Keresés

Részletes keresés

Évianya Creative Commons License 2008.09.17 0 0 678
Szia Zitmit! Hollandul nem, de angolul beszél. De itt a Wijco-nál beszélnek magyarul, és azt mondta a párom , hogy nagyon kézségesek. Mindenképpen ajánlom őket, márcsak azért is mert a munkaügyi hivatalnál is be vannak jelentve.Mondta, hogy mi családostul és hosszutávra tervezünk kint lenni, és ugye ez nagyon tetszett nekik. Nekem is igértek valami raktárosi, vagy csomagolói munkát.Szóval lehet, hogy hamarosan megyek én is. Utánna meg ha minden kész, és találtam sulit, jön a lányom a mamival. Tényleg! Tudjátok hogy lehet albérletet szerezni?Itthon nem kell semmilyen papír csak kaukciót kérnek.Angliába és Írbe mindenféle papírt kérnek és akár több hét elbírálás után döntenek. Nagyon nehéz!! Hollandiában ez hogy működik? Kérnek bankszámlakivonatot, munkáltatói igazolást,igazolást, hogy legalább 3 hónapja van bejelentett munkám?? Vagy elég a két szép szemünk, és esetleg kaukció? Néztem az interneten, és nem is olyan drágák.Ez így van?
Előzmény: zitmit (674)
zsaol Creative Commons License 2008.09.16 0 0 677

Szia!

 

Bocsi,de hétfőn utazott vissza,hajnalba meg ment is dolgozni. Biztos aludt.

De,ha sikerült megoldani,örülök! :)

Előzmény: Évianya (673)
nlh.service Creative Commons License 2008.09.16 0 0 676
Várom 2 fő jelentkezését aki hazaszeretnének utazni október végén Hollandiából - Magyarországra.
Küldj egy e-mailt az nlh.service@gmail.com -ra.
Vagy hivj a +31644819109 számon 18:00 után.
nlh.service Creative Commons License 2008.09.16 0 0 675
Személyszállítás Hollandián belül.
Repülőtérre, buszpályaudvarra, vonatállomásra vagy ahova kered, akár este, éjjel, hajnalban is.
Küldj egy e-mail az nlh.service@gmail.com -ra
vagy hívj a +31644819109 H-P 18:00 után, vagy küldj SMS-t!
zitmit Creative Commons License 2008.09.16 0 0 674
Szia,
A férjed tud hollandul? Hogyan jelentkezett az állásra?
Előzmény: Évianya (673)
Évianya Creative Commons License 2008.09.16 0 0 673
Sziasztok! Sikerült megtalálniuk a kempinget.Igaz, hogy nincs fűtés, de van hol aludniuk, és tisztálkodniuk.Zsaol!Hivták a férjed,(többször is) de nem tudták elérni. De úgy néz ki holnaptól már dolgozik a párom.Az AFSz oldalán találtam egy nyilvántartott céget, kinti képviselettel. Ők találtak munkát, szállást, és intéznek minden papírt.Ha valakit esetleg érdekel: www.wijco.nl.
Előzmény: zitmit (664)
papp sziszi Creative Commons License 2008.09.15 0 0 672

Sziasztok!

Sok hasznos dolgot olvastam ebben a topikban a gyerekekkel és iskolával kapcsolatban.Az én férjem is kinnt dolgozik és szeretnék én is kimenni a gyerekeimmel.Az én gyerekeim már nagyobbak,mint akikről itt olvastam.Érdekelne hogy mi a véleményetek a kiköltözésről és az iskolába járásról abban az esetben,ha a gyerekeim már 13 és fél évesek,7.osztályosok.a kisebbik gyerekem 10 éves.Ahogy olvasom a 10 évessel még nincs olyan nagy gond,de mi a helyzet a 13 éves korosztállyal aki nem tudja a holland nyelvet.Mi Leuwarden közelébe költöznénk.

zsaol Creative Commons License 2008.09.15 0 0 671
VÁLASZOLTAM A LEVELEKRE!!! :)))
zsaol Creative Commons License 2008.09.15 0 0 670

Helló!

 

Bocsi,nem tudom megnyitni a leveleket!

Ha másikra írnátok,megköszönném és szívesen válaszolok minden kérdésre!

 

szabopappniki@gmail.com :)

Előzmény: kukori5 (669)
kukori5 Creative Commons License 2008.09.15 0 0 669
email gyalogolt hozzád:-)

Előzmény: zsaol (666)
brusi2 Creative Commons License 2008.09.15 0 0 668
Akit a kitelepules erdekel nezzen be az iwiwre a klubok:Hollandiai Magyarok uzenofalara sok hasznos tanacsot olvashattok.
brusi2 Creative Commons License 2008.09.15 0 0 667
Eloszor is mindenkit udvozlk! Arnhemben van olcso kemping ami telen is nyitva.Huissenbe is van,a gat mellett laknak is ott tolunk de nem tudom meddig van nyitva.
Előzmény: Évianya (662)
zsaol Creative Commons License 2008.09.15 0 0 666

Kedves Mindenki...

