Keresés

Részletes keresés

B.Evi Creative Commons License 2005.08.03 0 0 1446

hát ezt én komolyan gondoltam, neharagudj.

 

nekem abszolút nem nyúltott semmi élvezetet, hogy 3 méterenként ránkugrottak és tukmáltak. a bazárok és az éttermek olyan szinten befészkeltek mindenhova, hogy az nekem már nagyon sok volt.

az akvárium abszolút nem tetszett, a nagymesterek palotája meg a lovagok utcája nekem nagyon unalmas volt, sokkal szebb ilyen jellegű hely van máshol. és ráadásul csurig tele tömve turistákkal. a kikötő meg kikötő... attól se voltam elájulva. de ettől még nem kell leharapni a fejem.

lindosz szerintem sokkal kedvesebb és érdekesebb városka. SZERINTEM, mégegyszer, és elnézést h az előbb nem raktam oda.

tehát helyesbítek... "A látványosságok engem nagyon fogtak meg, és ezen kívül meg Rodosz városa eléggé elbazárosodott, gyakorlatilag semmi más nincs benne, csak éttermek, bárok, kávézók és sok sok bolt"

Előzmény: szasza1975 (1445)
szasza1975 Creative Commons License 2005.08.03 0 0 1445

"Rodosz városa eléggé elbazárosodott, gyakorlatilag semmi más nincs benne, csak éttermek, bárok, kávézók és sok sok bolt."

 

Hát ezt te komolyan gondolod? Csukott szemmel jártál a városban? A teljesség igénye nélkül: Mandraki kikötö és környéke, Akvárium, Nagymesterek Palotája, Lovagok utcája stb.

 

 

Előzmény: B.Evi (1439)
Sunny26 Creative Commons License 2005.08.03 0 0 1444

Tudjátok mit nem kérdeztem még? (Lehet nem is annyira ehhez a topichoz tartozik)

 

Melyik biztosítónál kötöttétek a kötelező utas és poggyászbiztosítást? Mennyibe került, mit adtak érte, stb.

isdo22 Creative Commons License 2005.08.03 0 0 1443
Sajna nem 2 hét :( Pedig ahhoz, hogy pihizni-strandolni is tudjunk + bejárni az egész szigetet kéne legalább annyi. Kár, hogy nem együtt megyünk, összefoghattunk volna egy autóbérlésre... Szia!
Előzmény: *fiona* (1442)
*fiona* Creative Commons License 2005.08.03 0 0 1442

szia,

 

mi fogunk váltani titeket,20-án megyünk (hacsak nem 2 hétre mentek)

 

nem kipocskolni az össze vízet és gyros-t is hagyjatok :))))

 

szia

fiona

 

Előzmény: isdo22 (1441)
isdo22 Creative Commons License 2005.08.03 0 0 1441
Köszi Valcsi, utánajárok! Még egy kérdés ahhoz, aki a Voula apartmanban volt, Falirakiban. Van-e légkondi? Vagy ventillátor? Ez nincs benne az apartmanról szóló tájékoztatóban.
k.valcsi Creative Commons License 2005.08.03 0 0 1440

Szia isdo22!

 

Nagyon jó, és használható könyv a "Tőzsér János: Napfény szigete Rodosz, a lélek szigete Kos" című könyv. A Kassák kiadó jelentette meg, az ára: 2400,-Ft. Én kb. 3 hónapja vettem a Bp. VII. ker. Rákóczi út 12. alatti Libri könyváruházban.

Tökéletesen tájékozódtam belőle Rodosz városban, ahová Kos szigetéről mentünk át szárnyashajóval kirándulni (30 Euró/fő oda-vissza).

Üdv.: Valcsi

Előzmény: isdo22 (1437)
B.Evi Creative Commons License 2005.08.03 0 0 1439

halihó mindenkinek!

vasárnap jöttünk haza a 2 hetes rodoszi túráról :) mennék már vissza, mert nagyon jó volt. ugyan normál beszámolót még nem sikerült összerittyentenem, de hirtelen ami eszembe jut, azt gyorsan leírom :)

először is:

Soha, soha SOHA! Ne dőljetek be a szervezett, csoportos utazásoknak. A rodoszi fő fő idegenvezető, Gönczi Anita. Egy elb*ott idegesítő liba, aki ráadásul addig csipog a füledbe, amíg azt nem mondod, h JÓ B*ZZE elmegyek veled kirándulni. Mindezt persze a megérkezés napján, a dög melegben a buszon. Nehogy utána tudjál járni, hogy mindenhol máshol fele annyiba kerül ugyanaz a kirándulás. Na de mind1. Szóval beneveztünk egy Symi szigeti hajós kirándulásra vele (a kevésbé szerencsések több ilyenbe is beleugrottak).

