Keresés

Részletes keresés

Lora1213 Creative Commons License 2017.04.04 0 0 92461

Nekem nem vált be a komposztba ültetés. Amit csak komposztba ültettem, nyáron nagyon összetömörödött, minden locsolásnál iszapos lett. Még tél előtt átültettem mindet, mert féltem hogy télen gyökérrothadást kap, nem szellőzik a föld.   A felest nagy növényeknél használtam, spórolás miatt.   A kisebb növényeknél 1/3-1/4 arányban kevertem, jót tett azoknál a nehéz ragadós rögösödésre hajlamos virágföldeknél.   A kicsiknél és a szobanövényeknél én is Florimót használtam, de a nagyoknál bevált az Auchanos olcsó föld komposzttal keverve.

A komposztnál egyébként jobban kell figyelni a tápozásra, mert abban nincs tápanyag.  Javítja a föld szerkezetét, tele van mikroorganizmusokkal,ami jó,  de tápanyag alig.

Ha túl sok élőlény van a komposztban, azt mutatja, még nem elég érett. Még tart a lebontás.

 Ha végeztek a kis dolgozók, odébb mennek . 

Előzmény: Lilike9 (92459)
Lilike9 Creative Commons License 2017.04.04 0 0 92460

Köszi, kipróbálom így is,úgy is...

Előzmény: Mamcsesz (92453)
Lilike9 Creative Commons License 2017.04.04 0 0 92459

Ebben van állatka bőven, nem győztem kiszedegetni amit találtam benne. Lárvák, pinceászka,százlábú,....

Átszitáltam még egyszer, most van olyan leander amit csak komposztba ültettem, van amit felesben és van amihez kevés komposztot adtam.

Pár éve vettem Német gyártmányú balkonföldet ami nem volt olcsó de mikor kinyitottam a zacskót és elkezdtem az ültetést, hát abban a földben volt minden... a műanyag játékdarabok, műanyag zacskómaradványok, matricák...stb.

Utána hasonló képen jártam pár zsák, sárga zacskós virágözön földel, abban nem kevés üveg gyapot volt. Gondoltam akkora nagy baj nincs, beleültettem a csemetéket és a fele ültetés ki is rohadt. Mikor kiborítottam az üveggyapot szó szerint penészes volt a föld között.

Most már csak a Florimó földet használom, igaz drága de nagyon jó. Porhanyós, laza...

De ami még néha jó volt az a Tescos virágföld. De ezt is ki kell fogni mikor olyan jó puha a zsák tapintása csak akkor jó.

Mert van amikor kemény rögös egybeállt a föld.

Előzmény: anblock_italia (92455)
Mamcsesz Creative Commons License 2017.04.03 0 1 92458

örömmel megyek :)

nekem tele van gilisztával a komposzt :) az jó jel :)

Előzmény: anblock_italia (92457)
anblock_italia Creative Commons License 2017.04.03 0 0 92457

Na majd gyere el akkor is, amikor virágoznak! :-) Most tényleg 80 százalékban szép formásak, amit kellett átültetettem, úgyhogy nagy reményekkel nézek a leander szezon elé.

Ami meg a régi dolgokat illeti, összejöttünk nyaranta akár többször is, nyolcan-tízen, mikor hogy,  tapasztalat és hajtás, esetleg kész növény vagy bármi más csere, süti, üdítő..., mindenki hozta és vitte az előre megbeszélt dolgokat, és tényleg jól éreztük magunkat. És pénzről csak nagy ritkán esett szó, nagyobb növényeknél. Akkoriban a hajtások még nagy, de ingyen kincsek voltak..., ma már az sincs ingyen, de inkább nagyobb növényekben gondolkozunk. 

Előzmény: Mamcsesz (92450)
anblock_italia Creative Commons License 2017.04.03 0 0 92456

Mondjuk nem a metszésemmel van baj, azt szerintem elég jól csinálom, hanem általában a növekedéssel, és emiatt gyanakszom kicsit a komposztra is. Mintha régebben, amikor még nem használtam komposztot, jobban fejlődtek volna.

