Keresés

Részletes keresés

vargas3 Creative Commons License 2012.02.18 0 0 20691

Ez így azért átgondolva, mind logikus!

Előzmény: szervezkedő (20689)
Hiéna29 Creative Commons License 2012.02.18 0 0 20690

Hogy a Kotori öbölben lenne a legmelegebb a víz??? Szerintem nem, mivel rengeteg jéghideg patak ömlik bele:

szervezkedő Creative Commons License 2012.02.17 0 0 20689

"Fecni" kérdés:

Annak nincs jelentősége, hogy valaki útlevéllel vagy személyivel utazik. A szállásadó ha akar, akkor kis túlzással egy parkolási igazolvány alapján is tud csináltatni nektek.

Nem szeretnék megbántani senkit sem, de ne azon agyaljatok, mit kellene mondani a határon, hanem megbízható szállást keressetek.

 

Személyi kérdése:

Elvileg mindenütt jó, de néha- néha bele lehet futni olyan határőrbe, akinek csak ritkán van a kezében magyar okmány. Akinek van útlevele, vigye magával, egyszerűbb átadni, mint magyarázkodni. (Én szoktam kérni, hogy szépen bélyegezzenek, ne teljen be gyorsan az útlevél.)

 

Ephedrinhez hasonlóan, nekem is bejön Canj környéke!

:-)

 

De azért István kedvenc strandjairól készült képek között, vegyétek észre azt a gumicsónakot! Az azért jelent valamit!:-)


Aki szeretné elkerülni a tömeget, az ne júliusban és augusztusban menjen a tengerre, hanem júniusban vagy szeptemberben.

vargas3 Creative Commons License 2012.02.17 0 0 20688

Szia! Mi nem voltunk a kotori öbölben, de ott a legmelegg a víz? Ez komoly? Ott gondolnám a leghidegebbnek a hegyek miatt.

Előzmény: grafiti (20687)
grafiti Creative Commons License 2012.02.17 0 0 20687

Nálunk nagyon bejött ez a kis öböl ami Svety Stevan autokempingje alatt található. Igaz az aszfalttól elég meredek az út lefelé, nem árt ha van életbiztosítása az embernek. De az a csönd, nyugalom és a víz tisztasága...... már aki szeret búvárkodni. Az esti Budva pezsgésében  nem egyszer láttuk ám, hogy részeg fiatalok láncot alkotva vizeltek a parton, valahogy nem tudtam elképzelni, hogy másnap ugyanott  jól érezzük  magunkat !

Ulcinj környékét nem ismerjük , oda most készülünk,de véleményem szerint a legmelegebb a víz a Kotori öbölben, legtisztább Jazz és S.S. Esetleg leírhatnád , pontosan hol található , a videódon látható rész ?

 

Előzmény: Ephedrin (20684)
vargas3 Creative Commons License 2012.02.16 0 0 20686

És ez a strand gyalogossan megközelíthető?

Előzmény: Ephedrin (20684)
H_G Creative Commons License 2012.02.16 0 0 20685

Vagy medúzarajzás napja, vagy aznap lépett fel Mick Jagger Budvában :)

 

 

Előzmény: Ephedrin (20684)
Ephedrin Creative Commons License 2012.02.16 0 0 20684

Van bőven nem zsufis part Crna Gorában, minekünk pl. nagyon bejött Canj környéke, tavaly nyáron egy egész strand csak a miénk volt a párommal!!! Mi is azokat a partokat kedveljük, ahol a négyzekilométerben vett embersűrűség a kettővel egyenlő, az az mivelünk!!! :-))))))))))))))))))))))))))

 

Itt egy kis video róla!!!

 

 

 

Láthatod nem kicsi a strand, de nem nagyon sürögnek, forognak az emberek rajta!!! :-))))))))))))

Előzmény: grafiti (20683)
grafiti Creative Commons License 2012.02.16 0 0 20683

Szia , köszi a gyors választ, a képeket különben egy hasonló " cseh " montenegró fórumon találtam, s ebböl következtettem  montiban lehet valahol. Tévedni emberi dolog, másra kenni még emberibb :)

Azért nem adom fel, csak találunk hasonlókat odalenn. Nejemmel nem igazán szeretjük a zsúfolt partszakaszokat.

Előzmény: Ephedrin (20675)
fityók Creative Commons License 2012.02.15 0 0 20682

   Mi két éve járjuk Boszniát /évente többször /,a kártyaalapú igazolvánnyal ,soha nem volt probléma. 

Előzmény: stevie-w (20681)
stevie-w Creative Commons License 2012.02.15 0 0 20681

http://www.euvonal.hu/index.php?op=kerdesvalasz_reszletes&kerdes_valasz_id=1587

 

 

"Bosznia-Hercegovina esetében azt javasolja a Külügyminisztérium, hogy utazásaikhoz minden esetben útlevelet vegyenek igénybe."

 

Hm. Márciusban valamikor megyek Boszniába, megpróbálok útlevél nélkül érvényesülni, aztán megírom.