 

Szerintem annyit nem ér amennyit szevedtünk vele. Ennek az utazásnak bátran adhatjuk a „hogyan gyötörjünk meg 500 (!!) embert egyszerre” alcímet. Feltereltek minket egy bazi nagy hajóra, és 2 órán keresztül vánszorogtunk a tűző napon a sziget felé. Extra lassan, extrán unalmasan telt, vadidgen arcok, tömeg, meleg, büdös… szörnyű volt, na.
Symi maga egy kicsi sziget, ahol nagyjából semmi nincs. Egy kis falucska (ami nagyon-nagyon szép), meg egy fellegvár (mint mindenhol Görögországban), sok bazár, sok étterem, és iszonyatos hőség. Simán volt 40 fok árnyékban, szél nulla, növényzet értelemszerűen nulla (=árnyék nulla). Az idegenvezetőnek csúfolt leányzó semmit nem tudott mondani (de tényleg semmit). Szóval mindenképpen csak saját szervezésben, kishajóval érdemes elmenni oda.

 

Amit nagyon tudok ajánlani az Lindos. Gyönyörű kis város, hangulatos, barátságos (persze bazáros) Szamaragolni KÖTELEZŐ :) nagyon helyesek a csacsik, a fellegvár szép.

És mindenképpen nézzétek meg ha tehetitek Prassonissit. ez a sziget legdélebbi pontja, ahol a Földközi és az Égei tenger találkozik. Nagyon szép látvány, és tényleg élmény "egyszerre" 2 tengerben fürdeni. A hazafele úton meg érdemes a sziget nyugati oldalán hazajönni. Kicist hosszabb az út, de a tengerpart ott teljesen vadregényes, nincsenek stranok meg szállodák. És hihetetlen színekben pompázik az egész.

 

Pillangók völgye nekem spec nem nagyon tetszett. semmi különös, egy itthoni erdei séta szebb. ráadásul ezek a lepkék amikor nem repülnek leginkább szürkék. de biztos aki lepkerajongó, jobban értékeli az ilyesmit.

 

Rodosz városa eléggé elbazárosodott, gyakorlatilag semmi más nincs benne, csak éttermek, bárok, kávézók és sok sok bolt.

 

Mi Falirakiban laktunk, az Orionban. a szállás maga teljesen jó, klassz szobák, légkondi, kicsi konyha. úszómedence, bár, nagyon kedves és segítőkész személyzet. Viszont aki pihenni is akar éjszaka az ne ide jöjjön. A szálloda tele van fiatal alngolokkal, akik ordenáré módra leisszák magukat minden este (nem is ez a baj), hanem hogy annyira ordítanak hajnali 5ig, hogy nem lehet kibírni. Aki nem tud zajban aludni, az keressen nyugisabb hotelt :)

hullámlovas Creative Commons License 2005.08.03 0 0 1438

caclj !

 

EU csatlakozás ide vagy oda, sajnos tényleg ke4ll a nemzetközi jogsi. Én is most csináltattam. Vasárnap jött haza egy magyar nemzetiségű, de egyébként cseh állampolgár barátunk, akinek 900 euroba került a cseh jogosítvány Krétán , mert volt egy koccanásuk a bérelt kocsival . Ráadásul azt mondja, hogy vitatkozott is a rendőrrel arról, hogy a jogosítványok egyenértékűek és a zsaru azt találta mondani neki, hogy nem kötelező ott nyaralni, de ha oda megy akkor az ő játékszabályaik szerint kell játszani.

Előzmény: caclj (1435)
isdo22 Creative Commons License 2005.08.03 0 0 1437
Sziasztok! Mi 13-án indulunk Rodoszra és addig be szeretnék szerezni valami jó útikönyvet Rodoszról. Melyiket ajánlanátok? Előre is köszi!
Sunny26 Creative Commons License 2005.08.03 0 0 1436

Szia!

Beírtam gyorskeresőbe a gyors kérdésed. Ezt én is kérdeztem egyébként anno itt is, utazási irodánál is, a válasz az volt, hogy nem kötelező de nem árt. Itt találtam neked egy jótanácsot, bemásolom:

 

"Remek ez a topic, egyetlen kérdésben maradtak csak kétségeim a beírások átböngészése után, az a nemzetközi jogsi szükségessége, úgyhogy megpróbáltam utánajárni, alant az eredmény.

