Keresés

Részletes keresés

vargamarcs Creative Commons License 2015.10.13 -3 2 133370

"A nem kimondottan fórum témához vágót szoktuk halványabbal írni, én meg nagyon nem fórum témát írtam, így nagyon nem láthatóan tettem. Ezek a hozzászólások ilyenkor nem zavarnak bele a fórum folyamába."

sokkal jobban tennéd, ha még halványan sem írnád le. magadat is megkímélnéd a felesleges munkától.

Előzmény: HPEx20i16v (133369)
HPEx20i16v Creative Commons License 2015.10.13 -5 2 133369

A nem kimondottan fórum témához vágót szoktuk halványabbal írni, én meg nagyon nem fórum témát írtam, így nagyon nem láthatóan tettem. Ezek a hozzászólások ilyenkor nem zavarnak bele a fórum folyamába.

A beírás annak az 1, max 2 k@cs@g emberkének szól, aki(k) a legtöbb hozzászólásomra mínuszolnak. Mert megértem én, ha olyat írok, ami esetleg valakinek nem tetszik, nem is akarom, hogy mindenkinek (vagy akárkinek) tetsszen, de amikor írok egy beszámolót a nyaralásról, hogy pl. a fiam mennyire jól érezte magát, vagy milyen volt egyik, vagy másik élményem, esetleg valaki kérdésére válaszolok (azt gondolom teljesen korrekt módon) és mindig minimum egy mínuszt kapok, az csak tényleg azt jelentheti, hogy valaki(k) az én mínuszolásom közben elégítik ki magukat. Erre mondtam, hogy egészségére. 

Persze esetleg ezentúl igyekszem többet hozzászólni, hogy egyesek nemi élete rendbe tudjon jönni.... :DDDD

 

Az a legjobb az egészben, hogy ezek az emberkék kilétüket nem merik vállalni, ez a fórum nem adja (még) ki, hogy ki milyen értékelést adott, a többsége a fórumoknak már igen. Azokon van is egy egészséges fórum használati felfogás. Itt egyeseknél még hiányzik.

Előzmény: pityy palko (133368)
pityy palko Creative Commons License 2015.10.13 0 0 133368

A hülyegyereket magamra értem, mert még soha nem láttam ilyen üres hsz.-t, de G. Gyurinak köszönhetően már kicsit okosodom. Mától rendszeresen almamagot fogok rágcsálni, attól állítólag okosodik az ember! :-))

A beírást meg tényleg nem értem.

Előzmény: HPEx20i16v (133365)
HPEx20i16v Creative Commons License 2015.10.12 -2 1 133367

Teljesen jogos.

Előzmény: emojnarode (133366)
emojnarode Creative Commons License 2015.10.12 0 0 133366

Beállok én is a hülye gyerekek közé, mert változatlanul nem értem, mi ebben a mínusz? Legalább gyere ki a napra és magyarázd el, nehogy hülyén haljunk meg.

HPEx20i16v Creative Commons License 2015.10.12 -4 2 133365

A szöveg, vagy a kijelölés szükségessége? Ha a szöveg, akkor én legalább vállalom, aki meg név nélkül csak csinálja, háááát... :)

 

De ígérem, többet nem fogom megjegyezni, de attól még gondolom... :)

Előzmény: pityy palko (133364)
pityy palko Creative Commons License 2015.10.12 -3 1 133364

Háááát, a hülyegyerek is sokáig tanul, de ez így elég aljas dolog ettől a 16 szelepestől!:-(((

Előzmény: gurabligyuri (133363)
gurabligyuri Creative Commons License 2015.10.12 0 0 133363

jelöld ki és látod

Előzmény: pityy palko (133362)
pityy palko Creative Commons License 2015.10.12 -3 0 133362

Ezt hogyan csináltad! Egy árva betüt sem látok a hsz.-edben!:-)) Ergo, mindenben igazad van!:-)

Előzmény: HPEx20i16v (133361)
HPEx20i16v Creative Commons License 2015.10.12 -8 0 133361

