Keresés

Részletes keresés

Rozi2 Creative Commons License 2008.09.29 0 0 7131

Szó szerint ugyanaz a receptünk a fertőzések elkerülésére, mint a Tiétek (szószok-masszák-lében úszó kaják kerülése, csak hámozott gyümölcs, frissen főtt-sült-forró kaják, de jégkockát csak akkor, ha tudjuk, miből készült). Mi a kajákra koncentrálunk szigorúan, mármint a tilalmi listánkra (a mennyiségre sajnos nem mindig), vizet úgyis csak palackosat meg medencevizet iszunk (gyerekek). Mi hozzátok képest kispályások vagyunk, mert még csak 6x voltunk, 17 évre elosztva, de mi sem kaptunk soha betegséget (ételmérgezést)!  Szerintem azért került el Benneteket is a baj, mert elkerülitek az ételmérgezések alapvető forrásait, legalábbis a baktériumok  legveszélyesebb szaporító táptalajait. 

Előzmény: KnéZs (7127)
anditesi Creative Commons License 2008.09.29 0 0 7130

Szia !Bocsi csak most tudtam gép elé ülni....Látom már sokan reagáltak a Conrad-os kérdésedre, nem  igazán tudnék mást mondani róla Én sem-nagyon tetszett!Oda szerettünk volna idén visszamenni,de már nem volt hely-tehát erre figyelj oda,mert hamar "elkapkodják".Tavaly 1 hétre mentünk ,mivel nem ismertük Egyiptomot,féltünk a Fáraó átkától-a hasmenéssel járó akármitől.Semmi bajunk nem volt,pedig még tejet is ittunk-na jó-forralt volt,de akkor is ...Szerintem,és a forumon már több hasonló véleményt olvastam-nem szabad össze -vissza enni ,csak azért,mert  All Inclusive van, sokan nem tudják hol a határ...Láttunk tavaly magyart,aki már reggel 10 órakkor tök részeg volt az ingyen piától-beesett a reggeliző asztal alá..

:(...Mi (erről jut eszembe) nem vagyunk nagy ivók,de vittünk Jagert és csak egy kortyot ittunk minden étkezés előtt-lehet,hogy segített a fertőtlenítésben...Idén is így teszünk,csak most két hétig...Nekem nagyon kényes gyomrom van,de nem fogott ki rajtam semmi...

 

Nagyon jó hotel,a személyzet bűbájos ...Mi a 5006-os szobában voltunk-új szárnyban-csendes volt(kicsit zúgott a klíma,de megszoktam...).Egy kis medencére nézett a teraszunk-imádtam...Minden nap kaptunk tiszta törölközőket,sőt volt,hogy este is cseréltek...de mi már ezt nem kértük:)Ha vissztérünk a Tropicana Grand Oasisból akkor arról is beszámolok,nagyon remélem hasonló élményekkel...

Köszönöm a kérdésed!

Üdv:andi:)))))))))))))))))))))))))

Előzmény: karolka1980 (7100)
anditesi Creative Commons License 2008.09.29 0 0 7129

Köszi a segítséget!A képekből itélve nincs túl sok napágy a parton-törölközőt kapunk?Ha igen mi a menete?Borravalót adtatok felszolgálónak,takarítóknak?Milyen a part?Élővilág?Csak a stégről lehet bemenni,vagy a partról is-sziklásnak tűnik....:)

Az intro merüléshez kell valami" előélet",vagy a tuti kezdő is merülhet, ha bátor...Van a hotelnek busza,ami bemegy Naama-ba?Bocsi ,van ezer kérdésem....

Ma derült ki,hogy okt.6.-án 18:25-ös géppel megyünk.Kicsit későn fogunk kiérni...:(Még sosem indultunk ilyen furcsa időpontban....)

Köszönöm!!!

