Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.03.23 0 0 10320
Szia.
Holnap megy a csomagfeladás.Én azért a kivitellel óvatos szoktam lenni,hosszú még az idő ORBÁN-ig.Ha 10-15db.van és nem marha nagy dézsák akkor elfogadom mert avval megbír az ember ha vissza kell hirtelen hozni.
Előzmény: csoer (10318)
june1 Creative Commons License 2010.03.23 0 0 10319
Sziasztok, csatolok közelebbi képet a levelekről. Ha valakinek lenne ötlete a fák kezelésére nagyon megköszönném!:) Egyébként tele vagyunk kisebb csigákkal is, azok eszik a leveleket, de nem tudom hogy lehetne megszabadulni tőlük.
csoer Creative Commons License 2010.03.23 0 0 10318

Szerintem, e hét szerda -csüttörtöktől büntetlenűl ki lehet vinni a nagyobb citrusokat.

Én évek óta a "Köpönyeg" 15 napos időjárás előrejelzését szoktam nézni, ami nagyon bevált.

Április 06.-ig jelezve éjszaka nem várható fagy.

Talán majd a "májusi fagyok?!". Szerintem ez már nem érdekes.

 

Quicktor57 Creative Commons License 2010.03.23 0 0 10317

Szia!

Szerintem nagyon szép a citromfád. Ha nem láttál kóros elváltozást a gyökereken, akkor biztosan nincs semmi baj.

Én közvetlen átültetés után nem szoktam tápoldatozni. Kb. 2-3 hét után kezdem, hetente 1 alkalommal.

Előzmény: köműves (10314)
Quicktor57 Creative Commons License 2010.03.23 0 0 10316

Szia Zoli!

Nagyon sok mindent kérdeztél, idő hiányában megpróbálok röviden válaszolni.

A Szlovákiában vásárolt Satsuma mandarinok látszólag szépen teleltek. Egyik már virágzott is, meghagytam rajta egy termés kezdeményt. Átültetni majd a hét végén fogom őket. Ugyan ez a helyzet a kis dugványokkal is. (Sajnos a "lime"-ként kapott növénykék nagyon dobálják a leveleiket.) Többet majd az átültetés után.

Korábbi tapasztalatom alapján az atkás levelek nem zöldülnek ki, de az új levelek szépek lesznek. Én ilyenkor (tavasszal) fertőzés esetén kétszer szoktam permetezni, 2 hét különbséggel.

 

Kb. 20 növényt már átültettem. Sajnos nagyon gyakran találok sérült, a kezemben szétmáló gyökereket, gyökérzetet. A növény földje nem dohos, a gyökerek nem penészesek. Lehet, hogy valami szívó-rágó kártevő okozza ezt? 3 olyan kis növény (2 magonc, 1 dugvány) is volt, aminek szinte a gyökér nyakig "szétporladt" a gyökere.

Valakinek volt már hasonló tapasztalata? Esetleg a tőzeglegyek lárvái okozhatnak ilyen kárt? (Egyik 80 l-es zsák, amit már tavaly is használtam, nagyon fertözöttnek látszik. Mintha 1 cm hosszú százlábút is láttam volna benne szaladozni.)

Előzmény: zoli1122 (10311)
Arth_ur Creative Commons License 2010.03.23 0 0 10315
Van olyan előrejelzés (http://www.accuweather.com), ami április elejére még 0 körüli lehűlést ígér pl. a mi környékünkre, úgyhogy én még kivárok egy kicsit.
Nyitom a télikertet, hogy napot-szelet kapjanak már a növények, de ki csak azokat vittem (leánder, stb), amik 1-2 fokos fagyot még biztosan kibírnak.
Előzmény: mediterránkert (10313)
köműves Creative Commons License 2010.03.23 0 0 10314

 

Picit megsárgultak az also levelek,gondolom ez normális átültetésnél?Mijen gyakran kell tápoldatozni?köszi a segitséget!

