Keresés

Részletes keresés

mylyme24 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 25518

Igazából nagyon is van ebben a metillációs dologban logika.

Lényegében annyi, hogy a DNS-mintád alapján megkapod a te saját géntérképedet,és kiderül, milyen mutációid vannak. Nem kérdés számomra,hogy higgyek-e benne, ezek ugyanis tények.

 

Előzmény: mylyme24 (25517)
mylyme24 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 25517

Na, én leszek a kísérleti nyulatok, oké?:)

 

One!

 

Köszönöm szépen, de legközelebb elég lesz annyit is írni,hogy nagyon fontos az ammónia kivezetéséhez az L karnitin,mert az angol nyelv megértése nekem megerőltető ( időnként a magyar is).

 

 

 

Előzmény: Döndöleg (25516)
Döndöleg Creative Commons License 2015.03.04 0 0 25516

Én el tudom ezt hinni, sokkal inkább az a kérdésem mindig, ha van-e javulás ettől a sok újabb kiegészítőtől?

Előzmény: boxerkutya (25513)
One of the millions Creative Commons License 2015.03.04 0 0 25515

Szia!

 

Ez nem elmelet!

Hidd el!

Előzmény: boxerkutya (25513)
One of the millions Creative Commons License 2015.03.04 0 0 25514

Szia!

 

Ide olloztam par dolgot:

 

PEMT, MTHFD,BHMT hibakra is jo:
NOW® Sunflower Lecithin has Phosphatidyl Choline, the most abundant phospholipid in the cell membrane, where it plays a key role in cellular signaling and synaptic function. NOW® Sunflower Lecithin also naturally abounds in Phosphatidyl Inositol, Phosphatidyl Ethanolamine, and essential fatty acids. Lecithin in the diet aids in emulsyfying fats, enabling them to be dispersed in water; and as a choline-containing phospholipid, its choline is easily absorbed and utilized by the body.* NOW® Sunflower Lecithin Softgels are Non-GMO and Soy-Free.

Acetyl-L-Carnitine (ALC) is a nutrient that occurs naturally in the body and is fundamentally important for energy generation by the mitochondria “energy factories” in our cells. The acetyl part of the molecule can be used to make acetylcholine, a key chemical messenger in the brain and all the other organs. ALC also is involved in regulating gene activity (epi- genetics) and is a versatile protective nutrient for the nervous system.* - See more at:

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8347126

Comparison of the effects of L-carnitine, D-carnitine and acetyl-L-carnitine on the neurotoxicity of ammonia.

 

Although L-carnitine has been reported to have protective effects against ammonia toxicity, conflicting results have also been presented and the mechanisms underlying the protection, if any, are not clear. In the present study, we examined the effects of L-carnitine, D-carnitine and acetyl-L-carnitine on the neurotoxicity of ammonia. Administration of ammonium acetate (15 mmol/kg) to mice caused seizures, elevation of blood ammonia and urea concentrations, and marked alterations of brain energy metabolites. Pretreatment with either L-carnitine, D-carnitine or acetyl-L-carnitine reduced the frequency of the seizures, prolonged the time until the first fit, lowered the levels of ammonia in the blood and brain, and suppressed the alterations of brain energy metabolites caused by hyperammonemia. there was no significant difference between L- and D-carnitine in the potency to inhibit the seizures. In addition, there was no difference between the two chemicals in the potency to decrease the ammonia contents in the blood and brain, or to suppress the alterations of energy metabolites in the brain. When compared with L-carnitine, however, acetyl-L-carnitine better preserved ATP in the brain, while it lowered ammonia in the blood and brain less markedly. These results show that L-carnitine and its analogues do have the potential to suppress the neurotoxicity of ammonia. Moreover, the results suggest that the protective effects of carnitine against the toxicity of ammonia are systemic, that the action of acetyl-L-carnitine may differ from that of L- or D-carnitine, and that the "classical" function of carnitine is not the sole mechanism underlying the suppression of the neurotoxicity of ammonia.
PMID: 8347126 [PubMed - indexed for MEDLINE]

Előzmény: mylyme24 (25507)
boxerkutya Creative Commons License 2015.03.04 0 0 25513

Ezek a gén mutációk mennyire lehetnek igazak nem tudom. Lehet, hogy egyes betegségek kialakulásának magyarázására nincs más ötletük. Kíváncsi lennék, hogy ezeket bizonyítani tudják -e vagy ezek is csak feltételezések. Ez olyan, mint Einstein elméleti fizikája. Lehet benne igazság ,de csak lehet.