 

aki már hívta a férjem segédmunka ügyben és elmenne húsiparba dolgozni!:  Most van lehetőség bekerülni!!!

Esetleg aki még nem talált munkát,hívja Lacit,mert kell ember!!!!(Jobb mint a semmi.) :)

 

Sok szerencsét! :)

zsaol Creative Commons License 2008.09.15 0 0 665

Szia Évianya!

 

Férjem ma utazott vissza dolgozni.

Ha a férjed tud bánni a késsel,és dolgozna akár átmenetileg húsiparba,akkor Lacival fel kéne vennie a kapcsolatot,mert kell ember!!!

 

Tényleg olvass vissza pár oldalt,sok hasznos  tapasztalati info van!

 

Gyerek témában csak annyi,hogy Én is ilyen cipőben járok,és elvileg nem kell semmi ahhoz,hogy kivigyem.Tanácsul kaptuk,hogy a férjem azért kérdezzen rá az Idegenrendészeten,de itthon is az a vélemény,hogy Hollandiát nem izgatja a papír,hogy a gyerek kinél hogy van. Ha nálad van elhelyezve,viheted.

A gyerek meg mivel tanköteles,azon a héten be kell íratni az iskolába,ahogy kiértek!Legyen szállás,meg munka,aztán a többi már megy magától...

 

Még annyi,hogy lakás ügyben is tud tanácsot adni a férjem!A telefonszámát lejjebb megtalálod! (Szabó-Papp László)

 

Sok szerencsét!!           Niki

Előzmény: Évianya (662)
zitmit Creative Commons License 2008.09.14 0 0 664
Szia Évianya!
Az én férjem is nem sokára nekivág. Teljesen konkrét nincs még neki sem. Én marktplaats-on nézegettem szállást neki, aki kint van nyilván jobban tudja,de mintha valamelyik fórumon(talán itt) ezt ajánlotta volna valaki. Remélem összejön nektek így legalább látnám, hogy nekünk is van esélyünk. Állást már találtak? Bocs, hogy ilyen indiszkrét vagyok, de nagyon érdekelne milyen lehetősége van annak aki "csak úgy" kimegy.
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.14 0 0 663
Évianya!

Olvass vissza és hallgass a kintiekre. Sajnos itthonról nagyon nehéz bármiben is segíteni nekik. De remélem sikerül valami okosat hallanod itt.

Többiek!

Érdekelne ki hogyan szokott utazni Hollandia-Magyarország között.
Repülő-busz-vonat-személyautó... stb...
Előnyök, hátrányok, ajánlások, tapasztalatok..

Köszi a válaszokat

Üdv: Jani
Előzmény: Évianya (662)
Évianya Creative Commons License 2008.09.14 0 0 662
Sziasztok!
Most találtam ezt a fórumot és tetszik, mert állandó mozgás van rajta.Párom 2 napja utazott Hollandiába.Már több mint fél éve próbáltunk itthonról valami munkát szervezni, sikertelenül.Így (egy barátjával együtt) nekivágott a semmibe. Arnhemben vannak, kocsiban alszanak. Ha valaki tudna segíteni, hol találhatnának olcsó szállást kérem segítsen. Ha talált munkát és biztos szállást megyek utána. Ha én is találtam munkát jön a gyerek utánnunk (a mamai hozza). Tudtok arról információt, milyen papírok kellenek az iskolába beíratáshoz?El tudom intézni a gyerek nélkül, hogy mire kijön már legyen sulija?Fontos volna, mert az apja akkor írja alá az útlevelét, ha kint minden el van intézve.Úgye Ő nem kell a beíratáshoz?Előre is köszönök minden információt
erika.m Creative Commons License 2008.09.11 0 0 661

Hello, én fodrász vagyok és szívesen vállalnék magyaroknak ilyen szolgáltatást Alkmaar és Hansbroek környékén.Szerdai napokon illetve hétvégén érek rá, időpontot egyeztethetünk. Akit érdekel írjon egy e mailt nekem

erika.meszes@mailbox.hu

zsaol Creative Commons License 2008.09.11 0 0 660

 Helló!

  Már gondoltam rá,mert pl.: Janiéknak sem adtak érdemi infot....

Előzmény: kukori5 (659)
kukori5 Creative Commons License 2008.09.11 0 0 659
A Nagykövetségek nemazért vank hogy a miérdekeinket képviseljék.
Hanem azért hogy az ithoniak pénzén elutazgatnak ide oda, ha esetleg valaki ezt nemtudta volna azért irtam:-)))
zsaol Creative Commons License 2008.09.11 0 0 658

Szia!

