Keresés

Részletes keresés

nagykunsági Creative Commons License 2018.09.05 0 0 28985

Azért azt a műszaki leírásban vedd figyelembe, hány fokra melegíti. Azért a 24 Kw-os kazánok is tudnak 14 liter/perc  teljesítményt. Legalábbis az Ariston. Nekem az van. 

 

Nálam még nem volt gond a zuhanypanellal. A hidromasszázs funkciója nem egy nagy szám, mivel hálózati nyomásról megy, de az esőztető az szuper. Igaz én már kicseréltem a zuhanyfejet egy 30 cm-esre. Nekem Ravak panel van. 

 

https://www.gepeszcentrum.hu/hidromasszazs_panel_jet_1381

 

 

 

Előzmény: ALG2 (28984)
ALG2 Creative Commons License 2018.09.05 0 0 28984

Tisztelt válaszolók!

 

Köszönöm a tényleg gyors választ! :) Igazából kurta volt a sztori, mert nem a kéményhez választok kazánt, csak az már be van szerelve legalábbis a tető átvezető, mert tető csere is volt és már felrakattam akkor.  A  típust el kellett döntenem, már egy évvel ezelőtt, amikor a tervet készítettem az engedélyezéshez.( konvektor volt ) Jelenleg is duval kazánom van ( igaz most csak egy lakásban)és nem volt panaszom rá. Pedig már 9 éves.

 

Visszatérve  a  HMV-re.Régi vágyunk a kád.Egy 185 literes van kinézőben, mondjuk ritkán engedjük majd tele, de egy átlagos fürdéshez is kell legalább 80l. Egy 24kW-os kazán kb 10l/perc egy 30kW-os pedig 14l/perc. Állítólag.

 

Kedves nagykunsági!

 

Valóban elég a zuhanypanelhez? Mert arról is le akarnak beszélni. Mondjuk van különbség panel és panel között azt tudom. Gondolom a termékleírásban szerepel ez az érték.

 

Köszönettel: ALG2

lala1961 Creative Commons License 2018.09.05 0 0 28983

Üdv ! Hát Én sem úgy vennék,de ha már kész a kémény ,nem lenne baj ha kompatibilis lenne a kazánhoz !:)

Előzmény: nagykunsági (28981)
lala1961 Creative Commons License 2018.09.05 0 0 28982

Kémény milyen ? Kondis kazánhoz való egyáltalán ? Mi nem olyan erős ,Nagykun is ráerősített a 24kw-ra !:) 

Előzmény: ALG2 (28980)
nagykunsági Creative Commons License 2018.09.05 0 0 28981

Én mondjuk nem a kéményhez választanék kazánt, amúgy meg szabványkémény, szabványkazán felmegy rá. 

 

Inkább azt nézd, meg, mennyire modulál le a kazán, mert félő, hogy egy ilyen jól szigetelt házba még a 10Kw is sok. 

 

Nekem 24Kw-os kombi van átfolyós rendszerrel, nem érzem, hogy kevés lenne, átlagban zuhanyzásnál, /zuhanypanel/ 7-8 liter/perc mennyiségű víz kell. 

 

Én csak a HMV miatt biztos nem vennék nagyobb kazánt. 

 

Nem lesz kevés a padlófűtés, a radiátor kiállás felesleges pénzkidobás volt. 

Előzmény: ALG2 (28978)
ALG2 Creative Commons License 2018.09.05 0 0 28980

Hú,hát ez nem egy erős igen vagy nem. Az a baj, hogy mindenki akit kérdezek szerelő, tervező ilyen elégnek kell lenni, választ ad.  :S  Azért köszönöm a választ!

