Keresés

Részletes keresés

sindicate Creative Commons License 2007.03.28 0 0 420
sziasztok!

eladó egy új, piros black flys 12 000ért és egy nem új de lényegében sosem használt bordó cébé (2000es lencse, vezetéshez túl sötét) 6000ért. mindkettőhöz megvan a gyári tokja, tartója.

blackflys@citromail.hu




Gracioso Creative Commons License 2007.03.18 0 0 419
Sziasztok!

Egy kis tanácsra, útbaigazításra lenne szükségem. Elhagytam a szemüvegem, és nem nagyon akarok sokáig nélküle lenni, így elkezdtem nézegetni, hogy mivel pótolhatnám. 3 vagy 4 évig használtam az előző Avanglionomat (kb. 2500 Ft-s modell volt, tehát nem valami hűha), mindössze 3 problémám volt vele:
- tűző napban (és félig nappal szemben, persze nem belenézve) szinte semmit nem láttam benne :(, tehát szinte csak fél-napban lehetett biztonsággal használni
- sosem voltam biztos benne, hogy mennyire védi a szememet
- igazából ez az én hibám, az első kettő miatt sűrűn csak simán feltoltam a fejemre, és kitágult a rugója

Szeretnék most kicsit megbízhatóbb szemüveget, többet is tudnék rászánni, csak hirtelen nagyon sok kérdés merült fel.
1. Az Avanglion 10ezer feletti modelljei jobbak-e már? Megbízhatóak-e "szemünk védelmében"
2. Eddig azt hittem, hogy a Polaroid az űber cucc, itt meg majdnem azt olvastam, hogy az utcai kategóriába soroljátok. Mi ezzel a helyzet?
3. Beszéltetek a Polar-Glare-ről, ami ha jól értem valami Avanglion testvér, de sokkal jobban véd.
4. Ha egy kicsit fentebb lépnék a tervezett kategóriából (tehát mondjuk 10-12 ezernél többet adnék), akkor mi a következő értelmes márka, amire már érdemes kicsit többet szánni?

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!

Üdv!
kdb Creative Commons License 2007.03.12 0 0 418
Igen, elég.
Előzmény: balipapesz (417)
balipapesz Creative Commons License 2007.03.10 0 0 417
köszi. A fényképezőgék kijelzőjén próbáltam, és egy bizonyos helyzetben elsötétült. nem valami sokáig, éppen csak kicsit kellett forgatni és már ki is világosodott, de gondolom annyi is elég nem?
kdb Creative Commons License 2007.03.09 0 0 416
Például úgy, hogy a napszemüvegen át nézel egy LCD kijelzőt (például TFT monitort, mp3 lejátszót stb.), és ha közben a lencsék "síkjában" elforgatod a a szemüveget, akkor a kijelző képe elsötétül, továbbforgatva kivilágosodik. Vagy ha nincs a közelben LCD, akkor egymás mögé teszel két polarizált szemüveget és az egyiket forgatod, ekkor is elsötétül a kép.
Előzmény: balipapesz (415)
balipapesz Creative Commons License 2007.03.08 0 0 415
Hello. Hogyan tudom megállapítani legkönnyebben, leggyorsabban azt, hogy polarizált-e a napszemüveg? Mert ha kipróbálok egyet, meg is akarom nézni, hogy az e.
És lehetséges e, hogyha látok egy k*dak boltban egy polaroid napszemüveget akkor a polarizált lencséket kicserélik valami gagyibbra benne? Én sajnos már csak ilyen bizalmatlan vagyok, azért is akarom megállapítani magamnak hogy az-e. Köszi
pinkandroll Creative Commons License 2007.03.07 0 0 414
helló skacok

van egy cebe napszemüvegem, két éve vettem franciaországban egy sípályán, nagyon szeretem, de még nyáron véletlen ráléptem és szerencsére más nem csak a szára sérült.. az egyik szár eltörött
szeretném megcsináltatni, utánrendelni vagy bármi de gőzöm sincs hogy álljak neki.. tud valaki egy hivatalos cebe forgalmazót itt pesten akihez fordulhatok?
friponne Creative Commons License 2007.02.26 0 0 413

sziasztok!

Én elég speckó problémára keresek megoldást: nemrég műtötték a szemem, ezért konstans UV-védelemben mehetek csak szabad ég alá. 1 hónap múlva Egyiptomba megyek, a dokik szerint ezzel nincs is semmi gond, a lényeg a tuti napszemüveg és 100% UV-védelem. Csakhogy mi ott búvárkodni is fogunk ám és most nem tudom, feltaláltak-e már UV-szűrős búvárszemüveget? Ha van valakinek ilyen ifója, előre is nagyon köszi.

