Keresés

Részletes keresés

lekvaroscsirke Creative Commons License 2009.12.18 0 0 6809

Tisztelt Topiclakók!

 

Kérem írja le nekem valaki, mi a menete, ha a MOL-ban szeretnék mikrofilmet nézni.

Akár magánban.: lekvaros.csirke kukac freemail pont hu

 

Köszönöm

Pélyi Creative Commons License 2009.12.18 0 0 6808

A 3631-es tekercset néztem, de a felénél abba hagytam, pont ezért mert nem találtam az évszámokat és nem néztem végig, de akkor legközelebb végig nézem. És akkor folytatódik a 3632-es tekercsen? Az pedig nincs is feltüntetve a katalógusban:(

Köszönöm tiborpapa
Előzmény: Törölt nick (6804)
idrisi Creative Commons License 2009.12.18 0 0 6807
Valaki tudja esetleg biztosan, hogy Rimaszombat rk. és ref. anyakönyvei mikortól vannak vezetve?
Mert több forrás szerint is az rk. és a ref. is 1771-től. Ugyanakkor birtokomban van egy 1932-ben kiállított anyakönyvi kivonat, ami egy 1767-es születési bejegyzést tartalmaz.
Csak nem semmisültek meg az anyakönyvek a II. VH alatt?
idrisi Creative Commons License 2009.12.18 0 0 6806
Velem is előfordult már, hogy nem az volt a dobozban, ami rá volt írva. S mint kiderült, az egy olyan film volt, amit még soha senki nem kért ki, tehát "gyárilag" rontották el.
Előzmény: Pélyi (6803)
kerub Creative Commons License 2009.12.17 0 0 6805
Pl a katolikusok között kerestem már az evangélikus rokonaimat. :-))
Előzmény: Pélyi (6803)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.17 0 0 6804

Bizonyos, hogy jó filmet néztélj

A 3631- es filmen jobbára Iszkáz település van, csak a film végén kezdődnek a jásdi keresztelések 1828- tól, majd folytatódnak a 3632 sz. filmen.

Egyszer előfordult velünk, hogy a dobozban nem az a film volt, mint ami kívűl a dobozra volt írva.
Az is igaz, hogy ez kb. 300 db kikért film során egyszer esett meg.

 

Előzmény: Pélyi (6803)
Pélyi Creative Commons License 2009.12.17 0 0 6803
sziasztok,

Azt szeretném megkérdezni, hogy az egyik rokonom, Amerikából küldött jásdi anyakönyveket, amit még a mormonok fényképeztek. Ezekben az anyakönyvekben megtaláltam bizonyos felmenőimet, de ma a MOL-ban megnéztem a jásdi anyakönyveket és egyetlen egy felmenőmet sem találtam meg azokon az évszámokon, amik meg voltak, de még csak a családhoz tartozó vezeték neveket sem, ez miért lehet ?

előre is köszönöm a válaszokat!

Péter
kerub Creative Commons License 2009.12.13 0 0 6802
ÁLLAMI (KIRÁLYI ÉS CSÁSZÁRI) TISZTSÉGVISELÕK A 17. SZÁZADI

MAGYARORSZÁGON

Adattár, összeállította

FALLENBÜCHL ZOLTÁN

Zsarnoczay Martinus (Sarnoczay, aliter Szmrecsanyi)

MK(Magyar pozsonyi Kamara) szolgálatában, a király lovait

viszi Bécsbe, jutalmat kap 1623 V. 16

MK gyakornoka, besztercebányai Harmincados ellenõrré kinevezve 1625

besztercebányai harmincados 1626 VIII. 13–1656 hosszú szolgálata miatt 600 frt

jutalmat kap, állására fiát, Martinust elõjegyzik 1656 VI. 2

meghalt Besztercebányán 60 éves korban 1656 XII. 14 †

nejétõl Ochs von Sonnau Maria

Magdalenától 7 gyermeke Született
Előzmény: K-L_Thomas (6801)
K-L_Thomas Creative Commons License 2009.12.06 0 0 6801
Az anyakönyvekben őseim keresztszüleiként szerepel Szmrecsányi és Cernus,ebben a formában.Valószínűsítem hogy házastársak voltak,bár nem 100%. Az viszont biztos hogy élt a faluban Cernus nevű,mert keresztszülőért nem mentek volna másik faluba:)
Előzmény: Geelong (6783)
theow Creative Commons License 2009.12.04 0 0 6800
eh...természetesen a Frombars fiú egy Greil lányt vett feleségül:DDDD
Előzmény: theow (6799)
theow Creative Commons License 2009.12.04 0 0 6799

Kedves Szentivány!

 

Mai kutakodásaim szerint a Král család (Greul, Greil) írásmóddal Gesztesről származott át Somlóra 1768-ban. Ekkor egy Greil fiú feleségül vett egy Frombars (Drompasch, Drombasch, Trompasch, Franzpach, Tronspach néven is előfordul) lányt, míg egy Frombars fiú egy Greil fiút.

Szeretném megkérdezni, hogy ilyen névváltozatokkal találkoztál-e, vagy van-e rá anyagod, esetleg további ötleted? Gesztesre van-e német irodalom, történet?