Előzmény: One of the millions (25489)
Döndöleg Creative Commons License 2015.03.04 0 0 25512

Háttő, nekem is aggályos volt, de végül nem láttam más utat és megadtam...

Mondjuk azóta én nagyon bízom bennük, de az elején ez nehéz ügy.

 

milla: cowdenre azt írta  nekem a Sáp Éva, kutató főmogul, aki szintén cowdennel jött ki a lyme-ból (egyszer írtam neki, hogy melyik alternatívra ruházzak be szerinte, illetve úgy általában mit javasol), hogy legalább két évig kell szedni.

 

Leveleztem velük is többször, visszaesések lehetnek, leírták nekem egy levélben, mik lehetnek az okok, ha akarod, bemásolom ide, nekem több is klappolt, amikor rosszabbodásom volt. Korrigáltam és jobb már.

Előzmény: hornet599 (25505)
One of the millions Creative Commons License 2015.03.04 0 0 25511

Szia!

 

Sajnos ez igy van.

 

Ez volt nekem is!

 

Virtualis kartya rulz!

Előzmény: hornet599 (25505)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.04 0 0 25510

Engem felhívtak, írtam nekik, hogy nem szeretném leírni.

Előzmény: hornet599 (25505)
milla10 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 25509

hali!

nekem inkább szurkálások voltak mindenhol. még mindig kezelnek gombára, de most sok tünetem nincs,ami a gombát illeti. ellentétben a lyme-mal. úgy tűnik, fél évre tudja visszatornázni a cowden a tüneteimet. ahhoz azért elég drága.

Előzmény: hornet599 (25497)
milla10 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 25508

mindig emailben kérik. nincs internet kártyád esetleg, amit csak ilyesmire használsz?

Előzmény: hornet599 (25505)
mylyme24 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 25507

One! Mi a különbség az acetil l karnitin és a lecitin között? Te mind a kettőt szeded?

Azért ez már elég sok termék. Kezdek belekeveredni. A butirytot már biztos, hogy kipróbálom,bár nem tudom, mennyit szedjek belőle? Az amazonon a 600 mg-os ugyanannyiba kerül,mint az 500,úgyhogy inkább az előbbit veszem. Piszok drága.Komolyan mondom, egy beteg ember nem milliomos,sem milliárdos, de nyilván nem itthoni pénztárcához vannak ezek igazítva :((

mylyme24 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 25506

Pedig bizony ez a módja sajnos.

Előzmény: hornet599 (25505)
hornet599 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 25505

COWDENESEK!

 

Elfogadták a FAP form-omat, tehát végre meg tudom rendelkni a cuccost. Viszont e-mailben kérnek hitelkárty infókat. Ti hogy fizettétek ki? Ez így adatbiztonság szempontjából eléggé aggályos...

mylyme24 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 25504

One in the millions,

 

megtennéd, hogy kielemzed nekem legjobb tudásod szerint a teszteredményemet? A nomore5555@freemail.hu címre írjál légy szíves, és akkor elküldeném.

 

Előre is nagyon megköszönöm!

mylyme24 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 25503

Szia Hornet! Te mivel kezeled a KPU-t? Mennyi cinket viszel be?

Úgy tudom, a cink és a B6 egyensúlya fontos! Tényleg érdekes, hogy , One azt mondta, 40 mg lenne a max. cinkből, ami megengedhető, Klinghardt meg ehhez képest sokszoros adagot jelölt meg. Még annyit, hogy cink-réz-cöruloplazmin -tesztet kellene minden KPU-snak csináltatni, de háziorvos nem írja fel... ki tudja miért... gondolom, hogy ne legyen már olyan "könnyű az életünk"...

