Keresés

Részletes keresés

BBking Creative Commons License 2003.08.03 0 0 42386
nekem volt 5 eve gerincmutetem porckorongserv miatt. masfel ora futas utan semmi baja a derekamnak, a terdet jobban megviseli a futas imho...
ja a masik, kerekpart is birja.
amit nem birok, az a hajlongas es az emeles.
Előzmény: IV.kercsaj (42382)
sneci Creative Commons License 2003.08.03 0 0 42385
IV.kercsaj
Emlékszem arra a versenyre:)) Azért is féltem tőle.

Nem emlékszem, hogy téma lett volna. Nyuszinak mondtam a telefonba, hogy R.S. kollégám tulajdonképp emiatt lett "eltiltva" a futástól, és a bringától is....
Persze óvatosan azért szokott futni.
sneci

Előzmény: IV.kercsaj (42382)
kaktusz7 Creative Commons License 2003.08.03 0 0 42384
Balázs
Árnika majd ledől mellőlem a székről, annyira feldobta ez az írásod. (pl. 8 km-nél már csak a 3:40-es km-ek mentek...) Azt üzeni, hogy lüke vagy. :-)))
(Én persze jobbat vártam Tőled! :-)))

Sneci
Máskor is szívesen majdnemhazafuvarozlak. :-) (Egyébként éjjel 1-re értünk haza.)

Előzmény: -balazs- (42383)
-balazs- Creative Commons License 2003.08.03 0 0 42383
Először is: grat Anitának, jót futottál
Grat Nyuszinak és IV.kercsajnak a lakáshoz és a nethet. Gyertek sokat :)

És akkor Tata. Most csak röviden mert túlzottan nyomasztó volt és nem nagyon szeretnék erre a napra emlékezni. Meleg volt. De nem ez volt a gond. Az elmúlt hetek elék kemény melója nagyon benne volt a lábamban. Nem pihentem erre a versenyre de bíztam magamban. Nem is nyirmogtam. A mezőny közepépől indultam és 3 db. laza 3:30-assal kezdtem. De sajna ez mégsem volt olyan laza. Ereztem, hogy erőtlen vagyok és végig lassultam. A táv második felében alig volt 3:40-en belüli kilcsi. 8-nál annyira rosszul voltam, hogy a kiállást fontolgattam és csak az hajtott tovább, hogy egy fél órával később már falba verném a fejem, hogy kiálltam. Semmi kakaó nem volt az izmaimban és a végén, a harjánál is csak túlélő üzemódban tudtam futni.

Tudom, hogy ez csak a leterheltségtől és a sok kemény melótól van de picit el vagyok keseredve. A végső időm 49:28. A pálya nem volt 14 kilcsi, max 13.75 lehetett. Így számolva 3:36-os átlag. Ez pedig nem valami fényes. Jó tudom, meleg is volt. De nincs nagyon jó kedvem. Az viszont biztos, hogy ilyen hőségben, a nyár közepén, többé nem futok versenyt.

IV.kercsaj Creative Commons License 2003.08.03 0 0 42382
sneci
Gratulálok! Nekem ez a tatai volt az egyik legjobb versenyem 2 évvel ezelőtt... Köszi a topikot a héten!
Itt kérdezném meg: emlékszel, volt-e szó a nyavalygósban valaha futás és porckorongsérv kapcsolatáról? Ez most nagyon érdekelne, ha bárki tud erről a témáról vmit, akkor akár mélben is jöhet.

