Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.23 0 0 9987

Kiegészítem: most láttam, hogy a megváltozott munkaképességűeknek adott juttatások folyósításának ideje is beleszámít a biztosítási időbe rokkatsági vagy rehabilitációs ellátásra vonatkozóan. És mégis továbbra is szégyellem magam.

Előzmény: Törölt nick (9986)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.23 0 0 9986

labesco, jól értem ha 3 évig megkapod a rokkantsági ellátást majd 1 százalékkal javul
az egészségi állapotod és emiatt kategóriát váltanál, akkor nem leszel jogosult
pénzbeni ellátásra, mert a megelőző 5 évben nincs elégséges biztosítási jogviszonyod
hiszen a rokkantsági ellátás nem volt az? Vagy az az volt akkor?
Kis vigasz a 15 éven belül 10 év biztosítottsági jogviszony meglétére enyhítés.
Szégyellem, hogy eddig itt fizettem TB járulékot.

Előzmény: labesco (9982)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.23 0 0 9985

A kérdésed alapján nem tudom megmondani, az elnevezés alapján azt feltételezem, hogy a komplex az áll egy orvosiból és egy rehabilitálhatósági vizsgálatból.

Érdekes kérdés, hogy megvolt-e a szükséges szolgálati időd ahhoz, hogy komplex után ellátást is kaphass. Ha nem volt meg, akkor lehet nem is csinálnak rehabilitálhatósági vizsgálatot és nem tudom adnak-e akkor pénzügyi ellátást.

Előzmény: Törölt nick (9983)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.23 0 0 9984

Korábbi hozzászólások alapján az jött le nekem, hogy aki nem rehabilitálható és jogosult valamire a megváltozott egészségi állapota miatt, az rokkantsági ellátás kap és nem kap rehabilitációs kártyát. (tévedek?)

Az dolgozhat támogatás nélkül bármilyen munkahelyen, ahol hajlandóak alkalmazni őt - csupán egy korlát van a fizetésére: három egymást követő hónapra kapott fizetésének összege nem haladhatja meg a (itt is 2012-es) minimálbér másfélszeresét (ennek az értelmezésében én sem vagyok biztos). Ha belegondolsz 3 hónapra a másfélszeres az havi minimálbér felét jelenti maximumként (eloszlásának szabályairól nem hallottam többet). Emellett tehetnek megkötést, hogy legfeljebb napi 4 órában végezhet munkát. Gondolom a határozatban ez is benne van.

 

Nem tudom meg kell-e küldeni a rehabilitációs hatóságnak a rokkantak által kötött munkaszerződés másolatát. Van-e ilyen együttműködési kötelezettség (igent is és nemet is hallottam már úgyhogy passz). Ha elküldöd és látják, hogy képes vagy dolgozni akkor lehet, hogy vissza leminősítenek valami óccsóbb esetté.

 

Léteznek támogatott munkahelyek. Az ottani támogatást tartom a rehabilitációs kártyához hasonló kedvezménynek a rokkantak esetére. Kevés ilyen munkahely van és kevés a támogatás is.

Előzmény: bandolesa (9981)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.23 0 0 9983

Megírnátok, hogy mi a különbség az I. fokú orvosi és a komplex között?

Ma voltam az "orvosi csoport" előtt.

Azt mondták, hogy majd határozatban tájékoztatnak.Ez akkor most komplex volt?

labesco Creative Commons License 2014.05.23 0 0 9982

bandolesa!

 

Sajnos ha a következő felülvizsgálatra megy az ember,akkor könnyen kaphat alacsonyabb %-ot mint amit a bíróság megítélt,mivel az egy új eljárás.Akkor kezdődik elölről az "ördögi" kör,I.fok II. fok III. fok. Persze ezt csak akkor lehet megcsinálni,ha valaki 3 évre megkapja az ellátást,mivel nekem is már két éve,hogy I.fokon voltam,azóta húzódik az ügy.Úgyhogy ha számomra "kedvezően" dönt a bíróság,akkor is csak egy évig "élvezhetem" a döntést,ha majd az újabb felülvizsgálatra kell mennem és az alacsonyabbat állapít meg.

