Keresés

Részletes keresés

Skodri84 Creative Commons License 2013.12.26 0 0 1698

Szép út nagyon, mentem már rajta én is jópárszor, bicajjal, motorral, autóval. De azért nagy esőzésekkor, olvadáskor utcai autóval nem ajánlom egyes szakaszait.

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2013.12.25 0 0 1697

Az igen. Nem tilos menni rajta, csak nem tartják karban, hogy ne legyen túl nagy kedved hozzá. Egyszer két slick gumis motoros kérdezte, hogy itt lehet-e menni, és mondtam, hogy szabad, de ezzel a gumival én nem tenném egy ilyen szép új motorral. Azért bementek, és 10 perc múlva már jöttek is vissza, hogy elég volt.

Előzmény: Skodri84 (1692)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.25 0 0 1696

A környezetvédelemre hivatkozást el kellene hagyni, mert ipari méretű fakitermelés és sportvadászat nélkül utak hiányában nem merülne fel a kérdés.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (1689)
Nemo Creative Commons License 2013.12.25 0 0 1695

A hór-völgyi út közút, csak nem aszfaltos. A "belépés csak engedéllyel" felirat az onnan kiágazó ösvényekre, esetleg az úttalan hegyoldali terepre vonatkozik. Tudtommal a répáshutai felágazás is közút.

Előzmény: Skodri84 (1692)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.25 0 0 1694

A völgy teljesen legálisan járható közút. Az oldalában a fokozottan védett részekre vonatkozik a tiltás, gyalogosokra is.

Előzmény: Skodri84 (1692)
Nemo Creative Commons License 2013.12.25 0 0 1693

A teherautók csakugyan meggyötrik az erdő talaját. Az ő tevékenységüket csak a gazdasági haszon mentheti, és az sem mindig.

Előzmény: Skodri84 (1691)
Skodri84 Creative Commons License 2013.12.25 0 0 1692

Más téma:

 

Szerintetek a Hór-völgyi út az legálisan járható gépjárművel? Ezt erősítené mondjuk Bükkzsérc előtt a rendes zöld színű Hollóstető jobbra kresz-tábla.

 

Mert ha jól emlékszem, kb. 1,5 éve, amikor arra jártam legutóbb, akkor kint volt 2 fokozottan védett, belépni csak engedéllyel tábla az út mindkét szélén, azon a részen, ahol van egy kis híd, meg egy elágazás fel a Hosszú-völgy felé. Lehet csak elforgatták, és úgy kéne érteni, hogy az út mindkét oldalára vonatkozik, tehát ne térj le, de így elég kétértelmű a dolog.

 

Nem tudom perpillanat mi a helyzet arra, majd tavasszal tervezünk arra elmotorozni.

 

Meglátásotok?

Skodri84 Creative Commons License 2013.12.25 0 0 1691

Ki hogy értelmezi a szabályokat.....de azért érdemes tisztában lenni velük, ha esetleg kifogsz egy motorosokat nagyon utáló, elvakultan "zöld" természetőrt, vagy erdészt, vagy akárkit, aki beléd köt, feltart, és netán feljelent, vagy bármit intézkedik ellened.

Szerintem azért az sem véletlen, hogy a terepmotorosokat is leginkább tiltott (csoportos) technikai sport végzésével baszogatják, nem szimplán csak erdőben motorozással. Ezt tegyék is nyugodtan, mert azért az tényleg pofátlanság és barbárság, amit néha művelnek egyesek. Azért a Nemzeti Parkokban is lehetnek jogászok, akik tudják, hogy a Bíróság előtt mi az ami büntethető tutira.

 

Ja meg ugye itt a természetvédelmi területbe a Natura 2000 is beletartozik, ami egy röhej, mert ez szinte az egész országot lefedi, a legkisebb kis faluszéli bozótos is ennek minősül......és oda is ezek a szabályok érvényesek, ez már kicsit tényleg a vicc kategória, ne csodálozzanak, hogy sokan kiröhögik ezért a zöldeket.

 

Én meg továbbra is azt mondom, hogy semmivel se okozok nagyobb kárt azzal, hogy egy erdei földúton elmotorozgatok az UAZ-ok, meg URAL-ok nyomában, mintsem akár gyalogosan, amikor eldobálnak pár csokispapírt, sörösdobozt, meg elmennek pisilni a túristaút mellé, kitaposnak növényeket, letörgelnek gallyakat, stb.

 

 

Nemo Creative Commons License 2013.12.25 0 0 1690

A pdf-ben le van vezetve, hogy a "kijelölt" út attól lesz kijelölt, hogy nincs így vagy úgy lezárva. Legalábbis a közút és a magánútnak szánt út határán. Ennél már egyszerűbb a fennsík alá (a Savós-völgybe, a Tótfalu-völgybe stb.) kirakni egy nagy diktátumot, nem pedig odafenn táblázgatni minden egyszerhasználatos szekérutat...

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (1689)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2013.12.25 0 1 1689

Kárt?

