Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

bodoly Creative Commons License 2012.02.27 0 0 284

Szia

 

Nekem kb olyan 2500-3000km után vettem észre hogy kezd csökkenni a fogyasztás. A motor meg olyan 7000km után kezd úgy megindulni...

Előzmény: dokiki (283)
dokiki Creative Commons License 2012.02.27 0 0 283
Sziasztok,
kb hany ezer km utan kezd csokkeni a fogyi? 1.6 benzinesem van 700 km-rel de meg viszonylag sokat eszik.
zgLO Creative Commons License 2012.02.24 0 0 282
Előzmény: dokiki (279)
gykarpat Creative Commons License 2012.02.24 0 0 281

Jobbulast!

A csomagterhalo teljesen jo a szatyroknak. Nem hiszem, hogy a csomagtertalca utban lenne hozza, mivel a kampok eleg magasan vannak.

Előzmény: dokiki (278)
ab32 Creative Commons License 2012.02.24 0 0 280

Lassan megyünk :).

Előzmény: dokiki (278)
dokiki Creative Commons License 2012.02.24 0 0 279

Másik:

 

valaki vett már sárfogót az autóra?Tusom már nem kötelező,de engem nagyon idegesít a felverődő kövek hangja.Első-hátsó gyári 24e,más nincs csak ez.

dokiki Creative Commons License 2012.02.24 0 0 278

Sziasztok!

 

Már vagy 2 hete megvan az autó,de még sajnos nem nagyon tudtam megnézni,mert beteg vagyok.Belekerült egy peremes csomagtértálca.Ha jól emlékszem adnak a kocsihoz valami gyári csomagtérelválasztó hálót is,de mivel bent van a tálca,szerintem nem lesz hová akasztani.

Végül is azt akarom kinyögni,hogy mivel elég mély a csomagtartó,ti hogy oldjátok meg,hogy pl a bevásárlós szatyrok ne guruljanak előre?

gykarpat Creative Commons License 2012.02.24 0 0 277

A Renault kereskedesekben mindig tudnak meglepot mondani :) Hatso ablaktorlo szerintem sosem lesz 4 ajtos auton. Eddig csak 1 olyat lattam, egy kb 25 eves Toyota Corolla-t.

Előzmény: t.svori (273)
Du-Pi Creative Commons License 2012.02.23 0 0 276

mail ment!

Előzmény: t.svori (275)
t.svori Creative Commons License 2012.02.23 0 0 275

Nem tudom, hogy Neked miért nem működik a TomPlayer, én megint kiírtam egy új SD kártyára, betettem az autoba és az is kifigástalanul működött. Korábban e-mailben megadtam a telefonszámomat, hívj és személyesen is találkozhatunk.

 

Üdv:

 

Svori

Előzmény: Du-Pi (274)
Du-Pi Creative Commons License 2012.02.23 0 0 274

Szia!

Nem, még nem láttam ilyet. Persze még attól lehetséges.

Az biztos, hogy ez a kétliteres vadi új, privilege felszereltségű és nincs

hátsó ablaktörlője.

Viszont úgy tudom februártól már minden unióban forgalomba helyezett

új autón kötelező a nappali menetfény. Nyilván a már legyártott autókat

még nélküle is piacra dobják. Lehet már ilyen újat láttál?

 

Mi van a tomplayerrel?

Próbáltam a TT uj verziót az autómba betenni, nem jött össze.

üdv..

Előzmény: t.svori (273)
t.svori Creative Commons License 2012.02.23 0 0 273

Szia Du-Pi,

 

Én láttam már új Fluance-t kadmium sárga színezéssel az első és a hátso lámpa búrákban. Nagyon gyári megoldásnak tűnt.

Az egyik Renault kereskedésben azt mondták, hogy van olyan Fluance is, amelyiknek van hátso ablaktörlője.

Mit tudsz ezekről?

 

Üdv:

 

Svori

Előzmény: Du-Pi (272)
Du-Pi Creative Commons License 2012.02.18 0 0 272

Néhány km-en próbát  tettem a 2l-es Fluence-szal. Két jelentős dologban tér el az 1,6-ostól:

 

Érthető módon nagyobb a teljesítménye és a nyomatéka, amit a hatfokozatú váltó visz át

a kerekekre. Mit ne mondjak, jól húz az biztos! No de majd a fogyasztás ugyebár...

