Keresés

Részletes keresés

Emi50 Creative Commons License 2008.09.21 0 0 7053
Szia ha nem zavarlak lenne pár kérdésem a Crowne Plazaval kapcsolatban. Minden szobában van vízmelegítő? A parton adnak strandtörülközőt? A delfinúszás kb mennyi idő, és milyen napokon van? Mi szept 29-én megyünk a KT-val már nagyon várjuk, remélhetőleg ott jobb idő van mint itt.Köszi
Előzmény: KnéZs (7051)
Replay Creative Commons License 2008.09.21 0 0 7052
Szia! Ha itt baloldalon beírod a keresőbe a Royal Moderna-t, találsz pár hozzászólást vele kapcsolatban, de semmi jót nem írnak erről a szállodáról. :(( Legjobb lenne átfoglalnotok máshova.
Előzmény: Gina2002 (7050)
KnéZs Creative Commons License 2008.09.20 0 0 7051
Sziasztok!
A Crown Pláza mellett is van építkezés , de ott még a szálloda egy részét építik (mintha kicsi lenne -biz isten akkora a szálloda mint egy kisebb lakótelep itthon).
A delfin úszást kint intéztük , mert itthonról hiába írtunk e-mailt nem reagáltak rá (hiába oroszok) a Kartagónál fizettük be ezt is és az izraeli utat is . Izraelben volt magyar idegenvezetés , egy egész busznyi turista ment. (de persze azt ottani parterük intézte - semmi gond nem volt velük , tiszta buszok ,pontos indulás -vagy minimális késéssel - a legtöbbet 10 percet vártunk a buszra)
A delfin úszás 100€ , kisérőnek 5+5 € , ha jól emlékszem Izrael 60 € körül volt , ezek csomag árak , 3 program után olcsóbbak , egyedül a delfin úszásra nincs kedvezmény.
Április végén mi voltunk már kint , 30 fok feletti hőmérséklet volt ,és a víz is meleg volt (a Vörös tenger amúgy sem hidegebb soha 20-21 foknál)
Üdv.Zsuzsa
Gina2002 Creative Commons License 2008.09.20 0 0 7050

Szia Ruszka!

Hát mi a nászúton már régen túl vagyunk, de nagyon várjuk az utat. Tavaly nyáron Hurghadán voltunk ott nagyon jól éreztük magunkat. Picit aggódok mert nem ír senki a szállodánkról (Royal Moderna). Annyira új, hogy senki nem volt még ott?

Nem tudod, hogy mikor indul a gép? Melyik irodával utaztok?

Köszi

ruszka69 Creative Commons License 2008.09.20 0 0 7049

Szia Gina!

 

 

Mi is szept 29-én megyünk Sharm-ba egy hétre, csak mi a  Prima Life Rehana-ba szállunk meg!!!Nagyon várjuk, nászút lesz!

 

Üdv:Ruszkáék

Macskalány :-) Creative Commons License 2008.09.20 0 0 7048

Sziasztok,

 

udv. mindenkinek az El Faraana Reef Hotelbol.

Mi itt suttetjuk a hasunkat meg egy hetig, nekunk nem kell futeni, mint nektek :-))))))

 

Viccet felreteve, aki ebbe a hotelba szandekozik jonni legyen azzal tisztaban, hogy csak az olasz vendegekrol szol az ellatas es az animacios programok, a szinvonal is ennek megfelelo :-(

 

De ezt karpotolja a gyonyoru tengerpart es a csodalatos elovilag, ami talan tulzas nelkul ennel a hotelnel a legszebb, ezt a mai introzas is igazolja.

 

Megegyszer udv mindenkinek a 40 C fokos melegbol :-))))))))))

 

Macskalany es a ferje

karolka1980 Creative Commons License 2008.09.20 0 0 7047
Sziasztok,

volt valaki a Conrad Sharm hotelben?
Tavasszal szeretnénk majd menni és ezt a hotelt néztük.Illetve még egy kérdés.Volt már valaki áprilisban Egyiptomban?Milyen az idő,milyen meleg a víz?Lehet a tengerben fürödni?

köszi
Rozi2 Creative Commons License 2008.09.20 0 0 7046

http://www.holidaycheck.com/fullscreen.php?ch=ub&id=1156231057&bildMotiv=&ebene=hid

 

Az építkezés a Reef Oasis Blue Bay-hez tartozik.