Előzmény: anblock_italia (92454)
anblock_italia Creative Commons License 2017.04.03 0 0 92455

Én mindig átszitálom (kisebb lyukú rekesszel), és max. egyharmad arányban merem használni, főleg azt szeretem, hogy porhanyóssá teszi a földet. Valójában a jó komposztban kellene állatoknak is lenniük, de az enyémekben soha nincsenek. Talán egyszer volt néhány pajor.

Előzmény: Lilike9 (92452)
anblock_italia Creative Commons License 2017.04.03 0 0 92454

Nekem az átlagnál biztosan sokkal több időmbe tellett..., valamit nem jól csinálok, az biztos. Úgyhogy ez ügyben nem én vagyok a te embered! Persze annyira növény függő, az Andrea kedvencéből azonnal formás növényt csináltam, de ott a dolgok mindig flottul mentek., metszés, három hajtás..., ahogyan a nagy könyvben meg van írva! Viszonylag zömök forma, erős ágak. Mondjuk hibája és egyben előnye is, hogy nem szereti a tűző napot. Én, ha valaha még magoncoznék, ebből próbálnék más színű virágokat összehozni. De tavaly nagyon periférián volt a növény, így nem lehetett változatos a beporzás, de az idén odafigyelek.

Előzmény: Lilike9 (92451)
Mamcsesz Creative Commons License 2017.04.03 0 0 92453

én mindig keverem, mert félek, hogy túl erős lenne a komposzt

a másik gondolatom, hogy nem ismerjük pontosan a komposzt összetételét, mármint nem tartalmilag, hanem kémiailag :)

én inkább maradok a hozzáadásnál :)

Előzmény: Lilike9 (92452)
Lilike9 Creative Commons License 2017.04.03 0 0 92452

Lora!

 

Ha jól emlékszem Te használtál komposztot a leanderekhez!?

Szétszedtem a nagy komposztálót, szerintem jó lett a komposzt szép sötétbarna és jó porhanyós. Komposztálás közben volt marhatrágya is adva a zöld hulladékhoz.

Csak a komposztba bele lehet ültetni a leandert? 

 

Felső a kompost alsó a kerti föld:

 

 Talán még egyszer át kell szitálni...?

Lilike9 Creative Commons License 2017.04.03 0 0 92451

Neked mennyi időbe telt mire elérted az általad elképzelt formákat?

Már két éve metszek, metszek és metszek, de még mindig nem az igazi.... 

Előzmény: anblock_italia (92449)
Mamcsesz Creative Commons License 2017.04.02 0 0 92450

Szeretek leás kertekben időzni :) szép élményeim vannak ezzel kapcsolatban.

Az a metszőolló majd előkerül a földből vagy valahonnan, amikor ideje van :)

nekem ma egész nap a kezemben volt :)

a kert tele méhekkel-darazsakkal

egy hét alatt 1 cm-nél is többet nőttek a hajtások :)

kiültem a nyugágyba és álmodoztam a virágzásról :)

Előzmény: anblock_italia (92449)
anblock_italia Creative Commons License 2017.04.02 0 0 92449

Talán te voltál az egyetlen, aki kicsit több időt szánt a dologra :-) Azóta vettem egy új adagot a cserepekből, és már egészen szépen rendbe tettem őket. Most talán elmondhatom, hogy többnyire formásak a leandereim, úgyhogy nem is olyan nagy baj, hogy tavaly elvesztettem valahogyan a kedvenc metszőollómat. :-)

Előzmény: Mamcsesz (92448)
Mamcsesz Creative Commons License 2017.04.02 0 0 92448

Én is voltam Nálad készletmegújításon :) És jó volt látni a növényeidet, jó volt beszélgetni kicsit, jó volt látni, hogy milyen cserepet vettél és hol lyukasztottad ki és miért :) És leveleztünk messengeren, sokat tanultam :)

Kár búslakodni, melegszik az idő, növekednek a leáink, és vagyunk még többen, akik szeretjük a leákat és meglátjuk a mögöttük álló embert is :) 

 

Előzmény: anblock_italia (92445)
anblock_italia Creative Commons License 2017.04.02 0 0 92447

Hát persze! Már csak te nem vitted ki! :-(

Előzmény: mrpazu (92446)
mrpazu Creative Commons License 2017.04.02 0 0 92446

Sziasztok!

Nagyon szép idő van, szerintetek kivihetem már a leandereimet?