Előzmény: hornet599 (25497)
mylyme24 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 25502

Szia One!

 

Tegnap adtál ám nekem egy jó adag reménytöltetet ezzel az ammónia dologgal!

Az ammónia van dezodorokban is, igaz? Na, hát én szerintem jócskán bevittem azzal.

Zeolite nem jó rá? Egyáltalán nem tudja valaki,hogy van ez a Zeolite-tal, hogy én szedem, de mintha nem hatna,pedig nehézfémekre van,nem?

 

MTHFD1 C105T piros!

Van egy pár sárga NOS 2 és NOS 3 is.

 

Kolint remélhetőleg a méhpempővel viszek be. 

Itt van ám még a gond, hogy azt hiszem, Dr. Lynchnél olvastam, (persze magamtól is kitaláltam)hogy minél kevesebb hordozót kéne bevinni, szóval műanyagot,meg egyebet,ami a kiegészítőkben van.Nehéz ügy... az anyagiakról nem is szólva.

 

Előzmény: One of the millions (25485)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.04 0 0 25501

Mi a mostani gyógyszer? Nálam a doxi nagyon üt.

 

Amúgy kúra alatti fototoxicitás kipipálva. A gyógyszertárba indultam (5 percnyire van), és foltokban leégett arccal jöttem ki onnan..Aki ilyet szed, vigyázzon, a 9-10 fok és a tavaszi napsütés alkalmas rá, hogy megégjünk.

Előzmény: Memphi (25498)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.04 0 0 25500

So be it...

Előzmény: Naive Ben (25496)
Melpoma Creative Commons License 2015.03.04 0 0 25499

Igen, csak az a baj, h nem tudom, h a gomba okozza-e vagy mi, mert mindkét szertõl ugyanaz az érzés. Régen azt gondoltam, h a gomba okozza a testviszketést, aztàn a gombaölõtõl még rosszabb lett, azon a klion segített, a hangyamàszàson a gombaölõ.

Előzmény: hornet599 (25497)
Memphi Creative Commons License 2015.03.04 0 0 25498

Azt veszem eszre h itt a 3. Kurabal tobb a herxen mint eddig...lehet most sikerul elkapni a kis szemetladakat...vagy csak nem birja mar a szervezetem ezt a rengeteg kemikaliat...remelem azert ez a betegseg es laz is jol betett nekik, mert meg mindig eleg szarul vagyok...

Előzmény: One of the millions (25428)
hornet599 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 25497

Nem tudom, Melpoma. Az zavar, hogy korábban, mintha Milla emlegetett volna hasonló érzéseket (buborékos érzés) gombával kapcsolatban. Milla, ha látod, le tudnád írni a tapasztalataidat?

 

Bár, ha jól tudom, a gomba izomgyengeséget nem okoz. Attól függetlenül elképzelhető, hogy van ezzel is, azzal is problémád. Nem lenne példa nélküli...

Előzmény: Melpoma (25483)
Naive Ben Creative Commons License 2015.03.04 0 0 25496

Don't feed the troll.

Előzmény: Törölt nick (25482)
Döndöleg Creative Commons License 2015.03.04 0 0 25495

Én is, de javul...Ma sem vagyok százas, de már jobb.
A lábáztatás nagyon jó lesz :).

