Keresés

Részletes keresés

Lexus gs 300 Creative Commons License 2013.06.30 0 0 8906

Sajnos nálam is ez a probléma a paradicsomokkal.

A virágokat egysdzerüen elrugják... :(

Törölt nick Creative Commons License 2013.06.30 0 0 8905
Előzmény: szneandi (8903)
lordhimself Creative Commons License 2013.06.29 0 0 8904

a pétisó is táp :) milyen fajta paradicsomok?

Előzmény: szneandi (8903)
szneandi Creative Commons License 2013.06.29 0 0 8903

Sajnos képet nem tudok rakni. Kb. 60 tő paradicsomom van. Már legalább 15-20  éve termesztek paradicsomot, és eddig még mindig szép és bőtermő volt. A leveleken nincs szívásnyom, sárgulás, és rovarkártevő sem.(hogy megfojtottam volna őket? -ez lehetetlen).  Épp ezért nem tudom mi lehet a baja. A tünet annyi, mint már korábban írtam a növények felső hajtásai összepöndörödtek, elcsökevényesedtek (zöldek), a virágokat pedig lerúgták ezeken a részeken. Nem locsoltam semmiféle táppal, csak egy pici pétisót kaptak.

Törölt nick Creative Commons License 2013.06.29 0 0 8902

Segíts, hogy segíthessenek!

 

Képet nem raktál be róluk, a leírásodból semmi nem derül ki, a tartási körülményekről sem írtál semmit.

 

"olyan mintha összementek volna", "növények alsó részén még nem látszik elváltozás"

 

- A fenti rész el van száradva? Esetleg pont az ellenkezőleg, elrothadt?

- Vagy tápanyagzavar miatt elszineződött sárgára, lilára?

- Tetvek, atkák lakmároznak rajta, azok szívták szét?

- Mechanikai sérülés történt (kötözőzsinórral megfojtottad), eltörött a szár?

- Valami extra löttyel öntözted?

 

Minden bokrod ilyen? Ha nem, akkor a többieknél mit csináltál másként?

Előzmény: szneandi (8901)
szneandi Creative Commons License 2013.06.29 0 0 8901

SOS! Segítséget szeretnék kérni. A paradicsomboraim felső hajtásai elcsökevényesedtek, nem fejlődnek tovább (olyan mintha összementek volna). A növények alsó részén még nem látszik elváltozás. Mi lehet a baja? Hogyan tudnám orvosolni? Köszönöm előre a segítséget!

Dámdámdámdám Gurgugyin Creative Commons License 2013.06.29 0 0 8900

Valaki próbálkozott már paprika/paradicsom növény átteleltetésével szobában (cserépben)?

Törölt nick Creative Commons License 2013.06.29 0 0 8899

Egy pár kép a kertből:

Az első fürt érett Climberly

A 2.képen a Kecskeméti 407-es , kezd érni itt látszik a sár felverődés (saját palánta)

3. képen a Korall ez is narancsosodik,szerintem simán meglesznek 130g-osak(saját palánta)

A 4. valamilyen Holland féldeterminált fajta (piacon vettem)

5. kép szintén a piacon vett paprika palánta.

 

 

 

phrone Creative Commons License 2013.06.29 0 0 8898

B743, akkor úgy tűnik abból nem eszünk, pedig eléggé ritka a jó kukorica.

---------

uBence, bocs, elkerülte a figyelmem. Nálam azt hiszem a Tumblingokon már csak a csoda

segíthetne, de  egyelőre még élnek, majd beszámolok, mi lett velük. Eleve reménytelenebb

kezelni, annyira sűrűek, hogy biztos marad a lombnak olyan része, amit nem ér a permet.
Nem akarok elkiabálni, a Sweet Million talán helyrejön, sokkal jobban néz ki, mint mielőtt lefújtuk.
Ha előbb rájövök, mi a baj, gondolom használt volna a Biola.
Ráadásul az enyém eléggé régi, lehet, hogy már nem jó. Ha a logika mentén haladok, használnia

kell.Ahogy Laci/Zápolya is írta, a neem olajat ajánlják még, lehet hogy ahhoz egyszerűbben

hozzájutsz, mert bőrápolásra használják.

