Keresés

Részletes keresés

haverja Creative Commons License 2002.06.28 0 0 954
Végre!
Nem egész 22 óra és indulhatok :) Több mint öt hete nem voltam ott, és épp kezdtem itt bedilizni :)))
Hajrá Prága!

IC:E

Tycho Brache Creative Commons License 2002.06.25 0 0 953
Szombaton vagy vasárnap megejthetünk egy közös ivászatot. Mail megy.
Előzmény: mikkkro (952)
mikkkro Creative Commons License 2002.06.25 0 0 952
én megyek akkor :-) 6-9-ig, négyen megyünk, kocsival, és a Klicov Hotelben szállunk meg (elvileg)
Előzmény: Tycho Brache (951)
Tycho Brache Creative Commons License 2002.06.25 0 0 951
Július 6-tól 8-ig megyünk, autóval, és miként arról már korábban többször szót ejtettem, a Hotel L'Operában szállunk meg. Nem olcsó, de jó helyen van (Jecna 12, Nove Mesto), közelében számtalan kocsma. Volt itt már a topicban valaki, aki akkortájt megy, már nem emlékszem ki. Jó lenne egy helyszíni topictali...
Előzmény: mikkkro (948)
mikkkro Creative Commons License 2002.06.25 0 0 950
na ezt az egyet ki tudom találni a beírásai alapján :-)))))))
Előzmény: OPi (949)
OPi Creative Commons License 2002.06.24 0 0 949
és miért :-)
Előzmény: mikkkro (948)
mikkkro Creative Commons License 2002.06.24 0 0 948
ti mikor mentek pontosan és mivel és meddig lesztek kint és hol szálltok meg? ;-)
Előzmény: Tycho Brache (947)
Tycho Brache Creative Commons License 2002.06.24 0 0 947
Akkortájt én is megyek, remélem nem lesz 36 fok ott is, mert akkor ki sem fogunk mozdulni az első kocsmából 3 napig...
Előzmény: OPi (946)
OPi Creative Commons License 2002.06.22 0 0 946
jaja, kb ketto hoszu - hosszu het van meg hatra . . .
Előzmény: mikkkro (945)
mikkkro Creative Commons License 2002.06.22 0 0 945
még nem, de két hét múlva már... :-)
Előzmény: Tycho Brache (942)
OPi Creative Commons License 2002.06.22 0 0 944
Ami késik, nem múlik . . .
Előzmény: Tycho Brache (942)
Hmmmm Creative Commons License 2002.06.22 0 0 943
Meg nem. :-)
Előzmény: Tycho Brache (942)
Tycho Brache Creative Commons License 2002.06.21 0 0 942
Na mi van, mindenki Prágába utazott???
Tycho Brache Creative Commons License 2002.06.14 0 0 941
A beszámoló érdekes, de ennek alapján még elég nehezen fogunk pen-friend-et találni Prágában...
Előzmény: bacee (940)
bacee Creative Commons License 2002.06.14 0 0 940
Üdv
Nehéz lenne összehozni, de idén is volt egy kis buli a Vjezdán. Belépésnél egy mogorva kétajtós szekrény megállaítot és közölte hogy belépés csak magyaroknak. Ez persze tudtam, de akkoris jól esett. Bennt kb. 150-200 fiatal, ott biztos szerzel "levelezőpartnert". Az egész helyen csak a csapos volt cseh.
Hasonló volumenű buli tudtommal márc. 15 és okt. 23. alkalmával történik.
A bulik hatalmasak (külömösen ajánlom azoknak, akik szeretik kb. ötször teli torokból óbégatni a "magyarok, férfiak és asszonyok..." c. ópuszt. A zene emelett természetesen csak magyar, garantált sláger rádió(Máté Péter, stb...)
Tycho Brache Creative Commons License 2002.06.14 0 0 939
Ilyen kint tanuló alkoholistákat örömmel látnánk itt a topicban! Nem tudsz tenni valamit ebben az ügyben?

Ellenőr-kérdésben egyetértek, én is gyakran találkoztam velük, és nem tökölnek.

Előzmény: bacee (938)
bacee Creative Commons License 2002.06.14 0 0 938
hello mindenki!!