CiCC.Hornet250 Creative Commons License 2007.02.21 0 0 412

Ocean Earth a bolt neve.

Én még a Stop Shop-ban néztem a bécsi úton Arnette szemüveget, de ott kisebb volt a választék.

Black Flys régebben a Zone-ban volt, de nem tudom, hogy még forgalmazzák-e.

Előzmény: sundencekid (411)
sundencekid Creative Commons License 2007.02.14 0 0 411
pl.:
Új napszemüvegkeret vásárlásánál dioptriás napszemüveglencsék AKCIÓSAN!
UV szűrős, 85% sötétségű műanyag optikai lencsék; a japán HOYA illetve német Zeiss minősége között választhat!

+/-4 dioptriáig 5000 / pár

+/-6 2 cylinderig 6000 / pár

Fényre sötétedő lencse felára dioptiás változatú napszemüvegnél:

+/-4 dioptriáig 7980 / pár

Részletekről érdeklődjön üzleteinkben!
http://www.miklosi-optika.hu/akciok/

tudnátok nekem segíteni? arnette vagy black flys lencséket hol tudok venni? régen vettem egy arnette-et Pesten a Kossuth u.-ban, csak nem jut eszembe a bolt neve. billabong meg globe cuccokat árultak még, az megvan?
Gweiger Creative Commons License 2007.02.06 0 0 410
Valaki nem tudja hogy mennyibe kerül kb. egy dioptriás napszemüveg, tudom hogy a kerettől fögg az ára, de akármilyen keretbe tudnak készíteni lencsét, és a lencse mennyivel drágább körülbelül egy normál dioptriás lencsétől?
adelante Creative Commons License 2007.01.04 0 0 409

Itt vannak Oakley napszemüveg stílusú napszemüvegek...

(előző hozzászólás kódnézetben történt sajna)

Előzmény: Szigetlako(Ie) (404)
adelante Creative Commons License 2007.01.04 0 0 408
Itt vannak <a href="http://spexx.hu/?cType=category&nID=14"> Oakley napszemüveg </a> stílusú szemüvegek
Előzmény: Szigetlako(Ie) (404)
malenykij polgar Creative Commons License 2006.12.19 0 0 407
Amelyikben cserélni lehet, abban biztos cserélik is Bécsben. Szerintem a vásárlásnál kérdezd meg, hogy a neked tetszö modellben lehet-e késöbb cserélni a lencsét.
Előzmény: Helianthus.annus (402)
bailamos Creative Commons License 2006.12.11 0 0 406
Ha már napszemüveg, legyen stílusos. Egy jó napszemüveg télen is jól jön - bár úgy tűnik, a vakító hóra még egy darabig várni kell...

Szigetlako(Ie) Creative Commons License 2006.11.08 0 0 405
Ja iggy nez ki:
Szigetlako(Ie) Creative Commons License 2006.11.08 0 0 404
En az Okley-ra eskuszok azonbelul is a Oakley Juliet Plasma-re,de elotte is csak Juliettem volt igaz az ara kicsit draga,de legalabb a szememet biztonsagban tudom es nem rontom a Tesco "gazdsagos" 100ft-os gagyi szemuvegeivel!
VAti70 Creative Commons License 2006.11.08 0 0 403
Sziasztok,

Hol lehet Budapesten dioptriás napszemüveget csináltatni?

Kifejezetten napszemüveget szeretnék (azaz: kívülről tök fekete), fiatalos, utcán vállalható dizájnnal.

Sajnos szemüveg nélkül nem sokkal látok messzebb az orromnál, és egyedileg csiszolandó, aszimmetrikus lencseszett kell, nemkevés mínuszos dioptriával+cylinderrel.

Már sok optikai üzletben próbálkoztam ahol szemüveget lehet kiváltani, de vagy bután néztek rám hogy ők olyat nem tudnak, vagy valami ótvar sötétített bordó üveget akartak rámsózni.