A néhány utolsó hozzászólásom hétvégi eredményét elnézve, látom hangos és vidám f1tym@ csattogást okoztam valahol... :D

 

ja, majd elfelejtettem: egészségedre! :DDDDDD

jerolim Creative Commons License 2015.10.12 0 0 133360

Nem is a strandon aggódtam én se nem, hanem a Pagi háromszög /Paski trokut kutatása során. Megjegyzem, nem találtuk meg, sőt mi több, Tourist Office-ban Novalján kifejezetten lebeszéltek róla, mondván,hogy nincsenek jelölt utak /régebben voltak, fura/....

A kölyök meg kifejezetten nem  strandolni jár....a fenébe ezzel a nagy természetmániával :-)

Előzmény: gurabligyuri (133357)
jerolim Creative Commons License 2015.10.12 0 0 133359

Pontosan, onnan autóztunk Zadarba törésgyanúval, ahol a fél éccakát ott töltöttük várakozással. Ráadásul ezen a novaljai ambulancia - úgy tűnik - amolyan ügyeleti jelleggel működik, mert az orvosra is várni kellett...

Előzmény: NOOBodi (133355)
dagnje Creative Commons License 2015.10.12 0 1 133358

Nem olyan régen volt szó a Jugoszláviába történő utazás különböző módjairól.

Kék / piros útlevél, meghvólevél stb...

Egy kis történelem......

 

http://index.hu/fortepan/2015/10/11/piros_utlevellel_jugoba/

gurabligyuri Creative Commons License 2015.10.11 0 0 133357

"Így vagyok én a pókokkal is. Sokkal nagyobb az esély, hogy elütnek valahol nyaralás közben, mint, hogy pont halálosan megmarjon egy kígyó."

 

na ezt jól megmondtam...pedig nem direkt volt, csak hosszú volt a nap. Szóval kígyókról van szó...most legalábbis....de volt már itt halálos pók is ugyi???? akkor talán nem is írtam annyira rosszat :-)

Előzmény: gurabligyuri (133356)
gurabligyuri Creative Commons License 2015.10.11 0 1 133356

A cápától is félünk, ugye, úgy általában...??? Mert látunk filmeket, szörnyű fogai vannak, áhhh...De ha utána járunk, hamar kiderül, hogy többen halnak bele szúnyog által terjesztett fertőzésbe, mint cápatámadásba....

 

És a repülőszerencsétlenségek is borzasztóak. Szétszakadt testek, roncsok, borzalom...de a statisztika szerint a közúti közlekedés nagyságrendekkel veszélyesebb üzem....

 

Így vagyok én a pókokkal is. Sokkal nagyobb az esély, hogy elütnek valahol nyaralás közben, mint, hogy pont halálosan megmarjon egy kígyó....mégsem ülök folyton a szobában.

 

Olvastam én erről korábban is, de a nyaraláson eszembe sem jutott, amikor itt-ott leültem a parton vagy sétáltam...őszintén szólva arra figyelte, hogy meg ne csússzak egy sziklán, mert abból hamarabb bajom lehet.

NOOBodi Creative Commons License 2015.10.11 0 0 133355

Jerolim :

 Novalja elején ( Hipernovalissal szemben ) kb tavaly adták át a "dom zdravja" ) nevű épületet , ezt mondták rendelőintézetnek a helyiek .  Ekkora épületet felhúznak , és nem fér bele egy röntgengép ? 

Vagy ez csak a kijózanító a zrce- hez ?

 

 A horvát 112-nél van angol nyelvű diszpécser  ? ne adj isten magyar ?  

Mert ha egy kis eldugott öbölben megmar egy ilyen , mire megtalálnak kihülök ......

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: jerolim (133344)
jerolim Creative Commons License 2015.10.11 0 0 133354

mi épp most jöttünk haza,gyermek meg épp mindig tavasszal és ősszel megy /akkor azért lát ő többet/ :-)

Előzmény: slayerfan (133351)
lborli Creative Commons License 2015.10.11 0 0 133353

A tyúkszaros életünk pénzbe kerül. Mindenhol.