A rehab. kártyához nem tudok hozzászólni,ahhoz nem értek,szerintem kérdezd meg BJszakértőt.

bandolesa Creative Commons License 2014.05.23 0 0 9981

Ez egy jó kérdés. Aki nem rehabilitálható, de szeretne dolgozni, ő kaphat rehab-kártyát ha kér?

 

Vagy akkor ő hogy dolgozhat?

Előzmény: Törölt nick (9975)
bandolesa Creative Commons License 2014.05.23 0 0 9980

Értem, akkor a következő soros vizsgálaton tudja meg az 1 és 2.-fok, hogy voltél 3.-fokon is.

 

Aztán a következő felülvizsgálatnál,már az NRSZH átadja a dokumentumokat az I. foknak,és az esetleges új betegségekről akkor kell beadni a papírokat.

 

De ekkor az 1.-fok már nem bírálhatja  felül a 3.-fok véleményét, nem minősítheti?

Előzmény: labesco (9970)
labesco Creative Commons License 2014.05.23 0 0 9979

BLM!

 

De igen van III. fokon is szoc. és rehab. szakértő.

Csak azt nem értem,hogy a betegségemnek mi köze ahhoz,hogy hány gyerekem van,a fürdőben kád vagy zuhanyzó van-e,központi fűtés van-e stb.

A gyerek kérdést még értem,arra kíváncsiak,hogy eltudnak-e tartani a gyerekeim. :( Szőrnyű,hogy itt tart az ország,hogy még alaptörvénybe is iktatják azt,hogy a gyermeknek kötelessége eltartani a szüleit,azok után,hogy 20-30-40 évig befizette,jobban mondva lefogták a TB-t,nyugdíjat,stb.

labesco Creative Commons License 2014.05.23 0 0 9978

regina.h!

 

A 70%-ot csak példaként említettem.Azt tudom,hogy I. és II. fokon aki nem rehabilitálható,annak nem kell menni a másik két szakértőhöz.III. foknál viszont direkt rákérdeztem a szoc. szakértőre,és Ő mondta,hogy nekik nincs tudomásuk az orvosszakértő véleményezéséről,az csak a bírósági ítélethirdetéskor lesz tudható,viszont az orvosszakértőtől függetlenül nekik le kell folytatni a vizsgálatot.

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.23 0 0 9977

Ez így van Reginah

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.23 0 0 9976

Gyermeteg, így van. Van néhány ismerősöm, akik a rehabilitálhatóság miatt adták bíróságra az ügyet.

 

Sőt, akkor most ide írom, szintén ismerős hívta fel a figyelmet egyik face csoportban, hogy legjobb ha rögtön a bírósági beadványnál kéri az illető, hogy a rehabilitálhatóságot is szeretné véleményeztetni. Ugyanis ha ez nincs beleírva akkor csak orvosi vizsgálat történik, és volt akit ezután az NRSZH hívott be, mivel nem volt a rehabról bírósági vélemény, így nem lehetett megállapítani ellátást.

Előzmény: Törölt nick (9975)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.23 0 0 9975

Csak olvastam egyszer ilyenről és azt olvastam, hogy a perek jó része a rehabilitálhatóságról szól (ilyen esetekben a harmadfokon is előkerül a rehabilitálhatóság; talán valakit nem rehabilitálhatónak tartottak és mégis szeretne egy rehabkártyát ^.^ vagy éppen fordítva)

Előzmény: BLM (9973)
Gellar Creative Commons License 2014.05.23 0 0 9974

Tudja valaki, hogy a változás óta max. hány év telhet el a következő soros felülvizsgálatig?

 

Nálam eddig úgy alakult, hogy 2 - 4 - 3 - 2 , bár az utolsóból több, mint 3 lesz.

BLM Creative Commons License 2014.05.23 0 0 9973

A 3. fok az a Bíróság. Úgy tudom ott nincs nincs rehab. , szoc, szakértő.  Nem jól tudom ?

Előzmény: labesco (9969)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.23 0 0 9972

Labesco, ha az orvos 70% vagy azt meghaladó egészségkárosodást állapít meg, akkor nem kell menni rehab és szoc. szakértőhöz, ugyanis a "D" és "E" kategória rokkantsági ellátásra jogosult, nem vizsgálják a rehabilitálhatóságot.