 

anblock_italia Creative Commons License 2017.03.30 0 1 92445

Az utóbbi napokban arra kényszerültem, hogy viszonylag sok kisebb méretű leanderemtől meg kellett válnom helyhiány miatt. A Facebook egyik leanderes oldalára írtam..., és meglepően sok jelentkezőre találtam. Akik nem Facebookoznak, talán nem is gondolják, milyen elképesztően nagy már a leanderesek tábora, és többnyire nagy mennyiségű leanderben gondolkozó, szenvedélyes gyűjtők! Jelentkezők is voltak elegen, 90 %-ban el is fogytak a, sajnálatomra, de száműzetésre ítélt kicsinyeim. Ha úgy veszem üzletileg sikeresnek mondható volt a vállalkozásom.

 

 

Ám volt valami, ami nagyon meglepett..., szinte nem is volt senki, akit érdekelt volna más, mint a kiszemelt árú kifizetése és elvitele! Biztosan vagytok itt még néhányan akik, ha nem is aktívan, de olykor olvasva, emlékeztek azokra a kellemes órákra, amiket valamikor együtt töltöttünk, egymás társaságában, egymás szavába vágva a leanderes élményeinkről..., pedig naponta találkoztunk a fórumon, de az azért más volt! Lehet, néhányan még összetartoznak, barátoknak mondhatják magukat. De azért csak felmerül bennem az a kérdés még mindig, hogy ki vagy mi okozta azt, hogy idővel nem barátok, hanem, sajnos néhányak-néhányakkal, inkább ellenségek lettünk? Az én lelkiismeretem tiszta, lehet, voltak szavaim, amiket félre lehetett magyarázni, ki lehetett használni, de állítom, hogy nem voltak olyan gondolataim sem, ami jogossá tette az akkori eseményeket. Tényleg fogalmam nincs, miért történt mindaz, ami azt a jó kis csapatot megosztotta..., és szívemben sosem fogok tudni megbocsájtani azoknak, akik ebben az egészben részt vettek! Kívánom nekik, hogy amikor ránéznek egy-egy tőlem kapott, vagy általam magoncozás útján létrehozott leanderemre, érezzék azt, hogy nincs joguk azokban a virágokban örömüket lelni, hiszen tönkretettek majdnem mindent, ami annyira fontos volt számunkra, számomra, az összetartozást!  A szerzési vágy kielégítése utáni jóllakottság után volt idő az intrikára..., ezzel örökre megváltoztatva néhányunkban azokat az őszinte és boldogító érzéseket, amiket a leandereinkre nézve érezhettünk! Vannak olyan sebek, amik nem gyógyulnak addig, amíg az őket kiváltó okok nem szűnnek meg. Ha leanderről van szó, akkor ez még nálam sokáig fog tartani.

anyunya Creative Commons License 2017.03.30 0 0 92444

Sajnos nagyon kevés leander genetikai vizsgálat van. Ezek egyike Portis (2004) nem túl friss vizsgálata, ahol néhány ismert fajtát hasonlít össze:

 

http://leanderegyesulet.hu/erdekessegek-a-nagyvilagbol/genetikai-rokonsag/

Előzmény: kiwancsi (92442)
Sparr0w121 Creative Commons License 2017.03.29 0 0 92443

Szia Leander! Tavaly október végén említetted, hogy Cavaliare-ból esetleg ha metszés után lenne szabad tő, tudnál adni/eladni.

 

Áll még esetleg ez?

Ha igen, tudunk beszélni? Email cimem:

posztost8@gmail.com

 

Köszönettel:

Tamás

Előzmény: leander2016 (92436)
kiwancsi Creative Commons License 2017.03.29 0 1 92442

Köszönöm a genetikai továbbképzést! :-)

Előzmény: anyunya (92377)
Ranyu Creative Commons License 2017.03.29 0 0 92441

Ó, ne haragudj, de tavaly valóban feledésbe merült az ígéretem. Mikor pakoltam ki, akkor ahogy megláttam a növényedet, belémhasított a felismerés. Írni fogok emailt!

Előzmény: bombaba (92440)
bombaba Creative Commons License 2017.03.29 0 0 92440

Szia, Ranyu,

még mindig várok türelemmel...

Netán elfelejtettél?

Az Actara állítólag nem kapható idén szabad forgalomban, de azért adott a boltos. 