 

http://www.kulugyminiszterium.hu/Kulugyminiszterium/HU/Miniszterium/Szervezeti_egysegek/Konzuli/Utazas_kulfoldre/Utazasi_tanacsok/Orszagok/gorog.htm

 

"Jogosítvánnyal kapcsolatban érdemes megjegyezni, hogy a magyar állampolgárok a tulajdonukban lévő, Magyarországon bejegyzett gépjárművükkel magyar (rózsaszín) jogosítvánnyal közlekedhetnek Görögországban, viszont pld. a helyben bérelt gépjárművekkel való közlekedéshez nemzetközi jogosítvánnyal kell rendelkezniük. (A gyakorlatban sajnos azt tapasztaljuk, hogy a görögországi kölcsönzők sok esetben a - rózsaszín - jogosítvány bemutatásakor is kiadják a magyar turistáknak a bérelt motort, vagy autót, de a legkisebb balesetnél, koccanásnál a nemzetközi jogosítvány hiánya miatt a hatóság a magyar állampolgár ellen azonnali eljárást indít, s úgy veszi, mintha az illető jogosítvány nélkül vezetett volna!)  Gépkocsival utazók esetében a nemzetközi biztosítás ("zöld kártya") megléte kötelező."

 

Ez baromire meglepett, én úgy tudtam, hogy az EU tagok egymás dokumentumainak nagy részét kölcsönösen elismerik, így a jogsit is.

 

Felhívtam hát egy EU vonalat, ahol szintén furcsának találták a külügy tájékoztatását, és hosszas beszélgetésünk után a "tanács irányelve a vezetői engedélyekről (91/439/EGK)" (ha rá akartok keresni, ezt a celex- számot érdemes használni) című doksira hívták fel a figyelmemet, a lényeg az 1. cikk (2)-ben van, idézem:

"A tagállamok az általuk kiállított vezetői engedélyeket kölcsönösen elismerik."

(http://ccvista.taiex.be/Fulcrum/CCVista/hu/31991L0439-HU.doc    <--talán itt van)

 

Az irányelv nem tesz különbséget magán és bérelt járgány között.

 

Gyanítom, hogy a külügy honlapját nem frissítették az EU csatlakozásunk óta (ha télleg így van, akkor no comment...).

 

 

Száz szónak is egy a vége: nekem baromira nincs időm és sajna lehetőségem sem okmányirodába járni hivatali időben; az esély, hogy igazoltatnak és még cseszegetnek is a görög rendőrök és/vagy balesetetben érintett lennék eddigi tapasztalataim alapján elég kicsi, úgyhogy kinyomatatom angolul az irányelvet, hozzácsapom a magyar jogsimhoz és tudálékosan bizonygatom majd, hogy nekem van igazam. :-)) Nem vagyok 100%-ig biztos a fentiekben, de nincs jobb ötletem.

 

Ha gondoljátok, érdemes fontolóra venni. "

 

 

Amúgy itt balra ha beírod azt, hogy nemzetközi jogsi és gyorskeresés innen, akkor kidob egy párat!

Szép időt, kellemes nyaralást nektek!

 

Előzmény: caclj (1435)
caclj Creative Commons License 2005.08.03 0 0 1435

 

 

MOST NINCS IDŐM VISSZAOLVASNI A FÓRUMOT, DE VASÁRNAP INDULUNK RODOSZRA.

 

A KÉRDÉSEM, HOGY NEMZETKÖZI JOGOSÍTVÁNY KELL-E AZ AUTÓBÉRLÉSHEZ?!

 

SÜRGŐS

KÖSZI

Sunny26 Creative Commons License 2005.08.03 0 0 1434

Képzeljétek Rodosz imádók mit álmodtam mára virradóra!

 

Rodoszon landolt a gép vasárnap (ahogy majd tényleg megyünk) és vittük az anyósomat is a nászútra. Szerdán észbe kaptunk, hogy még csak a tengerbe áztattuk magunkat és nem voltunk sehol (Pillangók völgye, Hét forrás, hajókázás, csúszdapark, stb) el kéne menni. Csak rájöttünk, hogy kocsit kell bérelni, mert anyósom nem tud mocizni.

Hát szép álom volt! De jó volt felébredni, mert azért inkább kettesbe mennék a párommal meg zavart, hogy elb..sztuk a fél hetet.

 

Jó lenne, ha következő álmomban végighajóznám a szigeteket, akkor dönteni is könnyebb lenne arról, hogy melyikre csónakázzunk élesben. :))

 

r.marianna Creative Commons License 2005.08.02 0 0 1432
Sziasztok!
Azt szeretném krédezni, hogy kártyával vagy kp.-vel érdemesebb elindulni Rodoszra. Tehát vannak-e automaták, boltokban, szállodákban elfogadják-e a kártyát. Előre is köszi!
Sunny26 Creative Commons License 2005.08.02 0 0 1431

Szia!