 

Köszönöm,

theow

Előzmény: szentivany (6791)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.26 0 0 6798
Kedves Szentivany!

Köszönöm a segítséget, ezek szerint majd máshová vezet az "út" - Szár után. :)
A linket is köszönöm!

Üdv.: TheChaos
Előzmény: szentivany (6797)
szentivany Creative Commons License 2009.11.25 0 0 6797

Kedves TheChaos!

 

Sajnos nem találtam egyiket sem , bár a Schweininger név ismerős valahonnan.

 

Viszont, itt érdemes lenne körülnézni:

http://www.szfvar.katolikus.hu/?fm=4&m=11&am=12

 

 

Üdv

Szentivany

Előzmény: Törölt nick (6795)
szentivany Creative Commons License 2009.11.25 0 0 6796

Kedves Theow, kérdezz nyugodtan, ha tudok válaszolok.

Üdv

Szentivany

Előzmény: theow (6794)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.25 0 0 6795
Kedves Szentivany!

Engem Szárral kapcsolatban a Ketz és a Schweininger családok érdekelnének - sajnos még nem volt időm belekukkantani az anyakönyvekbe. Ha neked megvan ez a telepes lista esetleg megnéznéd nekem, hogy szerepelnek-e benne ezek a nevek?
Köszönöm!

Üdv.: TheChaos
Előzmény: szentivany (6791)
theow Creative Commons License 2009.11.25 0 0 6794

Kedves Szentivány!

 

Nagyon köszönöm!

Krall (néha Krail) János 1808-ban házasodott Söréden, akkor írták be szerencsémre a származási helyét (Semle), 1849-ben hunyt el ugyanott 67 évesen, vagyis olyan 1782 körül születhetett, ami azért bő fél évszázaddal a betelepítés után történt, szóval 1733/37-1782 között bőven érkezhettek Krall-ok máshonnan - viszont ha megtalálom az anyakönyvet (én is Környére tippelek), és kiderül az édesanya neve, akkor megint írnék Szentivány, hátha az anyai család már rajta lesz a telepítési listán. Köszönöm Tiborpapának is a javaslatát, én is Környét céloztam elsőre be, mert az van elég közel korai anyakönyvekkel, csak gondoltam, hátha van valakinek győri egyházmegyei sematizmusa kéznél:)

 

Üdv,

Theow

Előzmény: szentivany (6791)
Szentendre_22 Creative Commons License 2009.11.25 0 0 6793

Kedves Kutatótársak!

 

A családfám kutatásában eddig csak az anyakönyveket használtam, így eljutottam az 1700as évekig. Mivel több helyen írják, hogy érdemes megnézni az úrbéri táblákat, az egyházi tizedre vonatkozó dolgokat és az adott terület földerúrának levéltárát, így segítségeteket szeretném kérni, mivel ezeket még nem kutattam.

Fő kutatásom iránya Piliscsaba és Vaszar. Piliscsabáról tudom, hogy a krarissza rend tulajdonában volt, majd a Vallásalapéban, aztán 1808jól József Nádor uradalmához tartozott.

hogy induljak el? tulajdonképpen, a klarissza rend iratai között milyen anyagot keressek és hol?

ezekre várnám tanácsotokat.

köszönöm Ági

szentivany Creative Commons License 2009.11.25 0 0 6792
Hasonló sincs...
Előzmény: theow (6790)
szentivany Creative Commons License 2009.11.25 0 0 6791

Kedves Theow!

 

Vértessomlót a török után az Esterházyak telepítették be, több más faluval együtt 1733-37 között(Szár, Agostyán, Alsó- és Felsőgalla, Vértestolna és részlegesen Dunaszentmiklós) . Ezt a betelepítési listát(a származási helyeket is feltüntették!), ami a MOL Esterházy anyagában található, Fatuska János és Kaptay György publikálta. Nekem azért   érdekes mert innen is verbuváltak (Pilisszentiván, Pilisvörösvár) több családot, akik elmentek leginkább Szárra, többen  egy idő után vissza is jöttek. A lényeg, hogy ebben a listában , nem szerepel a KRALL név, sajnos(mindegyik falunál megnéztem). Az viszont biztos, hogy az 1730-as évek végétől kellett hogy legyen valahol anyakönyv. Akkor még mint SEMLE szerepel.

Sajnálom, mert pl  Szár több összeírása is megtalálható a Székesfehérvári Levéltár honlapján.

Üdv

szentivany

 

 

 

theow Creative Commons License 2009.11.25 0 0 6790

Kedves Szentivany!

 

Krall családot.

 

theow

Előzmény: szentivany (6789)
szentivany Creative Commons License 2009.11.24 0 0 6789
Milyen nevet keresel? Van valamim Somlóról.
Előzmény: theow (6787)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.24 0 0 6788

Próbálkozz esetleg Környével.

Biztatással

tp

Előzmény: theow (6787)
theow Creative Commons License 2009.11.23 0 0 6787

Sziasztok!

 

Tudnátok segíteni abban, hogy 1787 előtt Vértessomlót hová anyakönyvezhették?