Előzmény: _hanyi_ (7045)
_hanyi_ Creative Commons License 2008.09.20 0 0 7045


Ez a rész (építkezés) elkészült?
A Crown-hoz tartozik?

kösz
Előzmény: KnéZs (7043)
Cilikécske Creative Commons License 2008.09.20 0 0 7044

Szia KnéZs!

Engem érdekelne egy-két dolog.

Hogy intéztétek el a delfinúszást?

Jeruzsálemben milyen formában voltatok? (Iroda? Ha igen melyik? Magyar idegenvezetés?)

Köszönöm ha válaszolsz:

Cili

Előzmény: KnéZs (7043)
KnéZs Creative Commons License 2008.09.20 0 0 7043
Sziasztok !
Ritkán írogatok fórumokba , de talán Egyiptom más. Többször ,mondhatom már sokszor jártam e gyönyörű országban , és bármikor visszamennék. Írnék pár szót a Crow Plázáról , nem sok beírást találtam róla eddig , hátha valakiknek segít a döntésben.
Szóval maga a szálloda gyönyörű , hatalmas területen helyezkedik el , mint szinte az összes szálloda Sharmon. Kert , virágok ... hát mint egy botanikus kert. A part érdekes ,nem mindennapi megoldású , "emeletes" , így ebből adódóan gyönyörű kilátással. Stégről lehet csak a vízbe bemenni , szép korallkert húzódik a szálloda előtt. Nagyon kevés szoba néz közvetlenül a tengerre , és szinte mindenhonnan sokat kell sétálni a partig. 2 emeletes épületek , 3-3 szobával, esetleg 4-4 . Szobák - aránylag nagyok , tiszták , viszont a takarítóktól függ ,hogy lesz e elég törölköződ , szappanod , persze ha kérsz vagy kiírod neki lesz minden. Semmilyen saját dologhoz nem nyúlnak .
A szálloda 5*-ra van besorolva , háát azért ezzel erősen vitába szállnék. Tavaly csak 4* -ban voltunk , de minden szempontból jobb volt. Vissza a szállodához: wifi van , de kódolt, kérni kell a csatlakozást :-( , a recepción van egy magyarul is beszélő hölgy , sokaknak jól jöhet. A kaja: első két nap valami borzalom volt , sem választék nem volt az ami volt az ehetetlen.egyedül a sütijük volt nagyon finom. A 2 nap után , gondolom a "kedvenc" orosz turisták ostromának adva javult a helyzet , utána egész finom étkeket sikerült összehozzanak , bár olyan sokféle nem volt mint az eddig tapasztalt egyiptomi szállodákban. A sütik viszont isteniek és bő választékosak. Viszont ! azért hogy ne csak jót írjak a szállodáról! eléggé sz...ágók. A reggeli vagy esti csomag rendelését még akkor is szeretik letagadni ha valóban felírtak a listára. A fakultatív indulása előtt min. 1 órával előtte kérjétek ki , mert különben az egész program miattatok fog késni . Az étteremben csak kártyával lehet bemenni , ha netán elfelejted levinni ,sétálhatsz vissza érte , nem engednek be nélküle . Bár ! 1-2 nap után mindenki rájön hogy van egy hátsó bejárat is....Szóval maga a személyzet nincs a helyzet magaslatán. Egyébként az étterembe be lehet vinni saját vizet , üdítőt. Ott nagyon drága- 1 üveg víz 20Le, kint a bazárban 2-6 Le lehet kapni.
Taxik: Nama Bay-be elvisznek 20 Le , Old Market 40Le , minden esetben elvittek ennyiért , csak alkudni kell! Tényleg ott kell őket hagyni , szaladnak utánad:-)
Kirándulások: kit mi érdekel , minden attól függ. Többször jártam már Cairóban , a piramisok és a múzeum szerintem fenomenális , viszont a parfüm"gyár" és a papirusz kiállítást halálra lehet unni. Papíruszt véleményem szernint nem éri meg ott venni , többszörös árért kínálják. Ugyanazokat veszed meg Sharmban a papirusz boltokban (nem a bazárban földről , hanem rendes üzletben- ők is tőlük rendelik)
Jártunk már többször Beduin esten , tevegelésen - ennek van valami sajátságos egyedi hangulata ,és elképesztő a kősivatag szépsége és a naplemente. Jó buli a kenyérsütés is , és isteni az ott készült menta és carcadia tea.
Színes kanyon: CSAK erősebb fizikumúaknak ajánlott. Tényleg mászni , csúszni ugrani kell ,legtöbbet napon! mi végigcsináltuk az aug. forróságban. Halálosan jó buli egyépként és mellesleg szép. Bár aki járt Petrában , annak csalódás- olyat azért semmiképpen nem szabad várni , ez inkább a túra miatt érdekes. A jeep-ekkel visznek odáig , na még az jó buli -"beduin masszázs"
Dahab , Blue Hole -kosz , bűz és kosz ! Bár én fanatikus búvár vagyok , azért ez valami iszonyat , borzalmas ,hogy a világ talán egyik leghíresebb merülőhelyének így kelljen kinézni.
Delfin úszás - feledhetetlen és nemcsak az ár miatt. Engem ugyanúgy elkápráztattak mint a 10 éves lányomat , az ahogyan hozzád ér , ahogyan vigyáz az emberekre elképesztő na és a puszijuk...jó halszagú.
Izrael: szintén feledhetetlen: piszok hosszú buszos út ,de azt hiszem ott minden egyes kép ami elénk tárul mindenért kárpótol.(Jeruzsálem , Betlehem és a Holt tenger az uticél) Nehézkes és macerás bejutni Izraelbe , de csak türelem , nem bántanak ,mindent megnéznek - de mindent vissza is adnak. Keresztkérdésekkel bombáznak pl. van e nálad fegyver ? mikor jössz vissza , hová mész , meddig maradsz stb. Szóval tényleg rohanás az egész nap , de annak biztosan megéri aki egyébként biztosan nem menne Izraelbe.
És végül pár szó a búvárkodásról : Vörös tenger maga a csoda , volt szerencsénk megismerni két kint dolgozó magyar srácot , le a kalappal előttük , a hajó a szervezés minden Ok. Akinek esetleg képek vagy elérhetőségek kellenek szívesen küldök .
Üdv.Zsuzsa
I.Axur Creative Commons License 2008.09.20 0 0 7042

