Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.02.20 0 0 6929
A radixindex levelező listán halásztam:
Tál  család

Egy templom hirdetőtábláján a következő olvasható:

Tudjátok, hogy a Tál család hány tagja tartozik a  gyülekezetünkhöz?

Először is az öreg Dik Tál, aki mindent irányítani akar, aztán ott van Protes Tál bácsi és fivére Szabo Tál, akik folyton ellenszegülnek és mindent meg akarnak változtatni.

A húguk, Irri Tál, nyughatatlan bajkeverő a két fiával, Inzul Tállal és Molesz Tállal együtt.

Valahányszor felmerül egy új kérdés, Hezi Tál és felesége, Vege Tál várni akar vele még egy évet.

Aztán ott van Imi Tál, aki folyton arra törekszik, hogy a mi gyülekezetünk hasonló legyen, mint az összes többi.

Affek Tál néni túl sokat képzel magáról. Iker öccsei, Garan Tál és Han Tál pedig hamis ígéretekkel próbál új tagokat csalogatni a gyülekezethez.
De azért nem minden családtag rossz. Asszisz Tál testvér például kifejezetten segítőkészen intézi az egyházi ügyeket.

A dúsgazdag  üzletember nagybácsi, Invesz Tál anyagihozzájárulására mindig lehet  számítani.  A remek politikai érzékkel megáldott Reprezen Tál kiválóan képviseli a közösség ügyeit diplomáciai körökben.
Az elkötelezett Agi Tál nővér élen jár a térítésben. Medi Tálhoz bármikor fordulhat átgondolt és megnyugtató tanácsért, a szertartásokon az egyházi énekeket pedig Kán Tál dalolja, zenész fivére Trombi Tál (a kamasz Mu Tál átmenetileg nem énekel vele.)

Sajnos a múlt év során három családtaggal is kevesebben lettünk: két unokatestvér, Dezer Tál és  Konver Tál áttértmás vallásra, a kilencven éves Exi Tál néni pedig végelgyengülésben elhunyt ..."

Törölt nick Creative Commons License 2010.02.19 0 0 6928

Sälzer családnév nagy valószínűséggel német eredetű, de ettől még lehettek olyan zsidó vallású németek is, akiket így hívtak.

Nagy valószínűséggel fogsz Salzer felmenőket találni az anyakönyvekben.

Saját felmenőim között volt Bokor, Bukor, akiket korábban Staidl, Steidl-Bukor, Staude néven jegyeztek az anyakönyvekbe, majd a kilenszázas évek eleji hivatalos névváltoztatást követően más csak Bukorok voltak

Előzmény: _321 (6927)
_321 Creative Commons License 2010.02.19 0 0 6927
Sziasztok!

A kérdésem a következő lenne: a Salzer név, amit később aztán Soósra magyarosítottak, német vagy zsidó eredetű lehet?

Nekem konkrétan Soós nevű felmenőim vannak (Darnózseli, Kisbodak, tehát a Szigetköz), de az anyakönyvekben láttam Salzer nevűeket is, akikkel eddig nem találtam kapcsolatot. A Szigetköz alapvetően magyar, de ezen a környéken több sváb fészek is volt, ma is rengeteg a németes hangzású név errefelé, de a háború előtt volt egy jelentős zsidó közösség is.

Szóval a Salzer zsidó vagy német, esetleg bármelyik lehet?
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.19 0 0 6926
Szatmárcseke;
A Kölcsey család 1889-ben lebontott kúriája helyén 1962-ben épült Művelődési Házban rendezték be a Kölcsey-emlékszobát, ahol a költő személyes tárgyai, levelei, a Himnusz tablója, rajzok, festmények, korabeli bútorok, a Kölcsey család családfája látható.
Előzmény: 4904 (6925)
4904 Creative Commons License 2010.02.18 0 0 6925
üdvözlet mindenkinek.

Melaniknak köszönöm az igéretét.