 

Köszönöm,

theow

EMERICUS64 Creative Commons License 2009.11.19 0 0 6786

Más..... Szép napot, Sziasztok!

 

Kaptam egy választ eredeti, régi anyakönyvek kutatására.

Nem tudom, hogy volt e már ilyen jellegű tapasztalata a fórumon valakinek, ha volt és megosztotta elnézést.

 

Számomra tanulságos, de mindenki értékelje, ahogy akarja.

 

2009. november 13-án (pénteken) közel három hónap után választ kaptam  a Dr. Márfi Gyula Érsek Úr (Veszprémi Főegyházmegye) részére megküldött levelemre a Veszprémi Érseki és Főkáptalani Levéltártól. Varga Tibor László levéltáros tájékoztatott, hogy a helyi plébániákon található anyakönyvek és az iratanyagok a plébánia tulajdonát képezik, és ezen kutatás engedélyezése a plébános jogkörébe tartozik. Az iratok magániratnak számítanak és a tulajdonos minden indok nélkül megtagadhatja a kutatást. A levéltárba az általam kért anyagok közül egy sem volt található, vagyis a helyi plébániákon találhatóak az anyakönyvek.  (A magánirat és az ezzel kapcsolatos fogalmakat az 1995. évi LXVI. törvény határozza meg) 

 

Sajnos még júliusban a zalaszántói illetve sümegcsehi plébános és segédplébános tévesen úgy tájékoztatott, hogy az adott megyéspüspök engedélye szükséges az anyakönyvek kutatásához. Az anyakönyvekről úgy tájékoztattak, hogy Veszprémbe lettek beszállítva.

 

Konklúzió: Az anyakönyvek kutatása és másolása a helyi plébános jóindulatán múlik, múlhat !!!(Különben megjegyzem én már nyáron kaptam ebből izelítőt:( Valamint a jelen esetben az anyakönyvek pedig a helyi plébániákon találhatóak és nem Veszprémben. 

 

Nem értem miért kellett félre vezetni, szerintem úgy lett volna korekt, ha azt mondják a szemembe, hogy nem engedélyezik a kutatást, amelyet akkor sem értettem volna, de el kellet volna fogadnom.

plmari Creative Commons License 2009.11.17 0 0 6785

Geelong!

Tereske és környéke, valamint a Csernyus családdal kapcsolatosan információkat találhat . A Csernyus család levezetve .... További kutatáshoz nagy segítséget jelent.

Nagy Iván: Magyarország családi czimerekkel és nemzékrendi táblákkal című könyvekben.

Előzmény: Geelong (6783)
alfa 1j Creative Commons License 2009.11.14 0 0 6784
Üdv. mindenkinek. A fórumba most kapcsolódtam be. Őseim kutatásában, eljutottam 1800-s évek elejéig. Egyenlőre nem tudom tovább követni őket,mert egyszerre települtek a Szabolcs megyei Levelek községbe 1820 - 1830 körül a családból többen, vagy az egész család. Kérésem a következő: Tud - e valaki Csernyánszkiakról görög kat. vallásúak, és 1800 -as évek elején más településen?
Előre is köszönöm a szívességet!
Geelong Creative Commons License 2009.11.14 0 0 6783
Az lehetséges, hogy használták a Csernus családnév Cernus változatát de gyakoribb volt a Csernyus családnév. Te tudsz Szmrecsányi és Csernus család közötti házassági kapcsolatot? Vajon éltek Tereske és környékén Csernusok, mert én nem tudok róla...
Előzmény: K-L_Thomas (6781)
Gecsei Nagy Creative Commons License 2009.11.11 0 0 6782

Köszönöm, a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei levéltár oldalán találtam is egy 1706-os ljstromot Esze Tamás ezredéről. Hátha valakit még érdekel, itt a link, PDF-ben letölthető.

http://www.szabarchiv.hu/drupal/userfiles/file/Heged%C5%B1s%20Istv%C3%A1n_EszeTam%C3%A1s%20ezred%C3%A9ben.pdf

K-L_Thomas Creative Commons License 2009.11.08 0 0 6781
Üdv!

Azt nem tudod,hogy a Csernus nevet írták-e az anyakönyvekben Cernusnak az 1800-as évek elején?És hogy házasodott- vki a Csernusok közül a tereskei Szmrecsányiakkal(tereskei nemes család szintén nógrád megyében)?
Előzmény: Melbourne (5731)
NoGun Creative Commons License 2009.11.08 0 0 6780
a gedcomot ismerem.
régebben megcsináltam valamivel és meg is van, aztán más is megcsinálta a családban és nem tudunk vele mit kezdeni ...

gondom, h nehéz összekapcsolni, illetve azt gondolnám folyamatosan kell tudni dolgozni közösen egy közös családfán.
ezért keresek megoldást, ami magyarul is megy.
Jó magam nem vagyok kutató, csak gondoltam rakjuk össze amit lehet.

Gondoltam elkezdem a szülőfalum családfájának elkészítését is, aztán bevonom a többieket, de eszközt keresek.

Köszönöm.
Előzmény: Törölt nick (6779)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!