- légszennyezés

- zajszennyezés

- állatok megzavarása az élőhelyükön

 

Idézet a PDF-edből:

38. § (1) Védett természeti területen a természetvédelmi hatóság engedélye szükségeskülönösen:[...]

j) járművel történő közlekedéshez, az arra kijelölt utak, az engedélyezett tevékenységekvégzéséhez szükséges munkagépek, valamint a feladatukat ellátó - külön jogszabályokbanerre feljogosított - személyek járművei kivételével.

 

Tehát az értelmezéseddel szemben nem a fokozottan védett területen, hanem az egész védett területen, azaz a nemzeti parkban. A fokozottan védett területre egy fokozottabb engedély kell. :-)

A fenti jogszabályhely azt jelenti, hogy a (nem feltétlenül fokozottan!) védett területen azt az utat kell megjelölni, ahova szabad bemotorozni, és nem azt, ahova tilos. Tehát ha elhaladtál a nemzeti park táblája mellett, onnantól csak a kijelölt utakra mehetsz be járművel. Teljesen egyértelmű.

 

A nemzeti parkon kívüli erdőkben még mindig adott az a kérdés, hogy az út, ahova be akarsz hajtani, gyalogosok vagy járművek használatára szolgáló út-e. Ezt az erdőben szerencsére nem jelzik olyan szájbarágósan, mint a városban.

Ha tele kéne rakni az erdőt is KRESZ-táblákkal csak azért, hogy ne kelljen a motorosokkal jogászkodni, az nagyon nagy baj lenne. Az erdő az a hely, ahol az ember kiszakadhat a civilizációból, és visszatérhet a gyökereihez, a természethez. A természetben nincsenek táblák. Miért kell a gépi civilizációt erőszakosan kiterjeszteni az egész bolygóra?

Előzmény: Skodri84 (1684)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2013.12.25 0 0 1688

Jobb lenne olyan országban élni, ahol a szabályok szelleme erősebb, mint a betűje.

De el kell fogadnunk, ez a magyar hagyomány, hogy aki tud magának kiskaput találni, annak igaza is van.

Előzmény: Skodri84 (1685)
Nemo Creative Commons License 2013.12.25 0 0 1687

Ha a nemzeti park elhelyez egy nagy szabályzatot a felhajtásra alkalmas aszfaltos utak bejáratánál (ilyen szöveggel: az út külön engedély nélkül gépjárművel csak Jávorkútig, Olasz-kapuig stb. használható, és róla letérni tilos), valamint lezárja az egyéb felvezető utakat, akkor a fennsíki földutas lecsatlakozások akkor is tilalmasak lesznek, ha azoknál nincs külön tábla vagy sorompó.

Előzmény: Skodri84 (1684)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.24 0 0 1686

Elvileg van látogatói szabályzat, de elég hiteltelen az álszent okoskodás miatt, mert tömegrendezvények (pl. teljesítménytúrák) engedélyeztetésével összemos és mert a kerékpáros bekezdés elavult. Ebből nem derül ki. Viszont behajtani tilos táblával jól behatárolt a terület, az átlátszó, ha találsz egy tábla nélküli ösvényt ugyanoda.

Előzmény: Skodri84 (1685)
Skodri84 Creative Commons License 2013.12.24 0 0 1685

Meg a crossosokhoz visszatérve, ők ugye technikai sportot végeznek, legalábbis könnyen rájuk húzható, az meg tényleg engedélyhez kötött a nemzeti parkban.

 

De szólóban, vagy akár többen, sétamotorozgatva, rendszámmal, jogsival, nem elzárt és nem tilostáblázott földúton, én továbbra is azt olvasom ki a szabályokból, hogy igenis motorozhatok legálisan a Bükkben. Az meg ugye megint más kérdés, hogy a pl. sorompóval elzárt útra akár felkeverdhetek más olyan utakon is, ami nincs letiltva, és ahol becsatlakozok (az elején és végén) sorompós útra, ott nincs tiltás, tehát honnét kéne azt nekem tudnom, hogy az egy tiltott út már ???!!!

Előzmény: Skodri84 (1684)
Skodri84 Creative Commons License 2013.12.24 0 0 1684

Jól tudod, lehet motorozni sok helyen Nemzeti Parkban. Csak sokan nem ismerik a törvényt és a Kreszt, sajnos sok erdész és önjelölt ternészetvédelmi őr (vadász) sem. Közúton és közforgalom el nem zárt magánúton nincs tiltva a motorozás. És a közútba a földút is beletartozik. Tehát ha nincs sorompó, vagy behajtani tilos tábla a földúton, akkor ott motorozni is lehet, csak az útról nem szabad letérni. Ettől csak a piros feliratos fokozottan védett természeti területes tábla a kivétel, ott már biciklizni sem lehet.

Persze meg kell felelni a szabályoknak a motorosoknak: jogsi, rendszám, műszaki, lámpa, stb. Egy papírnélküli crossmotor nem ez a kategória nyilván, főleg ha a mező közepét szántod vele.