Most két kérdésem volna.:
1. Az ősfámon a távoli múltban, van két Kölcsey ős anya. szeretnék tovább lépni azon a vonalon is.
Sajnos részletes, és használható Kölcsey családfával még nem találkoztam.
Tudtok e valahol ?
2 . A különböző települések mikrofilmjeit átnézve Találkozott e valaki közületek nagyobb számban előforduló református felekezetű, Hatvani nevű személyekkel ? Nyírbátort, Monostorpályit, Debrecent , Szikszót már sikerrel átnéztem. Főleg a Felvidék és a Tiszántúl érdekel. Most az Érmelléket nem számítom mert nem hozzáférhető Magyarországon.

további jó fórumozást
István.

melanik Creative Commons License 2010.02.18 0 0 6924

Kedves István!

Már jeleztem Neked, hogy H.szoboszlót is kutatom. Csanády Sámuel csak tanúként szerepel nálam, de ha Szoboszlót  újra"előveszem".... majd kiírom a Csanády és a Hodossy adatokat is.

üdv. melanik

Előzmény: 4904 (6919)
gerard Creative Commons License 2010.02.16 0 0 6923

Sziasztok.

 

A korábbi hozzászólásomban kérdeztem az alábbiakat, csak szerintem nem voltam elég világos (magyarán sötét vagyok :-) , így még egyszer:

 

ha a házassági bejegyzésben a vőlegény "saját plébánosától elbocsátót hozott" tipusú szöveg van bejegyezve, akkor van-e esély ezeket az "elbocsátókat" valahol megtalálni, van-e valamilyen regiszterük, vagy kötelező volt-e megtartani ezeket, esetleg valaki tudja, hogy semmi kötelezettség nem volt ilyenre, így nem valószínű, hogy fellelhetőek.

 

Azt, hogy mit jelent már tiborpapával kitárgyaltuk, csak a fellelhetőségének az esélye érdekel.

 

 

Gerard

stegmar klara Creative Commons License 2010.02.06 0 0 6922
Konkret erdeklodo lennek, kerem a listat!
üdv Klara
Előzmény: Törölt nick (6921)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.05 0 0 6921
Konkrét érdeklődésre megküldöm a listát.
Az Arcanum különben már többszáz CD-t adott ki, a kiadott DVD-k száma néhány tucat.Ennél is kevesebb a "blue ray".
A Vatera nekem túl bonyolult, szerintem csak a pénzbeszedésre megy és elvésznek benne az ilyen kis tételek.
SZLreka Creative Commons License 2010.02.04 0 0 6920

A CD-k szerintem sok mindenkit érdekelnének, bár általában az Arcanum DVD-t szokott kiadni.

Tehát mik azok, mennyiért?

Különben talán a Vaterán próbáld meg eladni.

Előzmény: Törölt nick (6916)
4904 Creative Commons License 2010.02.03 0 0 6919
Kedves kutakodók

Köszönöm a hajdúkra vonatkozó információkat.

most egy konkrétabb kérdésem lenne.
Kutatja e valaki a kereki Csanády családot? Közelebbről Csanády Sámuel Hajdú főkapitányok ( nagyapa, fiu, unoka egyaránt)1700-as évek, Hajdúszoboszló
.Saját és házastársaik adatai érdekelnének.
Az egyikőjükneknek Hodossy Klára volt a felesége.

További jó munkát

IIstván.
grandpaa Creative Commons License 2010.02.02 0 0 6918
Szerintem itt is felsorolhatod őket. Engem is érdekelnének. furedi pont bela kukac freemail .hu
firmin Creative Commons License 2010.02.02 0 0 6917
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.02 0 0 6916
Nem tud valaki olyan helyet (vagy fórumot) vagy ahol hirdetni lehet, lennének családfakutatóknak hasznos CD-romjaim eladók (főleg Arcanum-os kiadású).
pistur Creative Commons License 2010.01.30 0 0 6915
Elsősorban betelepített svábokról van rengeteg adat, akik katolikusok voltak a néhány reformátust pedig áttelepítették Balatonudvariba. Hirtelen ennyi, írj valami közelebbi adatot hátha úgy sikerül, pl anyja neve, mikortól keresem kb év, melyik részen laktak stb.
hátha többre jutunk az adatok ismeretében. irhatod magánban is ha nem akarod itt az oldalt terhelni.
üdv pistur
Előzmény: boger (6914)
boger Creative Commons License 2010.01.30 0 0 6914

Sziasztok és köszönöm a segítséget!