 Köszi! Majd csak szeptember 4-én!

Előzmény: *fiona* (1429)
juszufka Creative Commons License 2005.08.02 0 0 1430

Sziasztok,

sikeresen végigolvastam az egész fórumot.Tavaly Korfun voltunk és nagyon sok hasznos infot szereztem a Korfu fórumról, sajnos most annyira nem lettem okosabb:(

 

Mi szeptember közepén megyünk Ixiára, a Mikélé apartmanba, Quaestor Travel-el.Legalábbis ez a terv.Eddig egyetlen ember irta hogy oda mennek, remélem ha hazatér augusztus közepén akkor beszámol a tapasztalatairól.Igy elég nehéz elindulni hogy semmi infóm nincs...érdekelne hogy milyen az apartman, mennyire van zajos helyen, milyen a strand, hol lehet olcsón és megbizható kölcsönzőtől robogót bérelni stb stb.Szerintem állandó mozgásban leszünk, nem a tengerparton punnyadós tipusuak vagyunk:)

 

szal ha valakinek több infoja van Ixiáról akkor jelezze...

 

 

*fiona* Creative Commons License 2005.08.02 0 0 1429

gratulálok :)

 

mikor indultok?

Előzmény: Sunny26 (1428)
Sunny26 Creative Commons License 2005.08.02 0 0 1428

Szia!

 

Akkor lez az esküvőnk. De utána mi is megyünk oda!!!!!!!!!!!

Előzmény: *fiona* (1427)
*fiona* Creative Commons License 2005.08.02 0 0 1427

sziasztok,

 

Aug.20.-án indulunk Rodoszra,Falirakira :)))))

k.valcsi Creative Commons License 2005.08.02 0 0 1426

Szia ngg!

Rodosz óvárosában, tehát a Johanniták által épített erődváros falain belül van a török bazár. A Szulejmán dzsámitól indul a Szókratész utca, tulajdonképpen ez a bazár. Nem olyan nagy, mint pl. a Tuniszi, sokkal kisebb.

A másik két kérdésedre sajnos nem tudok válaszolni, mert én csak Kos városból ruccantam át Rodosz várost megnézni.

Üdv.: Valcsi

Előzmény: ngg (1420)
bendegúz30 Creative Commons License 2005.08.02 0 0 1425

Szia Szasza1975!

 

Ha jól emlékszem, Te az AvraBeach-ben nyaraltál. A barátainkkal mi is oda tervezzük a nyaralást, ezért minden hasznos infót szívesen vennénk (milyen maga a szálloda, a tengerpart, tényleg nagyon szeles-e, milyen az ellátás, lehet-e a közelben búvárkodni, stb.)

Üdv, Bendegúz30

Előzmény: szasza1975 (1416)
k.valcsi Creative Commons License 2005.08.01 0 0 1424

Szia Fiona!

Köszi. Nagyon szép Rodosz és Nissiros is, biztosan nem fogjátok megbánni.  Gyönyörű mind a két hely, és egyedi.

Üdv.: Valcsi

Előzmény: *fiona* (1407)
Sunny26 Creative Commons License 2005.08.01 0 0 1423

Szia!

 

Honnan vetted, hogy csak Pesten van utazási iroda? Rengeteg van országszerte. Mi lefoglaltuk még áprilisban egy utazási kiállításon az utat, de megfogadtuk, hogy legközelebb csak last minute-al megyünk. Írd be keresőbe, hogy last minute+rodosz, vagy rodosz+utazási ajánlat, vagy akciós utak, vagy rodosz+szálloda, kívánságodnak megfelelően.

Na jó böngészést!

Előzmény: Törölt nick (1415)
Sunny26 Creative Commons License 2005.08.01 0 0 1422

Szia Zseléke!

 

Örömmel tölt el a gondolat, hogy van Soula apartman! Az hogy egyszerű és kopár egyáltalán nem érdekel, mert csak aludni járunk mindig az apartmanba. Az úszómedence sem izgat nagyon.

 

Előzmény: Zseléke (1410)
Sunny26 Creative Commons License 2005.08.01 0 0 1421

Szia Szasza!

 

Annyira aranyosak vagytok ti mindannyian, hogy nem megkönnyítitek, hanem megnehezítitek a dolgomat. :)) Szép Symi sziget is nagyon.

Na majd látjuk mi lesz.

 

CSAK LENNÉNK MÁR OTT!!!!!!!!