 

A másik eltérés - ami nagyon meglepett - a sokkal csendesebb motor. Szinte nem lehet a

hangját hallani. Talán jobb már a hangszigetelése a kocsinak? A kistestvér meglehetősen

hangos hozzá képest. Remélem pár tízezer kilométer megtétele után is csendes marad.

 

A többi ugyanaz, hiszen miért is lenne más? Semmi változtatás nincs az eltelt két év

alatt, mióta a Fluence kijött a piacra nálunk.

Dupi

gykarpat Creative Commons License 2012.02.17 0 0 271

Bluetooth nekem sincs, en is ugy voltam vele, hogy nem er annyit, meg nem is szeretem a BT technologiat...maceras. A kabel sokkal gyorsabban parosithato :)

Előzmény: humpen (267)
Du-Pi Creative Commons License 2012.02.17 0 0 270

Véleményem szerint ugyanúgy megy a Fluence 1,6-os, mint a MII 1,6-os. Minimális különbség lehet, mert  előbbi tényleg

vissza van fogva az Euro5 miatt. Nekem 6 évig volt MII limousine, most másfél éve van a Fluence. Elég jól kijöttek már

a különbségek és egyezőségek. Persze ebben sok a szubjektív megítélés alá eső dolgok is.

Szóval  a napi normális és átlagos használatban nem sok különbség van, fogyasztásban is kb. egálban vannak.

A 2l-es valszeg többet fog fogyasztani min. 1 literrel, de inkább másfél, két literrel vezetési stílustól függően.

Persze jobban is gyorsul, jobban is megy, de több az adó, meg a biztositás rá.

Öcsém ma veszi át a 2.0-ást, majd ki fogom kérdezni a tapasztalatait folyamatosan, meg én is kipróbálom,

legalább lesz erről is összehasonlítási alapom.

Lehet majd itt  irok is egy rövid tesztet róla: http://techforum.meganeklub.hu/viewtopic.php?f=6&t=35

 

Rádióról lövésem sincs :-)

Előzmény: TeglasL (268)
Du-Pi Creative Commons License 2012.02.17 0 0 269

Ki tudja próbálni, aki BT-s rendszert kért, alapesetben marad a kábeles csatlakozás.

Én kicsit soknak tartottam 80 rugót egy BT csatlakozásért.

Előzmény: humpen (267)
TeglasL Creative Commons License 2012.02.17 0 0 268

Üdv Mindenkinek! Én december közepén rendeltem meg egy 2.0-s Privilege-t. Március közepét jósolták érkezésnek. Korábban 7 éves koráig egy 1.6-os Megane II. Lim. -om volt ezért jött új ötletként a Fluence. Érdeklődve olvasgatom a fórumot, igen kíváncsi lennék a 2 literes motor első tapasztalataira. Az 1.6-os jól fogyasztott, de itt a nehezebb kocsinál nem mertem bevállalni, nehogy kicsit kevés legyen a teljesítmény, de félek, hogy a dízel-benzin árnyereség különbségét gyorsan beletankolhatom...Szóval ha bármilyen infó lesz, érdekel...

Kérdeznék is: Én az Arkhamysos hifit rendeltem, hogy ismerhető fel, hogy az van a kocsiban és nem az egyel kisebb? Képek alapján tök u.úgy néz ki mindkettő. A usb-aljzat megléte eldönti, vagy ki is irja valahol?

Előzmény: Du-Pi (253)
humpen Creative Commons License 2012.02.16 0 0 267

hello,

első nekifutásra én is megvettem a kábelt, de menet közben rájöttem, h bluetooth-on keresztül is lehet zenét hallgatni, mondjuk telefonról...

az aux ot kell kiválasztani, azon belül meg a csatlakoztatott telefon. nálam automatikusan elindítj a zenelejátszót (samsung ace)

 

próbáljátok csak ki, működnie kell!