üdv:andi

Előzmény: adri1985 (7104)
Catella Creative Commons License 2008.09.29 0 0 7128
És a Nílus egy csöppet odébb van:)
Előzmény: micaamica (7124)
KnéZs Creative Commons License 2008.09.29 0 0 7127
Húúú , talán ezt nem is hallottuk meg. Családommal 7X jártunk már Egyiptomban , bejártuk a főbb látnivalókat nem is 1X. Soha semmi bajunk nem volt ,lányunk 5 éves volt amikor először eljutottunk e nagyon érdekes országba. Imádom a kultúrájukat ,nagyon sokat olvastam az életükről , illetve arról , hogy turistáknak mi ajánlott és mi nem . Mi soha nem szoktunk enni semmi "trugyis" dolgot , értem ez alatt a majonézes salátákat , és a különféle öntetes dolgokat. Szintén nem eszünk olyan gyümölcsöt amit nem lehet meghámozni. Tejet , jégkockás italt gond nélkül megisszuk , minden főtt , sült húsokat , leveseket . A sütik pedig valami isteniek , bármelyik szállodában is voltunk. Nem tudom miért de minket mindig elkerült Fáraó átka ! lehet azért mert azt mondták előző életemben ott éltem :-))).
Azt vallom Egyiptomot és a Vörös tengert 1X az életben mindenkinek látnia kellene , a Vörös tenger pedig maga a csoda .
Krokodil ma ???
Emberrablók? merényletek? hol nem fenyeget a mai világban???? Már bocsánat! Mi a sharmi robbantás után 2 héttel is voltunk kint , eszünkbe nem jutott az utat lemondani , és higgyétek el tele volt a gép.
Az Amphoras beszámolóval kicsit elkéstem , de tényleg nagyon szép,tiszta a szálloda , nagyon finom - változatos a kaja , barátságos a személyzet.
Előzmény: Hector Servadac (7123)
kerky Creative Commons License 2008.09.29 0 0 7126

Egyetértek az előttem szólókkal, aki egyszer járt Egyiptomban, minden évben visszavágyik. Többször is. :)

A betegséget pedig leküzdjük, védőitallal! De inkább nem eszek semmit, csak láthassam a gyönyörű víz alatti élővilágot. :)

Előzmény: Hector Servadac (7123)
szabadtüdős Creative Commons License 2008.09.29 0 0 7125
Aki egyszer látta a Vörös-tenger élővilágát, az egy esetleges kis hasmenést szívesen bevállal, ha ez az ára, hogy újra részese legyen ilyen csodának.Mi sem a sivatag kopár világáért megyünk oda,bár az is érdekes.A természet a víz alatt hozta létre azt az élővilágban gazdag színes csodát, amit másutt a föld felett alkotott.Ez a világon egyedülálló és viszonylag elérhető közelségben van.A Nagy Korallzátonyt is szívesen megnéznénk,de az már nagyobb falat.
Szóval amíg nem láttad, nem tudhatod mit vált ki belőled. Amikor először beletettem a fejem a Vörös-tengerbe 4 órát nem tudtam kivenni.Visszatérve a hasmenésre,mi elég jól kiküszöböljük már az ilyen kellemetlenségeket.
Ha még nem láttad eddig, ne hagyd ki!
Előzmény: Hector Servadac (7123)
micaamica Creative Commons License 2008.09.29 0 0 7124
A Nílusban már nincs is krokodil!!!!
Előzmény: Hector Servadac (7123)
Hector Servadac Creative Commons License 2008.09.29 0 0 7123
Hogy ha ilyen ronda betegségeket össze lehet szedni, nem nagyon érdemes kimenni, ráadásul még ott vannak délen a szudáni emberrablók is, a Nílus pedig hemzseg a krokodiloktól. Ritka egy veszélyes hely Egyiptom, nem?
Előzmény: szabadtüdős (7121)
Napfény1 Creative Commons License 2008.09.29 0 0 7122
Szia Szemag! Írtam most Neked és megadtam egy másik címet, hátha oda sikerül majd!
Előzmény: Szemag (7101)
szabadtüdős Creative Commons License 2008.09.28 0 0 7121
Próbáld meg a Smectát!Az itthoni gyógyszertárban recept nélkül adnak.Ha betartod az utasítást és mellette diétázol pár napig gyorsan rendbe jössz?Ha megszűnik a hasmenés még pár napig akkor is szedni kell kétszer fél tasakkal mert visszaeshetsz.Antinál sajna nincs,de sok jót nem mondhatok róla.Mi is szedtük amikor először jártunk Egyiptomban,de azóta csak a Smectát használjuk amit még kiegészítünk az itthon kapható széntablettával és nekünk jó volt.Barátaink is rendbe jöttek tőle.Mielőbbi gyógyulást kívánok!
Előzmény: keverti (7119)
_fev_ Creative Commons License 2008.09.28 0 0 7120

Szia!

 

Mi hoztunk haza több doboz Antinalt, ha gondolod írj egy emailt és megbeszéljk a többit! Ha esetleg más valakinek is kellene írjatok nyugodtan!

