Keresés

Részletes keresés

oys... Creative Commons License 2014.04.01 0 0 37181

Ez volt:

Előzmény: oys... (37180)
oys... Creative Commons License 2014.04.01 0 0 37180

Nálam meg még ettől a fórumtól függetlenül, egy pár éve merült fel ez a gondolat, hogy milyen elvárásokat érdemes támasztani a majdani bicskáimmal szemben. És akkoriban többek között itt, ezen a blogon is olvasgattam erről:

http://unboxing.blog.hu/2009/05/25/magyar_bicska

(A lap alján, a sematikus ábra felett, mindjárt a késkészítők felsorolása után.)

 

Nos, ott az szerepel, hogy: "Nem szép, ha nincs középen a penge, továbbá idővel karcossá teszi a pengét."

Mindez persze marhára nem érdekelt engem egy-két évig, mígnem egy ismerősöm által hozzámkerült egy En Aubrac-féle Laguiole, aminek a pengéje kissé meg volt hajolva. És becsukáskor tényleg az alaplemezen siklott a penge hegye és csak úgy került a hornyába. És ez bizony eléggé lerombolta nálam az egyébként világszerte méltán híres francia manufaktúra ázsióját. Egyszerűen azt a benyomást keltette, hogy kifogásolható munkát adtak ki a kezükből. Még kinyitva is látható volt hosszában a penge oldalra húzása - ami egyébként általában jól megfigyelhető a kevésbé középre záródóaknál is.

 

Na, akkor értettem meg, miképp is karcosodhat egy penge és az juttatta az eszembe ezt az egész kérdést és a blogon olvasottakat.

(Az említett bicska - érthető módon - már nincs a birtokomban, azonban ezt mindig megnézegetem egy-egy érdemesebb zsebkésen. Meg azt is, hogy cvikkol-e. Meg azt is, hogy az illesztései résmentesek legyenek. Meg azt is, hogy oldalra ne kotyogjon a penge. Ezek nagyon tudnak érdekelni, mivel mindezt a minőségi készítés zálogának tartom. - Megjegyzendő, hogy a francia kések közül rengeteg nem tudja ezek mindegyikét.)

Előzmény: DIDORO (37176)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.04.01 0 0 37179
Ne haragudj nem akartam gonoszkodni,de igy is sikerult.
Előzmény: DIDORO (37178)
DIDORO Creative Commons License 2014.04.01 0 0 37178
Ha azt akartad, hogy irigykedjek, akkor sikerult. ;-)
Előzmény: Fekete Tibor (37177)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.04.01 0 0 37177

Így van és nincs is jelentősége, használat következtében minden igazodik és nyúlik, vagy kopik egy kicsit, ebből kifolyólag az ilyen problémának nevezett dolgok is előfordulhatnak! Magam is használom a bicskáimat,és rohadtul nem érdekel ha nem pont középre zár a penge,na és mi van akkor,attól még Isteni minőségű a Kocsis Tűzvihar damaszt pengés fejes-görbém!

Előzmény: DIDORO (37176)
DIDORO Creative Commons License 2014.04.01 0 0 37176
Oszinten szolva a kozeprezarasi problema szamomra csak ezen forumban merult fel. Amig nem durva addig nem erdekel. Persze fontos annak aki nezegetni akarja, de aki hasznalni, annak a kepen bemutatott kozeprezaras nem lehet gond.
Előzmény: D-zoli (37170)
DIDORO Creative Commons License 2014.04.01 0 0 37175
1. Nem lattad a hozzaszolas vegen a ;-) jelet?
2. Nem latnek semmi kivetni valot egy ilyen tipusu ertekesitesben. En egy-egy exkluziv darab eseten megprobalkoznek a licites ertekesitessel a helyeben. Neki mar van olyan neve hogy megtehetne. Persze a piacot o latja...
Előzmény: Fekete Tibor (37152)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.01 0 0 37174

+1 python357

Előzmény: python 357 (37160)
fenyooldrider Creative Commons License 2014.04.01 0 0 37173

Mielőtt valaki félreértené valaki,nem tisztem Kocsis Ferit védeni,nincs tőle bicskám és valószínűleg nem is lesz,mivel nem vagyok bicskagyűjtő én beérem azzal az egy pókossal,amivel reggelizek!

Viszont sok olyan barátom van akinek vannak ilyen bicskái,eddig egyetlen hibás darabot sem láttam,sőt a kidolgozási minősége etalonnak számít a kategóriájában!