 

 

Azt még nem írtam, hogy padlófűtés lesz, de megvan azéret a radiátor kiállás is, ha mégsem lenne elég. Illetve 324m3  a fűtött tér,mert belmagasságot nem írtam.

lala1961 Creative Commons License 2018.09.05 0 0 28979

Üdv ! Hát akkor a kéményhez vegyél kazán ! A kémény típusáról valamit esetleg ? Szerintem ha nincs extrém HMV igényed ,akkor a 24kw os elég kéne legyen ! 

Előzmény: ALG2 (28978)
ALG2 Creative Commons License 2018.09.05 0 0 28978

Kedves fórumozók és jószándékú segítők!

 

Sürgős döntést kell meghoznom, ebben kérném tanácsotokat. Felújítás alatt lévő házunkba kell megvennem a kondenzációs-kombi fali gázkazánt. A kémény már megvan, tehát Duval terméket fogok venni. A szerviz egyértelműen a Thema Condens-t javasolja típusból. Viszont nem tudom hogy elég-e a 25kW-os vagy inkább a 30kW-os legyen. Fűtésre én elégnek találom a 25-öst, de a HMV miatt elbizonytalanodtam. Nem lesz tároló.(nem fér) Szóval többet fogyaszt-e egy nagyobb kazán vagy vissza tud modulálni annyira, hogy nem? Megéri-e a percenkénti 2 liter plusz meleg vízért a nagyobb 30kW-os? Gondolom a kazánnak nem tesz jót a folyamatos ki-be kapcsolás..

Infók:
- A ház földszintes, fűtött 120m2; 15cm homlokzati hőszigeteléssel+25cm födémszigeteléssel+ Uw:1,1-es 5kamrás 2rétegű fóliás,2018-as nyílászárókkal
- Jelenleg 10m3 vizet használunk havonta ebből talán 5-6m3 lehet meleg víz.
- 4 fős a család, 2 vízvételi hely lesz, de kompromisszummal nem fogjuk egyszerre használni. (kád+tusoló)Viszont jelenleg nem használunk kádat.



Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdvözlettel:egy bizonytalan vásárló

DaeMonS Creative Commons License 2018.09.05 0 0 28977

 

A válasz NEM.

 

Hivatalosan csak ugy lehet kazant cserelni, ha pont arra csereled ami van - vagyis mintha tonkre ment volna a regi es javitas tortenne.

 

Hivatalosan: ha gazora leszerelesre kerult, akkor 

1. Gázterv

2. engedely a gaztervre

3. gazszerelo aki gazterv alapjan megcsinalja a csovezest

4. kemeny, mivel mar csak kondenzacios kazant lehet venni/beepiteni, (beleles, tricox stb)

4. kazan, megvasarlasa

6. kemenyes bekoti a kazanba a kemenyt, es ertesiti a kemenyseproket - nyilatkozat kell

7. villanyszerelo bekoti a vedofoldet a kazanra, csovekre - EPH nyilatkozatot ad

8. kazan beuzemelese, alairasok, garancia miatt is.

9. gazszerelo osszegyujt midnen papirt, nyilatkozatokat, csovek minositeseit, es leadja a szolgaltatonal

10. szolgaltato ellenor jon, nez , alair stb

11. gazora igenyles/visszaszereles

12. csovek festese, esztetikai munkalatok

...

mondom hivatalosan torvenyesen, szabalyszeruen...

Előzmény: attila0325 (28972)
lala1961 Creative Commons License 2018.09.05 0 0 28976

Üdv ! Ha jól tudom nem lehetne ,de rakják a régi kazán helyére egyszerűsített kazáncserére hivatkozva, ezt a most is kapható típust :http://www.kazanwebaruhaz.hu/biasi-basica-24-a-fali-kemenyes-kombi-gazkazan

 

Előzmény: attila0325 (28972)
nagykunsági Creative Commons License 2018.09.04 0 0 28975

Persze mehetne, de nem tud, mert csak max 60 fokra lehet állítani. :)

Előzmény: attila0325 (28972)
attila0325 Creative Commons License 2018.09.04 0 0 28974

Látatlanban ez még akármi is lehet. Vezetéktörés (bár elvileg nem mozog, nem egy vasaló, amit egész nap cibálsz :-)), egyszerű biztosíték hiba, trafó, kondenzátor kiszáradás, egyenirányító, akármi.

