Keresés

Részletes keresés

invis Creative Commons License 2005.08.10 0 0 1551

A csúszda park valóban nagyon klassz, ellentétben néhány itthoni parkkal, ott tényleg el lehet tölteni egy napot.

Figyeljetek azon a csúszdán ahol egy kék szőnyeggel lehet lecsúszni, hogy a könyökötök ne lógjon ki, mert a csúszda illesztés leviszi és csúnya vérző sebet csinál. A páromnak a könyöke bánta és láttunk több ugyan olyan ragtapaszos embert a városban :)

 

Water Park Faliraki
Előzmény: litle (1546)
invis Creative Commons License 2005.08.10 0 0 1550

Sziasztok,

 

Most jöttünk vissza Rodoszról, Falirakiból. Az előző több ezer hozzászólást egy kis éttermi ajánlóval egészíteném ki. Nekünk nagyon kellemes tapasztaltunk volt Falirakiban a Greek Spirit vendéglőben. Három alkalommal vacsoráztunk ott, minden alkalommal tökéletesen elégedetten és jóllakottan távoztunk. A tulaj (aki a felszolgáló is) jóvoltából belekóstoltunk az igazi görög vendégszeretetbe, kiszolgálásba. Szerencsénkre az első alkalommal este 11 fele tértünk be, mikor már kevesebben voltak, így tudott velünk foglalkozni. Második alkalommal már mint régi ismerősöket üdvözölt, emlékezett a nevünkre és arra is, hogy milyen bort ittunk 2 nappal azelőtt. Ha volt ideje elfogadta az invitálásunkat és leült az asztalunkhoz a vacsora végén és ouzó mellett mesélt az étteremről a görög életről, vallásról mindenről ami szóba került.

Bátran javaslom mindenkinek aki Falirakban jár, hogy térjen be hozzá. Ha kicsit személyesebb kiszolgálásra vágyik akkor ne csúcsidőben menjen, mert akkor nagy a pörgés.

Üdv:

Invi

 

Greek Spirit
lara5 Creative Commons License 2005.08.10 0 0 1549
Én is végigbogarásztam a menetrendet, és totál jónak tűnik a dolog, meg persze olcsóbb is mintha ut.irodával mennél. Szerintem leszünk páran Rodosz kikötőjében akik kutatni fogjuk, hogy honnan indulnak ezek a hajók. Valaki nem járt még saját szervezésben Rodoszról Nissiroson vagy Tiloson, hogy tudná honnan indulnak ezek a hajók?
Előzmény: sarkat5 (1544)
sarkat5 Creative Commons License 2005.08.10 0 0 1548
Fogalmam sincs, még sosem voltam ott. De eddig még mindenhol mindent megtaláltunk, szerintem neked sem lesz gondod.
Előzmény: Sunny26 (1547)
Sunny26 Creative Commons License 2005.08.10 0 0 1547

Szia! Na ez tök jó. Mostmár csak azt szeretném tudni, hogy itt mennyi az út és ez melyik kikötőből indul.  (lehet ám, hogy én vgyok vak)

 

Ez egy külön cég aki "csónakáztat"? A Ferry ki van írva valahol?

Előzmény: sarkat5 (1544)
litle Creative Commons License 2005.08.10 0 0 1546

Szia Sunny 26!

 

Rodoszon a meleg 40-45 fokra rúgott. ( valószínűleg most sincs ez másképp..) A szél és a tenger közelsége kissé enyhíti.

Mióta hazajötünk csak tüsszögünk és fújjuk az orrunkat. :)

 

Üdv: Litle

 

 

 

Szia Bartloka!

 

Rodosz városában 13-tól 20eu-ig ajánlanak Symire utakat. Ne a nagy kikötőkbe menjetek, hanem Rodosz strandja felé vezető út mellett a parton, (du-i és esti órákban). Ott sok fazon csücsül egymagában, egy-egy asztalkánál, ők majd ajánlják magukat. Ti csak válogassatok.:)

 

Üdv: Litle

 

 

A Falirakiban lévő csúszdaparkot mindenkinek ajánlom!! ( kiírják, hogy se kaját, se üccsit ne vigyetek, de ne foglalkozzatok ezzel, mert a kutya sem nézi! )

9h 30-kor nyit, a helyszínen Gyros 2 eu ( mint nálunk)

k.valcsi Creative Commons License 2005.08.10 0 0 1545

Szia sarkat5!