Mindössze az zavar,hogy az egyik legjobb magyar kézművest próbálja valaki egy azonosítatlan fotó alapján ócsárolni itt,ahol olyan emberek gyűlnek össze,akik szeretjük a jó késeket,bicskákat!

 

te lujza Creative Commons License 2014.03.31 0 0 37172

https://www.youtube.com/watch?v=mgg8JqUJEsY

Előzmény: papuba (37168)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.03.31 0 0 37171

Az eladóra gondoltam.

Előzmény: oys... (37166)
D-zoli Creative Commons License 2014.03.31 0 0 37170

Komoly igazság van abban amit írsz.

 

Úgy vélem, azzal van a legnagyobb baj, hogy a leendő kézműves bicska tulajok egy része ugyanazt a 100%-os steril precizitást várja el a megrendelt késtől, mint mondjuk egy futószalagon készült minőségibb foldertől. Ez elég nagy hiba.

Egy kézműves bicska nem lehet, (véleményem szerint) nem szabad, hogy ilyen legyen. Ha mégis ilyen lenne, elveszne a varázsa. Ezzel nem arra célzok, hogy hibásnak kell lennie, sőt!

Az elkészült bicskának, akármilyen precíz, és tökéletesen darab, pont az az egyik  legnagyobb varázsa, hogy magán hordozza a készítője keze nyomát.

Ettől válik egyedivé, ezáltal emelkedik ki a sorozatgyártott tucattermékek sorából.

Aki ezt nem tudja értékelni, annak nem való egy kézműves bicska.

 

 

Előzmény: fenyooldrider (37162)
python 357 Creative Commons License 2014.03.31 0 0 37169

Érdemes ekkora  vihart kavarni  egy nem középre záródó pengéjű fejesgörbe miatt???:)))))

Ne bassztassátok már egymást!!!!!.........

Inkább azt saccoljátok meg, -mennyiért fogják leütni!!!:))

Most 29 000-nél tart!!

papuba Creative Commons License 2014.03.31 0 0 37168

Nemtom mi az oka, de itt lassan több lesz a veszekedés, mint az értelmes (mármint érdekes, témába vágó) hozzászólás.

oys... Creative Commons License 2014.03.31 0 0 37167

"pellengérre állítják az idióták"

Ad1. Nem állítottam pellengérre. Sőt senki nem tette.

Ad2. Ha mégis így vélted, hogy erről szóltam, akkor esetleg az "idiótát" is nekem szántad? Ha így lett volna, akkor felkérnélek arra, hogy többé ne szánj irányomba elmegyógyintézeti jelzőket!

(Szándékosan alkalmaztam a feltételes módot, mert hátha mégse'...)

Előzmény: fenyooldrider (37162)
oys... Creative Commons License 2014.03.31 0 0 37166

Sőt, még Te is ezt vélelmezted alább!

Előzmény: Fekete Tibor (37155)
oys... Creative Commons License 2014.03.31 0 0 37165

Urak!

Ezt tán nem olvastátok:

"Lehet, hogy mégis próbálta már használgatni a gazdája? Mondjuk egykarú emelőként?"

..mielőtt "alaptalan szarrágás" vádat kaphattam tőletek???

 

Az odáig okés, hogy összezár a csapat Kocsis Feriért, de ezen megjegyzésem nem róla szólt, hanem az eladóról!

Dragomirov Creative Commons License 2014.03.31 0 0 37164

"azért hagyta volna abba"  azért.

"alaptalan szarrágás marad" az is.

Előzmény: fenyooldrider (37162)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.03.31 0 0 37163

+1

 

Nagyon-nagyon igazad van, és én is unom már az ilyen feneketlen esztelen baromságokat, főleg ha valakik Ferit kezdi el ócsárolni, de igazából kedves "Kákán is csomót találó" uraim mocsok egyszerű a képlet: akinek nem tetszik mutassa már meg hogy tud különbet csinálni, ha meg nem tud, akkor meg talán nem kellene itt játszania magát!

Előzmény: fenyooldrider (37162)
fenyooldrider Creative Commons License 2014.03.31 0 0 37162

Nem lennék meglepve,ha Feri pont azért hagyta volna abba a bicskakészítést,mint itt is olvashatjuk,100 eladott bicskából az egy pici  hibásat pellengérre állítják az idióták,pedig tudják,hogy kézzel készült,tehát az is csoda,hogy csak ennyi a nem 100%-os darab!

Érdekes,hogy valamiért nem olvasok olyanokat,hogy pld sorjás a műanyag markolata a Spyderco-nak,pedig sokkal többször előfordul,mint az alábbi hiba!

