyak.hu/doc/abc/kerelem_komplex.pdf



lcsili Creative Commons License 2010.02.07 0 0 1738

Szia!

 

Köszönöm a segítséget! Ha jól értelmezem, akkor két különböző nyelvvizsgaközpontnál tett vizsgát nem lehet egyesíteni komplexé, azaz BME+Origo = két bizonyítvány. De ezt elfogadják a diplomához? Azaz ha két különböző nyelvvizsgaközpontnál tette le a vizsgát? Mivel így soha az életben nem lehet belőle komplex. Szóval ez a diplomás része érdekelne legfőképpen.

 

Köszi

Előzmény: Törölt nick (1737)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!