 

:) Köszi a listát! :)

Én megvárom a férjem vele,mert csak Ő tud hollandul!Viszont a címek is benne vannak,már az is nagyon jó,mivel még nem döntöttük el mi sem konkrétan a várost,hol laknánk!

 

Jó utazást! :) Niki

Előzmény: Tipetupa (657)
Tipetupa Creative Commons License 2008.09.11 0 0 657

Általános iskolák

 

http://www.b9.nl/basisscholen/index.htm

 

(Bal oldalon a sárga téglalapban a megyékre kell bökni, azután adja ki a városok neveit ahol a városokban lévő iskolákat felsorolják és a felsorolás ugyanúgy, mint a középiskolai listán, linkek)

Tipetupa Creative Commons License 2008.09.11 0 0 656

Középiskolák:

 

Már akartam linkelni ezt az oldalt amikor a nagykövetségen javasolták, hogy Rotterdamban járja végig az érdeklődő az összes iskolát.

Szóval az alábbi linken lévő oldalon érdemes elindulni egy netes bóklászásra és egy bizonyos szűrést csinálni a keresgélés közben.

 

http://www.xs4all.nl/~wjsn/scholen/index.html

Tipetupa Creative Commons License 2008.09.11 0 0 655

Hát, nem mindig vagyok netközelben, holnap pl. másfél hétre elutazom...

És ha nem veted föl a témát, biztos, hogy nincs mit kiigazítanom. :-)

 

Kérdezzetek nyugodtan, ha tudunk, válaszolunk. (Nemrég más itt élők is irogattak ide, lassan csak előkerülnek ők is.)

Előzmény: Törölt nick (654)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.11 0 0 654
Na igen, ez Magyarországon a mindenre kiterjedő tájékoztatás.
Köszönöm a javítást, és hogy mindig itt vagy nekünk! :-))

Már nem nézelődök inkább a neten ilyen ügyekben, mert még normális tájékoztatást sehol nem találtam. Ha kérdésem lesz majd bedobom a közösbe... :-)

mindenkinek szép napot

Jani
Előzmény: Tipetupa (652)
zsaol Creative Commons License 2008.09.11 0 0 653

Szia Jani!

 

Megkaptam az sms-t is,KÖSZÖNÖM!!!

 

Hát,a Holland Nagykövetségen szinte semmibe sem tudnak segíteni,ha konkrét kérdésem van. Akkor,nem tudom miben... :(

A linket majd átnézem,,,köszi!

 

Puszi: Niki

Előzmény: Törölt nick (650)
Tipetupa Creative Commons License 2008.09.11 0 0 652

"Középiskolák 3 típusa"

 

Nem 3 típus van, hanem 5 vagy 6. Amiket felsoroltak, azok között nem szerepel -pedig az általános iskolát követően tanulnak ott a gyerekek- az otthon szakmunkásképzőknek megfelelő iskolák. Pedig azok is vannak.

Csak a pontosítás kedvéért írom be.

 

A 3 típust 16 és 18 év közötti diákoknak írja, de ez a megfogalmazás nem pontos. Van, hogy 12 éves korukban már eleve HAVO, sőt VWO (vagy pláne), illetve gimnáziumi szintű iskolába kerül a gyerek. De arra is lehetőség van, hogy mondjuk szakmunkásképzőbe jut csak be és lépésről lépésre kerül egyre följebb. Az már más kérdés, hogy nem jellemző, hogy végigjárják a lépcsőfokokat. VMBO-ból pl. vagy HAVO-ba, vagy MBO-ba mennek tovább a gyerekek.

(És a táblázat pl. a gimnáziumot nem is említi..)

 

Új lehetőség, hogy a most középiskolába kerülő gyerekek szülei visszakapják a tankönyvek árát. (A mi gyerekeinknek az idén 400 - 400 € körül volt, de mi nem kapjuk vissza, ők idősebbek :-S)

Előzmény: Törölt nick (650)
pistilla Creative Commons License 2008.09.10 0 0 651

Sziasztok!

Vasbeton szereles erdekel valakit?

 

isti99@vipmail.hu

 

Udv!

Törölt nick Creative Commons License 2008.09.10 0 0 650
Niki és akit még érdekel!

Kicsit böngésztem és jártam a Foglalkoztatási és Szociális Hivatal oldalán.
( http://www.npk.hu/public/index.php )

Találtam egy csomó hasznos dolgot az oktatással, munkavállalással kapcsolatban, meg ezer más dologról. Itt a link nézd meg, érdemes...

http://www.npk.hu/public/palyak/eu/mappa/hollandia/hollandia.pdf?PHPSESSID=ca1da20d13bca1410d7e0eeac4579619

Ja, és BOLDOG NÉVNAPOT!

Jani
atikanj Creative Commons License 2008.09.10 0 0 649
Köszönöm Nikki . Üzentem neki , visszaírt az egyik kollegáját kell hívni. Köszönöm a segítséget.Nagyon rendesek vagytok.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!