 

üdv

humpen

Előzmény: gykarpat (258)
greenelephant Creative Commons License 2012.02.14 0 0 266

Gratulálok, sok -sok balesetmentes km-t hozzá. A franciaság miatt meg ne aggódj, ez egy Samsung  :)

Előzmény: Apóhu1 (264)
Du-Pi Creative Commons License 2012.02.14 0 0 265

Légy üdvözölve közöttünk!

Előzmény: Apóhu1 (264)
Apóhu1 Creative Commons License 2012.02.14 0 0 264

Szép jónapot Mindenkinek!

Most kaptam meg az értesítést, hogy megérkezett a Fluence.

Bevallom, hogy amióta befizettem a kocsira(nov 30), figyelem ezt a fórumot és sok hasznos tudnivalót találtam magamnak a jövőt illetően. Izgatott vagyok egy kicsit, mert sok éves

averziót adok most fel, mert 45 évig tartottam magam ahhoz az elméletemhez, hogy francia autót soha!

Remélem befogadtok ebbe a "családba" és én is hozzájárulhatok majd tapasztalataimmal a Ti segítségetekre.

gykarpat Creative Commons License 2012.02.14 0 0 263

En teljesen elegedett vagyok az allithatosaggal, bar nem vagyunk egyformak az igaz. Esetleg az ulesmagassaggal probaltal jatszani? En par honapja jottem ra, hogy ha majdnem teljesen leengedem, akkor kenyelmesebb a pozicio.

Előzmény: dokiki (262)
dokiki Creative Commons License 2012.02.13 0 0 262

Üdv!

 

Nekem Megane II volt 5 évig,szerintem a Flu ergonómiából rosszabb.Ha beállítom az ülést a pedálokhoz,nem tudom kihúzni a kormányt annyira,hogy kényelmes legyen,kellene még vagy 5 centi.Ha közelebb húzom az ülést,akkor meg nem támasztja rendesen a combom.Ha még hátrébb dönteném az ülést,az sem lenne kényelmesebb.Hab a tortán,hogy a könyöklő nagyon hátul van.

Előzmény: ab32 (261)
ab32 Creative Commons License 2012.02.13 0 0 261

Feleségemnek is ugyanez a baja. Annyit tudok javasolni hogy kicsit döntsd hátrébb az egész ülést. És akkor talán ösztönösen előrébb hajtod a fejed, talán úgy kényelmesebb lesz.

Előzmény: dokiki (254)
Du-Pi Creative Commons License 2012.02.12 0 0 260

Talán habszivacs?

 

Előzmény: gykarpat (259)
gykarpat Creative Commons License 2012.02.12 0 0 259

Hogy ne menjen vissza mar hallottam olyan megoldast, hogy ki kell ekelni valamivel...bar igy hirtelen nem jut eszembe semmi, hogy mivel lehetne.

Előzmény: Du-Pi (255)
gykarpat Creative Commons License 2012.02.12 0 0 258

Gratulalok en is!

Az RCA-hoz lehet venni atalakitot (pl. Media Marktban parszaz forint), aminek normal Jack dugo a vege, azt meg barmilyen zenelejatszo fulhallgato kimenetebe bele tudod tenni...Mi is igy hallgatunk zenet iPod-rol.

 

Fejtamla az nekem is inkabb tul hatul van  alapbol...de engem nem zavar.

Előzmény: dokiki (257)
dokiki Creative Commons License 2012.02.12 0 0 257

Mégvalami,nektek milyen csatlakozó van a középkonzol alján,mert nekem csak 2 RCA,azzal mire megyek???

dokiki Creative Commons License 2012.02.11 0 0 256
Majd holnap àllítok a hàttàmlàn hàtha jobb.

Előzmény: Du-Pi (255)
Du-Pi Creative Commons License 2012.02.11 0 0 255

Hmmm.

Nekem még egy csomó hely van a fejem mögött, ha azt akarom, hogy támaszkodjon a fejem, akkor nyitnom

kell a támlát - sajnos egy idő után visszamegy alaphelyzetbe.



Ha hátrébb hajtod a háttámlát nem jobb?

Sztem a megane-é teljesen más, nem hiszem, hogy le tudnád cserélni.

Előzmény: dokiki (254)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!