SK
Hát nem? Pénteken arra jöttem haza, hogy van net... Ki is használom, amíg van, mert remélem, hétfőn már verik szét a lakást :-)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (42379)
MadGuy Creative Commons License 2003.08.02 0 0 42381
Gratulalok! A kovetkezo verseny pedig tuti megint tok jol fog esni.:)
Előzmény: Hauanita (42331)
MadGuy Creative Commons License 2003.08.02 0 0 42380
Hendi elmenybeszamolo:
Reggel ugy keltem fel, hogy semmi kedvem kimozdulni az agybol, es futni. Ugy ereztem, hogy esely sincs ra, hogy a mult havi 28:00 kozelebe keruljek (elmult ket hetvegen 30 perc folotti szigetkorokre futotta csak, igaz azok kozben tobb-kevesebbet beszelgettem is), igy a maradek kedvem is probalt eltunni, de azt mar nem hagytam; ugy dontottem, hogy edzeskent felfogva lassan vegigkocogom. Elindulaskor ranezve az orara lattam, hogya pulzusom egesz alacsony.. ugy pontosan 0, szoval a Margit-hidig azzal voltam elfoglalva, hogy igazgattam a pulzusmerot. Amikor befejeztem igencsak fisszafogtam a tempot, mert a nagy nem odafigyelesben a lassu kocogas helyett egesz emberesen mentem, amit tuti nem birtam volna. Igy se birtam, a budai oldalon mar teljesen meghaltam a meleg miatt. Szerencsere ekkor feltunt vhol messze Cicoka, akit muszaj volt utolerni, legalabb vki ismeros mellett szenvedjek.:) Mire eleg kozel kerultem hozza, mar a cel se volt tul messze, igy nekialltam hajrazni, de tul kimerult voltam a meleg miatt, igy az utolso 50 metert mar nem birtam, es vanszorogva ertem celba.. Alig mertem ranezni az orara, feltem hogy nagyon lassu voltam, de 28:27-et mutatott, aminek a korulmenyeket(meleg, meleg, meleg:( ) figyelembe veve meg orultem is(megse voltam olyan lassu mint hittem;)). Talalkoztam ujabb FB-kel is eloben, szoval nagyon bantam volna, ha a masik oldalamra fordulok reggel a felkeles helyett.:)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.08.02 0 0 42379
Szia! A net a lényeg! Aludni lehet a földön! :-)))
Előzmény: IV.kercsaj (42374)
Hiver Creative Commons License 2003.08.02 0 0 42378
Ujjjjjjjjjjjjééééééé!
Előzmény: IV.kercsaj (42374)
sneci Creative Commons License 2003.08.02 0 0 42377
Örülök, hogy újabb futóbolondokkal is megismerkedtem!:))
rinceWIND, Elm, és lunanoctis személyében!:)))
sneci
sneci Creative Commons License 2003.08.02 0 0 42376
Kaktusz
Köszi a pólót, és a majdnem hazafuvart!:))
Sepi
Köszi a hazafuvart!:))
sneci
Előzmény: sneci (42375)
sneci Creative Commons License 2003.08.02 0 0 42375
Röviden a mai napról...
Célom az volt, hogy leteszteljem, miként bírom a meleget. Ezért indultam a hendin, és a minimaratonon is.
Amint említettem a hendin kicsit kicsúsztam a 20 percből. Hazabringázás, kaja, majd indulás Tatára. Balázs köszi a fuvart!:)
Tatán se volt hideg, igyekeztem óvatosan kezdeni, de az első négy km-em így is 16 perc volt. Nagyon féltem a melegtől, ezért próbáltam lassabban futni. 10-11 km-től már próbálkoznom se kellett, ment az magától is...:)
Végül 1:01 lett az időm (4:21 átlag) amivel elégedett vagyok, és most már asszem elmondhatom, kihevertem a két évig tartó "meghalokamelegben"-t!:)))
Gratulálok mindenkinek, fantasztikus időket futottak, ahogy az eredménylistából látható is!:))
sneci
IV.kercsaj Creative Commons License 2003.08.02 0 0 42374
Sziasztok!