 

Itt egy részletes és tanulságos leírás, jogszabálygyűjtemény a természetben való közlekedésről:

 

http://mecsekpmr.atw.hu/pdf/terepjaroval_a_termeszetben.pdf

 

Én is imádok erdőben motorozni, de csak ésszel, és azért teszem, mert szeretem az erdőt, a tájat, és nem hiszem, hogy ezzel nagy kárt teszek benne.

 

 

Előzmény: marpet511 (1676)
kalika000 Creative Commons License 2013.12.07 0 0 1683

Ez a Török-út, PZ jelzés a Kövesdi-kilátó és a Völgyfőház között. Noszvaj, Bükkzsérc környéke.

Előzmény: vbalage (1682)
vbalage Creative Commons License 2013.12.07 0 0 1682
Honnan fotóztad?
Előzmény: kalika000 (1681)
kalika000 Creative Commons License 2013.12.06 0 0 1681

Annyira szeretem...

Woodyka Creative Commons License 2013.12.06 0 0 1680

Szinte kedvet kapok már, hogy újra kéne tekerni.

Előzmény: cobranco (1679)
cobranco Creative Commons License 2013.12.06 0 0 1679

A bringázást szerencsére még nem tiltják:),úgyhogy aki nem akarja a 90km-es jeges szelet hasitani,egy kis „beltéri” program:

 

Szezonzáró túra a Bükkben 2012.10.22. /Hungary/ FullHD 1080p

 

 

Útvonal:

Miskolc-Bükkszentlászló-Bükkszentkereszt-Lófőtisztás-Macskalyuk-Bekénypuszta-Vizfő-Latorvár-Sály-Ilonaház-Dorongósrét-Hollóstető-Lillafüred-Hámor-Diósgyőr

 

Útvonal-animáció és térkép:

http://users.atw.hu/cobranco/terkepek/lator.2012..html

 

Ui:

A szezonzárás stimmel,csak nem az idei,hanem a tavalyi,/ahogy mondani szokták,kicsit porosodott a doboz alján/több,mint egy éves,szóval ez egyfajta ősbemutató…de szerencsére ez nem az a műfaj,ahol az aktualitás sokat számit.

 

Kellemes időtöltést!

Woodyka Creative Commons License 2013.12.02 0 0 1678

Ja, bocsánat, a keszhelyit nemtom, de ha védett terület akkor azonos az eljárás, mint a Bükkben is.

Előzmény: Woodyka (1677)
Woodyka Creative Commons License 2013.12.02 0 0 1677

Szép jó nagyot tévedsz. Jó esetben akit elkapnak, csak büntetés. De volt már akitől az autót is elkobozták.

Előzmény: marpet511 (1676)
marpet511 Creative Commons License 2013.11.28 0 0 1676

Hát szoktam látni crossmotorosokat, akik élvezettel róják a földutakat az erdőben. Valóban "nem illik", de tudomásom szerint tiltva nincs a motorozás.

Előzmény: NOMÁD a hegyek vándora (1673)
cobranco Creative Commons License 2013.11.22 0 0 1675

Igazság szerint én már ilyenkor nem nagyon bringázok,de két nappal ezelött még tekertem egyet kínomban,egy videós teszt erejéig.

Igazándiból belső használatra készült,mind minöségileg,mind tartalmilag elég silány,nem is akartam nyilvánossá tenni,de valahol mégis egy bükki túra volt ez is a maga módján,úgyhogy ime:

 

https://www.youtube.com/watch?v=UzTIvx6y3ss

 

…akit érdekel…

 

Cobranco

Zozi79 Creative Commons License 2013.11.06 0 0 1674

Nem lehet motorozni. Motorzni közúton lehet. Amellett nem is szép dolog olyan helyen, ahol állatok élnek és feltehetően zavarod őket saját élőhelyükön a kedvteléseddel.

Előzmény: NOMÁD a hegyek vándora (1673)
NOMÁD a hegyek vándora Creative Commons License 2013.11.06 -1 0 1673

Motorozni is lehet? Vagy az is n.park?

 

Előzmény: marpet511 (1672)
marpet511 Creative Commons License 2013.11.06 0 0 1672

Ha szerettek hegyekben túrázni, ajánlom a Keszthelyi-hegységet, a gyenesdiási Nagymezőről indulva 10-50km-es túrákat is tehettek az erdőben csodálatos környezetben: http://west-balaton.hu/gyenesdias/aktiv-programok

showtimes Creative Commons License 2013.10.20 0 0 1671

Most a legszebb a Bükk, hiszen zöld, barna, sárga, bordó színben pompáznak a hegyoldalak. Kedvenc helyeim egyike Bükkszentlászló látható a mellékelt videón.

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.20 0 0 1670

Legkevesebb az Olasz-kaputól, ha ez a szempont, fizetős út Szilvásváradról.

Előzmény: mobima (1668)
arnys2 Creative Commons License 2013.10.20 0 0 1669

Hát a Hereg-rét, jóval magasabban van. De a Tar-kő oldalában akkor is fel kell mászni egy jó meredek szakaszon.

Előzmény: mobima (1668)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!