Nekem van egy Spyderco Endura bicsakom ZDP-csúcsvasból és érdekes módon nem középre zár újkora óta,pedig drágább volt mint a legtöbb kézműves bicska!

És akkor mi van?

Ráadásul itt nem egy új bicskáról beszéltünk,aminek ki tudja,hogy mi az előélete?

Ha valakinek direktbe adott a kezébe Kocsis egy ilyen bicskát,írjon már ide egy pár sort,mert addig ez csak alaptalan szarrágás marad!

oys... Creative Commons License 2014.03.31 0 0 37161

Az enyém - Feritől - szintén olyan, hogy "Kinyitom, becsukom, nem kotyog, éles, működik hurrá".

Számos használat után "sem nagyítóztam, h középre zár e vagy nem". Szépen, nagyítatlanul is látszik rajta, hogy IGEN, pontosan középre zár. És cvikkol, ha kell. És nincsenek vetemedési problémái sem. Egyszóval: Remek!

Előzmény: Parazstaposo. (37158)
python 357 Creative Commons License 2014.03.31 0 0 37160

:)))))) A "rajongó" táborod most kapott egy gyomrost,-talán fel sem állnak belőle!Teljesen elvesztették a realitásukat a szinte vallásos imádatodban!!....... 

Sokan vannak azonban olyanok is,- akik szerényen, minden sallang nélkül egyszerűen csak tisztelnek,-és elismerik a munkásságodat!...........;-)

Előzmény: kocsisferi (37156)
oys... Creative Commons License 2014.03.31 0 0 37159

Nem nagyítgatás kérdése, sem pedig garanciáé. A gazdája lefényképezte (kár volt) , én meg egyszerűen csak észrevettem.

Inkább úgy vélem, hogy az eladó mégsem makulátlanul érintetlen bicskát kínál megvételre. Oda is írtam, alulra, kisbetűkkel a benyomásomat.

(Feri munkáját ismerve én is más pozíciót gondolok az átadáskori állapotáról.)

Parazstaposo. Creative Commons License 2014.03.31 0 0 37158

Ez egy használati tárgy, én még egy bicskámat sem nagyítóztam, h középre zár e vagy nem. Kinyitom, becsukom, nem kotyog, éles, működik hurrá. Igaz én eleve nem veszek "csicsás" bicskát, mert sajnálnám használni.

Előzmény: oys... (37153)
kocsisferi Creative Commons License 2014.03.31 0 0 37157

....garancia...

kocsisferi Creative Commons License 2014.03.31 0 0 37156

A "középrezárásra" nincs garanca.

Az újabb tanúsítványokon ez szerepel is.

Fekete Tibor Creative Commons License 2014.03.31 0 0 37155

Abszolút kizártnak tartom,hogy Feri barátom ilyet adna ki a kezéből,biztos hogy a tárolással volt a gond,vagy valamit csináltak a bicskával.

Még egyszer hangsúlyozom,kizárt hogy Feri ilyet kiadna a kezéből,inkább szétszedi,de ez biztos!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: oys... (37153)
papuba Creative Commons License 2014.03.31 0 0 37154

Helló!

Nem áll érdekemben védeni, de a szaru érzékeny a nedvességre, megdagad, vagy kiszáradván zsugorodik - ettől vetemedik a markolat is. Ki tudja, ennél a késnél milyenek voltak a tárolás körülményei?

Persze, mindettől függetlenül akár lehet hiba is, bár a készítőt ismerve nem valószínű.

Előzmény: oys... (37153)
oys... Creative Commons License 2014.03.31 0 0 37153

Ez, ha jól látom igencsak olyan, mint amit egy széria darabjának is tekinthetünk. Ami állítólag lesz még a jövőben is...

Tán a szaru nyélanyag és a címer elhelyezése emeli afölé.

Így aztán amíg nincs árlista a széria késekről, addig nem éppen kapkodnivaló a döntés.

 

Viszont a középre zárása, khm...

(Lehet, hogy mégis próbálta már használgatni a gazdája? Mondjuk egykarú emelőként?)

Előzmény: Fekete Tibor (37148)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.03.31 0 0 37152

Na ne bohóckodj már! Szerinted a Ferinek szüksége lehet ilyen hirdetésre,szerinted nem volna elég csak úgy szólni,haló fiúk lehet bicskát vinni,mert van eladó,szerintem 10 perc múlva egy sem lenne már eladó!

Előzmény: DIDORO (37151)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!