Elnézést kérek, hogy offtopik beszólok: itt hasalok a töküres, "robbantás" előtt álló lakásban, de netet már szerzett nyuszi :-))) A felújítás után jövünk!

iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2003.08.02 0 0 42373
Úgy látom, most lehetne nézelődni a neten, de sajna nincs időm (pontosabban igen éhes vagyok :-))).
Tehát először is grat minden mai futónak! (Majd holnap megnézem az időket.)
Most jöttem Orfűről, mert ha edzeni nem is, de azért versenyezni kell! :-))
A formámról mindent elárul, hogy egy 1 évnél fiatalabb hölgy is megelőzött! (Szüleim állítása szerint ezután elégedetten vigyorgott :-))). Az időm egyébként 3,5 perccel rosszabb a tavalyinál (ami fél perccel rosszabb km-eket jelent), mindez 193-as átlagpulzus mellett. Ennyit tesz az edzés...
Holnap beszámolok!
Lassú Nyíl Creative Commons License 2003.08.02 0 0 42372
De azért egy csomó már nagy méretben is fennvan, csak kicsit lassan jönnek le.
Előzmény: Lassú Nyíl (42371)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2003.08.02 0 0 42371
A Tatai minimaraton eredményei már fenn vannak Amtibácsi honlapján! A képek most töltögetődnek, ez még jó időbe fog telni, míg teljes lesz.
zakka Creative Commons License 2003.08.02 0 0 42370
Baloo
Nem kaptam meg. :-( Viszont úgy alakult, hogy nem is érnék rá holnap, kora délelőtt érkeznek a bátyámék. Jó tekerést nektek!
Ma naggggyon jót bringáztam: 12 perccel mentem jobbat 50 km-en a korábbi legjobbamnál! (A szokásos edzőpályámon, sík terepen, szélcsendben.)
Előzmény: Törölt nick (42357)
Hiver Creative Commons License 2003.08.02 0 0 42368
Ismerem a fickó nevét, sőt sztem láttam is már - ott van minden olaszországi maratonon, többnyire a dobogón! (Van még1 ilyen "őrült", Emanuele Zenucchi) Megnéztem az eredményeket, most is megmutatta 1-2 kenyai+tanzánia futónak, hogy is kell(ene :o) ezt csinálni!
A nőknél viszont tényleg nem volt nagy tolongás az érmekért, ua. orosz csaj nyerte, mint az elmúlt 3 évben, csak egyre gyengébb időkkel: 2:44, 2:45, 2:50, 2:57. Most is bekezdett 1:23-mal, de minek?!
Előzmény: Törölt nick (42363)
SkóT Creative Commons License 2003.08.02 0 0 42367
Spenót!
Gratulálok!!!!!
Előzmény: Spenót (42347)
Spenót Creative Commons License 2003.08.02 0 0 42366
rinceWIND!
El is felejtettem megkoszoni, hogy velem futottal. Koszi! Sokat segitettel!

Egeszen jo 5let amit irtal. A maratonig most mar csak a Nike-t tervezem, hogy nagyobb sebesseggel futom /magamnal :)/ es a kovetkezo hendikepet.
Addig ovatosan /a labam miatt/ hosszabbakat futok, de utana tenyleg megprobalok gyorsulni. Azert a 22.xx perc nekem eleg neccesnek tunik, de ki tudja...

Előzmény: rinceWIND (42353)
SkóT Creative Commons License 2003.08.02 0 0 42362
Ha tudja valaki Akibacsi telszámát, akkor pls dobja emilben!
Köszi!
Hiver Creative Commons License 2003.08.02 0 0 42361
Baloo!
Kedves Tőled, hogy én jutottam eszedbe, de nem futhat az ember az összes helyen, ahol "csak" 3 óra körüli idővel nyernek. Különben is, nem "csak"-ozzon az, akinek még "csak" 3:00:41-e van! :o) (Meg az se, akinek jobb!)
És a férfi győztes? Mer' ha az is "csak" :o) 2:25-2:30 körül van, akkor ott nem biztos, hogy a mezőny a gyenge, lehet, hogy a pálya nehéz!
Hol találhatok az eredményeket a neten?
Előzmény: Törölt nick (42357)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2003.08.02 0 0 42360
Igazából örömmel futnék, de a lábam nem hagyja:-(((
Előzmény: Törölt nick (42354)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2003.08.02 0 0 42358
Bocs, most tényleg figyelmetlen voltam; ez előző törölve:-(
Előzmény: Lassú Nyíl (42356)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2003.08.02 0 0 42356
Balu, van úszó topik is? Nattttyon lyó;-)))
Előzmény: Törölt nick (42354)
zakka Creative Commons License 2003.08.02 0 0 42355
Megkaptam a visszaigazolást a nagyatádi kolesztól! 1100 Ft/fő/éj a szállás, és 330 Ft/fő a vacsora.
Ja és megkaptam a triatlonos versenyengedélyem is, műanyag kártya formájában. Most már minden előzetes papírmunkát elvégeztem. :-))))
rinceWIND Creative Commons License 2003.08.02 0 0 42353
Spenót!