Káliszappan nekem ugyanígy működött, gondolom, kitartás kérdése, ha gyakran fújod, egyszer

csak eltűnnek.
Sweet Millionom először van, palántát vettem.

----------------

 

Hogy lehet megfékezni a felfelé nyúló töveket? Kicsíptem a hajtáscsúcsot, de csak megy felfelé,

az ökörszív valahol 220-nál tarthat, ha így megy,  a család colos férfitagjai sem érik majd el a tetejét.

Törölt nick Creative Commons License 2013.06.28 0 0 8897

Pontosan igy van,a vilma pari is koktél na de ezt nem kell kacsolni.

Előzmény: gergerg (8895)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.28 0 0 8896

Igen kell főleg ha Cherrola F1-ről van szó,és az igen csak nő,de jó lenne tudni milyen fajtát is ültettél.

 

Előzmény: bmari62 (8894)
gergerg Creative Commons License 2013.06.28 0 0 8895

Nem az határozza meg hogy kell-e kacsolni hogy mit terem, hanem hogy folytonnövő, vagy determinált. Ismerni kellene a fajtáját.

Előzmény: bmari62 (8894)
bmari62 Creative Commons License 2013.06.28 0 0 8894

A koktélparadicsomot kell e kacsolni?Némelyik törpe marad,  de van amelyik ugyancsak növésnek indult, karózni kellett.

Előzmény: TINTUS (8889)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.28 0 0 8893

Sziasztok!

Szia phorne, múltkor kértem érdeklődtem a Biolával kapcsoaltban, esetleg nem láttad, de komolyan kérdeztem, amit kérdeztem. Hatásos-e az atkák ellen? Tényleg olyan jó-e amilyennek írják.

Talán nem írtam, de én is a bio módszerek mellett vagyok, ezért sem díjazom azt a sok mérget, persze nem fordulok el tőlük 180 fokosan. Úgy vagyok vele, hogy alternatívaként másodikként használom, ha a bio módszerek nem jönnek be. A Biola pedig bio, és bár a fügére is ráférne permetezés, arra is használnám...

Előzmény: phrone (8868)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.28 0 0 8892

Ez szerintem anyagcserezavar a 2.kép túl lett tápoldatozva vagy valamiből sok van a cserépbe Pl:Kálium,Foszfor és gátolja a

pl: Magnézium,  vagy a Vas felvételét,átültetés soványabb földbe még "segíthet"

Én is jártam így már a vödrösökkel túl sok komposztált marhatrágyát sikerült beletenni.

Előzmény: hurvinka (8891)
hurvinka Creative Commons License 2013.06.28 0 0 8891

Segítsen valaki. Ez lenne az atka, vagy valami más hiány tünet lenne? köszöntem

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.06.28 0 0 8890

Szentesen is hasonlóan csinálják

itt megnézheted 2 részes:http://www.youtube.com/watch?v=kUdas0t72HI

http://www.youtube.com/watch?v=XKSVM4u5M9U

 

 

Előzmény: Dance1 (8871)
TINTUS Creative Commons License 2013.06.28 0 0 8889

homerx elmondta a lényeget. A folytonnövőnél megfigyelheted, hogy két fürt között 3 levél van és nem engedjük a honaljhajtást, kivéve ha a pari majdnem eléri a támrendszer tetejét akkor lelassítjuk úgy a növekedést (az alsó fürt mielöbbi beérése érdekében ) hogy engedünk fent egy hónaljhajtást a csúcstól úgy 30 centire és kicsípjük most a csúcshajtást. No amig az engedett hónaljhajtás átveszi a csúcs szerepét  addig talán beérik az alsó fürt és leengedhető az egész fa.

 

Az alföldön valamelyik tangazdaságban a karikába leengedett elszáradt szárhossz több méter  szokott lenni amit a tél beáltakor (egy bokor/ egy talicskányi szár ) visznek ki a fóliából. Szabadföldön gondolom nem lesz több méter de ha egy méter is lesz az kb 3 kiló parit jelent tövenként.

 A fóliába csak 1,9 méter magas a támrendszerem sajnos,  ezért már meg kellett ezt a trükköt csinálnom.

 

 

Előzmény: Dance1 (8871)
TINTUS Creative Commons License 2013.06.28 0 0 8888

Mi baj lehetne ? Legfeljebb nem hat. De a zolone az hatott....és ez különbség.

