Keresés

Részletes keresés

brikigép Creative Commons License 2012.03.01 0 0 5122

Osztom a nézeteteket , a sok munka mellé jól jön ha értünk az anyagtechnológiához és a gépészeti számításokhoz ahol az anyagok teherbírását kell meghatározni mert a brikettálás feltétele a nagy erők alkalmazása , mikor a bioanyag anyagának felépítését  ,és ne az legyen az eredmény hogy a gépünk felépítése változzon . :)

Én látatlanból kezdtem gépek építéséhez és a topik nyújtotta információk elegendőek voltak hogy megtaláljam a helyes irányt .

Előzmény: sityu072 (5121)
sityu072 Creative Commons License 2012.03.01 0 0 5121

Igy van méret van,képek vannak,többi meg kreativitás,és sok munka.Nem kell várni a másikra neki kel állni és csinálni.Sok sikert mindenkinek

Előzmény: bertyfux (5120)
bertyfux Creative Commons License 2012.03.01 0 0 5120
Itt mindenki segít ahogy tud csak azt mondtam rajzot ne várjon.egy mert majd minden gép más, kettő akinek van nem tesz fel max azt hogy itt meg ott mennyi a méret.
Előzmény: norbec25 (5117)
hopepe61 Creative Commons License 2012.03.01 0 0 5119

Ne haragudj, de hozzád fordulok, a már többször feltett kérdésemmel,:- készített - e már valaki brikett-adagolót/automatát/, a kazánjához?. Tudsz-e ilyenről, vagy marhaságot kérdezek? 

Mert brikettáló készülék annyi mint a csillag, de a felhasználásról semmit nem ír senki.-/most nem arról beszélek, hogy ráteszem a tűzre, "oszt jólvan".

Előzmény: brikigép (5092)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.01 0 0 5118

Későn kezdtem hozzá a nyár végén talán 120-150 darab volt.

10 cm átmérö 12-15 cm hosszban középen 3cm luk volt.

öntöttvas kazánban teszteltem. lassabban melegítette üzemi hőfokra (70) mint a fa  viszont az égési ideje majdnem elérte a fát.

Aztán a maradékot inkább begyujtáshoz, gázolajjal meglocsolva pazaroltam el.

Idén idejében neki állok megpróbálom mennyi az a max forgács, fűrészpor amit elbír.

edddig 30% volt.

szerintem űgy még több kalóriát lehetne belőle kifacsarni.

Előzmény: Törölt nick (5116)
norbec25 Creative Commons License 2012.03.01 0 0 5117

HAli!Az lenne az oldal célja,hogy egymásnak segítsenek az emberek!De a magyar az ilyen,minek segítsek a másiknak akár rajzal is?!!Az enyém már összejött,működik is,szenvedtem is vele sokat,a másik is szenvedjen még többet!!!!Ezaz,dobálja csak kifelé a pénzt az ablakon a kisérletezéssel,nehogy már neki sikerüljön elsőre!!!Igazatok van!Ne segítsetek(tisztelet a kivételnek)de akkor felesleges a képeket felrakni,és az oldalt működtetni!Akinek nem inge ne vagye fel!!!Üdv!

Előzmény: bertyfux (5115)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.29 0 0 5116

kazánnál használtad már a télen , vagy még nálad is kisérleti stádiumban van a dolog ?

ha használtad hogyan vált be a hatékonyság érdekel . én próbára raktam 10 15 db 40 fokról

felvitte a vizet 63  fokra viszont akkor nem volt annyira hideg  . folyamatosan rakva milyen a hatásfok

megéri-e a befektetett munkát ?

Előzmény: Törölt nick (5106)
bertyfux Creative Commons License 2012.02.29 0 0 5115

Ha nem sértelek meg ez egy Brikettálós oldal... és ami a legfontosabb én közel 2 éve vagyok a fórumon, rajzot, használhatót soha senki nem osztott meg.nem véletlenül házilag készített dolgok ezek és ha működik is nem kis munka árán készül el. amit javarészt senki nem fog rajzzal stb-vel egyben itt megosztani.

Előzmény: jopi11 (5114)
jopi11 Creative Commons License 2012.02.29 0 0 5114

üdv mindenkine

 

Irtam már a forumra, hogy komolyan érdekelne a sikmatricás pelletáló gép de még senki nem válaszolt, kérlek segitsetek,elöre is köszi

a3oli Creative Commons License 2012.02.28 0 0 5113

Hali!

 

Üdvözöllek a papírbrikett készítők táborában. Két éve foglalkozom vele, csak akkor éri meg, ha rengeteg időd van és ingyen jutsz az alapanyagokhoz. Ha a fórumon a nick nevemre kattintasz és végigolvasod a hozzászólásaimat, választ kapsz a  kérdésedre. Tévedés az, hogy több tonnás emelőkkel lehet csak készíteni jó fűtőanyagot. A napokban látogatott meg e célból "nagykunsági" és megnézte a pneumatikus saját fejlesztésű présem, tőle kaphatsz hiteles információt a látottakról. Mindezt azért írom, mert már emailban csak dicsekvésnek vették az elért eredményeket. Helyileg merre laksz, mert meg tudom neked is mutatni, hogy ha komolyan akarunk valamit elérni, az meg is valósítható, email címem nyilvános.