Akkor majd legközelebb nem fogom vissza magam, és csak száguldok előtted. Csak bírjál lépést tartani! De, nem fogom úgy elrohanni az elejét, hogy menjen a vége is.

Szerintem egyébként, ha nem kerékpározással melegítenél be, akkor menne még gyorsabban is. Legközelebb esetleg próbáld ki?!

Mi lenne, ha a 22:**-et céloznánk meg? Az már hangzik valahogyan. De, valamilyen hűvösebb október-novemberi időszakban. Esetleg, ha a maratonod után elkezded a gyorsító edzéseket, akkor még reális is lehet, mint célkitűzés.

Előzmény: Spenót (42347)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2003.08.02 0 0 42352
Nagyon szívesen, gondolom másnak is hasznos lesz.

A chip gondolom ott van a triatlon verseny(ek) miatt, akkor miért ne használják a futáson is. Nem tartom kizártnak, hogy lesz belőle lista valamikor, esetleg nem teszik annyira nyilvánossá.

Mellesleg lehet, hogy az a jó, ha nincs elképzelésed arról, mit futsz? :-))

Előzmény: Hauanita (42349)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2003.08.02 0 0 42350
Hauanita, nincs mit. Nem volt kicsit sós? Egyébként meg gratulálok:-))). Szépen fejlőcc!!! És aminek külön örülök: baromi tudatosan:-)))
Előzmény: Hauanita (42331)
Hauanita Creative Commons License 2003.08.02 0 0 42349
iSTVán!
Mielőtt válaszolnék a felvetésedre, megköszönöm én is ezt a listát, nagyon sok érdekes dolog van benne, aminek tuti utána fogok nézni!!!

Másrészt. Gondolkodok én is azon, hogy mi bajom van, vagy van-e egyáltalán. Most, hogy így meleg van és világos :-), én is optimistább vagyok. Arra jutottam, hogy csak annyi bajom van, hogy kicsit kezdek fáradni. Elég sokat futogattam mostanában, és nagyrészt élveztem/élvezem a dolgot, és nagyon látom, hogy táv és idő tekintetében is fejlődök. Most arra jutottam, hogy NIKE-ig már nincs sok idő, utána viszont pihenek egyet. Egy rövidet. És ott szeretnék lenni jópár versenyen, és csak időnként szeretném szétfutni magam :))
Ami a tegnapot illeti, az volt a baj, hogy az elején nem volt elképzelésem sem arról, mit futok. Csak 3,5-nél, akkor viszont már „késő” volt. És semmiképpen nem terveztem ennyire erősre a versenyt. De így utólag nem bánom :))

A tiszaújvárosi versenybeszámoló valóban ott van, a chipes eredményeket, meg részidőket viszont nem találom. Nemtom így, hogy az eredmények nem hozzáférhetőek, mi értelme volt egy 300Ft-os kisvárosi futóversenyen chipet osztogatni...

Spenót! Gratula! Főleg a lelkesedésedhez. És mi az, hogy bojlert! ;-)))

Előzmény: iSTVán a dombfutó (42340)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!