Előzmény: emojnarode (133349)
lborli Creative Commons License 2015.10.11 0 0 133352

Köszönöm Emojnarode a figyelmeztetést, minden Horvátország-kedvelő nevében!

További gondolataimat itt (sem) írhatom le a vélemény-diktatúra miatti cenzúra okán.

Szal:

Jó szerencsét minden HR-be látogatónak!

Előzmény: emojnarode (133325)
slayerfan Creative Commons License 2015.10.11 0 0 133351

Három bosanai öbölben már mi is fürödtünk. Nagyon szeretjük a helyet. :)

Ezen a linken a pagi hüllőket fotózták, 4 siklóféle, lábatlan gyík, poskok, stb. http://en.balcanica.info/5-14-1

Szóval nem biztos hogy viperával talizatok, többnyire tavasszal és ősszel aktívak nappal, nyáron csak éjjel. :)

Háti mintázatáról ismeretes, ami olyan mint a keresztes viperáé, de az orrán van egy kis "pöcs".

 

Ez egy összegző link, ahol fotózták őket az egész balkánon...

http://en.balcanica.info/1-50-1

 

 

Előzmény: jerolim (133350)
jerolim Creative Commons License 2015.10.11 0 0 133350

Dubrava Hanzine gyermek kedvenc uhu- madár megfigyelő helye, most minket is elvitt. na , ő már itt is találkozott, ezek szerint nem siklóval? és innen elsétáltunk - tényleg csak egy kőhajításnyira - egyik kedvenc /és ilyen veszélyes?/ strandom, Sv.Marija...

Mindenesetre most se "siklót", se uhu-t nem tudtunk megörökíteni a mediterrán tölgyesben sétálva csak ilyen szelídeket, mint  Sv.Vid tetején - éppen Dubravából zummolva - a zergék és a madár. Többi állat háznál megfigyelés :-) 

Előzmény: slayerfan (133347)
emojnarode Creative Commons License 2015.10.11 0 0 133349

Még egy hangyányit a kígyókról és a horvát  egészségügyi helyzet jellemzéséről.  Nem csak a hegyekben található, hanem pl a nyáron Jelsán a tulajt a háza kertjében, paradicsomszedés közben  érte marás. Következménye nem volt, mert mint HG is jellemezte működött a helikopter szolgálat. Mint írtam is még a nyáron, hogy a hegyi mentés is megdrágult. Ezzel számoljon mindenki, hiszen az összeg kifizetése a nagy probléma, nem a marás, mert szérum azért akad. Kár, hogy a hazai média nem tájékoztatja kielégítően az utazókat erről. Én rendszeresen olvasom a lenti lapokat és mondhatom, hogy nincs hónap, hogy ne számolnának be egy-egy esetről. Ami pedig az egészségügyet illeti, az egyszerű horvátot a guta kerülgeti, ha szóba jön. Ne tévesszenek meg senkit ezek a csili-csálé kórházak. Ezek vannak, de nem ez a jellemző. Hasonló esetről tudnék beszámolni , mint Jerolim is említette, Orebic-ről. Ott pl a "sürgösségi" egy garázs szerű tákolmány. Szerencsére nem mint áldozat, hanem mint segítségnyújtásban közreműködő. Remélem azóta csináltak valamit. Összegezve a dolgokat, nem kell pánikba esni, mert azért komolyabb bajok esetén olajozottan működik a rendszer. Van benne tapasztalatuk.

slayerfan Creative Commons License 2015.10.11 0 0 133348

Pagi sátoros vipera😊

http://mybiketour.hu/leirasok/turaleiras.html

Splittol velencéig 4.ik napi írás. 

