Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.30 0 0 13230

Pedig az magától nem szokott elállítódni, legalább is nálam. bekoszolódni viszont igen, akkor hasonló tüneteket produkál. Ez esetben simán le szoktam szedni a bobbinrugót, kipucolom és vissza oszt új beállítás.

Előzmény: Mal924 (13229)
Mal924 Creative Commons License 2014.07.30 0 0 13229

Á, nem, mióta hímzek, ugyanazokat a cérnákat használom mindenhová.

Ráadásul két mintát csináltam, az első szép lett, a második felénél "állítódott el".

 

De most szerencsére minden oké, legalább tudom, mit hol kell rajta állítani, pontosan. :)

Előzmény: Törölt nick (13228)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.30 0 0 13228

Nem lehet, hogy nem is állítódott el, csak más fajta fonalat tettél be alsószálként?

Egyébként valahol láttam olyan eszközt, amivel be lehet állítani az alsó szál feszességét. Nem tudom már hol, de ha valaki még nem érzett erre rá, lehet, hogy érdemes beszereznie, már ha nem horror áron vagyon. A youtubon meg video is van róla, hogy hogyan is kellene csinálni.

Előzmény: Mal924 (13227)
Mal924 Creative Commons License 2014.07.29 0 0 13227

Naakkor. :)

 

Pánik, barátomat hívtam, kinek ilyen gépe van 4éve, és állandóan megy.

Instrukciói alapján lebontottam, pucoltam, átnéztem, de semmi (200 üzemóra után ugye sok pucolni való nem volt benne).

Mindent leszedtem, takarítottam, visszaraktam, de semmi javulás.

 

Majd a bobbintartó csészén az alsó szál feszesség állító csavaron tekertem 3/4 fordulatot, és jobb lett, mint új korában. De túlzás nélkül, sehol egy hurok, tökéletesen dolgozik.

Azt, hogy két hímzés között hogyan állítódott el (az első felvarró tökéletes volt, a másodikat már eleve borzalmasan kezdte), azt nem tudom, de a lényeg, hogy most jó. :)

Köszi a segítségeket, ötleteket, remélem, én is segítek ezzel másoknak a jövőben. A lényeg, hogy a szétszedés miatt már a gép minden apró beállítását ismerem... :D

Előzmény: sunco2 (13226)
sunco2 Creative Commons License 2014.07.29 0 0 13226

Szia!

 

Én egy évig hímeztem így vele :)

lejárt a gari, közel 800 óra van benne. ugyanez volt a problémám, berágtam, szétkaptam mint floki a lábtörlőt :)

szálfeszítő már az első hónapban nem működött. amikor szétszedtem hat kiló cérna volt benne. egyik hiba ez lehet. a másik, hogy nagyon enged az alsó szál. vedd ki a bobbin tartót, és a kis fül ami leszorítja vizsgáld meg, hogy nincs-e benne egy szakadt pici alsó szál, mert meggátolja a feszítést és nagyon felengedi az alsó szálat. utolsó, amit nem hiszek, hogy lehet baj, de érdemes megnézni. felborítod, alul két csavar tart egy kis lemezt, ill felül a szabadkar alatt négy csavar, ezeket kitekered és alulról hozzáférsz a szálvágó részhez. alulról ki tudod csavarni a két csavart ami tartja, és lejön a műanyag burkolat, na ott is szoktak lenni anomáliák, amik okoznak működésbeli problémák.

Elvittem (mozgató elektronika és egyéb tisztításra) egy helyi szakihoz, azt mondta minek hoztam a gépet, ennek semmi baja az ég egy adta világon. És csak akkor hozzam, ha baja van.

Én így jártam a géppel, egy év után kezdett tökéletesen működni :)

ha tudok még segíteni, szólj!

üdv

Sunco

Előzmény: Mal924 (13223)
Mal924 Creative Commons License 2014.07.29 0 0 13225

Reggel kipróbálom, ha addig van valakinek ötlete, ne rejtse véka alá... :)

Előzmény: liptak1 (13224)
liptak1 Creative Commons License 2014.07.28 0 0 13224

próbáld meg a felsőszál helyén egy kicsit vastagabb cérnát végighúzni óvatosan egy alkalommal nekünk is csinálta , ezután megszűnt, lehet valami szösz megfeszíti és nem enged

Előzmény: Mal924 (13223)
Mal924 Creative Commons License 2014.07.28 0 0 13223

Sziasztok!


Egy SOS kérdés. A Bernina 340-em egyszer csak elkezdett úgy hímezni, mintha maximumon lenne a szálfeszesség. Akár hová tekerem a gombot, felkapja az alsó szálat, és beton feszes az egész.

Leszedtem az egyetlen leszedhető burkolatot, ahová csak lehet belenyúltam ecsettel, de csak minimális koszt találtam.

Az bobbinnál ugyanez, kiszedtem, pucoltam, de semmi kosz.

Egyszer már csinálta ezt, akkor kifújkáltam, amennyire tudtam, piszkáltam a tisztítójával, és megjavult. Eddig.