Előzmény: vargas3 (20680)
vargas3 Creative Commons License 2012.02.15 0 0 20680

http://www.euvonal.hu/index.php?op=kerdesvalasz_reszletes&kerdes_valasz_id=1587

 

Utána néztem nem sok ország van európában ahova kell útlevél!

Előzmény: RS225 (20677)
Ephedrin Creative Commons License 2012.02.15 0 0 20679

Igaz, hogy ezekhez egyikhez sem vezet le lépcső!!!

Előzmény: Ephedrin (20678)
Ephedrin Creative Commons License 2012.02.15 0 0 20678

Hasonló viszont van nem is egy!!! :-))))))))))))))

 

   

Előzmény: potika (20676)
RS225 Creative Commons License 2012.02.15 0 0 20677

Sziasztok

 

Szeretném megkérdezni Montenegróba jó a személyigazolvány?

Én ugy szeretnék menni Horvat , Bosznia, Montenegró mindenhol elfogadják nincs vele próbléma?

potika Creative Commons License 2012.02.15 0 0 20676

Köszönöm a bizalmat, de Petrovac környékén tényleg nincs ilyen strand, ahogy közben kiderült ez Horvátországban van.

Előzmény: szervezkedő (20667)
Ephedrin Creative Commons License 2012.02.15 0 0 20675

Helló Grafiti!

 

Rossz helyen keresed ezt a természeti tüneményt!!! Éspedig durván egy százassal feljebb van, még Horváthonban a Konavoske Stijene, ahogy a helyiek hívják, a Konavlén, Popovici falucska mellett!!! Ez Cavtat, és Molunat között kb. középen van!!!

 

Itt egy kép róla!!!

 

Előzmény: grafiti (20666)
vargas3 Creative Commons License 2012.02.15 0 0 20674

Sziasztok!

 

Mi is személyivel megyünk, de szerintem ahhoz ugyan úgy csinálnak cetlit.

Legalább is remélem.

Előzmény: grafiti (20672)
stevie-w Creative Commons License 2012.02.15 0 0 20673

Hazafelé ha kérik és mégsem lenne,mondhatom azt hogy átutazóban vagyok , jövök monjuk Horvátból, Alabánoktól stb.... ????

 

 

Szkennelik a dokumentumokat, és szerintem látják, mikor léptel be és hol legutoljára.

Előzmény: grafiti (20672)
grafiti Creative Commons License 2012.02.15 0 0 20672

IFA téma. Rémlik valami, a mi útlevelünkban is volt valami cetli,mikor a gazda visszaadta. De most személyivel megyünk mind a 4-en.  Hazafelé ha kérik és mégsem lenne,mondhatom azt hogy átutazóban vagyok , jövök monjuk Horvátból, Alabánoktól stb.... ????

halacs Creative Commons License 2012.02.14 0 0 20671

Mi meg még soha nem kaptunk ilyen kis fecniket, bár az útlevelünket minden szálláson elkérték.

Egyszer viszont Herceg Noviból Szarajevó felé utaztunkban egy oroszt ennek a hiánya miatt szállítottak le a buszról a határon. Nekünk sem volt ilyenünk, de tőlünk nem kérték.

Előzmény: Törölt nick (20670)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.14 0 0 20670

Minket három éve Podgorica előtt állítottak meg a rendőrök,érdeklődtek milyen volt a nyarásunk,volt e valami problémánk és többek közt elkérték a kis "fecliket" is.Mivel benne volt az útlevélben ,még úgy, ahogy a gazda visszaadta,így nem volt semmi gond,jó utat kívántak.

Mondjuk még nem voltam olyan szálláson ,ahol ha nem is azonnal,de még aznap nem kérte el a tulaj az útleveleinket,estére mindig visszakerült.

Előzmény: szervezkedő (20667)
halacs Creative Commons License 2012.02.14 0 0 20669

Tudom. :-)

Adalék: Valahol Trebesica környékén egy mellékvonalon elakadt egy vonat. Három nap után helikopterrel mentették ki az utasokat. Az egyikük szerint szerencsére volt rakijuk és dohányuk. :-)

Előzmény: szervezkedő (20664)
szervezkedő Creative Commons License 2012.02.14 0 0 20668

Próbáltam keresni egy ilyen kis papírocskát mutatóba, de hirtelen nem talátam itthon.

 

A neten sem, de a negyedik adórabló verziót alátámasztandó:

 

http://antistresstour.com/index/sutomore/0-687

 

Javítsanak ki a nálam szerbül többet értők, de itt napi 1euro az idegenforgalmi adó és 15év alatt 50% a kedvezmény!

 

Ez az átkormolás!

 

(Azt nem hiszem, hogy pravoszláv féltestvéreim február elején már annyira aktívak, hogy az esetleges 2012-es változásokat rögzítsék a neten.)

szervezkedő Creative Commons License 2012.02.14 0 0 20667

Hogy hol van ez a strand?


Húúúha!

Szerintem Petrovac mellett, de majd Potika megmondja a frankót.

Itt a fórumon ő a tiszteletbeli Petrovac szakértő.

:-)


Idegenforgalmi adó kérdése!

