Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2002.12.15 0 0 324
Csak keményen Herbie_ úrfi!:)
Juteszembe magukat csak évente 1X látjuk mostmár?
Előzmény: Herbie_ (323)
Herbie_ Creative Commons License 2002.12.15 0 0 323
Mi volt ma, ezüst vasárnap?
Akkor mi a p.csáért nem megy minden pénztár a győri tecskóban? pontosan 26 percet álltam sorba.
JQA.

Olvasgattam itt a ciki cuccokat.
A tecskó gazdaságos sör 69 pénzért elég gáz:))

A kilós cd-hez.
Szoktak árulni kilóra tányérokat. egyszer számolgattam ,hogy megéri -e, mert a sok nép vitte mintha ingyen adnák. Nem éri meg, alig drágábban lehet sokkal jobb terméket venni. Ezek meg tudjátok milyenek? Mint konyhán a hetvenes években.

Ja és felírom őket azért mert nincs eszük felszórni a perkolót, a hó meg le van taposva. Se az autóknak se a gyalogosoknak. Ezért is a JQA.

bocimobil Creative Commons License 2002.12.13 0 0 322
Egyértelműen a tv a ludas. De ez nem is csoda, mert egy használtan vett szar Beko tvről van szó. :)) Az új tv-vel megy mint a nyúl! :)

Előzmény: Törölt nick (321)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.12 0 0 321
Ha nem cseszem el az időt, akkor ma megyek kipróbálni, végülis mi volt a gond a fekete-fehér képnél, a lejátszó vagy a tv?

Nem készültem, csak gondoltam a gyakorlatban ellenőrzöm az elhangzott állításokat. Töményt nem néztem, de a drága borokról leszedhetetlen a vonalkód vagy eleve a cimkén lévőt használják, töményt még nemnéztem, de szerintem ott is hasonló a helyzet, esetleg ha fémdobozos és azon van a vonalkód akkor lehet trükközni.

Előzmény: bocimobil (314)
bocimobil Creative Commons License 2002.12.12 0 0 320
Net tech dvdről van szó. Most 24.900 forint. Tud mpeget, svcd-t, mp3-at. Ezenkívül a kép cdidet is megnézheted. Ennyi pénzért szerintem igen sokat tud. A Divx az még elég új, nem sok asztali cucc kezeli le. Azonkívül kíváncsi lennék hogy a divx mellé hogy fűzi be a feliratokat. Úgyis megoldják ezt is :))
Előzmény: Rigor (317)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.12 0 0 319
Huhh. Ne is mondd. Ha könyörögnének se mennék oda dolgozni.
Előzmény: bocimobil (316)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.12 0 0 318
Ennyi jót tudok mondani a Tescoról: .
Rigor Creative Commons License 2002.12.12 0 0 317
És DivX-et nem is tud? pff. ennyiért? -ja az a kínai piac:) ott legalább lehet jókat alkudni. Igaz se számla se garancia:)
Előzmény: bocimobil (314)
bocimobil Creative Commons License 2002.12.12 0 0 316
Dolgozik ott pár ismerősöm. Nos az elmondásaik alapján inkább örülj neki...
Előzmény: Törölt nick (315)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.12 0 0 315
Köcsögök, vagy két hónapja jelentkeztem munkára, azóta is csesznek értesíteni...
bocimobil Creative Commons License 2002.12.12 0 0 314
Jut eszembe. Dvd lejátszóval hogy állsz? Sikerült megmagyarázni a hülye eladónak hogy lejáccik mp3-at? :)))
Előzmény: Törölt nick (311)
bocimobil Creative Commons License 2002.12.12 0 0 313
Látom Te már rékészültél a dologra. :))))
Előzmény: Törölt nick (311)
bocimobil Creative Commons License 2002.12.12 0 0 312
Mégegy eszembe jutott. Jó pont a TESCOnak ezért. Öcsém vásárolt náluk egy DVD lejátszót. Hazavittük és kipróbáltuk. A hozzá adott DVD lemezt fekete-fehéren játszotta le. Gondoltuk hogy valszeg a tv-vel lesz a baj. Valamiért nem szereti a mi ósdi tv-nk a lejátszót. Biztos ami tuti alapon öcsém visszavitte. Hátha ugye bibis a gép és akkor befér még a 3 napos időbe. Vitte hozzá a vadi új kábelt is (scart) amit időközben vételeztem hozzá. Mit ad isten, ottfelejtette. Ez délelőtt történt. Este megyek haza az új TV-vel (Nem ezért vettem, ettől függetlenül is akartam venni. :) és ki akarom próbálni. Kábel sehol. Öcsémet visszazavartam. Nem sok esélyt adtam a dolognak de meglepődtem. Kábel eltéve és ráírva hogy "vevő hagyta itt". Mik vannak...
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.12 0 0 311
Az a baj, hogy - ahogy néztem - még egy plusz tokban van az egész CD, amiből ki kellene tudni műteni, ahhoz, hogy átrakhasd a gagyi CD-k dobozába:( :)
Előzmény: bocimobil (310)
bocimobil Creative Commons License 2002.12.12 0 0 310
Nem figyeltem, de feltételezem hogy az előadót nem írja ki. Az ilyen termékeknél lehet csalni ha nem figyelnek. Szerintem legalábbis.