Valami ötlet, mit csináljak vele, mielőtt holnap hívom a Varrógépcentrumot? (ma meg kellett volna csinálnom két mintát... :S  )

 

205óra van benne, csak...

liptak1 Creative Commons License 2014.07.28 0 0 13222

Nekem a fő profilom a villanyszerelés, én is ehhez hasonló gondolkodás módban leledzettem , mára rá kellett jönnöm nem működik (hamarabb lelnek meg azok a melóhoz akik visszaélnek a dologgal mint a tisztességes munkaadók) így mára már sajnos nekem is főleg a pofára menés maradt, kár hogy manapság a tisztességes munka inkább csak keserűséget okoz mint megélhetést, de sietek előtérbe helyezni vannak kivételek.

Előzmény: CaSaa (13218)
liptak1 Creative Commons License 2014.07.28 0 0 13221

Elakadtam, ez már egy kész minta , de mégis milyen formátum , (nekünk is deconk van de ezt még csak rávinni se tudom az adathordozóra) megnyitni is csak a PE-Desinggel tudom viszont az nem ment más kép csak a saját formátumában csak hogy ha így mentem le akkor se akarja a többi progi felismerni. lufi.EXP.wcn: ez akkor most exp vagy wcn? Már úgy is próbáltam hogy átneveztem de így meg nem lát minden öltést. De még kísérletezem de ha minden kötél szakad akkor legfeljebb megcsinálom újra.

Előzmény: Manó-cska (13216)
CaSaa Creative Commons License 2014.07.28 0 0 13220

Nekem mind1, hogy ki mennyit dolgozik rajta.... Mindenkinek kialakul a saját rutinja. Ezt nem lehet se időben se pénzben meghatározni.... Mindenkinek azt tanácsolom, hogy aki most kezd ismerkedni a hímzéssel csak a saját megérzésére hallgasson és ,,szenvedje,, ki a megoldást mert, ha más oldja meg a ,,gondokat,, akkor sose rögződnek azok az apró-cseprő alapok amire majdan a piramisodat építed. 

Lehet, hogy mások szebben, jobban, gyorsabban, precízebben csinálják, de mindennek el jön a maga ideje. 

Előzmény: Törölt nick (13219)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.28 0 0 13219

Azért a második és a harmadik sorodat erősen megkérdőjelezném. Nem állítom, hogy nem lehet ingyen és percek alatt megírni egy programot, de az olyan is lesz. És itt persze nem egy kerek napocskára gondolok sugarak és mosoly nélkül, mert az valóban egy perces munka.

Előzmény: CaSaa (13209)
CaSaa Creative Commons License 2014.07.27 0 0 13218

Eszméletlen az emberi butaság.... Hidd el, hogy van aki a ,,Juditért,, is elkéri a pluszt.... :D

Én pofára dolgozok bevallom őszintén.... a Vissza járó vendégeimnek kedvezek... 

Ráadásul nálam a hímzés csak egy extra a többi sok közül.... így hát nem egy ördöngös összeget számolok fel. 

Meg van amikor semmit.... :D

Előzmény: Mal924 (13217)
Mal924 Creative Commons License 2014.07.27 0 0 13217

Törölköző, póló, akármi témában nem vagyok érdekelt. :)

De azért megnézném, ki számol fel tervezési díjat egy "Judit" feliratért... :D :D

 

Amúgy nagyjából ilyen dolgok miatt nem hímzek pénzért semmit...

Előzmény: CaSaa (13209)
Manó-cska Creative Commons License 2014.07.27 0 0 13216

Szia!

 

Átküldtem az e-mail címedre a hímzésmintát.

 

Szép estét!

 

Éva

Előzmény: liptak1 (13215)
liptak1 Creative Commons License 2014.07.27 0 0 13215

Az se lenne baj ha adnál képet mire gondolsz

Előzmény: Manó-cska (13213)
liptak1 Creative Commons License 2014.07.27 0 0 13214

Na akkor mostmár csak azt kéne tudnom milyen formátumban kell?

Előzmény: Manó-cska (13213)
Manó-cska Creative Commons License 2014.07.27 0 0 13213

5x5 cm és 3x3 cm-es keretbe hímzett lufit varrok az ovis cuccokra.

Előzmény: liptak1 (13212)
liptak1 Creative Commons License 2014.07.27 0 0 13212

Mekkorába kellene?

Előzmény: Manó-cska (13211)
Manó-cska Creative Commons License 2014.07.27 0 0 13211

Sziasztok!

 

Esetleg tudna nekem valaki segíteni?

 

A fiamnak lufi lesz az ovis jele, találtam egyet aminek tetszik a formája, de ez egy nagyobb kép része, amiből csak az egy lufira lenne szükségem, kicsinyítve kb. 20%-kal.

 

Sajnos csak hímzőgépem van, azzal kicsinyítettem, de mivel az öltésszám maradt, ezért elég kemény lett a hímzés.........

