Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2002.07.30 0 0 1028
Megnéztem a CK honlapon.. Köszi! Asszem jó lesz ez is..
Előzmény: Pivovar (1027)
Pivovar Creative Commons License 2002.07.30 0 0 1027
Students hotel Kajetánka**, Praha 6, Radimova 12, phone +420 2 2051 3118, fax 2051 3423, single bed room price per night cca 350,--; double bed room price per night cca 300,--

(az árakra nincs garancia :)

A térképen pedig azt hiszem, itt van az utcája - jó hosszú (kis kék csík jelzi, használd a nagyítást a keret alján, hogy a környékét is jobban lásd - nincs messze a strahovi stadiontól - bár én még nem jártam itt :)

Törölt nick Creative Commons License 2002.07.30 0 0 1026
Most hirtelen nem tudom melyik az, de majd utánanézek.. Köszi.
Előzmény: bacee (1024)
OPi Creative Commons License 2002.07.30 0 0 1025
Hat ez az ! Mi is mindig varostnezni indulunk, aztan hamar elfaradunk. Melyen tisztelt tortenesz baratom neha mar 6 meteren belul elfarad, es beter(unk) egy ujabb kocsmaba :-)
Előzmény: Törölt nick (1023)
bacee Creative Commons License 2002.07.30 0 0 1024
Ha a CK plusz választjátok, és jó a koli, akkor kérdezzétek meg, hogy van-e hely a Kajetánkában(fogalmam sincs hogy írják). 2-3 ágyas szobák, mindegyikben zuhany+WC(!!!) és a vártól csak pár villamosmegálló. Kicsit drágább, de megéri... Előtte van egy étterem: finom Kozel, és a legnagyobb adag kaja amit kinnt ettem idáig.
Előzmény: Törölt nick (1023)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.30 0 0 1023
Pivovar,

Nem nászútra megyünk és nem vagyok kényes dáma.. ;-)) Bár mi nem sörözni megyünk, hanem városnézni, annyira nem fontos a szállás milyensége, csak tiszta legyen..

Előzmény: Pivovar (1022)
Pivovar Creative Commons License 2002.07.29 0 0 1022
Gyanítom, két-háromezer forintos árakat csak kollégiumokban lehet elérni, ezek rendszerint alapvető szolgáltatásokat nyújtanak (menyasszonyt ide ne nagyon vigyünk, csak ha bírja a strapát ilyen téren is :) - szóval a minőség lehet, hogy mérsékelt... Viszont mi rendszerint nem lakni megyünk oda, hanem két nagyobb sorozat sör közötti zárvatartási időt átvészelni, ezért csak ritkán érheti komoly panasz az efféle szállást :)
Részünkről, komoly férfiemberek oldaláról... A dámák esetleg moroghatnak, de hát kié az utolsó szó? (igen, drágám... :)

Előzmény: Törölt nick (1021)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.29 0 0 1021
Sziasztok!

Na, ha minden igaz most hétvégén mostmár tényleg megyünk Prágába..

Azt szeretném megkérdezni, hogy mennyire megbízható a CK Plusz utazási iroda? Lehet,hogy náluk foglalunk szállást és nem a Mary's-nél.. Csak kétségeim vannak, mert eléggé olcsó szállások vannak, jó kondíciókkal..
Na?

OPi Creative Commons License 2002.07.26 0 0 1020
Ja, sokat dolgoztam rajta :-) Node azért a bányaiak sem tétlenkedtek, a főtér például már eléggé jól néz ki :-)
Előzmény: Pivovar (1019)
Pivovar Creative Commons License 2002.07.26 0 0 1019
Redberaktad ? :)
Előzmény: OPi (1018)
OPi Creative Commons License 2002.07.25 0 0 1018
Probald meg Besztercebanyat, elegge jol rendberaktam az utobbi 2-3 evben.
Előzmény: Pivovar (1017)
Pivovar Creative Commons License 2002.07.25 0 0 1017
Még ehhez - tényleg sajnálatos, hogy Szlovákia ennyire lepukkantnak mutatkozik: még Pozsonyban a híres Stara Sladovn'a ("Mammut") is csak árnyéka önmagának, mert szolárium, sztriptízbár, bingószalon meg mi van már benne, meg cseh sörök... Nekünk, éppen e tárgy tudósainak ez bocsánatos bűn :), de hogy még az oda nem is túl messze, a "nagy"piac melletti sörgyári sörözőben is (pedig mindig azt hittem, hogy oda egyszerűen az utcán át csövön jön a sör közvetlenül a gyárból) már erősen kell válogatni, hogy "hazai" sört kapjak - ha van...
Hova lettek a szlovák sörök Szlovákiából?