Előzmény: labesco (9969)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.22 0 0 9971

Azt hiszem az általuk vágyott állapotot utolsó sorodban jól megfogalmaztad.
Ha akarni nem is akarhatják, a vágyott állapot valóban a bakancsunk felálló állapota lehet.
Lézer János ennek az egésznek talán a legnagyobb támogatója jól kifundálta ezt és a legalkalmasabb embereket is megtalálta a céljai elérése érdekében.

Valóban ha nincs meg a 70%, akkor felesleges volt (lett volna) behívni Téged.

Általában az az érzésem, hogy az államigazgatás / szervezése még nem érte utol a kort.
Kommunikációs problémáktól és irracionális, kreativ jogértelmezéstől sem mentes kormánytisztviselőik jó részéről még azt se feltételezem, hogy a saját SZJA bevallásukat se tudnák elkészíteni (igaz néha ez nekem se tűnik egyszerű feladatnak).

Előzmény: labesco (9969)
labesco Creative Commons License 2014.05.22 0 0 9970

bandolesa!

 

Nem küldik meg a III. fok véleményét az I. és II. foknak csak az NRSZH-nak,az NRSZH pedig a nyugdíjfolyósítónak.

Aztán a következő felülvizsgálatnál,már az NRSZH átadja a dokumentumokat az I. foknak,és az esetleges új betegségekről akkor kell beadni a papírokat.

labesco Creative Commons License 2014.05.22 0 0 9969

gyermeteg73!

 

Sajnálom,hogy te is hasonló cipőben jársz a hasmarssal. :( Én amikor "baleset" történt annyira szégyelltem,hogy félútról kb. 10 kilométer gyalogoltam hazáig főleg amilyen állapotban vagyok ez bőven megfelelt egy maratoni futásnak.

Ma voltam a foglalkozási,és a szociális szakértőnél.....LEDÖBBENTEM!!! Végre emberszámba vettek,nagyon kedvesek voltak.Mondjuk a szoc. szakértő megmondta nekem,hogy szoc.szempontból Ő rehabilitálhatónak talál,(ezzel nincs is semmi gondom) de ha a foglalkozási szerint nem vagyok rehab. akkor Ő azt elfogadja.

Ami érdekes volt számomra az,hogy nem is tudnak arról,hogy az Igazságügyi orvosszakértő hány %-ot adott nekem.

Hát könyörgöm...ha az orvos tegyük fel adott 70%-ot akkor most miért kellett kidobnom útiköltségre 1000Ft-ot,erre a két szakértőre??? Nagyon anarchista módon működik ez az egész. :(  

 

Most úgy őszintén,mit akarnak tőlünk beteg emberektől,azon kívül,hogy mielőbb feldobjuk a "bakancsunkat"???

bandolesa Creative Commons License 2014.05.22 0 0 9968

Ilyenkor a 3.-fok után a 3.-fok eredményét nem küldik meg a 2. és az 1.-foknak, hogy ők is lássák mi a helyzet?

 

Előzmény: labesco (9965)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.22 0 0 9967

labesco nem ijedek meg, ha a fórumon foglalkoznak velem inkább örömmel olvaslak

Az viszont, amit írtál meglepett és elszomorít
Mivel én is hasonló cipőben járok a hasmarssal (ritkán van de akkor szörnyű), nem is
tudom mi ilyenkor az európai hozzáállás: baleset után piszkosan bemenni (mondván nesztek
ott vagyok, nem írtátok a behívón, hogy tisztaruhában jelenjek meg) vagy nem bemenni,
aminek persze lehetnek és gondolom vannak is retorziói a jövő szempontjából.

 

 

Előzmény: labesco (9965)
labesco Creative Commons License 2014.05.22 0 0 9966

gyermeteg73!