Előzmény: slayerfan (133347)
slayerfan Creative Commons License 2015.10.11 0 0 133347

Fenn a hegyen vannak poskok. Főként gondolom a mini bokrok között. Meg persze a bosanai dubravaban is. Annyira groteszk hogy ilyen közel m.o.  hoz vannak halálos mergü kígyók. Pl a krk szigeten is sok van.https://www.google.hu/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.balazsbuzas.com/uploads/file/A_nyaralas_veszelyei_Toth_Buzas_Vadon_200402.pdf&ved=0CCgQFjAAahUKEwiDu7rl4LrIAhWmpnIKHZgNDkk&usg=AFQjCNHxFgX2Vd_TcjqT1rNgGXVAqjY1nQ&sig2=HwNYDIFPvHstTvaRWIRxOQ

Előzmény: jerolim (133343)
pinfan Creative Commons License 2015.10.11 0 0 133346

Nekem kiszállásért (beszállítás nélkül) a mentők 2000 kunát mondtak, 17 km. A helikoffer mennyi lehet? 10.000 KN?

CroGabi Creative Commons License 2015.10.11 0 0 133345

Mali Losinj-ban is van kórház ... Járóbeteg rendelés, sürgősségi, kórházi termek, és sokféle szakrendelés, szűrés.... Röntgen is van.... ha valami bonyolult műtétre lenne szükség, úgy tudom, irány Rijeka helikopterrel...  

Előzmény: H_G (133341)
jerolim Creative Commons License 2015.10.11 0 0 133344

még annyit: Pagról is Zadarba kell  járni kórházba, még röntgen sincs a szigeten :-( ambulancia és mentő van Novalján, amolyan ügyelet jelleggel, de ha úton van, várni kell rá és felszerelve sincsenek :-( /sajnos személyes tapasztalat/

Előzmény: jerolim (133343)
jerolim Creative Commons License 2015.10.11 0 0 133343

Ajjaj :-(

pár napja Paski trokut /hiábavaló/ keresése közben elsiklott előttünk valami sötét... előttem most először, gyermek már többször látott siklót, szerinte ott nincsenek mérges kígyók. Orvos barátnője se tart tőlük, mondván, hogy ellenszérum mindig segít.... de ha nincs szérum? :-(

Előzmény: emojnarode (133335)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.11 0 0 133342

Igen, ezeket nehéz 100 kn felett megkapni , igazándiból a cevap-pjesk.-fekete kagylótál "alapételek" ára Umagtól Cavtatig 40-80 kn közt mozog a műanyagszékes sarkiban és a csokornyakkendős-felszolgálós sétány mellettiben is. (többet pofátlanság lenne elkérni)

 

Minden más ételnél már lehetnek nagyobb eltérések és természetesen magasabb árak, egy szarvasgombás étel vagy éppen egy kvarneri homár könnyen 400-600 kunába kerülhet és akkor még egy jó bor hozzá, esetleg előétel vagy desszert...

 

Ebola 100 kunás , "mindenhol ennyi" pizzája badarság, pizza mindenhol 35-85kn közt mozog feltéttől függően, ha 100 kuna volt, az minden bizonnyal valami XXL/jumbo méretű lehetett, azok bizony felárasak, de tetejébe két vagy több emberesek :)

 

Az általa vázolt lehúzások a világ minden országában voltak vannak és lesznek, tehát nem csak Horvátországban lehet ilyenekkel találkozni. Nekem inkább jó, mint rossz tapasztalataim vannak ezzel kapcsolatban, úgy, hogy azért töltöttem 4-5 hónapot folyamatosan is lenn....

 

 

 

 

Előzmény: vargamarcs (133334)
H_G Creative Commons License 2015.10.11 0 0 133341

Itt is teljesen látszik, hogy Split és Dubrovnik között nincs olyasmi, ami a mi fogalmainkkal is kórház. Amit pl. Losinjról listáznak, az egy privát rendelő, semmi több. Szóval az eredeti hsz.-ban reklamált listaírásnak semmi értelme nem lenne, mert ennyit, hogy 1) Split, 2) Dubrovnik, a leghülyébb turista is meg tud jegyezni :)

 

Előzmény: vargamarcs (133340)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!