Keresés

Részletes keresés

Trocadéro Creative Commons License 2006.12.16 0 0 432
Az lenne a javaslatunk, hogy nyílna egy Közlekedéspolitika alfórum

Legkevésbé sem értek egyet a javaslatoddal. A közlekedéspolitika eddig megfelően kezelve volt, élesen el lehetett elválasztani a napi politikától.

A javaslatod nem fog működni, mert ha valaki fejlesztésekről szeretne beszélni annak kapcsán, hogy épül a második vágány a 120-as vonalon, vagy nem épül a villamos a Lágymányosi hído, önkéntelenül is a közlekeéspolitika talajára téved.
Előzmény: Operator (423)
Operator Creative Commons License 2006.12.16 0 0 431
előbb-utóbb a felelősség kérdése is belép és innen már nézheti valaki politikának a kérdést. :(

Innen kétfelé válik a dolog.

1. Ha úgy folytatják a kérdés taglalását, hogy "mert a büdöslábú szdsz szétlopta a városháza kasszáját", akkor ez napi politikai fröcsögés és megy a levesbe
2. Ha azt taglalják, hogy a felelősség 52,8%-ban az Mszp vezette városházáé (mert ilyen arányban szavaztak a jegyzőkönyvek szerint) s eközben a szintén általuk vezette kormány tolja a szart az ellenzékre, akkor ez kb. a politikai vetület kitárgyalásának a felső határa, ami ez alatt van az belefér.

Magyarul a kérdés tényeken alapuló megvitatása civilizált hangnemben belefér.

Természetesen a fenti példákban lehetne írni akár MIÉPet is, csak éppen nem azok vezetik 16 éve a kupit városházát.
Előzmény: Ali Ttaik-al-Rep (427)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.16 0 0 430
"Látom az ügy lecsengett."
Persze. Lényegében közérdektelenségbe fulladt. Mert nem látom hosszú tömött sorban állni a népeket, hogy én akarok/nem akarok moderátor lenni. Ez elgondolkodtató, nem? Van pár "nem akarok" jellegű hozzászólás és kész. Tehát nincsenek érdemleges moderátor-jelöltek. Ahogy ez is egy látványos látszatintézkedés a moderatúra részéről, hogy ők milyen tökös csávók, ezt is elintézték - mert nem vállalják tetteik miatt a felelősséget. Csak így tovább.

"A hétvégén technikailag továbblépünk."
Megszűnteted magad vagy az index fórumát? :)))
Előzmény: Operator (423)
Ali Ttaik-al-Rep Creative Commons License 2006.12.16 0 0 429
Bocs, villamos helyett itt tessék Bz-t érteni. :) /a/
Előzmény: Ali Ttaik-al-Rep (427)
Briko Creative Commons License 2006.12.16 0 0 428

"csak annyi kell hozzá, hogy a topilakók annyi felelősséget érezzenek a lakhelyük iránt, hogy a takarítását felvállalják."

 

Szerintem ezzel nem lesz gond.

Előzmény: Operator (425)
Ali Ttaik-al-Rep Creative Commons License 2006.12.16 0 0 427
Érzek itt nehézséget. Tegyük fel, hogy elindul egy szál mondjuk arról, hogy megint kidőlt egy oszlop az akárhol és emiatt nem jár az akárhányas villamos, ez eddig még szaktopic. Valaki elkezdi a tereléseket magyarázni, más a tartók statikai kérdéseibe merül bele, de közben jelzi, hogy ezt egy mérnöknek illik tudni, aztán _biztos_, hogy előbb-utóbb a felelősség kérdése is belép és innen már nézheti valaki politikának a kérdést. :(

/a/
Előzmény: Operator (425)
papanatoo Creative Commons License 2006.12.16 0 0 426

Akkor tovább boncoljuk, az amúgy is szétmorzsolódott vasutas fórumot. Javarésze az ide látogatóknak, nem az a kőhajígálós, meg posztkomcsi, akik igazán véres szájjal fröcsögnek /persze vannak kivételek, de azok meg leszerelésre kerülnek így vagy úgy/, miért nem férhet el az "anya" fórumba a közlekpol?

Előzmény: Operator (423)
Operator Creative Commons License 2006.12.16 0 0 425
A Közlekedés politika az nem csak vasutaspolitika hanem az egész közlekedésé.

Adott esetbenpéldául (nincs ilyen terv, csak példaképp) a Vicinálisok topik is átkerülhet oda és az eredeti helyén meg linkeljük, hogy mások is könnyen odataláljanak.