Előzmény: Liquidbread (5108)
hopepe61 Creative Commons License 2012.02.28 0 0 5112

Kérdeznék , minden brikettet előállító topiktársamat, hogy csinált-é már valaki automata adagolót a  a sok munkával-energiával alöállított brikettjéhez? pepe

nagykunsági Creative Commons License 2012.02.28 0 0 5111

Érdekes, hogy hivatalosan árulják, mint tüzelő.

Előzmény: Törölt nick (5110)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.28 0 0 5110

Üdv!

Olyan túlzottan ne reklámozzátok hogy bútorlap-fűrészporból csináljátok, mert veszélyes hulladéknak számít és illegális...

Mondjuk én is fűtök azzal néha és tényleg jól ég :)

Előzmény: kpfenyo (5104)
halaloszto Creative Commons License 2012.02.28 0 0 5109

Dugattyu atmero cm-ben: D

Nyomas bar-ban: P

 

D*D/4*3.14*P adja az erot kg-ban.

 

tehat egy 6cm atmeroju henger 8 barral az 226Kg. igencsak moricka.

 

busz/kamion legrugot kellene szerezni, de azt meg sok ido felpumpalni...

 

vajk

Előzmény: Liquidbread (5108)
Liquidbread Creative Commons License 2012.02.28 0 0 5108

Hali!

 

Papír brikettálóban gondolkodom!
Én nem az autóemelős verzióban gondolkodom hanem akad itthon 2db pneumatikus munkahenger! De valaki tudja hogy 8bar nyomással elegendő nyomást tudhat-e kifejteni? Vagy ezt hogy lehet kiszámolni? Vagy mérni? Van-e rá képlet? Vagy a henger méreteiből lehet-e következtetni?
Illetve hányad részére kell préselni a papír pépet?
Első sorban ezek a kérdéseim, kételyeim akadtak!

 

Előre is köszi Vili

 

hopepe61 Creative Commons License 2012.02.27 0 0 5107

Üdv, mindőtőknek.

Gondolkozom a brikettáláson, hiszen van mindenfajta anyagom amit lehet préselni. DE!:. Az hogy egy sima kazánba tegyen, és égessem , mint a tüzifát, mi értelme van? Ha már egyenformát adok a tüz. anyagnak akkor már szerintem az volna jó, ha a betáplálást automatizálni tudonám.Tehát egy adagoló kéne, ami nélkülem is akkor, és úgy tesz a tűzre, ahogy,az megkívánja.

Tehát:! a kérdésem a következő:Adagoló szerkezetet épített-e- már valaki ,a meglévő vegyi.-tüzi.-kazánjához?És ha igen adna -e infót róla? pepe

Előzmény: Törölt nick (5106)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.27 0 0 5106

 

 

 

Eddig nem mentem 30% fölé a fűrész porral de megpróbálom.

Előzmény: Gyapi95 (5105)
Gyapi95 Creative Commons License 2012.02.26 0 0 5105

Mostanság megint elkapott a gépszíj, s így új erőre török a papír brikettálásban.Már van egy alap szerkentyűm, hasonló a tiétekhez, csak az enyémnek egy rétegelt falemezekből volt készítve a dugattyú, gondolván jó lesz. De mégsem így lett, mert az első szezont ki bírta, de mára végleg ki kellett belőle szerelnem.Ki cserélem akác korongra amely be lesz alaposan itatva lakkal, hátha jobban bírná.Már készítettem egy pár karton dobozzal, és iagaz egész jó hőt adnak le, ahhoz hogy elegendő meleg legyen bent a lakásban.Próbáltam bútorlap fűrészporral keverve és eddig így a legjobb, mert magában a papírnak sok hamuja van, és kisebb az égéshő mint fűrészporral keverve.Próbáltam úgy is, hogy az egyszer már kipréselt vizzel beáztatott fűrészport nyomom össze, és úgy még elfogadhatóan összeáll, viszont sima vízzel nem áll össze.Tapasztalataim alapján a keverési arány elérheti a 70% fűrészport, 30% papírt is, de effölé ne menjünk mert nem áll össze kellőképpen.Képek hamarosan.

kpfenyo Creative Commons License 2012.02.25 0 0 5104

Sziasztok!

 

Ma végre sikerült az új brikettálómmal  brikttet készíteni.

 

Balról az első brikett bútorlap fűrészporból készült.

A középső az fenyő csiszoló por.

A jobb oldali fenyő forgács.

 

Gally zúzalékból is csináltam,de az nem fényképeztem le.

 

9 cm az átmérője,és a lgnagyobbnak közel 1 kg a súlya és 15cm a hossza.

Igaz,a vízbe nem sűllyed le ,de nem sok hiányzik hozzá.

 

A gépről majd később teszek fel videót(ha már autómata lesz).