Előzmény: szasza1975 (1416)
ngg Creative Commons License 2005.07.31 0 0 1420

Köszi , gsa, az infókat, még lenne néhány kérdésem hozzátok:

 - Kis gyermekkel melyik városba menjünk (esetleg hotelnév)? Lehet-e játszótereket, gyerekközpontokat találni valamerre?

Valami bazársorról is hallottam Ródosz városban, az mekkora kiterjedésű és hol van?

Tudtok-e kis , eldugott hegyi falut Ródosz város közelében?

 

Előre is köszönöm

Zseléke Creative Commons License 2005.07.31 0 0 1419
Azért mentem már négyszer az Apollonal mert az elsö kettö jo volt.AZ idegenvezetés ott is vacak volt ugyan de mivel már ismert helyre tértünk vissza,nem is nagyon kellett idegenvezetés.Most azért mentünk az elsö rossz után velük,mert a két utat együtt fizettük be,és nem tudtuk elöre a galibákat.De annek ellenére a kedvünket nem vette el az utazástol,csak az irodátol.Mentünk már 5kontinensel is,meg Tuival is de eddig az 5kinti  volt a legjobb.Jövöre vissza is térünk rá:))
szasza1975 Creative Commons License 2005.07.30 0 0 1418

Hát amikor én voltam, akkor legalábbis számomra nem volt elviselhetetlenül meleg. Másrészt tényleg van egy partszakasz, ahol lehet fürdeni, így ha csak egy kis idöre is, de le tudod hüteni magad. S hogy mi fér bele az idöbe? Ez megint csak rajtad múlik! Én nem ültem be étterembe, hanem a szállodában kapott piknikebédet fogyasztottam el egy szép kilátást nyújtó sziklán, természetesen egy fa alatt. Így biztosan nyertem egy kis idöt, mondjuk tudtam egy jót fürödni.

 

Ha jól osztod be az idödet, akkor szerintem tartalmas kis napod lesz itt.

Előzmény: caclj (1417)
caclj Creative Commons License 2005.07.30 0 0 1417

 

 

Olvastam a beszámolódat a Symi szigetről, nagyon bíztatókat írsz.Más beszámolóban azt írták, hogy itt már tényleg nagyon meleg van, de senki sem írt arról, hogy fürödni lehet-e  vagy nem fér bele az időbe.

Előzmény: szasza1975 (1416)
szasza1975 Creative Commons License 2005.07.30 0 0 1416

Szia Sunny26!

Én egy hete jöttem haza Rodoszról. Életem talán eddigi legemlékezetesebb, legtöbb élményt nyújtó nyaralása volt.

A két hét alatt volt elég idö bejárni az egész szigetet, söt belefért egy hajókirándulás Symi szigetére is. Én feltétlen erre szavazok!!! (Igaz, a többi helyen nem jártam) Nekem nagyon bejött ez a sziget, úgyhogy egyáltalán nem bántam meg, hogy 1 napot erre szántam. Söt, így utólag azt mondom, nagyon sajnálnám, ha kimaradt volna ez a hajókirándulás Symi szigetére. Ha mégis ezt választanád, akkor néhány jótanács:

- Ne fizess be az utazási irodánál erre a fak. kirándulásra, inkább szervezd meg magad! Az utazási irodánál 37euró/fö, ha a kikötönél veszed meg a jegyet, úgy sokkal olcsóbb: 15 euró/fö!!! Persze egy jó útikönyv azért nem árt, mert így nincs idegenvezetés, de nem is kell senkihez sem alkalmazkodnod.

A hajó 9 óra körül indul, kb. másfél óra az utazás. Elöször Panormítis nevü falunál kötöttünk ki. Itt kb 1 órát töltöttünk: ez az idö elég arra, hogy körülnézz! Van itt egy gyönyörü bizánci stílusú templom + egy kis séta az öböl menti sétányon.

Utánna áthajóztunk Symi városába, ami valami elmondhatatlanul gyönyörü hely. Itt kb. 3 órát töltöttünk: séták a hegyoldalra épült házak között, séta az öböl menti sétányon, ahol tavernák és üzletek vannak, fürdés, hideg ebéd elfogyasztása egy kiugró sziklán stb.

Ha kiváncsi vagy a fotóimra (direkt a te kedvedért töltöttem fel), megnézheted a www.hellasz.hu oldalon a Fotóalbumban a Symi címü albumban.

Aztán persze a döntés a tiéd, csak gondoltam, segítek ebben egy kicsit.

Ha neked, vagy bárki másnak kérdése van, tegye fel nyugodtan, szívesen válaszolok. Talán elég sok friss információ van a birtokomban, hiszen egy hete jöttem haza. (sajnos)

Előzmény: Sunny26 (1397)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!