Múltkor pillanatragasztót vettem. Úgy volt csomagolva, hogy kettő darab volt egyben és befúliázva. Gondolkodtam is hogy akkor most a kettő darab kerül-e annyiba vagy csak egy. odavittem az árleolvasóhoz, ő a kettőre írta azt az árat ami ki volt a polcra is írva. A pénztárnál a csaj is elgondolkozott ezen, de megadta magát a pénztárgép tényeinek. :))

Előzmény: Rigor (306)
cyber.greg Creative Commons License 2002.12.07 0 0 309
OFF
Az cordon bleu.
ON
Előzmény: Rigor (308)
Rigor Creative Commons License 2002.12.06 0 0 308
Erről jut eszembe a legperverzebb lopkodós szokása némely tescolátogatónak, mégpedig hogy felbontják a csomagolást és kicserélik a tartalmat... Gordon blue vagy libanyak nem mind1.
Előzmény: ktibor (307)
ktibor Creative Commons License 2002.12.06 0 0 307
Nem a tuskóban, de (nem) velünk esett meg, hogy mikuláscsomag vonalkódja helyett a csomag alján lábatlankodó csokimiki lábán lévő vonalkódot olvasta le a masina. Ezesetben kivételesen az áruház b@szott rá pár [10] forinttal...
Ilyenkor valahogy nem érzek lelkiismereti fúrást.

Amikor azonban mindenféle hűtőpultos árut látok a t. vevőtársak által ide-oda letéve - mert jaj, hát ez mégsem kell - akkor a hipermarketet sajnálom. De ez nem tart sokáig, mert tudom, hogy néhány óra múlva ezeket az árukat vissza fogják tenni a hidegbe - és ez legalább annyira gáz.

Előzmény: Rigor (306)
Rigor Creative Commons License 2002.12.06 0 0 306
Hmm vagy az is lehet hogy egészen pontosan nincs kiírva a dolog, és az hogy kék vagy piros cimkés whiskey azt már nem írja ki a gép, csak a márkáját. És azért árban nagy a különbség.

Az az igazság hogy ezt a vonalkódos dolgot nem próbáltam ki:)

