Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.11 0 0 13297

Ez jó, köszi!

Le is mentem a linkeket!

Előzmény: fgcs (13296)
fgcs Creative Commons License 2012.04.11 0 0 13296

polikarbonat.hu

finesa.hu

Előzmény: Törölt nick (13295)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.11 0 0 13295

Korábban ajánlottatok itt egy takaróprofilokat, szegélyléceket árusító céget.

Sajnos nem találom a linket.

Kérlek, aki tudja melyik cég ez, tegye fel ismét!

kiss_atti Creative Commons License 2012.04.10 0 0 13294

Utánanéztem:

 

"Felhasználás

Az illbruck Duo Foil EW-t ablak és ajtó csatlakozási illesztések kül- és beltéri tömítéséhez tervezték. A fólia páraáteresztő/párazáró tulajdonsága megváltozik a környezet páratartamának változásával. Alkalmazási hőmérséklet +5 °C és +45 °C között."

 

Forrás: ITT

kiss_atti Creative Commons License 2012.04.10 0 0 13293

Nem.

Előzmény: gabrielke (13290)
gabrielke Creative Commons License 2012.04.10 0 0 13292

Ráfagyott a pára, volt már ilyen. Azt jelenti hogy kvajó az üveg :)

 

 

Előzmény: plusssuni (13291)
plusssuni Creative Commons License 2012.04.10 0 0 13291

Akinek haromretegu uvegezese van tapasztalt mar olyant, hogy a kulso oldalon jegesedik az uveg?

gabrielke Creative Commons License 2012.04.10 0 0 13290

Légzáró és páraáteresztő, nem?

 

Előzmény: kiss_atti (13282)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.08 0 0 13289

Elhiszem ha örülsz neki hogy túl adtál a vasakon, de azért a használt Trabantot ne hasolníts össze árban egy új BMV-vel. Nagyjából annyi köze van a régi vasablaknak egy panel lakás erkélyének esetében a műanyag ablakra cseréléséhez.

Előzmény: gy_o_r_gy (13288)
gy_o_r_gy Creative Commons License 2012.04.08 0 0 13288

Csütörtökön elkelt!

Egy tag lealkudta 25K -ra és elvitte.

Azt mondta, neki 250K volt az írányár az erélye beépítésére.

Nagyon örült neki, hogy tized áron, és beszerelésre készen megkapta.

 

A többi néma csend...

Előzmény: kiss_atti (13232)
kiss_atti Creative Commons License 2012.04.07 0 0 13287

Gratu,

 

képeket, ha lesznek, töltsed felfelé..

:-)))

Előzmény: Törölt nick (13286)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.07 0 0 13286

Szia!

 

Túl vagyunk a passzívház ablakok beépítésén sikeresen, minden rendben volt vele :-)))

 

A DUO szalag amit javasoltál nekem is nagyon bevált örülök hogy ezt vittem hozzá.

Az ablakok Veka Alphaline 90-es profilból voltak, Roto NT vasalattal

(üveg: 4mm-18-4mm-18-4mm, Ug=0,5).

Faházra szereltük fel konzolozva, a külső falsíktól 6,5cm,-t kitolva a nyílászárókat.

A konzolokat ahogy javasoltad 5-ös laposvasból csináltattam, az alsó tartókba pedig plusz merevítés is lett heggesztve hogy erősebb legyen.

A házra utólag kerül 26cm szigetelés amivel a külső vakolható tokos redőny így hogy kintebb toltuk az ablakokat szépen futni fog.

 

Jövő héten megyünk még vissza a redőnyőket felszerelni akkor csinálok fotókat és ha érdekel felteszem ide, megmutatom.