Szevasztok!

Tudna  valaki  bővebb  információt  adni  a  Szuezi-öbölnél  lévő  Ain  el  Soukhna  nevű  nyaralóhellyel  kapcsolatban? 

Annyit  tudok  róla,  hogy  most  kezdik  nemzetközivé  tenni,  eddig  jobbára  a  helyiek  használták.  Ott  lesz  szállásunk.

Köszi  előre

Gina2002 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 7041

Sziasztok!

09.29-én utazunk a Royal Moderna nevű szállodába. Volt ott valaki közületek? A képeken nagyon jól néz ki. De szeretnék olyantól infókat aki járt már ott. Milyen idő van most arra felé? Jön még valaki 29-én. Én már alig várom.

Cilikécske Creative Commons License 2008.09.18 0 0 7040
Köszönöm, mail elment.
Előzmény: *fiona* (7039)
*fiona* Creative Commons License 2008.09.18 0 0 7039
janka76@freemail.hu
*fiona* Creative Commons License 2008.09.18 0 0 7038
szia,

Ha dobsz egy mélt szívesen megadom,de csak a kinti mobilszáma van meg.
Előzmény: Cilikécske (7037)
Cilikécske Creative Commons License 2008.09.18 0 0 7037

Köszönöm!

Meg tudod esetleg András telefonszámát adni nekem? Vagy mail címét?

Cili

 

Előzmény: *fiona* (7034)
*fiona* Creative Commons License 2008.09.18 0 0 7036
szia,

ha jól emlékszem akkor Jeruzsálem 125 euro/fő volt,sajnos a papírt amin az árak voltak feltüntetve kint felejtettem :(
Előzmény: dalma53 (7035)
dalma53 Creative Commons License 2008.09.18 0 0 7035

Nem tudod a Jeruzsálem mennyibe került?

 

*fiona* Creative Commons License 2008.09.18 0 0 7034
szia,

Kartagotourssal és mindennel elégedettek voltak.
Andás volt az idegenvezető.
Előzmény: Cilikécske (7033)
Cilikécske Creative Commons License 2008.09.18 0 0 7033

Kedves Fiona!

Nem tudod véletlenül, hogy akik Jeruzsálemben voltak azok melyik irodával mentek?