(jövő hétvégén igyexem logisztikusomat trükkös módon rávenni az időnkénti "mintavételi célú" technikai szünetekre :)

Előzmény: Pivovar (1016)
Pivovar Creative Commons License 2002.07.25 0 0 1016
bacee - vasárnapi vizit? (itthon is alig győzök elkapcsolni róluk :)
Előzmény: bacee (1014)
Pivovar Creative Commons License 2002.07.25 0 0 1015
Valaki jön a jövő hétvége felé a Városba?
A tervexerint egy villámvizitet teszek ott :)
bacee Creative Commons License 2002.07.24 0 0 1014
Kedves Pivovar!

A sörjelző műszered nem csalt! A sörözőknek közel sincs "prágai" hangulata! Kb. a kelet-magyaro-i kisvárosok(faluk) - semmi bajom velük - hangulatát idézik. Kellemesen lepukkant helyek, ahol kivétel nélkül az igényes magyar kereskedelmi televíziók még igényesebb vasárnap délutáni sorozatai mennek(flipper stb...)
Viszont nem borsodit(ezzel viszont már komoly problémáim vannak), hanem Fácánt, és főleg Kozelt csapolnak.
A harmadik sör után pedig igen mókás társaság Flipper és Hulk Hogen (a karibi őrangyal).

Pivovar Creative Commons License 2002.07.23 0 0 1013
"érdekes" Komárom... A számomra boldogító érsekújvári "egyenes" útról - ha csak kisebb, két-három mellékutcányi távolságokra is - tizenéve is, tavaly is próbáltam letérni Komáromban, hogy találjak végre komolyan vehető objektumot - nem volt. Illetve biztosan volt valahol, csak máshogy van a város 'bedrótozva', mint én.
Pedig komoly szomjúság esetén ritkán tévesztem el az irányt meg a távolságot :)
Igyexem mégis megint és megint megvizsgálni, nehogy valamiről lemaradjak :)

Előzmény: bacee (1012)
bacee Creative Commons License 2002.07.23 0 0 1012
Kedves Pivovar!
Ha érdekes helyre akartam volna menni akkor inkább Zámolyt vagy éjszaka a 8kert választom. Viszont jó sört(Kozel) legközelebb Komárnóban kapsz. A várost sajnos nam volt időm megnézni, minden szabad pillanatomban(amikor nem söröskorsóm fülébe kapaszkodtam) újabb sörözőket kerestem. De abba igazad van, hogy érdemesebb volna tovább menni. De egy jó sörért így is elég másfél órát utazni. Visszafelé meg ötpercenként átverekedni a vonaton a klozettra. Amúgy mindenkinek ajánlom kinnt a klub sevent!! Majdnem olyan mint a hazai. Kicsit lepukkant, kicsit koszos, de négy sört csapolnak, a legdrágább 120,-Ft. No komment. De tényleg a cseh sörök a legjobbak. Tényleg finomabb a kinnti csapolt fácán, de a Kozel messze veri....
De a Budwar mindenhol rossz. Ja: nincsenek rendes sörkorcsolyák(csak a hazai csipsz, ropi stb...)
Csak Budwaréknál volt vizihulla(valami ecetes pácolt krinolin)de az se volt az igazi, na meg piszok drága is volt(tehát márezértse érdemes bemenni a Budwarba. Aki az édes sört szereti igyon Keltet, az még nekem is ízlett.

CK-PLUS szal kapcsolatban.Csak ajánlani tudom aki sörözni megy ki. A busz maga a balkán. Nyáron légkondi, télen fűtés nincs... A szállás általában külvárosi koli(a maga filingjével - én szeretem). De messze a legolcsóbb. 20 körül szokott lenni a 3 éjszaka+busz. No komment. Tényleg jobb lenne kocsival menni, de sajnos nem szokott antialkoholista velünk jönni. Az idegenvezetők kinnti egyetemisták. Mivel piálni mennek ki(és csak másodsorban tanulni) több kocsmát ismernek mint a helyiek...
okt 23 megyek legközelebb(ha a pénztárcám is úgy akarja) újabb magyarfesztivál. Mindenkinek ajánlom!

Előzmény: Pivovar (1001)
mikkkro Creative Commons License 2002.07.22 0 0 1011
Kisnul, azért fontold meg, amit Tycho Brache mondott, hogy a hosszú hétvégéken özönlenek Prágába a turisták. Mindig vannak, de akkor... én direkt nem úgy mentem, mert láttam a kollégámék tavalyi fényképeit, és pl. az egyiken alig látszott ki a vár díszudvarának a kapuja az emberözönből. Ők a tavaly május 1-jére eső hosszú hétvégén voltak kint, és én rendesen meg is rémültem a fényképeken látott tömegtől. Most július elején inkább kivettünk két nap szabadságot, megtoldva a szombat-vasárnapot, és így csináltunk magunknak egy hosszú, tömeg nélküli prágai hétvégét.