Előzmény: keverti (7119)
keverti Creative Commons License 2008.09.28 0 0 7119
Segítséget kérek! ANTINAL gyógyszerre lenne szükségünk, ha valaki hozott haza és már nincs rá szüksége, szívesen megvenném. Bp-en és környékén érte megyek.
hami78 Creative Commons License 2008.09.28 0 0 7118

Szia KnéZs!

 

 

Esetleg tudnál több infót irni az Amphorasról?

Mi holnap délután megyünk és kicsit kiváncsiak vagyunk.

Milyen a szálloda? Kaja? Milyen a tenger? Van-e Bugyborék?

 

Köszi ekőre is.

Előzmény: KnéZs (7112)
hami78 Creative Commons License 2008.09.28 0 0 7117
h
karolka1980 Creative Commons License 2008.09.28 0 0 7116
Szia,

nagyon szépen köszi Neked is az infókat.
Azt hiszem jó volt a megérzésem,hogy a Conrad hotel Sharm-on is olyan jó lehet,mint amilyen hurghadán volt;-)
Remélem lesz hely oda tavasszal;-)
Várom a képeket!
Ha esetleg szükségetek lenne hurghadai infókról szivesen segitek,mi meg ott voltunk két hétig(20-án jöttünk haza)és tavaly is ott nyaraltunk.

Köszi még1szer
pusza
Karol
Előzmény: vi-ki (7107)
karolka1980 Creative Commons License 2008.09.28 0 0 7115
Szia,

nagyon szépen köszi az infókat,sokat segitettél.
Remélem,hogy tavasszal sikerül kijutnunk és jöhetek az élménybeszámolóval;-)

köszi még1szer

pusza
Karol
Előzmény: molly.ka (7110)
tsaby83 Creative Commons License 2008.09.27 0 0 7114
Sziasztok!


2008 szeptember 15 és 22-e között töltöttünk egy hetet a Sharm el sheikh-i Prima Life Hotel@Resort Hotel részében a Nabq öbölben, szeretnék még egy két információval szolgálni,
szálloda:
- tiszták a szobák, tágasak és a legtöbb szobához tartozó erkély vagy terasz hatalmasok, 1 főétterme van, 2 a'la carte, de ezek illetékesek este, és egy mongol ami állítólag a főétterem felett található, az utóbbi éttermeket nem vettük igénybe nem volt rá szükségünk. 4 medence található a kertben, ebből mindegyiket használhatják a Prima Life-osok, de csak az első medencénél van számukra az all inclusive szolgáltatás a pool bárban, mert az utolsó medence (ez a röplabda pálya után található rész) már a Resort rész, itt nem lehet étkezni és inni sem. A Resort résznek az út túloldalán már épül a további szobái és szolgáltatásai, de a part felőli része már kész van ott mindent lehet használni a Prima Life-osoknak.

étkezés, szolgáltatások
- hát az ételek változatosságáról inkább nem beszélnék, rengeteg zöldség különféle módon elkészítve, gyümölcsök is voltak, hús alig 2féle, hal is akadt, azt viszont finoman készítik el, reggelire mindennap ugyan az van felszolgálva péksütemények különböző formákba öltve, tojás (omlett és tükörtojás), és persze a zöldségek. A süteményekről elmondhatom hogy többféle volt és különböző ízek formák.
EGY NAGYON FONTOS DOLOG, MINT MÁR EMLÍTETTEM HOGY ÉPÜLŐ FÉLBE VAN A RESORT MÁSIK RÉSZE AZ ÚT TÚLOLDALÁN, ITT A PARTON MINDENT HASZNÁLHATNAK A PRIMA LIFE-OSOK, NEM MUSZÁLY FELBAKTATNI VISSZA A HOTELBE EBÉDELNI, MEG LEHET EBÉDELNI LENT A POOL BÁRNÁL A RESORTBAN IS, IGÉNYESEBBEK, MINDIG TISZTA POHÁRBAN KAPTUNK ÜDÍTŐT, SODA-T ITALOKAT, ÉS NM NYOMTÁK HANEM 1LITERES FLAKONOKBÓL ÖNTÖTTÉK AZ ITALOKAT, UGYAN ÚGY LEHET HASZNÁLNI A NAPÁGYAKAT ÉS NAPERNYŐKET, ÉS A STÉG IS ITT TALÁLHATÓ A NYÍLT TENGERHEZ, MERT MÁSIK STÉGEN NEM ENGEDIK FEL AZ EMBERT. AMIKOR INDUL AZ EMBER A PART FELÉ NEM KELL MEGIJEDNI HOGY ÉPÍTKEZÉS FOLYIK, HA ELHALADUNK MELLETTE UTÁNA EGY CSODÁLATOS SZÉP KERTBEN TALÁLJUK MAGUNKAT, CSÚSZDÁK, MEDENCÉK. A BANK MELLETT KELL LEMENNI.