Ha ilyen a paneled, mint a képen, akkor a pirossal jeölt biztosítékot első nekifutásra megnézném.

 

Előzmény: Naturals69 (28970)
halaloszto Creative Commons License 2018.09.04 0 0 28973

trafó a panelen.

Előzmény: Naturals69 (28970)
attila0325 Creative Commons License 2018.09.04 0 0 28972

Akár még fölé is mehet. Aktív antilegionella funkció esetén is fölé megy. Nem tudom, kazán függő-e, hogy mennyire lehet a maximumot állítani.

 

Azért ha nyílt égésterű és kondis között kellene választanom 80 fokos fűtővízhez használva, akkor is a kondist választanám, mivel zárt égésterű.

Szerintem a biztonságot szem előtt tartva ez meggondolandó.

 

Lehet még hivatalosan nyílt égésterűt feltenni? (Akár kazáncsere programban?)

Előzmény: nagykunsági (28971)
nagykunsági Creative Commons License 2018.09.04 0 0 28971

"elvégre a használati melegvizet is olyan hőfokra fűti, amilyenre akarod."

 

Feltéve, hogy nem akarod 60 foknál melegebbre fűteni, mert az nem fog menni.  :)

Előzmény: Törölt nick (28968)
Naturals69 Creative Commons License 2018.09.04 0 0 28970

Sziasztok .

Meg tudnátok mondani, hogy hol keressem a hibát?

Thermomax Inka 24k-készülék. Egyszer csak se kép se hang.

Áramot kap az alsó panelbe, de tovább nem mentem.

Központi panel hiba? Vagy csak  vezeték szakadás?

Ha panel hiba, az mennyiben fájhat?

Köszönöm .. 

Törölt nick Creative Commons License 2018.09.04 -1 0 28969

A 75-80 fokot egyébként hagyományos kazánnal is túlzásnak tartom.

Ha nincs szigetelve a ház vagy nagy a hővesztesége, nem lehet vagy a júzer nem akar nagy méretű radiátorokat, -20 foknál bizony simán bejátszik a 80-90 fokos víz.

 

Ami meglepő, hogy ha nem kondenzációs üzemben működik (a gyönyörű marketing számokat most hagyjuk) a kazán semmivel nem jobb a hatásfoka mint egy konvektornak (93%). Ha az egyiknél elhisszük a számokat, higgyük el a másiknál is.

80 foknál csak 87.8%

 

Előzmény: Törölt nick (28968)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.04 0 0 28968

Mivel kazánt cserélsz, jó eséllyel új gáztervre is szükséged lesz, és jó eséllyel csak kondenzációst tudsz feltenni. Nem tudom, létezik-e még olyan opció, hogy nyílt égésterűt csere esetén fel lehessen tenni.

Egy "kicsit" sántít az általad hallott információ a kondenzációs kazánokról. Egyáltalán nem csak 45-50 fokos vízzel tudnak fűteni, elvégre a használati melegvizet is olyan hőfokra fűti, amilyenre akarod.

Ha kell, felforralja. Egy kondenzációs kazán minden további nélkül tud működni folyamatosan 75 fokos vízzel, csak lényegesen kevesebb lesz a kondenzációs üzem, de a hatásfoka garantáltan semmivel sem lesz rosszabb, mintha egy nyílt égésterűt tennél fel.

Nem lesz attól semmi bajod, ha kondenzációs kazánt építtetsz be, cserébe független lesz a kazánod a helyiség levegőjétől, és garantáltan nincs gondod az esetleges füstgáz visszaáramlás problémájával.