Az élet, a világ, a szabályok folyamatosan változnak. Szerintem 2009-ben is létezett az idegenforgalmi adó intézménye, legfeljebb senki sem foglalkozott túlzottan vele.

Sokan most sem foglalkoznak vele, DE!!!


DE: tudnod kell, hogy elvileg még nekem is regisztrálnom kell magam, a turisztikai irodában, ha 24 óránál többet tartózkodok az országban.

Nektek meg mint turista, pláne. Ha ez megtörténik, kell a szállásadódtól kapnod egy "picike" papírlapot, amit az országból kilépéskor kérhetnek tőled! 

 

Na erre mondják sokan azt, hogy nem szokták kérni tőlük, én pedig azt mondom, tőlem már többször kérték. Ha nem tudod kimagyarázni, aminek szerintem eléggé nagy a valószínűsége, akkor 120euro "tandíjat" kell fizetned.

Ez egy 4 fős családnál 480euro= szűken 150ezer Ft.

 
Az idegenforgalmi adót a kintiek különböző módon rendezik:


1., Van olyan szállásadó aki nem legális módon foglalkozik a szállása kiadásával, vagy sz*rik az egészre. Ha ilyen helyen nyaralsz, te cseszhetsz rá, az országból kilépéskor.


2., Van aki azt mondja a szállás árában, benne van az idegenforgalmi adó, de nem kapsz "pici" papírt, tehát igazából lehet hogy van engedélye a szoba/apartman kiadásra, de a te vendégéjszakáidat feketén csinálja meg. Ha ilyen helyen nyaralsz, ismételten te cseszhetsz rá, az országból kilépéskor.


3., A szállásadó elkéri tőled az adót és befizeti, neked átadja azt a bizonyos papírkát.

Mindenki boldog, határon sincs gond.


4., A számomra legszemtelenebb megoldás, amikor azt mondják a mi környékünkön (BAR és térsége), felnőtteknek napi 1euro, gyerekeknek 0,5euro naponta az idegenforgalmi adó. Mindent lepapíroznak, nyaralótól elveszik a pénzt, a turista megkapja a "pici" a papírt. 


A valóság 2011-ben nálunk:

Az igazolás kiállításának egyszeri díja: 0,5 euro.

Maximálisan 30 napra adnakkiigazolást. A tartózkodási díj ingatlantuljadonos és közvetlen hozzátartozó számára  0 euro- díjmentes.

(Ez feleség+ gyerekre vonatkozik, anyósomat már meg kellett "adóztatnunk").

 

0-12 éves korig díjmentes.


A tartózkodási díj a többieknek

- 18 év felett 0,7euro (Canj, Sutomore, Bar) 0,6euro (Dobra Voda, Utheja, Virpazar) naponta.

- 12-18 éves kor között 50% kedvezmény= napi 0,35/0,3 euro.

Tehát egy felnőtt turistának 0,5euro + annyiszor 0,7 (0,6) euro, amennyi napot ott tartózkodik.

Egy hat éves gyereknek 0,5euro + díjmentes.


Tehát összegfoglalva IFA van, követeljétek a szállásadóktól a picurka papírt és legyetek tisztában mennyi az annyi!

Előzmény: grafiti (20666)
grafiti Creative Commons License 2012.02.14 0 0 20666

Szia szervezkedö !

Tudsz segíteni hol található a képen látható strand ? 2009 ben voltunk Svety Stefanon akkor a Jazz-tól Buljaricáig mindet kipróbáltuk, ott bizti nincs. Nyáron mennénk délebbre, lehet valahol Bar és Ulcinj között ?

Akkor a szállásadónk azt mondta hogy 10 ejró/ éjszaka ez fix volt, nem kellet külön IFA fizetnünk , ez még most is így van ? Köszi a segítséget .        

szervezkedő Creative Commons License 2012.02.14 0 0 20665

Kb 2-3 hete voltam utoljára Barba a vasútállomáson. Ha jól emlékszem 28euro lett volna ajegy egy irányba. Ehhez kell még helyjegy, hogy fizikailag le is tudj ülni valahová, ez 3 euro. A hálókocsi ha jól emlékszem 9 euro.

Az árak egy irányba értendőek.

 

De látom hogy nem olyan régen még a szállást is kerested.

 

Vannak olyan szállásadók, akik vállalják az utaztatást is háztól- házig.

Megkérdeztem telefonon egy szomszédomat.

Ha heten vagytok, ő Szabadkáról 75euro, Újvidékről 65euro áron hoz- visz és 10euro/fő/éj környéki áron biztosít szállást kb. 300m távolságra a tengerparttól, új építésű apartmanokban.

Előzmény: ati91 (20663)
szervezkedő Creative Commons License 2012.02.14 0 0 20664

A változást úgy értettem, hogy a hó nem olvadt el...

Előzmény: halacs (20660)
ati91 Creative Commons License 2012.02.13 0 0 20663

Sziasztok! nem tudjátok, hogy mennyibe kerülhet egy vonatjegy Szabadkától Bar-ig? köszönöm!

Muity Mijo Creative Commons License 2012.02.13 0 0 20662

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!