A tömegközlekedésről annyit:
metro, villamos csúcs(hazai viszonyokhoz képest). Villamos időre jön, és pontos. Igaz a 22-nek van vagy negyven megállója. A buszok főleg a külvárosban mozognak, de csodák csodájára azok is pontosan járnak. Bliccelni nem érdemes,
1. naponta egy ellenőrbe belefut az ember(persze amikor van jegyed akkor nem)
2. 5-6 sörután már nehéz koncentrálni, hogy mikor száll fel
Érdemes 3 napos jegyet venni 200 karcsiért(a bümti 400) ,bár ne felejtsd el egy autómatában érvényesíteni(egyik haverom megjárta)
Az éjszakai járatok ált. félórámként járnak(a taxisok ha részeg vagy, vagy ha nem tudsz csehül simán levesznek.
Van 8 ill. 12 karcsis jegy. más határral hétköznap és hétvégén. De erre már nem emlékszem.
Ja, az ellenőr kb. második mondata hogy rendőrt hív(és nem viccel).

Amúgy eddig mindíg külvárosi koleszokban laktam(Vjezda+Hodov) a szállás ócska, de hangulatos, főleg az abszolute külvárosi(szomszédban már szántó és legelő) egyetemi korcsmák sör kb 12 kaja 35-50. Igaz a belváros kb 20-30perc de nekem megéri(3 éj+út=20.000,-Ft). Kedvenc irodám igdegenvezetői meg kinnt tanuló magyar "alkoholisták", így a sörtúra garantált.

Tycho Brache Creative Commons License 2002.06.13 0 0 937
Keveset tömegközlekedtem Prágában, így nem tudok értékelhető választ adni. Azt tudom, hogy jó a tömegközlekedés, metróval és villamossal mindenhova gyorsan el lehet jutni. Én mindig 15 perces jegyet vettem, amivel negyedórán át bármivel lehet közlekedni. Van ilyen egyórásban is.
Előzmény: mikkkro (936)
mikkkro Creative Commons License 2002.06.13 0 0 936
sziasztok,

közeledik a prágai utazásunk, így érdeklődöm kicsit megint:

- milyenek ott a "BKV"-viszonyok?
- összvonalas jegy van, vagy külön-külön buszra, villamosra, metróra, stb.?
- milyen árban kb.?
- bármely hosszra vagy szakaszjegyek vannak?
- kell-e külön éjszakai (esetleg dupla-) jegy?
- milyen sűrűségben járnak az ellenőrök? :-)

kösz
mikkro

Tycho Brache Creative Commons License 2002.06.04 0 0 935
Lenge tekergőző lányok mintha lettek volna, bár azóta is vitatkozunk róla, hogy egy lány volt-e, csak többet láttunk belőle, vagy több lány, de nagyon betanulták a koreográfiát, ezért mozogtak annyira egyszerre. Az biztos, hogy a jelenlévő n db lány a mi asztalunkhoz nem jött oda, de ez akkori állapotunk ismeretében nem meglepő.
Na ennél többet ér egy klobasz a Vencel-téren...
Előzmény: Hmmmm (932)
Tycho Brache Creative Commons License 2002.06.04 0 0 934
Karel Gott-ról csak annyit, hogy egyik alkalommal hazafelé egy pozsonyi benzinkútnál láttam a Best of Karel Gott kazettát. Sajnos már nem volt annyi koronám, hogy megvegyem, arra meg már későn jöttem rá, hogy benzinkútnál kártyával is lehet fizetni. Aztán a brnoi Tescoban is láttam tengernyi Gott CD-t, de a Best of sajnos nem volt...
Előzmény: Hmmmm (931)
Pivovar Creative Commons License 2002.06.04 0 0 933
Kell, hogy menjen az a link - de itt vagy itt egy másik példánya...
Előzmény: Hmmmm (931)
Hmmmm Creative Commons License 2002.06.03 0 0 932
Ha draga volt, akkor kellett hogy legyenek lenge, tekergozo lanyok. A Lucernaban max feloltozve, es ok is fizettek a belepoert. Maga a zene felejtheto, igaz a jegyet kesobb megnezve epp egy 80-as evekbeli nosztalgiaestre mentunk. Pet Shop Boys, Bananarama, Boy George, Duran Duran, ilyenek. Lehet, hogy maskor mas zene van.
Hogy szoktal szallast talalni magadnak? Van valami bejaratott modszered?
Előzmény: Tycho Brache (927)
Hmmmm Creative Commons License 2002.06.03 0 0 931
A link nem mukodik, de lehet hogy az lenne rajta, mert ha jol lattam egy patko.jpg nevu filera mutat a link. Pont az elobb ujsagoltam egyik nagyon kedves utitarsamnak, hogy nem tudtam csak korulirni a Pilsneres helyet, erre azt az infot kaptam, amirol beszeltem az egy patkos hely. Nem tudom honnan veszi, en semmifele patkora nem emlekeszem, persze ez semmit nem jelent.
Ellenben meg egy info, volt ott egy hosszuhaju srac is, a helyhez tartozott, aki eredetileg magyar, jobban beszel magyarul mint en.