Pistur megtudnád nézni, hogy volt e evangélikus egyházközség Városlődön, ill. Borbély családról nincs valami info a könyvbe. Családi legenda szerint volt valami kutyabőrös.

Előre is köszi!!

Előzmény: pistur (6913)
pistur Creative Commons License 2010.01.29 0 0 6913
Van egy könyvem Városlődröl, elég részletes és sok adat név stb, van benne. Ird meg mi kell és megnézem mi van benne.
üdvpistur
Előzmény: boger (6908)
plmari Creative Commons License 2010.01.29 0 0 6912

Érdemes megnézni a Magyar Országos Levéltárban található anyakönyvek közül a Vegyes anyakönyveket! A honlapon elérhető, mely időszakból van anyakönyv. Ugyanezen anyakönyv valószínűsíthetően megtalálható az adott megye Levéltárában! Itt Lövöld települést adja meg anyakönyvezés helyéül.

Másik lehetőség a Magyar Evandélikus Egyházmegye, és az Evangélikus Levéltár honlapjain is érdemes keresgélni.

Kell tudni, hogy Városlőd önálló egyházközség volt, vagy valamely másik település filiája (katolikusoknál fíliának mondjuk, ha nem önálló plébániával rendelkezik)!

 

 

Előzmény: boger (6908)
juci47 Creative Commons License 2010.01.28 0 0 6911

Tisztelt Kutatók!

 

Segítségeteket szeretném kérni. 6 éve kutatom a családom felmenőit. Eddig 120 város, község mikrofilmjeit néztem át. Több városban is személyesen kutattam.

Ha tud valaki segíteni az alábbi adatok hozzáférhetőségében azt hálásan köszönném. Városi és nemesi összeírásokat is átnéztem már, de nincs használható adat.  Gavallér Ferenc, szül : ismeretlen. 1805 körül, de ez csak hozzávetőleges, elhunyt 1883. 06. 24. élt 78 évet. Felesége Ábrahám Rozália, az esküvő 1831.01.31. Szeged.  Rozália szül. Szeged, 1812.03.19. A Gavallérok felmenőit keresném, de sajnos eddig nem találtam rá. A család katolikus, de hogy honnan származnak azt sem tudom.

 

Arcanum kiadványokban két adatot találtam 1715országos összeírás 1754-55 szatmár megyei nemesi összeírás, de ehhez a családhoz nincs köze.

 

Tisztelettel: Juci

idrisi Creative Commons License 2010.01.28 0 0 6910
A kitüntetésekhez nem tudok hozzászólni, de az biztos. hogy őrmesteri rangja volt az illetőnek.
Előzmény: tristram (6906)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.28 0 0 6909

Volt (van) Városlődön önálló evengélikus gyülekezet és anyakönyvezés?

Ajkával próbálkoztál már?

Előzmény: boger (6908)
boger Creative Commons License 2010.01.28 0 0 6908

Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy a városlődi evangélikus anyakönyvek hol találhatók?

 

milyennincs Creative Commons License 2010.01.28 0 0 6907
...vannak erre szakosodott topikok itt az Index-en. 2 x már (4908 porcsalm és 741 iater) tettek fel olvtársak ilyen kérdést, ők ezeken a topikokon kaptak rá választ...
Előzmény: tristram (6906)
tristram Creative Commons License 2010.01.28 0 0 6906

Tudna valaki segíteni abban, hogy milyen egyenruhát látunk a képen?
10000lépés Creative Commons License 2010.01.27 0 0 6905
Mindenkinek köszönöm a választ!