Előzmény: bocimobil (303)
Rigor Creative Commons License 2002.12.06 0 0 305
Amikor csúcs van én azt látom, hogy a pénztáros odasenéz, hajigálja a cuccokkat, inkább én figyelek nehogy valami kétszer pittyenjen.
Műsoros cd-nél az előadót is kiírja?
Előzmény: bocimobil (303)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.06 0 0 304
Ha olyan cucc amihez nem ért - pl. jó borok - akkor nem veszi szerintem észre, whiskeynél azé má gyanúsnak kellett volna lenni.
A kérdés inkább az, hogy lehet leszedni sérülés nélkül a cimkét, mert amennyire nekem rémlik nem az a könnyen leszedhető nomeg sok esetben a terméken gyárilag rajtalévőt van bekódolva.
Előzmény: bocimobil (303)
bocimobil Creative Commons License 2002.12.06 0 0 303
ehhez azért nagyon kell a pénztáros figyelmetlensége. Vagy be volt avatva és feleznek. A vonalkód átragasztása önmagában nem nagy ötlet, mert a pénztárgép kiírja a termék nevét is az ár mellé.
Előzmény: Rigor (300)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.06 0 0 302
Amikor nem egyértelmű az árcimkén a felirat (borzalmasak amúgy), akkor megnézem a vonalkódon a számsort. Ha az egyezik, akkor egértelmű, hogy melyik cimke melyik áruhoz tartozik. Már ha megtalálom. Ez azért fontos, mert így nem lehet azt mondani, hogy másikhoz tartozik, illetve ha más van a gépbe betáplálva, akkor bekaphattyák, akkor is nekem van igazam.
v_peti Creative Commons License 2002.12.06 0 0 301
Viszont a terméken nincs ár feltüntetve csak vonalkód, a pénztárgép pedig azt az összeget írja ki rá ami be van állítva.
Az nem számít. Elég az, ha a termék előtt a polcon egyértelműen arra vonatkozik az ármegjelölés. Az nem számít kifogásnak, hogy mi van a pénztárgépben. Lehet hivatni valmelyik főnököt. (Legfeljebb egy kicsikét kiakad a pénztáros. Bár az ő munkájuk enélkül sem irigylésre méltó.)

Előzmény: Törölt nick (299)
Rigor Creative Commons License 2002.12.06 0 0 300
Ez olyannyira igaz, hogy sokan így lopnak a tesco-ból, hogy átragasztják a vonalkódot. Így kerül át a zámbó jimmy cd vonalkódja a marilyn manson duplaalbumra, illetve a gazdaságos whiskey a kék cimkés jhonny walkerre. (egy haverom mesélte hogy látta amint egy fazon több dobozos whiskey-t vásárol, majd fizet összesen kb. 3000ft-ot, - a pénztárosnak fel sem tűnt).
Előzmény: Törölt nick (299)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.05 0 0 299
Viszont a terméken nincs ár feltüntetve csak vonalkód, a pénztárgép pedig azt az összeget írja ki rá ami be van állítva.
Előzmény: v_peti (297)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.05 0 0 298
És rajta van, hogy hány kilóbájt fér el rajta? Röhej ez a cég.
Elképzelem, ahogy ott áll egy ember, nagy lapáttal szedi egy bödönből a CD-t, aztán bárddal a másik kezében így szól:
-3kg 20, maradhat?
Előzmény: Rigor (295)
v_peti Creative Commons License 2002.12.05 0 0 297
...a polcon meg 11300 HUF van kiírva....
A fogyasztóvédelmi törvény szerint a terméken feltüntetett legolcsóbb áron kell odadniuk!

Előzmény: Tevemadár (269)
snejderfáni Creative Commons License 2002.12.04 0 0 296
Jó kis Tesco-s történetem van: a minap éjjel vásároltam a Tescoban mindenféle háztartási dolgot, lisztet, cukrot, olajat, stb. Majd a pipereszerek közé kanyarodva rájöttem, hogy húúú éppen kifogyóban van a szempillaspirálom. Hatalmas akciós meg új feliratok voltak az egyik Maybelline szempillaspriál-tálca felett. Megnézem, mondok ez jó lesz. Ára: 1,125 magyar egység. No sebaj, ennyibe kerül, évi egyszer kibírható összeg. A különbejáratú pénztár már nem volt nyitva, így betettem a kosárba az összes többi cucchoz, majd sorbanállás, fizetés. Csak otthon a blokkot nézegetve jöttem rá, hogy az 1,125 forintos szempillaspirál valójában 1,745.- forintba kerül.
Nem az a gáz, hogy 600 HUF-fal drágább, hanem, hogy az egész tálcán ugyanaz az egy termék volt, miért is nem lehet a korrekt árat feltüntetni. Ezek után minden egyes termékkel álljak be először az árleolvasóhoz, majd csak onnan a pénztárhoz?
sf
Rigor Creative Commons License 2002.12.04 0 0 295
A piros fóliába csomagolt kilós cd se semmi. Tényleg szó szerint kg-ra adják.
Előzmény: Törölt nick (292)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!