 

A 75-80 fokot egyébként hagyományos kazánnal is túlzásnak tartom. Az olyan szakik tartanak még itt, akik a mai napig 5/4"-os hegesztett acélcsővel akarnak fűtésrendszert csinálni.

 

További kérdések: a melegvizet mivel csinálod? Ház számított hőigénye nagyjából? (Igen, szükséged lesz egy gépészre, aki legalább egy hőigény számítást készít)

Előzmény: zotyo81 (28967)
zotyo81 Creative Commons License 2018.09.04 0 0 28967

Jó napot! Sziasztok!

 

 

Kazánvásárlás előtt állok és a segítségeteket szeretném kérni abban, hogy milyen kazánt válasszak. 3 szintes családi házról van szó, ahol a szutiba kerülne a régi helyére egy fali kombi kazán. Egy ismerősöm azt mondta, felesleges kondenzációsat vennem, mivel nincs padlófűtés és 45-50 fokkal nem fogom felfűteni a házat. Nos a keretem is korlátozott, ezért ajánlotta, hogy nyílt égésterűt vegyek, ami 75-80 fokkal felfűti a házat és lemezes hőcserélőt, ami nehezebben fog eldugulni, mivel a régi rendszerre lesz rákötve. Természetesen lesz elé bekötve mágneses iszapleválasztó és fűtési vízszűrő. (10 db radiátor van termosztatikus szeleppel, és a legfelső emeleten is van fürdő.)

Eddig 3 kazánt néztem,

 

1. Immergas Nike Star 24

2. Westen Pulstar D+ 24

3. Ariston Clas Evo eu 24 CF

 

Véleményetekre lennék kíváncsi, fontos a megbízhatóság és ne kelljen 2 év múlva lecserélnem.

 

Válaszotokat előre is köszönöm!

 

 

 

 

halaloszto Creative Commons License 2018.09.04 0 1 28966

a probléma, hogy a melegvizet csak kicsit kinyitva nem indul el a kazán, így a víz hideg marad.

 

a termosztatikus szelep sem fogja bekapcsolni a kazánt.

 

Vajk

Előzmény: DaeMonS (28965)
DaeMonS Creative Commons License 2018.09.04 0 0 28965

Egy termosztatikus "szelep" csapba epitve megoldja a gondot, nem?

Csak otletelek, mivel nekunk is hasonlo rendszerunk lesz, es a kenyelem-gazdasagossag nalam is szempont

Előzmény: halaloszto (28903)
Janika0610 Creative Commons License 2018.09.03 0 0 28964

Köszönöm az eddigi segítséget, kutakodást. Megemlítem a szakszervizesnek mikor jön bekötni, hogy így szeretném. 

Előzmény: attila0325 (28963)
attila0325 Creative Commons License 2018.09.03 0 0 28963

Itten van hozzá kézikönyv, amiből lehet mazsolázni:

https://gepesz.hu/baxi/letoltes/Baxi_luna_duo-tec+_1.12-1.24-1.28-24-28-33-40_ga_erp_hu-ru-ro-el-es_EPR_KEZEL%C3%89SI.pdf

 

11. oldalon némi említés a zóna bekötésekről, illetve a 122. oldalon egy hevenyészett rajz hozzá.

Ami ebből kell, az a relé kártyán jelölt 1. illetve 3. láb, azaz a RELÉ 1 COM és N.O. (Normally Open, alaphelyzetben nyitott) érintkezője. 

A COM lábra megy rá a fázis, az NO lábról tovább a szivattyúra, aminek a másik kapcsa értelem szerűen a nulla lesz. (A védővezetőről nem megfeledkezve)

 

A rajzon levő EV.1 jelölés az jelen esetben egy szelep, ide kell bekötni a szivattyút, valahogy így: A szögletes doboz legyen a szivattyú

 

attila0325 Creative Commons License 2018.09.03 0 0 28962

Kicsit túrtam még a doksit. A DuoTec-be is lehet tenni zónavezérlő relékártyát, az azt jelenti, hogy a kazán elméletileg képes vezérelni a második szivattyút mindenféle külső késleltető relé nélkül is.