Cili

Előzmény: *fiona* (7032)
*fiona* Creative Commons License 2008.09.18 0 0 7032
szia Dalma,

A szállodához tartozó tengerparti részen nem igazán lehet búvárkodni,mert nem engednek fel a stégre :( viszont ha elsétáltok a rehana royal beach-hez (hotelből kijövet balra kell elindulni a túloldalon lévő bank mellett kell lemenni a parthoz,nincs messze )
ott felengednek és lehetőség van sznorizni.
Valamint enni (hamburger,gyros,sültkrumpli)lehet fent a csúszdák mellett és inni is a bárban valamint a medence is használható.
Medence mellett csak egyszer voltunk akkor szinte minden napágy foglalt volt,de a tengerparton mindig volt szabad hely.

Mi a Mózes-hegyen voltunk,nagyon fárasztó,de megérte felmenni! tevegelésre is van lehetőség ,így nem kell sétálni.Akik voltak Jeruszálembe azt mondták gyönyörű és megérte elmenni.

Betegek nem voltunk,mert semmi ismeretlen kaját nem ettünk és palackos vízzel mostunk fogat.







Előzmény: dalma53 (7031)
dalma53 Creative Commons License 2008.09.18 0 0 7031

Kedves +fiona+!

 

Mi hétfőn megyünk a P.L.Rehanába, szeretném megkérdezni Tőled, hogy

-a tengerparton lehet-e pipával buvárkodni, vagy el kell menni máshova?

- van-e elég napozóágy késő délelőtt, vagy regg. előtt foglalni kell előre?

- van-e valamilyen érdekesebb kirándulás, az ismert hirdetteken kivül? (Jordániára   és  a Holt-tengerre gondolok)

- Voltatok betegek?

 Köszi a választ.

 

*fiona* Creative Commons License 2008.09.17 0 0 7030
sziasztok,

Mi is 15.-én értünk vissza a Prima Life Rehana-ból,nagyon jó szálloda! persze voltak kisebb gondok,pl a tányér és a pohár tisztaságával,de bőven volt így lehetett válogatni :).

Jó nyaralást kívánok a mostanában indulóknak!

pár kép a hotelról,medencékről.









gabikak Creative Commons License 2008.09.16 0 0 7029

Akkor viszont én várom a sok információt :)

Jaj de jó lesz kicsit elutazni a nyárba, ezért szeretek én szeptember októberbe utazni, még a tél előtt melegszünk egy kicsit :) és már csak 5 kell aludni

Előzmény: zorka99 (7028)
zorka99 Creative Commons License 2008.09.16 0 0 7028
Beszélt már eleget! A mellettünk lévő irodában dolgozik. :))
Előzmény: gabikak (7027)
gabikak Creative Commons License 2008.09.16 0 0 7027

Sziasztok!

 

Ajánlom, hogy beszélj zorkával, én hívtam őt és nagyon nagyon sok hasznos infót mondott ő is és a felesége is ezúton is mégegyszer köszönöm :) és már mi is nagyon várjuk az utat, remélem felejthetetlen és "átokmentes" :) nyaralásunk lesz

Ja és még egy dolog, amire nagyon fontos lenne választ kapnom, kismamák is szehetik az Antinalt? Úgy emlékszem, mintha már olvastam volna hogy igen, de valaki, aki tudja erősítse meg! Köszönöm!!!

Előzmény: coralsea (7023)
coralsea Creative Commons License 2008.09.15 0 0 7026
Azt mondtad ,szépen  elheverészgettél a  teraszon (is) és tudtál hűsölni  a szobában, hála  a légkondinak  :-))Amúgy  inkább a napon  eszegetek,iszogatok akármilyen kánikula   lesz....:-) mert a  szeles - esős  időben mint  a    jelenlegi  , lesz még részem bőven itthon.
Előzmény: zorka99 (7025)
zorka99 Creative Commons License 2008.09.15 0 0 7025
Egy hét múlva meg alig várod, hogy valami hűvös érjen. Nekünk az 1 hét alatt a képen látható felhő jelentette a hidegfrontot :)))

2
Előzmény: coralsea (7023)
Szemag Creative Commons License 2008.09.15 0 0 7024
Senki nem volt mostanában a Sultan Gardensban?
Olyan jó lenne egy-két infó!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!