Előzmény: Quicktor57 (10213)
mediterránkert Creative Commons License 2010.03.23 0 0 10313
Sziasztok!
Én is ezen filózom..,hogy vigyem e vagy ne vigyem!!?!!A kisebbeket, citrom-banán már kivittem levegőzni napközben,de a nagyokat még nem,de vágyódnak már kifelé nagyon!:S
Lehet hinni az időjárás jelentésnek?Ha azt mondja nem lesz fagy, akkor nem is?Mert minden nap figyelem, és este is kimegyek megnézni a hőfokot,és 8-9kor átlagban 10-13 C szokott lenni.Most hűvösebb van mert esett az eső és borús az idő...
Előzmény: Bleti (10312)
Bleti Creative Commons License 2010.03.23 0 0 10312
Sziasztok!
Szerintetek ki lehet vinni a citrusokat,és a banánt a szabadba?
zoli1122 Creative Commons License 2010.03.23 0 0 10311
Szia Imre,milyen az innen tolulunk szarmazo mandarinfacska?....es a dugvanyokkal mi a helyzet,kigyokeresedtek?.....a kepen amit feltettel ide az ilyen atkas levelek kizoldulnek,vagy ilyenek maradnak?mert nekem is 2 fa atkas hasonlo levelekkel....mar 4x volt permetezve,meg mindig rengeteg van rajtuk,de csak 2 fa,a tobbi nem atkas.
Előzmény: Quicktor57 (10286)
zoli1122 Creative Commons License 2010.03.23 0 0 10310
A "holdkoros" nevu citrom az tobb mint valoszinu Lunario lesz. Luna-holdat jelent,es azert kapta a Lunario nevet,mert allitolag legtobbet holdtoltekor viragzik.Ezzel hoztak kapcsolatba a nevet,de hogy mennyire igaz,azt nem tudom csak valahol olvastam errol.
Előzmény: bombaba (10309)
bombaba Creative Commons License 2010.03.22 0 0 10309
Talán majd jön vki, aki a mandarin, grapefruit-hoz tud vmit mondani.
Valószínű mindegyik növényed vadcitromra van oltva, ha kinn tartható, hacsak nem extra meleg helyen laksz.
A vadcitrom fagyálló, de lassú növekedésű, ha jól tudom.
Az új citromod, a Holdkóros név szerint nem ismerős nekem, a Meyerről annyit lehet tudni, hogy éretten narancssárgára színeződik, citrom-édesnarancs keresztezés, bő levű, bő termő, általában mag nélküli, a normál citromnál kevésbé savas.
Előzmény: june1 (10307)
vica46 Creative Commons License 2010.03.22 0 0 10308

A második harmadik képen lévő növények tele vannak valami tetüfélével ,sajnos a kép nem elég közeli, igy nem tudom milyen kártevő,de a levelek formái is kórokozóra utal.Nézd meg milyen bogarak vannak rajta és sürgősen le kell takaritani róla .

Sajnos az áruházakban is szinte minden növényen van valami ,ma voltam egy nagyáruház kertészeti részlegében ,siralmasask voltak a citrusok, leanderek ,tele voltak mindennel ,tetü, atka ,valami kicsi zöld kabóca féle ,valami uj molytetü .Hihetetlen hogy igy teszik ki a növényeket az árudák.

Előzmény: june1 (10307)
june1 Creative Commons License 2010.03.22 0 0 10307

Bombaba, vetnél néhány pillantást a másik két citrusra is? Köszönöm!!!:)

Az egyik mandarin, a másik grapefruit. 3 évessek, a faiskolából rögtön a kertbe mentek. Velük kapcsolatban kettőre gondolok:

-a föld nem volt elég tápanyagdús

-a faiskolai föld, majdnem agyagszerű és én nem áztattam le róla, mielőtt elültettem. Volt, aki azt mondta nem szabad leszedni/leáztatni ezt a földet, mert akkor megsérülnek a kis gyökerek, és majd ahogy erősödik a földben, "kitör" ebből az agyagos földből.

 

Egy citromfát most vettem, az a verandán várja az ültetést, a típusa:

Citrus Limon (L.) Burm.F.

"Holdkóros" (szó szerinti fordításban)

Poncirus trifoliata

CAC

Erről és az oltott vadcitromról tudnál néhány szót írni (miben különböznek, termésük miben különbözik)?

june1 Creative Commons License 2010.03.22 0 0 10306

Köszönöm a véleményed! 

Igazából Rómában láttam, hogy mennyi helyen cserépben van a citrom és majd leszakadnak a fák a terméstől. Remélem nálunk is így lesz:)

bombaba Creative Commons License 2010.03.22 0 0 10305
Ha jól értem, akkor egy vadcitromra oltott Meyer, és nem Mo-n élsz.
Gondolom, csak annyi a gondja, hogy alapból túl nagy cserépben lakik, és amíg teheti, a gyökereit növeszti, míg nem koppannak a cserép oldalán. Majd ha már elég szűkös lesz a gyökerének a hely, akkor fog teremni.
Én azért megmetszeném, elég langaléta.
Előzmény: june1 (10303)
june1 Creative Commons License 2010.03.22 0 0 10304
Párszor megmetszettem őket, de tényleg olyan, mint ha nem igazán reagálnának semmire, csak úgy éldegélnek az erkélyen. Hozznak jó sok virágot, hónapokig, és ennyi.
june1 Creative Commons License 2010.03.22 0 0 10303

A fajtája: Mayer Improved/P.Trifoliata, SA kategória.