üdv
mikkro

Előzmény: kisnul (1010)
kisnul Creative Commons License 2002.07.22 0 0 1010
Pivovar, Mikkkro

Kösz a biztatást, mostmár biztos visszatérek ide olvasgatni - és majd írni is:)
A legközelebbi hosszú hétvégén még sajna nem megyünk Prágába, mert pont akkor Korfura megyünk, de ősszel már biztos nem hagyom ki!

Előzmény: Pivovar (1008)
Pivovar Creative Commons License 2002.07.22 0 0 1009
Még egy dolog: szállás. Nem tudom, minőség-megbízhatóság tekintetében milyenek, de az itt már párszor felmerült http://www.ckplusz.hu/ lapon szállások is, foglalás is, meg túrák is találhatók. De a kedvetekért nemsokára kipróbálom :)
Pivovar Creative Commons License 2002.07.22 0 0 1008
Kisnul - egy picit hadd védjem meg OPi-t is... Ez a topic pont arról szól, amit kérdeztél, szinte elejétől a végéig, akár többször is megkérdezve és megválaszolva szinte minden lehetséges, ide illő témát. Ráadásul itt vannak Tycho brilliáns kocsmavizitjei, meg még az én szerény próbálkozásaim is ugyanezt a földrajzzal (sörtúrák) kombinálva...
Ugyanakkor neked is igazad van, én pl. annak idején a linuxot illetve ismerőit átkoztam el sokszor, mert arra soha nem kaptam választ, hogy "hogy lehet egy szöveg tíz leggyakrabban használt szavát kilistázni?" - mert azt válaszolták, hogy olvasd el a manual-t, minden benne van... Ha mindet elolvastam volna, most olyan okos lennék, mint ők (sőt :), de legalább a legszükségesebbeket csak átrágtam és valahogy néha eljutottam a célig...

Az igazság az, hogy nincs igazság. Illetve ez sem az igazság, mivelhogy nincs igazság :-)

Üdv a topicban, és olvass minket (legalább innentől :) és ha netán eljutsz a Városba, megírd ám, hogy hol jártál...

Előzmény: kisnul (1006)
mikkkro Creative Commons License 2002.07.22 0 0 1007
Kisnul, mi most voltunk július elején. Tudom ajánlani a Satur szlovák utazási irodát, nekik sokféle minőségű és árú prágai szállásajánlatuk van. Blaha közelében vannak, Nyár utca - Wesselényi utca sarkán.
üdv
mikkro
Előzmény: kisnul (1006)
kisnul Creative Commons License 2002.07.22 0 0 1006
Kösz, hogy válaszoltál. OPi "kedves" kommentje (olvassam végig a topicot) teljesen elvette a kedvem a fórumtól (ahol pénteken jártam először) és már majdnem feladtam, de ma még benéztem. Így már van kedvem visszább olvasni, hogy csak a szállásra kell koncentrálnom.
Előzmény: Tycho Brache (997)
Tycho Brache Creative Commons License 2002.07.22 0 0 1005
Az végképp nem arra van. Amúgy valóban látsz, de csak szelektíve: benzinkutakat hűtőpulttal pl. 100%-ig felismersz.:)
Előzmény: OPi (1004)
OPi Creative Commons License 2002.07.22 0 0 1004
Szvsz ez nem igy van, latok en meg Brno-nal is . . . vagy az sem arra van ? :)
Előzmény: Tycho Brache (1003)
Tycho Brache Creative Commons License 2002.07.22 0 0 1003
Az egy kicsit arrébb van, csak Te már Vácnál nem látsz a sörtől... :)
Előzmény: OPi (1002)
OPi Creative Commons License 2002.07.22 0 0 1002
Hamar addig eljut az ember, vetek kihagyni Besztercebanyat :-)
Előzmény: Pivovar (1001)
Pivovar Creative Commons License 2002.07.22 0 0 1001
Komárom nekem nem tűnt valami érdekes helynek - lehet, hogy nem találtam el, merre van a belváros. Viszont továbbmentem Érsekújvárra, oda már csak huszonnyolc kilométer, az már jobb volt. Beszámoló is lenne, de kb. olyanra sikerült a túra, mint a reklámbeli nővel, amikor a pszichiáter kérdésére végül csak annyit mond: csokoládé... (én sört mondanék :)

Ja és útközben Érsekújvárra (ami Nové Zámkyban van :) ott van Hurbanovo/Ógyalla, mely a szlovák ipar legjelentősebb fellegvárának, a fácángyárnak ad otthont!

Előzmény: Tycho Brache (999)
_LaJoS_ Creative Commons License 2002.07.22 0 0 1000
Természetesen a Prazdroj.
Előzmény: Pivovar (986)
Tycho Brache Creative Commons License 2002.07.22 0 0 999
Többször felmerült már bennem egy látogatás Komáromba...
Előzmény: bacee (998)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!