part, tenger:
- a Hotel partja nem igazán jó, a bár sokszor kiürül, és még tusolni is alig tud az ember, mert nincs víz sokszor
a Resort partját kell használni, itt minden okés volt
Még egy fontos dolog, figyelni kell a Hold állását, mi pont teliholdkor érkeztünk oda és egész héten délelőttönként nem lehetett bemenni mert nagy hullámok voltak, de délután "csobb és jobb", csak délután a korral falat már csak a part felől világítja meg a nap és nem olyan világos, de még így is csodásan meseszép mint egy akvárium, többféle hal található, én tűzhalat nem láttam, viszont férjem a mélyben látott pörölycápát, utolsó nap pedig távolabb egy cápa uszonyát láttak a többiek, sétálgatni lehet egy olyan kb 70-80 méter távolságban és mikor dagály van akkor a nagyobb halak a partközelben is kint vannak,egy hajókiránduláson is részt vettünk, nagyon szép helyekre vittek el minket, mindegyik helyen más és más halakat lehetett felfedezni, persze voltak olyan fajták amelyek mindig előfordultak.

Nekünk az idegenvezetőnk Vatai Eszter volt és nem tudunk rá rosszat mondani segítőkész volt, másnap már tájékoztató volt a szállodában reggel és akkor ott nála lehetett befizetni a programokra, szerencsére nekünk nem kellett neki telefonálni, megoldottuk a problémát mert sajnos rajtunk is kijött a "Fáraó átka" nevezetű betegség, itthonról vittünk Loperamid nevezetű erős hasfogót és bevált. Viszont arra hogy András a másik idegenvezetővel nem voltak sokan megelégedve csak annyit tudok mondani hogy amit mi is megtudtunk hogy nagyon elegük van már Egyiptomból és vágynak nagyon haza, de megértek mindenkit hogy Ők ezért vannak kint hogy nekünk segítsenek akár jó kedvük van akár nincs.

Mindent egybevetve, szép környezetbe fekszenek a szállodák, igyekeznek pótolni amit "elvesz" a sivatag, de szerintem ha az ember meglátja a hegyek napfényben úszkáló játékát az is csodálatos tud lenni.

Remélem sok hasznos információt tudtam még adni a hotellel kapcsolatban, de szívesen válaszolok még a kérdésekre.

Mindenkinek jó pihenést és kikapcsolódást kívánok Egyiptomhoz

Üdvözlettel Ani
KnéZs Creative Commons License 2008.09.27 0 0 7113
Szia , Intro-t merülhetsz partról is , ha van erre alkalmas hely.(hogy partról be lehessen menni ) Shark's Bay erre tökéletes hely.
Előzmény: Cilikécske (7111)
KnéZs Creative Commons License 2008.09.27 0 0 7112
Köszönöm a tájékoztatást ! Egyiptom a mi szívünk közepe is , szerencsére már jó párszor eljutottunk , és megunhatatlan. Sajnos legközelebb csak máj. vagy jun. tudunk menni. Nekem az eddigi kedvenc hotelem az Amphoras Inn Haliday volt. Igaz "csak" 4* , de gyönyörű , nagyon jó kiszolgálással , jó kajával .Bár az álmom a Savoy lenne....,de azt mondják az sem olyan már mint régen volt.
Déneséket én is csak ajánlani tudom ,aug. mi is 2 hetet velük merültünk , csodálatos volt !!!
Mindenki kedves , a hajó személyzete segítőkész ,jó fej -fiatal srácok. Dénes ugyan elutazik okt. közepén , de én úgy tudom Zsolti kint marad. Keressétek őket bátran , nem fogtok csalódni!
Előzmény: dandika70 (7102)
Cilikécske Creative Commons License 2008.09.27 0 0 7111

Lehet, hogy most egy nagyon butát kérdezek.