Eddig nem ültettem át, úgy gondoltam elég nagy cserépben kezdték. Télen-nyáron kint vannak, végül is felénk megélnek a kertben is.

bombaba Creative Commons License 2010.03.22 0 0 10302
A fajtáját nem ismered?
A 'négy évszak' citrom virágja is ilyen erősen lilás.
Nyáron hol tartod, kinn vagy benn?
Milyen gyakran ülteted át és milyen földbe? Szoktad-e metszeni?
Előzmény: june1 (10300)
bombaba Creative Commons License 2010.03.22 0 0 10301
Nem tudom, mi a baj :(
De könnyen lehet, hogy a magok 'nem teljesen beérett' őszi állapota.
Amikor nálam magok keletkeztek, azok még a növényen 'kipattantak'.
Előzmény: taormina1 (10298)
june1 Creative Commons License 2010.03.22 0 0 10300

Sziasztok, nagyon szeretném ha teremnének a citromfáim, de nem akarnak:( 3 évessek, horvát kertészetből valók, (Horváto-ban kertben is megélnek a citrusok). Valahogy csak nőnek-nőnek, rengeteg virágjuk van, aztán termés semmi. Most meg egy ideje elkezdtek sárgulni a leveleik. Már nem tudom, hogy a túl sok víz, vagy a túl kevés a gond. Néha kapnak speciális, citrusoknak való tápoldatot, az kicsit rásegít a levelekre, aztán újra olyanok lesznek, mint voltak.

A képek alapján nagyon megköszönném, ha valaki tudna segíteni!:)

Törölt nick Creative Commons License 2010.03.22 0 0 10299
Szerintem is Poncirus trifoliata.Egyszerűen lazitsd körbe/hátha van gyökere/és ha mód van kis földlabdával emeld ki.Jóbb ha most amikor még nincs levele/lomb-
hullató/és tedd oda ahova elképzelted/nagyra nő/.Ha nyáron tetted le akkor lehet,
szerencséd volt,mert akkor szokták gyökereztetni dugványról.Én ezt soha nem tettem
mert magról jól szaporitható.
Előzmény: kojonó (10294)
taormina1 Creative Commons License 2010.03.22 0 0 10298
Szia Bombaba; megint nem keltek ki a daturáim, pedig az idén okosabb voltam; ültetés elött jégszekrénybe kerültek, de csak egy hétre. Több kellett volna? Vagy hidegebb? Az alsó polcon voltak. Vagy a mag nem jó? Nem teljesen értek be, mire behoztam, a padláslépcsöben "utóérettem" öket. Szerinted mi a gáz vele?
Előzmény: bombaba (10297)
bombaba Creative Commons License 2010.03.22 0 0 10297
Ez sztem egy vadcitrom, erre utal az, hogy a származási helyén ki van ültetve, na meg az óriás tüskéi.
Még nem próbáltam, de a szakik szerint egyszerűbb magvetésel szaporítani, mint dugvánnyal. (Talán a 'Citrusfélék szaporítása' topikban írták.)
Előzmény: kojonó (10294)
kojonó Creative Commons License 2010.03.21 0 0 10296

Egy idős bácsitól kaptam. Két éve lesz áprilisban hogy nálam van. Nem tudom milyen idős. Amikor kaptam 25-30cm átmérő volt a töve. Még nem virágzott,pedig már nagyon vártam. Rendesen alátrágyáztam marhatrágyával 80cm-es négyzetben 80cm májen.

Az első évben ilyen lett.

Taval pedig ekkora lett.

Előzmény: mediterránkert (10295)
mediterránkert Creative Commons License 2010.03.21 0 0 10295
Nagyon szép a banán családod!!vagy inkább egy egész família!!:)Menny idős?
Előzmény: kojonó (10293)
kojonó Creative Commons License 2010.03.21 0 0 10294

Segitséget szeretnék kérni tőletek. A feleségem kapott egy nénitől a kertjében levő kiültetett citromfáról levágott dugványokat. Ez a dugvány valamikor nyáron lett iderakva. Itt telelt ki a takarás alatt. Remélem a jó felével lett leszúrva. A többi a nyárikonyhában telelt 3-5 fokon. Mindegyik ugyanigy néz ki. Szerintetek él? Ha igen vajon mikor és hogy vegyem fel, ha át akarom telepiteni.

kojonó Creative Commons License 2010.03.21 0 0 10293

Ezt a képet ma készítettem.

kojonó Creative Commons License 2010.03.20 0 0 10292

Az enyém itt van levágva takarás előtt. A mostani állapotról holnap készitek fotót.

 

 

 

Előzmény: index27 (10285)
kojonó Creative Commons License 2010.03.20 0 0 10291
Ahhoz hogy ne faggyon el legközelebb sokkal nagyobb átmérőben takard le körülötte a földet.
Előzmény: index27 (10285)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!