Nissirosról találsz képeket a http://www.hellasz.hu lapon a Fotóalbumban, Kos 2005. címszó alatt. Alcíme: Nissiros az alvó vulkán szigete.

Egyébként nem csak Kos városból, hanem Kardaménából is mennek hajók Nissirosra.

Üdv.: Valcsi

Előzmény: sarkat5 (1544)
sarkat5 Creative Commons License 2005.08.10 0 0 1544

http://www.ando.gr/eot/eng/Ferry%20boat.pdf

 

Itt nézd meg! Keddenként is megy a Sea Star nevű hajó. Tilos-Nissiros, két szigetet is megnézhetsz.

Mi is erre pályázunk, remélem, sikerülni is fog. Koson már voltunk, Symi számomra nem annyira érdekes látvány, hogy egy napot a kevéske 8-ból elpazaroljak rá. Nissiros viszont klassz dolognak tűnik.

Előzmény: Sunny26 (1540)
Koslatókutya Creative Commons License 2005.08.10 0 0 1543

 

Én vasárnap jöttem meg rodoszról Rodosz város Kalithea Faliraki körzetben egy szunyogot sem láttam. Pedig pezsgőztünk esténként a szállodai szoba erkélyén rendesen.  Felkészültem én is Off kenőccsel meg minden de bontatlanul jött haza!

Azért vigyél magaddal bizti ami bizti!

Előzmény: lara5 (1542)
lara5 Creative Commons License 2005.08.10 0 0 1542
Köszi az infót, akkor reménykedhetem hogy a szúnyogok szomjanhaltak az eddigi nagy melegben!
Előzmény: legenyanya (1537)
lara5 Creative Commons License 2005.08.10 0 0 1541

Szia!

A Nissirosi kirándulásra a hajóindulást Kos-ról vagy Rodoszról nézted? Bár gondolom, hogy Kos-ról mennek át kis hajóval Nissirosra, és ha Rodoszról nincs közvetlen hajójárat Nissirosra, akkor olya hajót kell találni, ami elegendőt áll ahhoz Koson, hogy át tudjunk menni Nissirosra.  Mi Rodoszra megyünk és onnan szeretnénk átjutni Nissirosra, mert eddig sokan ajánlották.

Sunny26 Creative Commons License 2005.08.10 0 0 1540

Upsz upsz és még egyszer upsz!

 

Most nézem a hajókázási menetrendet! Nissirosba vasárnaponként megy a csónak és mi vasárnap érkezünk és vasárnap indulunk vissza! -jaj nekem jaj, pedig pont Nissirosra esett a választás.  Ezeken kívül megy még hajó?

 

Más! Tőzsérkönyv először másodszor, senki többet?

Bartloka Creative Commons License 2005.08.10 0 0 1539
Valóban, köszönöm!
Előzmény: legenyanya (1536)
legenyanya Creative Commons License 2005.08.09 0 0 1538

Azt hallottam, hogy a Rodosz Beachben a minibárra rájárni drága mulatság. A Belvederben is volt minibár?

Előzmény: dust n' bones (1534)
legenyanya Creative Commons License 2005.08.09 0 0 1537

Egy A Class hotelben tuti, hogy elvárják hogy a vacsihoz hosszúnadrágot húzz, talán egy B-s hotelben elnéznek felette.
Én is azt tervezem hogy szimire átnézünk mert nincs messze és csak 15 euróba kerül fejenként. Azt mondják hogy ott a szél nem olyan erős és ezért a meleget sokkal nagyobbnak érezni. (Mindenesetre én viszek magammal fürdőgatyát.)

Kósz  nagyon érdekes - sokat lehet róla olvasni - de az út hosszabb mint szimire és a duplájába kerül, valamint nem sok idő marad a csavargásra. Arra viszont elég, hogy Kósz városát bejárd - többre nem futja az időből.

Tavaly két hetet töltöttünk rodoszon, sok helyre eljutottunk, de egy szúnyoggal sem találkoztam pedig engem nagyon szeretnek a dögök, talán augusztusban túl nagy a szárazság a vérszívóknak.