Előzmény: homerx (8870)
hurvinka Creative Commons License 2013.06.28 0 0 8887
Sárközi István Creative Commons License 2013.06.28 0 0 8886

Sziasztok.Most olvastam a pariról, hátha segít a kérdésekben."Zöldségtermesztők Rijk Zwaan partner oldala."Sajna csak így van a cím. 

Törölt nick Creative Commons License 2013.06.27 0 0 8885

Mostanában kamionba,export (Svédországba) de néha megyünk a Bp-i nagybanira is.

Előzmény: phrone (8884)
phrone Creative Commons License 2013.06.27 0 0 8884

És merrefelé adod el azt a kukoricát, ha nem titkos?

Előzmény: Törölt nick (8876)
phrone Creative Commons License 2013.06.27 0 0 8883

Hogy miért helyeztem őket oda, a fejemben a Wekerle volt..., de rájuk gondoltam én is.

Jó hír, hogy adnak kevesebbet, köszi. A szaktanácsadás meg rám fér.
Én úgy láttam az oldalukon, hogy 3000 ft ez a hétvégi képzés .


A neemet megtaláltam én is valami kozmetikai oldalon most a napokban ahogy keresgéltem, mi a fenét csináljunk.

Ott is ajánlgatják erre a célra is,  ezek szerint tényleg jó lehet.

Van Biolánk, az is növényi olajakat tartalmaz, de van vagy 3 éves, úgyhogy gondolom nem jó már.

 

Előzmény: Laci/Zápolya (8877)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.27 0 0 8882

A K3-asomon nekem sincs termés. 18 tő, 2 bogyó eddig, sorra dobálja el a virágokat. Pedig pont ugyanúgy istállótrágyáztam, mint eddig, abszolút szűz "földön" (homok). Viszont vírusosnak néz ki ez az egyetlen ágyás, valószínűleg már a palántában lehetett valami rejtve. Meg kicsit árnyékban is van. Szóval ezek is lehetnek. Én ki fogom szerintem húzni az egészet, ha nem köt még egy hétig.

Mindenesetre lombtrágyázhatod (komplex-szel + kalciummal is), az nem baj, ha abban van nitrogán, mert levélen keresztül elvileg nem lehet túladagolni, de ha valami egyéb hiány miatt nem köt, akkor azt kipótolhatja.

Előzmény: klárimami (8866)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.27 0 0 8881

Igen de az Mg ,el ne felejsdt,az egyik legfontosabb:)

Előzmény: gergerg (8879)
gergerg Creative Commons License 2013.06.27 0 0 8880

Egyébként párszor én is leírtam már. :-) http://www.torzsasztal.hu/Article/viewArticle?a=125369044&t=9096652

Előzmény: gergerg (8879)
gergerg Creative Commons License 2013.06.27 0 0 8879

No akkor egyetértünk. Lehet adni NPK-t, de csak ha tudjuk hogy tényleg szükség van rá-

Előzmény: Törölt nick (8878)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.27 0 0 8878

Pontosan eszt írtam  csak máskép, ídézlek "egyáltalán nem biztos hogy azt a meszet fel tudja venni a növény."

Na ezért is nem kéne az a sok K,N,P De ezt már egyszer elírtam gondolom sokakat érdekelt:)

Na akkor mégegyszer http://www.torzsasztal.hu/Article/viewArticle?a=125490899&t=9096652

 

Előzmény: gergerg (8875)
Laci/Zápolya Creative Commons License 2013.06.27 0 0 8877

Lőrincen vannak (a piac mellett) nem Kispesten.

Állitólag az 1 l-es kiszerelés is hiánycikk. (Szerintük.) Viszont ott meg lehet vásárolni úgy, hogy 10 l permethez szükséges mennyiséget kimérnek. Csak szaktanácsadás után! Most vasárnap tartanak továbbképzést (ingyen) az FB oldaluk szerint, és lehet utánna vásárolni is.

Most szerveztem tőlük függetlenül fürkészdarázs kapszula beszerzési közösséget. Megkérdeztem a többieket és a neem fa olajról beszéltek még. http://www.hobbikert.com/index.php?page=product&productid=850#product

Előzmény: phrone (8868)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!