Egyszerű ez mint a 100-as szeg, csak annyi kell hozzá, hogy a topilakók annyi felelősséget érezzenek a lakhelyük iránt, hogy a takarítását felvállalják.
Előzmény: Briko (424)
Briko Creative Commons License 2006.12.16 0 0 424
Néha a Pilótáknál sem ártana egy hasonló dühöngő...
Előzmény: Operator (423)
Operator Creative Commons License 2006.12.16 0 0 423
Látom az ügy lecsengett. A hétvégén technikailag továbblépünk.

Viszont lenne még egy kapcsolódó kérdés.

A közlekedési fórumokban a moderaturával az egyik konfliktusforrásotok a politikai kérdések taglalása.

Azt semmiképp nem szeretnénk, ha a napi pártpolitika elöntené a szakmai fórumokat viszont tudjuk mi is, a a közlekedéspolitika elválaszthatatlan része a szakmának.

Az lenne a javaslatunk, hogy nyílna egy Közlekedéspolitika alfórum, ezeket a kérdéseket ott lehene és kellene kitárgyalni, míg a szakmai topikok érintetlenek maradnának.

Itt kap értelmet a helyi moderatura létezése,ezt viszont nekik kéne biztosítani, hogy ténylegesen így is legyen.
Cah 4601 Creative Commons License 2006.12.14 0 0 422
Felhasználónként?
Előzmény: Operator (420)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.14 0 0 421
...sem. Magadat törölgetheted személyes ellentét kapcsán, mást nem. Mert még visszanyalhat a fagyi.
Előzmény: Operator (420)
Operator Creative Commons License 2006.12.14 0 0 420
személyes viták rendezésének nem a "del" gomb az eszköze.

Legfeljebb egyszer...
Előzmény: Cah 4601 (419)
Cah 4601 Creative Commons License 2006.12.13 0 0 419
Készülök :-)

Amúgy meg önfegyelem kérdése. Szakmai és személyes viták rendezésének nem a "del" gomb az eszköze. Persze ez egy szép szólam. Én inkább a moderátorok által dobott kesztyűt kívánnám felvenni. (t. i. lehet ezt szabályszerűen is csinálni).
Előzmény: crash__override (418)
crash__override Creative Commons License 2006.12.13 0 0 418
Nem értem ezeket az előítéleteket. A moderáció feladata a felhasználói szabályzattal össze nem férhető hozzászólások tölése, illetve a t. felhasználók szintén szabályzatba ütköző viselkedésének fékentartása, súlyosabb esetben szankcionálása.
Jó moderátor leszel, látom :-)
Előzmény: Cah 4601 (417)
Cah 4601 Creative Commons License 2006.12.13 0 0 417
Nem értem ezeket az előítéleteket. A moderáció feladata a felhasználói szabályzattal össze nem férhető hozzászólások tölése, illetve a t. felhasználók szintén szabályzatba ütköző viselkedésének fékentartása, súlyosabb esetben szankcionálása.
A szakmai hülyeségek leírása és a helyesírási szabályok figyelmen kívül hagyása szvsz. továbbra is felhasználói jog kell maradjon.
Ha ez nem így lenne, akkor pl. az anyatopic min. százezer hozzászólással rövidebb lenne.
crash__override Creative Commons License 2006.12.13 0 0 416
Dettó... gondolj bele, mintha egy modellező elkezdene érvelni, hogy a Talent jobb a Flirtnél, mer' jobban mutat a terepasztalon :-)
Előzmény: braun (415)
braun Creative Commons License 2006.12.13 0 0 415
 Nah...ugyanez igaz lehet, pl egy laikus a gépész topicban esetre:-))
Előzmény: crash__override (414)
crash__override Creative Commons License 2006.12.13 0 0 414
Elkülönítés... meg lehet mondani, hogy adott ember mely topicokban moderálhat ? Mert pl egy Veke-s, vagy MÁV által átnevelésben részesített ember - ha nagy okosságában betéved egy modellezős topicra.... előre sírok :-(
Iszonyat kompetencia-mátrixokat maguknak képzelő emberek, "elefánt a porcelánboltban" szerű pusztítása lebeg a szemem előtt. Ugye nem ez lesz?
Előzmény: Törölt nick (405)
Vendégsín Creative Commons License 2006.12.13 0 0 413
Lasan = Lassan
Előzmény: Vendégsín (412)
Vendégsín Creative Commons License 2006.12.13 0 0 412
Lasan ideje homokot cserélni...
Carpy Creative Commons License 2006.12.13 0 0 411
"Az eddig felmerült nevek közül vajon kit akarsz kigolyózni?"

Ne a saját gondolkodásmódodból indulj ki :-)
Előzmény: DLala (83)
m61019andras Creative Commons License 2006.12.13 0 0 410

Ennyi moderátor azért mégse legyen. :-) Mennyiségileg szerintem ez sok még ha "minőségileg" jó is.