 

Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni és elnézést, hogy ilyen amatőr kérésem van!

 

Éva

liptak1 Creative Commons License 2014.07.27 0 0 13210

A nevet nemigen szoktam tervezni, a legtöbbször az asszony a hímzőgép mintabetűit használja(ha meg valami bonyolultabb kell ) az se nagy szám, mondjuk egy szép betű mégse mondjuk tom és jerry minta

Előzmény: CaSaa (13209)
CaSaa Creative Commons License 2014.07.27 0 0 13209

Túl sok energiát fektettek bele fölöslegesen.... Határozzátok meg az árakat öltésszám alapján.... 

A tervezés meg olyan dolog, hogy ha nincs benne rutinod akkor ne mással fizettesd meg a tanulásod... 

Ha meg meg van akkor úgyse számolsz fel pénzt mert pikk-pakk meg van.... 

Sose magyarázkodtam még megrendelőnek, hogy figyu már lesz egy tervezési díj is.... Főleg, ha nagyobb tételt hoztak....

Másrészt, ha mondjuk türcsit neveztek be és ,,megtervezitek,, a nevet azért is számoltok fel pénzt? Vagy ez hogy működik....?

 

Üdv CaSaa

liptak1 Creative Commons License 2014.07.25 0 0 13208

Ja , de sajna manapság nem lehet simán hobbiként felfogni, eszement drága a cérna, a villany a gép(szervizeltetni se lenne rossz) és azért a készítő progik se olcsók, egyébként ha úgy vesszük végül is ugyan azt írtad mint én csak spóroltál a betűkkel:)

Előzmény: Mal924 (13207)
Mal924 Creative Commons License 2014.07.24 0 0 13207

Kapitalizmus.

 

Te tudod, Neked mennyi munka megcsinálni az X megrendelést.

Kiszámolod, az hány óra, anyag, gépkopás, majd arra adsz egy árat. Pont. :)

Előzmény: sky01 (13205)
liptak1 Creative Commons License 2014.07.24 0 0 13206

Ez azért egy jó kérdés, ezek így együtt adják ki az összeget és mégse, figyelembe kell venni azt is , hogy hol laksz meg kifizetik-e az összeget (és persze azért haszonnal kéne zárni) úgy hogy lehet számolgatni de ha nekem kell összeget mondani (én nem készítek mintát eladásra) akkor nézem mekkora munka fekszik a minta elkészítésébe, mi az az idő ami alatt el lehet készíteni a hímzést(mi komplett csinálunk dolgokat így az árat beleszámoljuk, kicsit barátságosabb mint azt mondani itt egy minta mondjuk 500ft-ért na meg a hímzés mondjuk 1000-ért , de sokan , sokféleképp nézik számolják, azt tartsd szem előtt ne gyere ki a munkából veszteségesen, ne azért csinálj valamit hogy másnak legyen, hanem hogy neked hasznod legyen belőle.

Előzmény: sky01 (13205)
sky01 Creative Commons License 2014.07.24 0 0 13205

Sziasztok!
Tudna valaki segíteni abban, hogy a hímzés árát hogyan számolják ki? (olvastam öltésszámról, program elkészítésről, tervezésről stb..), de ezeknek egyenként mekkora költsége van?
Nagyon köszönöm előre is a segítséget!!!!!

bette79 Creative Commons License 2014.07.18 0 0 13204

Sziasztok!

 

 

 

Ha valakit érdekel fali tartó (eredetileg bizsu tartó volt, de kiváló cérna tartónak is ) 120×120cm-is 49 tüske van rajta, falra kell felfogatni a csavar is megvan hozzá. Egy tüskére akár két 1000m-es talpas cérna is ráfér, 5000m-es cérnához is jó. Két darabhoz jutottam hozzá, de nekem csak az egyik fér el  a kuckómban. 

 

Ha érdekel valakit, küldjön emailt. :)

 

 

További szép napot! Betti

 

 

liptak1 Creative Commons License 2014.07.18 0 0 13203

Az nem számít (viszonylag) az elején mennyi minden van rajta(igaz ez később megváltozik egyre lassabban fogja beolvasni minél többet raksz rá) mennél nagyobb annál lassabb sajna ezek nem számítógépek.

Előzmény: maccski (13201)
Kiskata1959 Creative Commons License 2014.07.17 0 0 13202

A konvertálásnál a színek általában megváltoznak, főleg ha Exp-re, 

de az art link progival  be tudod állítani az általad használt cérna fajtáját (pl Mettler, Isacord stb) és ha utána konvertálsz akkor a cérnának megfelelően kódolja a színeket.

Előzmény: maccski (13201)
maccski Creative Commons License 2014.07.17 0 0 13201

Köszönöm az instrukciókat mindenkinek :))

Megpróbálom újra az egészet elölről :)

Azért 8 Gbossal próbálkoztam, mert hirtelen csak ezt találtam itthon, nincs rajta sok minta, nem is szeretnék sokat tárolni rajta. 

 

Előzmény: Kiskata1959 (13200)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!