 

Sajnos tényleg "szórakoznak" az emberrel. Nekem Pl. van olyan bajom,hogy gyakran van "hasmarsom".Főleg akkor ha valahova mennem kell (de egyébként is gyakran,van,hogy 2 hétig) és előfordult velem,hogy éppen felülvizsgálatra kellett mennem és félúton le kellett szállnom a buszról. Felhívtam telón a dokit,na hát ne tudd meg mit kaptam......Azt mondta,hogy:Hallom,hogy úton van,nem igaz,hogy nem tud bejönni,ezért kár pocsékolni az emberek pénzét (ezt az utóbbit nem értem) stb...... Annyi "esze" már nem volt,hogy kint vagyok a határban,"kínok" és haza kell mennem,akkor hogyan menjek be??

labesco Creative Commons License 2014.05.22 0 0 9965

gyermeteg73!

 

 Jajjjj már annyit írok neked,hogy "megutálsz" :) 

 

Először amikor elmentem vizsgálatra kb. 14 éve akkor I fokon 40% aztán másod fokon 50% tovább vittem III. fokra,ott a főorvos úr kijelentette SZÓ SZERINT ,hogy Uram! ön rokkant 67%.

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.22 0 0 9964

Elképesztő, ezek talán élvezik is, hogy szívathatják az embert.

De a szakértők nem ugyanazt kérdezik meg mind?

És ha nem tudsz "közlekedni" talán könnyen mindegyik arra a következtetésre jut, hogy nem vagy rehabilitálható és aszerint értékelnek. Vagy tévedek? Nem tudom

Előzmény: labesco (9962)
labesco Creative Commons License 2014.05.22 0 0 9963

gyermeteg73!

 

Azt még elfelejtettem írni,hogy MINDENKÉPPEN meg kell próbálni a III. fokot,persze CSAK akkor ha ténylegesen olyan betegségei vannak az embernek,amit I. és II. fokon "el bagetizállnak" alacsonynak vesznek,illetve mint nálam is több betegséget a többszöri felülvizsgálat során szép lassan "kifelejtenek" a leírásból....aztán a 18 féle betegségből hirtelenjében "csak" 12 lesz.....

labesco Creative Commons License 2014.05.22 0 0 9962

gyermeteg73!

 

Igen én kezdeményeztem a III.foku felülvizsgálatomat a II.foku határozat fellebezésével. Azt a Bírónő is mondta,hogy úgy fog működni a dolog,mint I: és II. fokon,tehát megvizsgál a doki és utána kell mennem a "szakértőkhöz".De arra nem gondoltam,hogy ez másfél hónapba kerül....Azt hittem,hogy mivel a Doki megvizsgált + átkísért a "dilidokihoz" vizsgálatra akkor kész-vége.Hát nem.Bosszantó a dolog,már nagyon vártam az eredményt,erre tessék....megint elmegy egy csomó idő,amit idegességgel tölthet az ember.

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.21 0 0 9961

A harmadfoknál ezt az intézetet bíróság rendeli el vagy Te keresed meg őket, hogy bizonyítani tudd az igazadat?

Ezek szerint a rehabilitálhatóságot is mindegyik fokon eldöntik?

Előzmény: labesco (9960)
labesco Creative Commons License 2014.05.21 0 0 9960

Üdv. Mindenkinek!

 

Hááááát ez már tényleg több a soknál!!!! Másfél hónappal ezelőtt voltam III. fokon,tehát az Igazságügyi Orvosszakértő előtt.Most kaptam a levelet,hogy jelenjek meg a munkaügyi és szociális szakértő előtt.Ez már tényleg dühítő,hogy amikor az ember az eredményt várná,akkor küldik másfél hónap után az újabb behívót.

 

Más téma:

 

Ha valakinek Budapestre kell menni a Korányi Intézetbe az alváslaborba,akkor ne "aggódjon",NAGYON KEDVESEK,segítőkészek.Sajnos nekem 2 hónap múlva újra mennem kell. :( 

ildó66 Creative Commons License 2014.05.21 0 0 9959

Szerintem nem vagy jogosult ez alapján a pénzellátás alapján utazási kedvezményre.

Előzmény: bandolesa (9958)
bandolesa Creative Commons License 2014.05.21 0 0 9958

Rengeteg az információ itt valóban.

De egy 42.-éves rendszeres szociális segélyen lévő, aki egészségi állapota miatt kapja ezt, az ezekből nem látszik, hogy milyen utazási kedvezményt vehet igénybe?

Előzmény: rokkant42 (9955)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!