Természetszerűleg a költséghatékony megoldást keresem, nem a méregdrága presztízsszemüvegeket egy puccos belvárosi szalonban. Olyan 30-40 eFt körül még belefér.
Helianthus.annus Creative Commons License 2006.11.03 0 0 402
malenkij:

Meg tudod mondani, hogy tudnak-e lencsét cserélni Bécsben mindenféle (műanyag és fémkeretes) Ray Ban napszemcsiben? Szándékszom újabb RB-vel bővíteni a készletem, de csak olyat veszek, amiben lehet cserélni lencsét, ha összekarisztolom. :-)
CiCC.Hornet250 Creative Commons License 2006.11.03 0 0 401

Úgy látom nem valami aktív a topic, de azért még az előző felsoroláshoz hozzá tenném a következő márkákat: Smith, Julbo, Bollé, Carrera, Rudy Project, Arnette.

És még, hogy hol lehet Bp-en kapni Cébét és Carrerát?

Előzmény: CiCC.Hornet250 (400)
CiCC.Hornet250 Creative Commons License 2006.10.06 0 0 400

Helló Emberek!

 

Én is napszemüveget szeretnék vásárolni, ebben szeretnék tanácsot kérni.

Jelenleg Cébé-t használok, teljesen meg vagyok vele elégedve, csak túl kicsi a fejemhez.

Ami fontos:

- legyen könnyű/kényelmes a keret

- védje a szemem

- legyen jó mindenféle átlagos használatra (utca, vezetés, sport)

- ne legyen túl sötét a lencse

- sportos kinézet

- ne nagyon kerüljön többe 20.000-nél

 

Eddig amiket néztem boltokban, azok közül csak egy Uvex tetszett. Ti milyen márkákat ajánlotok, és mi a véleményetek a Cébé-ről, Uvex-ről és a Polaroidról?

 

Olvastam itt többektől, hogy karcos lett a szemüvegük, esetleg van olyan, hogy valamelyik lencse kevésbé karcolódik? Az én szemüvegemen egy karc sincs, ez azért van, mert túlságosan vigyázok rá, vagy jobban bírja a karcolást?

 

Várom a válaszokat!

 

Üdv!

alainx Creative Commons License 2006.09.15 0 0 399
Köszönöm a tippet.
Előzmény: malenykij polgar (398)
malenykij polgar Creative Commons License 2006.09.15 0 0 398
Örülök, bár nem annyiba került mint gondoltam. De az a lényeg, hogy elégedett vagy.
Előzmény: alainx (397)
alainx Creative Commons License 2006.09.15 0 0 397
nagynehezen lefutott a project, 35 Ajróba fájt szereléssel együtt, ami 1 pár lencsét tartalmazott. Nagyon korrekt üzlet, nagyon spitz szemüvegekkel.
Előzmény: malenykij polgar (391)
malenykij polgar Creative Commons License 2006.09.12 0 0 396
Szerintem nem. Legfeljebb nincs bennük UV-szűrő, és akkor a sötétített üveg hatására kitágul a pupillád és kitágulva fogadja az UV-sugarakat, ami ugyebár nem hangzik kellemesen. De egy szemorvos szerintem telefonon is tanácsot ad.
Előzmény: J.Geri (395)
J.Geri Creative Commons License 2006.09.11 0 0 395

Egy olyan kérdésem lenne, hogy az "olcsó, piaci" szemüvegek ronthatják a látást?

Mert én mindig szeptember környékén veszem észre, hogy már megint romlott a látásom a nyár végére, de ezt nem tudom elmondani pl márciusban, szeptemberhez képest.

Van olyan hely, ahol be lehet méretni egy napszemüveget, hogy ronthatja-e a látást?

alainx Creative Commons License 2006.09.01 0 0 394
Valami oldalt összebarkácsolhatnál azért ideiglenesen.
Előzmény: posap (393)
posap Creative Commons License 2006.09.01 0 0 393

Üdv a topiclakóknak!

Csak most tévedtem erre, viszont én is napszemüvegekkel foglalkozom! A SMITH márka hazai képviseletében szívesen segítek bárkinek választani, vásárolni, vagy szervízelni.

Jelenleg napszemüvegeinkből 15%-os kedvezményt és egy ajándék neoprém pántot tudok adni a fórumozóknak! Foglalkozom még sí- és motocross szemüvegekkel is.

A választék nagy része itt is megtekinthető: www.smithoptics.com

 

Üdvözlettel: posap

alainx Creative Commons License 2006.08.29 0 0 392
Felhívtam, van, megrendelte. Kb. 1 hét....
Előzmény: malenykij polgar (391)
malenykij polgar Creative Commons License 2006.08.28 0 0 391
Ügyes vagy.
Én ugyan kisebb összegre emlékszem, de még így is töredéke az új szemüveg árának.
Előzmény: alainx (390)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!