Előzmény: Ranyu (92439)
Ranyu Creative Commons License 2017.03.29 0 0 92439

Érdemes a "Keresés" mezőbe kulcsszót beírni, adott topik hozzászólásaiban keres alapesetben. http://forum.index.hu/Search/showArticleResult?topic_id=9017744&aq_ext=1&aq_text=actara

 

Nem tudom, hozzáférsz-e Actara permetszerhez, egyetlen hatékony szer a pajzstetvekre. Belocsolva is hatásos. Tilos virágzó növényen használni (nem szobában tartott), mert a méhekre kifejezetten veszélyes.

Előzmény: tibormandli (92438)
tibormandli Creative Commons License 2017.03.29 0 0 92438

üdv a fórumozóknak!

 

érdeklődnék hogy kinek milyen permetszer vált be leginkább (vagy akármilyen más védekezési módszer) a pajzstetvek ellen?

tavaly elég sokat küzdöttünk velük, de a permetezés nem hozta el a várt sikert.

csak a mosás és a nagyon tetves részek levágásával sikerült némi javulást elérni.

 

előre is köszi a segítségeteket!

sziszko7212 Creative Commons License 2017.03.28 0 0 92437

Szia Lilike!:)

Rendeltem hétvégén cserepet az itt betett linkről,hát mit mondjak,gyorsak voltak,ma már itt is van:-)11-est, illetve 15-öst,tök jó,mert szögletesben még nem is láttam olyat sehol,mindig kerekbe ültettem utána :)KÖSZIIIII!!!!

Előzmény: Lilike9 (92421)
leander2016 Creative Commons License 2017.03.26 0 0 92436

Szia!

 

Nálam az egész télen kint lévő leanderek lombozata teljesen megsemmisült. -16,9 fok volt a téli minimum.

Viszont a vastagabb szárral rendelkező ( 3 évesek ) Villa Romaine, Cavalaire és Atlas nain de Tidili  szárának alsó 10-15 cm-es részén több alvó rügy is már elkezdett kihajtani. Ezekből 1-1 db van nekem, illetve volt, mert a nain de Tidilit ma kiszedtem a 60 cm átmérőjű dézsából.

Elment tőle a kedvem, mivel a legfagytűrőbbnek írták mindenhol ( -17-18 fok), ennek ellenére ez is úgy nézett ki, mintha lángszóróval leperzselték volna... a lombozata teljesen elfagyott.

A feldarabolásakor néztem, hogy a kisujjnyi vastagságú vesszők külső háncsrésze zöld volt, szerintem ezekből is előtörtek volna az alvórügyek.

A hajszálgyökerek pedig nagyon szép fehérek voltak.

 

Előzmény: unartis: (92426)
Andrea555 Creative Commons License 2017.03.26 0 0 92435

ááá,akkor még bosszúsabb vagyok! Kár is volt kérdezni :)) Köszönöm! Nagyon szép !

Előzmény: Lora1213 (92434)
Lora1213 Creative Commons License 2017.03.26 0 0 92434

Igen, az idők során a törzse is szépen megvastagodik.

 

Előzmény: Andrea555 (92433)
Andrea555 Creative Commons License 2017.03.26 0 0 92433

Sziasztok! Nem vagyok nagy leanderes ,csupán pár cseréppel van. Eddig azt sem tudtam ,hogy ennyi fajta csodás virággal létezik. Sajnos télen nem tudom őket hová tenni,így egyenlőre nem szaporítom tovább az állományt. Amik vannak azok anyukámnál telelnek a pincében. Tegnap beszéltem vele telefonon és nagy büszkén mesélte,hogy átültette őket friss földbe és az egyiket félbe vágta ,mert olyan "kopasz" volt. Na most ezt a kopaszt fácskának szerettem volna :( Kb bő egy méteres volt a törzse ,kb. ujjnyi vastagságú. Ha ez a leander tovább növögethetett volna akkor a törzse is vastagodott volna ugye? Még nem láttam ,hol a fele de eléggé bánt a dolog. Pedig még szépen ki is kötöztem,hogy egyenes legyen a szára...

Lora1213 Creative Commons License 2017.03.25 0 0 92432

Köszönöm !  Nagyon jó áraik vannak.

Előzmény: unartis: (92431)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!