Előzmény: Melpoma (25494)
Melpoma Creative Commons License 2015.03.04 0 0 25494

Borzasztó, olyan, mintha kavicsok dörzsölnék, igen, ott sokkal intenzívebb, ahol le van gyengülve. Mindjàrt én is csinàlom magamnak. Nàlam is nagyon lassú a méregtelenítes, amit koràbban is eszrevettem. Talàn elég is lenne ez a hét nap infúziò, nem bírja a szervezetem. Sajnos fürdõt nem tudok venni, zuhanyzónk van. Majd próbàlom a làbamat szôdabikarbónás vízbe áztatni. Megyek egy-két lépést, nyom a fejem, szédülök, le kell üljek. Nyomott vagyok, így is-úgy is.:-)

Előzmény: Döndöleg (25491)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.04 0 0 25493

Szilveszter környékén vagy 3 napig volt lázam, nem vitte le semmi, de a vége felé már nem is akartam, hadd pusztítsa a borreliát. Utána nálam is nagyfokú javulás állt be, illetve még annyi, hogy az influenzát egyáltalán nem kaptam el még a páromtól sem, pedig már min. 3 hete volt benne. Most erős az immunrendszerem, a szilveszteri eset óta egy meghűlés sem volt.

Előzmény: Döndöleg (25491)
One of the millions Creative Commons License 2015.03.04 0 0 25492

Szia!

 

En probalkoztam egy eve genetikussal.

"A geneket nem lehet megvaltoztatni": ezt kb. 3-szor mondta el!

Ezeket az embereket nem tudom miert kepzik egyaltalan.

 

1 ev alatt tobbet tanultam ezekrol a dolgokrol, mint amit O valaszt adott!

 

http://mthfrsupport.com/find-a-practitioner/

 

vagy

 

http://www.methylationsupport.com/

 

Előzmény: Döndöleg (25491)
Döndöleg Creative Commons License 2015.03.04 0 0 25491

Szia Melpoma

Én két hete lázas voltam, ilyenkor a láz nagy pusztítást végez. Itt ülök a gép előtt és mindenem viszket. Jellemzően ott, ahol a gondot is érzem. Ha ott viszket, ahol érzed, hogy nem jó az nekem innen nézvést jó hír.

Most nekem valahogy az agyi köd a legerősebb, most a fejem, nyakam viszket sokat (nem akarok belegondolni amúgy :((().

Méregteleníts ezerrel, jó az, amit illatos-fű ír.

Mellettem most folyamatosan citromos víz van. Mostanra gurult le egy liter, mindjárt csinálom a következő adagot.  Megiszom egy pohárral, 10 perc múlva még erősebb a viszketés.

De az is jó, ha egy csokor petrezselymet leforrázol fél liter vízzel és azt iszogatod. A legjobb az lenne, ha lassan majd el tudnál jutni egy infraszaunába én mára azt is tervezem.

 

Többiek: lázról mit tudtok? Az tényleg ekkora pusztítást végez? Kétszer volt és mindkétszer elképesztő mennyiségű toxin ürült utána...

Amikor 5 napig volt, az egy hónapig ürült. Most csak köbő két nap volt, remélem, hamarabb a végére érek a méregtelenítésnek.. Bár nagyon lassan megy ez nekem.

 

Génes csapat! Most akkor melyik géntesztnél kapom a végén a legtöbb infót, hogy mit kellene tennem? Szívom fel magam erre az egészre, de támpont nélkül ahogy látom, baromi nehéz. Vagy van esetleg itthon fellelhető doki, aki tud értelmezni egy ilyen eredményt talán? (Azt, hogy elismerje a krónikus lyme kórt már nem is merem írni…)

 

Marobert gyógyszerügynök :D :D :D! Made my day! Legalább két vakarózás között jót röhögtem.

Illatos-fű meg bojtorján-ügynök, ez biztos.

Előzmény: Melpoma (25483)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.04 0 0 25490

A kúra alatt egyébként általában kiderül a diagnózis helyessége. Én pl. rángatóztam is a doxitól, az már nem lehet véletlen. Amikor herx sincs nagyon, meg utána javulás sem, olyankor tényleg elég dilemma, hogy akkor jó úton jár-e az ember.

Előzmény: Törölt nick (25488)
One of the millions Creative Commons License 2015.03.04 0 0 25489

Szia!

 

A valasz egyszeru:

 

Genhibak vannak!

 

MTHFR,MTR,MTRR, CBS,BHMT,PEMT,COMT,MTHFD,stb.

 

Metilacios gondok vannak!

Előzmény: boxerkutya (25487)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!