Még keresgélek egy kicsit, hogy hogyan, elég gyatra a doksi, amit eddig találtam.

nagykunsági Creative Commons License 2018.09.02 0 0 28961

Elbírni elbírná, csak éppen így nem lehet megoldani, mert a kazán csak egy vezérlő jelet kap, a szivattyúnak meg 220 voltot kell kapcsolni. Csak úgy lehet megoldani, ha beiktatol egy relét.

Előzmény: Janika0610 (28960)
Janika0610 Creative Commons License 2018.09.02 0 0 28960

Köszönöm az eddigi választ. A szobatermosztát egy Computherm Q7 rf, nézegettem én is hogyan lehetne vezérelni vele. A leírásában bent van, hogy a termosztát tudja indítani a szivattyút. Ugyan oda kellene kötni mint a kazánt. A leírásban azt írja figyelembe kell venni a vevő egység terhelhetőségét. Elbírná együtt a kazánt és a szivattyút(Grundfos Alpha1 L 25-60 180). A kikapcsolási késleltető jó ötlet. A rajznak nagyon örülnék. Köszönöm előre is.

 

Előzmény: attila0325 (28959)
attila0325 Creative Commons License 2018.09.02 0 0 28959

Kerestem hozzá kézikönyvet, de értelmeset egyelőre nem találtam. Biztosan nem csőtermosztáttal csinálnám a második szivattyút.

A legegyszerűbb megoldás az az, ha a második szivattyú is a szobatermosztát jelére indul. Amíg kap "fűtés start" jelet a kazán, addig megy a szekunder szivattyú.

Kicsit jobb megoldásnak tartanám a szekunder szivattyút egy kikapcsolás késleltető relével használni a szobatermosztáttal együtt.

 

Azaz: a szobatermosztát jelére azonnal megindul a második szivattyú a kazánnal együtt, és amint eléri a beállított hőmérsékletet a helyiség, a kazántól elveszi a fűtés startot,

de a másodlagos szivattyú még 1-2 percig utókeringetést csinál, hogy a maradékhőt elvigye, mert jó eséllyel a kazán saját szivattyúja is utókeringetést fog csinálni.

 

A csőtermosztát szerintem túl sokáig keringetne feleslegesen a beállított hőfok elérése után. Ha megmondod, pontosan milyen szobatermosztátot használnál, dobok össze valami rajzot,

hogy mire gondoltam.

 

Előzmény: Janika0610 (28958)
Janika0610 Creative Commons License 2018.08.31 0 0 28958

Sziasztok!

Adott egy Baxi Luna Duo-Tec 1.24+ ERP típusú gázkazán. Érdeklődni szeretnék, hogy a készülék tudja e kapcsolni a külső keringető szivattyút vagy kell egy csőtermosztát ami majd indítja? A kazán és a fűtéskör közé egy hőcserélő lenne bekötve. 

Apaxp Creative Commons License 2018.08.24 0 0 28957

Sziasztok!

Van itt valaki aki Ariston genus one system kazánnal rendelkezik és cube s net termosztátot használ?

Véleményt szeretnék hallani róla. Megéri-e az árát? Azt tudom hogy bus rendszerű és állítólag jobb mint az on-off rendszerűek.

Jelenleg Computherm Q7 szobatermosztát és külső hőmérséklet-érzékelő van a kazánhoz kapcsolva.

halaloszto Creative Commons License 2018.08.24 0 0 28956

a modulációs termosztát az azt jelenti, hogy a vízhőfokot az is befolyásolja, hogy mennyire tér el a szoba hőmérséklete az elvárttól. a kérdezőnek kifejezetten on-off termosztátot javasoltak :(

 

 

Előzmény: SAti (28955)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!