Az intro merülést azt mindig hajóról csinálják? (Mi Hurgadan így voltunk).

 Vagy olyan is lehet hogy a búvárbázisnál egyből a vízbe merülsz? Vagy csónakkal kivisznek? Tud erről valaki valamit?

Cili

molly.ka Creative Commons License 2008.09.27 0 0 7110
szió!

próbálok olyat irni amit más még nem irt.nagyon jó a hotel,mindennel megvoltunk elégedve,angolul mindenki beszél,de németül senki se,sajnos.ja,de az ékszerboltban az eladó :) és az olasz ,orosz is megy sokaknak.a karszalagot nem vágták le,12ig kellett elhagyni a szobát,de van lehetőség 60dollárért szobát hosszabítani 18ig,mi éltünk evvel a lehetőséggel és nagyon jó volt,hogy nem kellett a csomagok,értékek miatt aggódni.a shuttle bus 22,5font/fő/út a központba.kevés magyar van a hotelban."és aki pl.a fórumon segít,érdeklődik,az kinnt nemhogy barátkozni,de köszönni se akar." de kivételek mindig vannak és lesznek is:)
mi is+ismerkedtünk magyarokkal akik nagyon rendesek voltak.:)
mi az 1126os szobában voltunk,szép,földszinti,tengerre néző és terasz is volt.

ha nincs hely a conradban:voltak kinnt magyarok a sunrise island viewben,ők csak jót mondtak róla és a fórumon is,aztán még el faarana reef....
sok jó hotel van,csak figyeljetek,hogy tengerparti legyen közvetlen,mert elég nagyok a távolságok a nem partmenti hoteleknél,napi többszöri le és visszamenetelnél,ott jár busz(hotelé),de ahhoz igazodni,nyaraláskor,hát nem tudom?!

aki intrót szeretni merülni,magyar nyelvű oktatóval az a c-fun osokhoz menjen,már irták fennt a fórumon a tel számot,de én is segítség képp megismétlem
c-fun Halmos Dénes+20163161931.Dénes kb.okt közepéig van kinnt,de ha jól emlékszem márciustól ismét sharmon van,közte pedig thaiföld egyik kis szigetén merülget.

hát röviden ennyi!szupi hely sharm,a conrad és sznori szempontjából sokkal jobb mint hurghada.

:)
Előzmény: karolka1980 (7087)
anny123 Creative Commons License 2008.09.27 0 0 7109
köszönöm. Ez az Orbit tours program akkor angol nyelvű? Rákerestem itt és találtam is 2007-es hozzászólásban, hogy Kartagos szervezésben voltak.
Előzmény: Rozi2 (7108)
Rozi2 Creative Commons License 2008.09.27 0 0 7108
Helyi irodák közül az Orbit Tours szórólapján szerepel jeruzsálemi kirándulás, a Naama Bay-i sétálóutca elején (vagy végén) vannak. A 6772 sz. bejegyzésemben részletesen.
Előzmény: anny123 (7103)
vi-ki Creative Commons License 2008.09.27 0 0 7107

Szia karolka1980!  :-)

 

Mi először voltunk Egyiptomban és fantasztikus volt!!!!!!

09.23-án jöttünk vissza Sharm-ról és a Conrad-ban voltunk. Szinte csak jókat tudok írni a szállodáról. Azért szinte, mert mi épp az "olasz negyedben" kaptunk szobát, és egész nap olaszokkal voltunk körülvéve, akiknek saját animátoraik voltak, külön DJ a  tengerparton, stb.. Csak annyi volt a kellemetlen, hogy hangosak voltak, dehát ez van. Nekünk mindenki chiao-val köszönt, folyton olaszoknak néztek minket. Mondjuk a barátom úgy is néz ki, de én?! :-)

 

Válaszok a kérdéseidre:

 

Vásárlási lehetőségnek ott a Baron sétány, ami a Baron resort és a Conrad sharm hotel között van. Szórakozni be kell menni Naama Bay-be. A taxi kb. 30 fontért bevisz, Old Market-be 50-ért.

A személyzet tündéri, mosolygósak, kedvesek és hihetetlenül örüktek, hogy magyarok vagyunk és beszélünk angolul. Nem ez a jellemző, ezt el is mondták. 

Karszalagot nem vágták le, délig ki kell jelentkezni, és még az ebéd jár, de mivel nem vágták le a szalagot és nekünk éjjel indult vissza a repzi, ezért még vacsit is ettünk és du ott lógtunk a bárban.