Szo volt itt a Karel Gott hidrol. A kizarolag magyarul beszelo kedves kollega nem volt hajlando csak igy hivni, az utazas vegere mar fel sem tunt. Na majd leszoktatjuk.

Előzmény: Pivovar (923)
Pivovar Creative Commons License 2002.06.03 0 0 930
Karlstejnbe ki lehet menni vonattal is. 32 korona csak oda, 33 km-re van a prágai főpályaudvartól mérve.
Turistáknak kellemes séta, sörivóknak gyötrelmes - ezért nekik jó reflexek szükségesek: ha valahol látják hegyre fel, hogy sört árulnak, akkor ott azonnal cselekedni kell!!! :-)
Tinky Winky Creative Commons License 2002.06.03 0 0 929
Én áprilisban voltam Karlstejn-ben. A szag már nem volt ott, viszont nagyon kultúrált a WC. Bemenni azonban nem érdemes, mert egy nagy nulla. A várudvar meg a kút (a legérdekesebb) ingyen van, viszont ami bent van azért tényleg nem érdemes fizetni. Főleg azért, mert ami igazából érdekes lenne, oda nem lehet bemenni, mert le van zárva. Szóval nagy átverés szerintem, de a vár kívülről nagyon érdekes.
Előzmény: mikkkro (926)
Tycho Brache Creative Commons License 2002.06.03 0 0 928
11 éve...
Előzmény: mikkkro (926)
Tycho Brache Creative Commons License 2002.06.03 0 0 927
A 22-es vili úgy emlékszem ott megy el Tycho Brache szobra előtt... De lehet, hogy az a 23-as. Egyszer régen - már az idejét sem tudom mikor - laktam ott a szobor mellett a Károly Egyetem kollégiumában, ami az előkelő Comenius Hotel nevet viselte akkoriban. Azóta is többször próbáltam ott megszállni, de soha nem volt hely.
A Nerudován naponta min. egyszer fel kellett másznom a szálláshoz, akkor szerettem meg, mert útközben többször meg lehetett állni egy-egy sörre. Ja, és amikor kerestem a Comenius Hotelt, sikerült a Kisoldali térről kocsival felmennem végig a Nerudován, ahova amúgy nem lehetne behajtani, csak engedéllyel. Azóta is rendszeresen látok arra rendőröket dolgozni...
A Lucerna hirdetését én is figyeltem már többször, de mi nem nagyon járunk ilyen zenés szórakozóhelyekre. Egyszer voltunk, de az egy vagyonba került. Úgy emlékszem nők is táncoltak a rúd körül, de ebben nem vagyok biztos, mert homályosan láttam már addigra...
Karel Gott-on jót röhögtem, bár több tiszteletet érdemelne ez a valóban egyedülálló műalkotás!
Előzmény: Hmmmm (922)
mikkkro Creative Commons License 2002.06.03 0 0 926
vagy lehet, hogy csak raccsolt a cseh srác, aki mondta ;-)

hogy autóba kell ülni Karlstejnhez, az nem gond, elsősorban mi városnézésre, túrázásra megyünk, nem sörtúrára (húha, most mit kapok majd ;-) ), viszont ez a szag aggasztó :-) Mikor jártál te arrafelé?

Előzmény: Tycho Brache (925)
Tycho Brache Creative Commons License 2002.06.03 0 0 925
A Kis Vakond szerintem krtek. Lehet, hogy valami ragozott alakja hangzott úgy. Kereskedelmi mennyiségben hoztam belőle a gyereknek...
Karlstejn szerintem nem olyan nagy szám, egyrészt autóba kell ülni hozzá, másrészt qrva sokat kell mászni fölfelé. A vár szép, de amikor ott jártam, mindenütt szarszag terjengett. Inkább megyek Csókakőre...
Előzmény: mikkkro (919)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!