 

Krisztián

jopi11 Creative Commons License 2012.02.25 0 0 5103

Hello mindenkinek

 

Engem egy sikmatricás pelletáló érdekelne rajz, tervek stb

Amúgy jó az oldal nem győzöm olvasgatni az ötleteket.

Klinker-sas Creative Commons License 2012.02.24 0 0 5102

Üdv.

Valaki építeni szeretne eldó egy kétirányba dolgozó hidraulikus munkahenger.

rozsdi81 Creative Commons License 2012.02.22 0 0 5101

sziasztok!!! 

csigás brikettgépet szeretnék szalmából szeretnék brikettet!!

ha valakinek van ilyen gépe kérem jeleze megvásárolom!!!

vagy segitséget keresek a megépítéshez!! ha valaki tudna gép megépitésében segíteni megfizetem!

remélem kapok választ elöre is köszönöm.

tisztelettel kovács l.

 

bertyfux Creative Commons License 2012.02.22 0 0 5100
Nekem akácpor és széna darálék ugyan úgy összeáll.de a gond ugyan az.nekem is van tömöritő végén egy fél gömb mi a brikett közepét benyomja lentebb tettem fel róla képet.így is jó lenne ha ilyet gyárt csak a szorítás a bibi megvezetés nélkül lehet egyáltalán bojkottálni?
Előzmény: Robyqa (5099)
Robyqa Creative Commons License 2012.02.22 0 0 5099

Konkrét méret ? Olyan nincs, tapasztalatom szerint / ami nem mondható soknak/  30 kg Brikett után.

Másképp tömörödik a fenyő-, a töly-gyaluforgács,és a fűrészpor is. Tehát más más paraméterekkel kell dolgozni velük. Mondom, hogy az én véleményem!

Előzmény: bertyfux (5098)
bertyfux Creative Commons License 2012.02.22 0 0 5098
Köszi ezek már megvannak majd mindegyiket legalább 10 szer végignéztem.hiába tudom a módot konkrét méret nincs most emiatt nem haladok.
Előzmény: Robyqa (5095)
halaloszto Creative Commons License 2012.02.22 0 0 5097

Ami nekem feltunik:

 - pocse van a brikettnek, nem egy sik korong a dugattyu vege

 - meg igy is szetesik neki a sajat sulyatol, lehet ha kihul, akkor kevesbe

 - a hosszu vezeton meterenkent speci rugos csavaros mittomenmis szorito van, hogy a nagy hosszon vegig nagyon finoman allithassak a szoritast. talan azert olyan tavol a csotol, hogy a mar kihult cuccot szoritsak, a szoritast ne befolyasolja a homerseklet.

 

 

vajk

Előzmény: Robyqa (5096)
Robyqa Creative Commons License 2012.02.22 0 0 5096

Mégegy:

Előzmény: bertyfux (5094)
Robyqa Creative Commons License 2012.02.22 0 0 5095

Vannak gépek amihez több méter tartó- vezető tartozi nézegesd meg itt , hátha tudsz ötletet /lopni/ használni.

 

Előzmény: bertyfux (5094)
bertyfux Creative Commons License 2012.02.22 0 0 5094
Pont hogy hidegen kezdem a munkát mondjuk az enyém lehet a gyors mozgás miatt hamar melegszik. Kb 1 Perc de szerintem ez jó is mert ekkor a legkeményebb brikett készül.kb. Addig míg ki nem ér a présfejből azért kellene most valami hosszú megvezetés, hűtősín mégis szorítja és nem egyből a nagyvilágba potyog.
Előzmény: Robyqa (5093)
Robyqa Creative Commons License 2012.02.22 0 0 5093

Szia bertyfux.

 

Nálam is ez a helyzet. Nekem hidraulikus présem van, a csővel szenvedek a legtöbbet. Először 15mm falvastagságu csővel próbálkoztam, mivel mindenki vastag falvastagságot írt. Ha hideg volt a cső /induláskor/ úgy beleszorúlt, hogy a 200bar nyomás se volt elég, hogy megmozdúljon. Csőfűttéssel megmelegítettem 800w 1/2 perc, megindúlt és teljes lazán hullott ki a csőböl. Bevágás nem segített semmit mert a vastag falvastagság miatt nem tudtam szabályozni rajta semmit. Most lecseréltem a csövet 6mm vastagra, de ennek a belseje nem sima teljessen ezért ebbe is megszorúl most akarom kitisztítani, folytatni a kisérletezést.

 

Másoknak mitöl nem esik szét a nyomófelületnél engem is érdekelne.  Kai01 csinált két gépet is az eredetinél neki is darabokban jön ki a brikett 5057-es hozzászólás, a masodik gépénél rudak készülnek 4614-es hozzászólás. Kérdeztem tőle mit változtatott a gépen de sajnos nem válaszolt rá, lehet elkerűlte a figyelmét a kérdésem. Remélem olvassa ezeket a sorokat és válaszol rá.

 

Hajrá brikettáljunk.

Előzmény: bertyfux (5090)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!