 

Egyébként pedig a tengerpartja szuper, 2-3 sor napágy van maximum, ezért nem zsúfolt a part. A moló végén ha csobbansz, már el is merültél a csodás Vörös tengeri élővilágban! A legszebb rész sztm a Bron és a Conrad közt van. a moló alatt több oroszlánhal dekkol, de pillangóhalak, pufferfish, parrotfish is rengeteg. Ezeket nem tudom mik magyarul.  :-(

Még kék pöttyös ráját is láttunk! rengeteg víz alatti fotót készítettünk egy jó CANON géppel, majd töltök fel.

 

Programok:

 

Sajnos mivel iszonyú meleg volt (38-40 fok), nem mentünk a piramisokhoz vagy Luxorba, mert én nem bírtam volna a sivatagot. Fél napos quad túrán voltunk, ami pocsék volt, nem is lehetett sznorkizni, pedig ez is szerepelt a programban, de a víz bokáig ért, ahol megálltunk. A pihenőknél meleg vízzel vártak hűsítő gyanánt, ami vicc. Jobban megérte volna csak quad-ot bérelni két órára.

 

A Cleo aquapark szuper volt, a személyzet tündér, megnyertünk egy animátorok által tartott versenyt, ahol ingyen masszázs volt az ajándék.  :-)

 

Az üvegfenekű hajó csalódás volt, az első fél óra még elmegy, a második már full unalom, szorizás közben többet láttunk.

 

Kartago Tours:

 

András nevű fiú volt az idegenvezetőnk, akivel senki nem volt elégedett. Nem való neki ez a munka, semmi empátia, semmi jóindulat nincs benne. Mondhatjuk, hogy egy bunkó. Pl. húzta a száját, amikor valaki hívta, hogy rosszul van, minden második mondata ez volt: "Ez Egyiptom. Ne várjunk többet." Ha valaki vizet kért a beduinoktól tea helyett: "Vizet otthon kell inni. "Ha valaki azt mondta, hogy ő jobban elvan a szálloda medencéjében, mint a tengerben; "Medence otthon is van."

Eszter nevű lány is volt velünk, hát ő meg nagyon fiatal, szeleburdi, foyton rohan, és rettentő gyorsan beszél. De legalább kedves.

 

Remélem tudtam segíteni, a képeket hamarosan feltöltöm!  :-)

 

Előzmény: karolka1980 (7087)
adri1985 Creative Commons License 2008.09.27 0 0 7106

Szia!

 

A megérkezésünk utáni nap jött hozzánk Andris,a Kartagoo képviselője,nála fizettük be.Sajnos csak angol nyelvű volt.Nem beszélek valami jól angolul,ezért én is aggódtam,de mindent meg lehetett érteni.

Előzmény: Cilikécske (7105)
Cilikécske Creative Commons License 2008.09.27 0 0 7105

Szia!

Hol fizettetek be az intro merülésre? Magyar nyelvű volt?

Cili

Előzmény: adri1985 (7104)
adri1985 Creative Commons License 2008.09.27 0 0 7104

Sziasztok!

 

Mi augusztus végén jöttünk haza a Grand Oasisból.Én igazából nem tudok róla rosszat mondani,nagyon tetszett.Tisztaság volt,a személyzet bűbájos volt,a szobákat minden nap takarítják,a medence is tiszta,a part gyönyörű.AI-ban a palackozott vizek száma nincs meghatározva,annyit kérsz,amennyit akarsz.Van egy fő étterem és azon kívül még 3.A főétteremben is nagyon jó a kaja,én szinte minden nap mást ettem.Ezen kivül a 3 közül én ajánlom az olasz éttermet,ide egy nappal előtte kell asztalt foglalni.Nekünk semmi bajunk nem lett,pedig gyümölcsöt,zöldséget is ettünk,csak nem össze-vissza.És lehetőleg csak a szállodában.Bár az igaz,hogy Antinalt szedtünk az első 3 napban.A vízre nagyon vigyázzatok,de gondolom,ezt már mondták páran:)Fogat is csak palackos vízzel mossatok.Sajnos a fakultatívokról túl sokat nem tudok mondani.Mi "csak"egy hajókirándulással összekötött intro merülésen voltunk.A hajó elment a Tiran felé is,illetve a Ras Mohamed Nemzeti parkhoz.Összesen 3-szor állt meg,ekkor lehetett sznorizni illetve palackal merülni.Ha érdekel titeket a búvárkodás,én mindenkép ajánlom,hogy próbáljátok ki.Csodálatos élmény!Nem emlékszem pontosan,hogy mennyi volt,de valami nevetséges összeg.A kirándulás,a 2 merülés,az étel-ital fejenként kb.55-60 Euro volt.Ha van még kérdésed,szívesen válaszolok rá,ha tudok:)