 

Előzmény: lara5 (1535)
legenyanya Creative Commons License 2005.08.09 0 0 1536

... talán rossz helyen kerested.

http://www.ando.gr/eot/eng/Day%20Boat%20Trip.pdf

 

Előzmény: Bartloka (1532)
lara5 Creative Commons License 2005.08.09 0 0 1535

Köszi a választ! (Most már én is beregisztráltal rendesen:))) Lenne még néhány kérdésem ,ha nem gond:

A BElvedere Beach Hotelban is van olyan szabály hogy a vacsihoz rendesen fel kell öltözni? -Mert a Krestenről azt mondták, hogy csak hosszúnadrágban lehet vacsizni. Sokan írtak a szúnyogokról is, meg hogy elektromos szunyiriasztót kell vinni. Voltak egyáltalán szúnyogok? A Belvedere tengerpartán van édesvizi tusolási lehetőség, vagy csak a medencénél? Köszi a hasznos tippet a közeli színházról. Rodosz szigetén voltatok kirándulni? Mi szeretnénk saját magunk bebarangolni a szigetet autóval de még nem találtam a neten rendes térképet. Eddig szinte mindenki azt írta hogy érdemesebb saját szervezésben menni. Esetleg Kos szigetén vagy Simin voltatok-e, hova érdemes menni?  

Előzmény: dust n' bones (1521)
dust n' bones Creative Commons License 2005.08.09 0 0 1534
Édesvízű és viszonylag nagy a medence,de nem mély,,kb 160 a legnagyobb mélysége.
Előzmény: legenyanya (1528)
sarkat5 Creative Commons License 2005.08.09 0 0 1533
Miért nem veszed a fáradtságot, hogy visszaolvass egy picit? Nem kellene messzire menni, csak ez az oldal.
Előzmény: Bartloka (1532)
Bartloka Creative Commons License 2005.08.09 0 0 1532

Sziasztok!

 

Tud valaki információt adni arról, hogy mennyiért lehet átmenni Rodoszról Symire? Próbáltam neten keresgélni, de a menetrenden kivül semmit nem találtam...

Érdemes átmenni egyébként? Járt már ott valaki?

Sunny26 Creative Commons License 2005.08.09 0 0 1531
Ha valaki eladná a Tőzsér könyvet, szívesen megvenném utánvéttel jó áron. Komolyan!
Sunny26 Creative Commons License 2005.08.09 0 0 1530

Szia!

 

Na az ilyen embereket szeretem mint te. Aki nem jajgat ha kellemetlen dolgok történnek, hanem megtalálja a megoldást.

 

Amúgy most milyen az idő Rodoszon? Én itthon is jobban élveztem a 40 fokot, mint ezt a 25-öt. Remélem szeptemberben a minimum nem lesz 30 foknál kevesebb!!!

Előzmény: litle (1519)
isdo22 Creative Commons License 2005.08.09 0 0 1529
Köszi az infót, de úgy néz ki lesz könyv! :) Remélem... A Petőfi Sándor u-ban találtunk egy könyvesboltot, ami azt mondta, hogy megrendeli, holnap kell odatelefonálnom. Ha mégsem, akkor próbálkozom a Kassáknál!
legenyanya Creative Commons License 2005.08.08 0 0 1528
A medencében tengervíz van vagy édesvizü? (...mármint a Belvederben)
Előzmény: dust n' bones (1525)
andika30 Creative Commons License 2005.08.08 0 0 1527
köszi mindenkinek...
fakír50 Creative Commons License 2005.08.08 0 0 1526

Szia isdo22!

A Kassák Kiadónál próbáltad már?

e-mail: kassak@mail.digitel2002.hu

tel/fax: 28/405-367

 

Előzmény: isdo22 (1516)
dust n' bones Creative Commons License 2005.08.08 0 0 1525

Láttuk a Rodosz Beach-t,meg is jegyeztük,hogy király szálloda!

Hasonló a Belvederehez,sztem kicsit még jobb is.Én is úgy tudom,hogy egy cég,mert sok Rodosz Beach-es jött át a mi medencénkhez strandolni.Egyébként a két medence tök ugyanolyan.

Előzmény: legenyanya (1524)
legenyanya Creative Commons License 2005.08.08 0 0 1524
Mi a szomszéd hotelbe megyünk 23-án a Rodosz Beachbe, ha jól tudom egy cég a két hotel.
Előzmény: dust n' bones (1523)
dust n' bones Creative Commons License 2005.08.08 0 0 1523
A Belvedere Beach-ben Rodosz városban.
Előzmény: legenyanya (1522)
legenyanya Creative Commons License 2005.08.08 0 0 1522
Melyik Belvederben voltál?
Előzmény: dust n' bones (1521)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!