/Levél ment./
Előzmény: rodokmen (6895)
tristram Creative Commons License 2010.01.27 0 0 6904
Sajnos biztosan nem Kisarról van szó: az anyakönyv egyértelműen Gömört említi, több esetben is. Ráadásul Kisart több más, jórészt településtörténeti szempont is kizárja. Persze egyáltálan nem biztos az sem, hogy a Kisaji/Kisai - Kochán névmegfelelésnek bármi köze lenne a származási helyhez. Viszont jobb tippem erre a névmegfelelésre egyelőre nincs. Azért persze köszönöm a tippet.
Előzmény: Törölt nick (6900)
tristram Creative Commons License 2010.01.27 0 0 6903
Kedves milyennincs!

Az információk csak részben alapulnak szájhagyományon. Magam is láttam az illető keresztelési bejegyzését. ahol csak az anya neve szerepel, életkor illetve további adatok nélkül. Lakhelyként pedig csak Nyíregyháza van megjelölve.

Az anyakönyv minden rovatát átnéztem a születést megelőző és azt követő 5 évre. Az anya, illetve ilyen családnevű személy nem szerepel benne, így azt hiszem kézenfekvő a következtetés, hogy nem volt nyíregyházi. Feltételezve, hogy az anya 20 év körüli lehetett, átnéztem a 20 évvel korábbi és a környező éveket is, ahol szintén nem találtam semmit. Sajnos a keresztszülőknél is csak a név szerepel, és azokat semmilyen formában nem tudtam a családhoz kötni.

Dédnagyapám apjaként későbbi iratain Fortunyák János, tehát az anya férje szerepel, ami persze nem jelent semmit. Lehet, hogy tőle esett teherbe a lány, mint ahogy az az is lehet, hogy csak évekkel később találkoztak. Arról letettem, hogy valaha is megtudjam, ki volt a vér szerinti apa. Az viszont bizonyos, hogy Huszár Julianna rengeteg nyomott hagyott maga után, amiket "csak" meg kell keresni.

Viszont nagyon köszönöm az árvaszéki tippett. Ez azért is fontos lehet, mert mint időközben kiderült, a gyerek egy éves koráig árvaházban élt Nyíregyházán. Ennek biztosan van nyoma valahol.
Előzmény: milyennincs (6902)
milyennincs Creative Commons License 2010.01.25 0 0 6902

Kedves tristram !

 

Szeretném az (1) pontban vázolt családi kapcsolatot tényállásszerűen tisztázni.

Jól érzem, hogy családi elmesélés (esetleg nagyszülőtől nyert információkon alapszik) mindaz a mit leírtál?

 

Az 1888. dec. 30-i születés, az anyakönyvi adat?

Néhány 'kapaszkodót' érdemes volna abban keresni:

1. keresztszülők neve, azok anyakönyvi 'lenyomata', azaz azokról milyen adat van benne ugyanabból az időből, azaz +/- 5 évben nézve a születési adatoknál (ill. a házasságiakban? 'visszaköszön-e' ott azoknál keresztszülőként, vagy házassági tanuként Huszár J. ?)

2. A születésiben a születéskor a szülő lakhelye? Szintén ha a lakcím másnál előfordul, stb... azzal lehetne nyomot találni.

 

Esetleg érdemes elmenni Nyíregyházára és belenézni a levéltárban a városi Árvaszék irataiba. Fondjegyzék száma V.80 1873-1929 között az Árvaszék iratai, 53,0 fm. Nem lehetett már akkor sem csak úgy valakire bízni a "nevelőszülőséget". 

Előzmény: tristram (6896)
milyennincs Creative Commons License 2010.01.25 0 0 6901

Aki tud valamit pontosan erről a hadi engedélyről, kezdetéről, jogi-közigazgatási hátteréről, az legyen szíves írja be a topikba. Sokan megköszönnénk.

Illetve, ki milyen - 1865 novembere előtti - bejegyzett időponttal találkozott már anyakönyvben?

(tristramnak köszönöm az infót valamennyiünk nevében)

Előzmény: tristram (6897)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.24 0 0 6900
"Kisai", "Kisaji" - nem inkább Kisari? Kisar nevű település létezik SZ-SZ-B megyében, Fehérgyarmattól északra található.
Előzmény: tristram (6896)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!