 

Talán jó lenne ha a listán szereplők is nyilatkoznának. Az is lehet, hogy valaki még nem is tud a jelöléséről. :-)

Előzmény: Törölt nick (409)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.13 0 0 409
...még egy ember és akkor egészen elfogadható a lista. Mármint egy embernek kell visszalépni, aki az általam közölt dolgok miatt nem megfelelő moderátornak. Aki tudja, tudja. ;)
Előzmény: bodecsabi (406)
bodecsabi Creative Commons License 2006.12.13 0 0 408
Én is néztem nagyot, aztán megtaláltam amicus listájában a turpisságot :)

Csabi
Előzmény: piret (407)
piret Creative Commons License 2006.12.13 0 0 407
Kérdésed persze jogos, csak az előzmény feltüntetésével félreérthető volt a történés.
Előzmény: Machthaber (403)
bodecsabi Creative Commons License 2006.12.13 0 0 406
Hölgyek, urak!

Köszönöm a bizalmat azoktól akik feltettek a listára, de én ezt nem tudom vállalni.


Szóval a lista ez:

Briko
Cah 4601
Titibi
exmv
Bárdos Imre
sosiforda
braun
1047 005-2
jsany
nyunyuka
Nydqist
Vika
BAKTER
gmarc
Attus Germanicus
NoComment1'
rezgaras
werner

Csabi
Előzmény: piret (380)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.13 0 0 405
"Úgyhogy először a néhány Mr.Jólértesült nyilatkozhatna arról, hogy honnan is ilyen jól informáltak. Ki és melyik router lábát csapolta meg és hol...?"

Mr. Magát Főnöknek Gondoló!

Szerintem az néhány Mr. Jólértesült pontosan tudja, hogy mit és miképpen lehet használni az interneten anélkül, hogy bármilyen szabályzatba ütközne tevékenysége. Egyszerűen csak tudni kell, mit, hol keressen az ember. ;) Ja és persze néha a clipboard is sokat segít. :)

"A közmegegyezés nem egyenlő 2-3 önérzetében sértett nick ámokfutásával. Arról az ominózus topikról sokan azt sem tudják, hogy létezik."

Szerintem az a két-három, általad sértettnek mondott nick pontosan annyit tud arról, ami "odabent" folyik, mint Te, hiszen Te jelentetted be értesüléseim szerint először a zártosztályon a múltkori kitiltásomat - és természetesen semmilyen értesítést nem kaptam róla. Persze, Tőled ez végülis elvárható. Ha pedig egy, a zártosztályra is bejáratos moderátor csak ennyire képes, ne csodálkozzon, ha a zártosztály vezetéséről nem csak 2-3, hanem jónéhány nicknek megvan a maga véleménye. Én a helyedben nem feszegetném a kérdést tovább.

Jelzem, nem támogatom azokat a személyeket, akik vélhetően a zártosztály grémiumában vannak. Ez legfeljebb 3-4 fő. Jelentős részük már közölte, hogy ezt nem is vállalja. Esetükben félő, hogy az index nyilvános fórumaiból is egyfajta zárt fórum kerül kialakításra azzal, hogy ők moderálnak, azaz a nekik -és általuk MM ellenesnek minősített- hozzászólásokat, melyek mondjuk szakmailag nem velük egyező álláspontot tükröznek, törölnek. Mostanában nagyon beindult egyébként is a vélemény kinyilvánításának korlátozása...

Attól, hogy valaki a zártosztályra irogathat, még nem törvényszerűen marharépa, viszont vannak nickek, akikkel szemben fenntartással kell viseltetni moderálási kérdések rábízásakor.

Egyébként meg Operatornak nem kell fenyegetőzni azzal, hogy "ha lesz külön moderáció". Mert ez is egy szépen megrendezett színjáték, ilyet már máshol az érdeklődő közönség láthatott. Akiket pedig nem érdekel, mert a "remek" moderatúra munkássága nyomán "bojkottálták" az indexet, ide sem fognak bejönni szavazni. Tehát akkor mivel is lehet párhuzamot vonni...? A megoldás már a PoliDili témaköreibe vág.
Előzmény: Operator (253)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.13 0 0 404
Ukkel visszaengedését nem kellene firtatni, mivel az veled került összefüggésbe (lásd másik topikot), azaz veled azonosíthatóvá vált. Márpedig az ugye egyesek szerint fővesztés terhét hordozza magában.
Előzmény: RIKA424 (382)
Machthaber Creative Commons License 2006.12.13 0 0 403

Jó vettem, nekem viszont ez ugrott be. 

 

Ettől függetlenül, viszont a kérdést továbbra is fenntartom.

Előzmény: piret (402)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!