 

Adri

Előzmény: anditesi (7099)
anny123 Creative Commons License 2008.09.27 0 0 7103
Sziasztok
Régóta olvasom a fórumot, főleg mikor valahova indulunk. Most is így van:SES-be megyünk októberben, a Hilton Dreamsbe
Kicsit hagy védjem meg őket, tavaly Hurghadán voltunk a Makadi Serenytiben, ez egy 5* szálloda, igaz kb.25-30 km-re a várostól, de gyönyörű és az ellátás a tisztaság is kifogástalan volt. Mindenki kedves volt és nem érezted hogy pénzt várnának, nem úgy mint Tunéziában, ahol hihetetlenül a pénzre utaznak. Bár a recepciósok nem tudnak angolul, mert ha már mondatban beszélsz nem értik, szinte csak tőmondatok vagy szavak mennek.
Remélem SES-ben sem fogunk csalódni. Olvastam néhányszor hogy van 1 napos Jeruzsálemi kirándulás, amire szeretnénk elmenni, de a Kartago ezt nem hirdeti és máshol se nagyon láttam. Meg tudja valaki mondani ki szervezi? hol lehet rá jelentkezni?
köszi
dandika70 Creative Commons License 2008.09.27 0 0 7102

KnéZs!

Én 2 hete jöttem meg a Pyramisa-ból. Kb 4* az ellátás, a személyzet messze alatta. A szobáknál 1-el kezdődőhöz ragaszkodjatok. A 4-el kezdődőek hátul vannak a francban, és sok nincs is takarítva. Ami a csúcs, nekünk először egy fürdőszoba nélkülit akartak adni. Azt fogják mondani, hogy másnap kapsz jobb szobát, de ez nem igaz. AKkor rögtön ragaszkodjatok a cseréhez. Nekünk az egyik alkalmazott "súgott", de rá nem lehetett hivatkozni, mert kirúgnák. Ha maguktól nem adnak, akkor hívd a kinti srácot majd ő megoldja. Persze először ő is megpróbál lerázni. Mi legalábbis így jártunk, de végül a helyi nagyfőnökkel jött és intézkedett. (Ne mondja senik, hogy egy kis jatt és van jó szoba. Valaki komoly pénzt adott előre, és ők kapták a legrosszabbat.) Egyébként a szálloda szégyenei a recepciósok.  De velük úgy sincs sok dolgod.

Ez a vacak része, de igaziból nem rontott a hangulatunkon. Az ellátás jó  volt. 3 étterembe mehetsz enni. De van egy pizzázó is. A mi kedvencünk a Papeete étterem lett. Naponta egy palack vizet adnak, de az összes bárban (a parton is) bármikor ihatsz, bármit. A így már elég az az egy palack. A Papeete étteremben az ültető hapsik nagyon jó fejek. Az egyik egy idősebb bajuszos (kicsit Poirot fiatal korában :) ) fantasztikus ember. Mi jókat beszélgettünk vele. Mindig kedvesen fogadott és mindig talált nekünk asztalt, pedig öten voltunk. Tudom, hogy sokan meglepődnek, de mindezt pénz nélkül. Ez egy elég nagy tévedés, hogy csak pénzért kedvesek veled. Én már sokszor voltam Sharm-ban (igaz 5* szállodákban) de sehol nem tapasztaltam ezt a pénzt ide vagy bunkó leszek veled stílust. Itt sajnos a recepció melletti bárban mindennap lehet vele találkozni. 

Én imádom a helyieket és imádom ez a "patópálos" stílusukat is. De ebben a szállodában sajnos találkoztam olyanokkal is, akik miatt egy pár utastársunk elmondta, hogy csalódtak Egyiptomban.

Ha érdekel még valami, nyugodtan kérdezz. Egyébként, mi nagyon jól éreztük magunkat. Ja! Egy lényeges, a parton ne egyetek a szendvicsből.

Előzmény: KnéZs (7096)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!