 

Mégegyszer köszönöm a tanácsaidat, segítségedet :-)

 

 

Előzmény: kiss_atti (13282)
Vincellér222 Creative Commons License 2012.04.02 0 0 13285
Köszönöm meg is találtam.
Vincellér222 Creative Commons License 2012.03.29 0 0 13284
Köszönöm meg is találtam ,holnap hívom is őket.
Előzmény: kiss_atti (13282)
Vincellér222 Creative Commons License 2012.03.29 0 0 13283
Köszönöm a megerősítést valószínű hogy a tanácsát megszivlelem és az emeleti 3 terasz ajtót
átlépő kuszobbel fogom kérni annál is inkább mert a ház egy nagyobb domb legtetején épül
ahol mindig jár a levegő és sokszor lehet szélnyomásra számítani és bevagó eső ellen sem nagyon védett.
Ha esetleg önnek is lenne duo szalag beszerzésre ötlete azt szívesen venném.
Üdvözlettel
Előzmény: Judit KB-i (13270)
kiss_atti Creative Commons License 2012.03.29 0 0 13282

A DUO azért DUO, mert egyszerre látja el a párazáró és páraáteresztő funkciót, tehát egyszer kell, számold.

 

Nem reklámozom a céget, noha. max meg vagyok elégedve velük, de ha a gugliba beütöd, hogy tremco-illbruck, akkor hoz pár találatot.

Előzmény: Vincellér222 (13281)
Vincellér222 Creative Commons License 2012.03.29 0 0 13281
Köszönöm ujra a korrekt tájékoztatást .

Azért ha ezt a duo szalag beszerzést kicsit tudnád konkretizalni azt megköszönném,
hol lehetne megvenni ? ez a 70k a 200m-re duplán értendő ( kívül/belül) ?

És természetesen RAL beépítésére kaptam a munkadíj ajánlatot,azzal remélhetőleg nem lesz gond.
Előzmény: kiss_atti (13267)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.29 0 0 13280

Igen, elég ha a profil belső felén fog a csavarfej.

Előzmény: ÖregMackó (13279)
ÖregMackó Creative Commons License 2012.03.29 0 0 13279

Ez nem a miénk de pontosan ilyen (illetve a mienknek mindkét lukja azionos méretű)

 

Előzmény: ÖregMackó (13278)
ÖregMackó Creative Commons License 2012.03.29 0 0 13278

Szia!

Igen olyan fajta redőnyünk van amit a tokvég lábain rögzítenek a kerethez. Még amikor bontottam mérges is voltam, hogy úgy csinálták, hogy a csavar a profilt összenyomta mikor meghúzták mivel a feje nem ment át a külső oldalon. Amit én láttam neten, az olyan volt, hogy a külső luk nagyobb volt, gondolom itt átmegy a csavar feje és csak a szerszám miatt kell a nyílás a csavar meg a belső oldalán szorítja fel a keretre a tokot. Ugye elég az U profil belső oldalát rögzíteni a csavarral?

Sajnos a bontáskor nem csináltam képeket.

Köszönöm

ÖregMackó

Előzmény: Törölt nick (13276)
Judit KB-i Creative Commons License 2012.03.29 0 0 13277

Autófényezők tudnak szépen festeni műanyag profilt (de nem fautánzatúra), de csak festő kamrában. Helyszínen beépítve nagyon necces, bár nem kizárt (már láttam, de nem ajánlom)!

 

Javaslat: 

- kiszedeted az ablakot,

- szétszedeted (vasalat le, üveg ki),

- autófényező lefesti,

- összerakatod,

- visszaépítetetted. 

 

...lehet, hogy olcsóbb, mint egy új színes ablak...?!

 

Megtalálni a megfelelő vállalkozókat még így sem egyszerű feladat :)

Előzmény: lrobertoB (13272)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.29 0 0 13276

Szia !

 

Jobb lett volna, ha a meglévő redőnyről és a lefutókról teszel fel egy képet, akkor írnám a megoldást.

 

Ha csak ennyi toktoldó van, akkor önmetszős csavar kellene, mert így biztosan találkozol a merevítő vassal, legalábbis azon az oldalon, ahol nincs toldó.

 

Ha a redőnyláb nem visel terhet, akkor valószínű olyan a redőnydobod, amit külön kell felcsavarozni, vagy nem?

A csavar nemcsak azzal a 3 mm-es fallal találkozik, hanem mélyebben a belső kamrafallal is és nem olyan könyen szakad ki a helyéből a csavar, ha nincs megszakítva a menet.

 

"Hilo' csavarnak hívtuk, ami nem önmetszős, ez dupla menetes volt és simán előfúrás nélkül bement a műanyagba, nem repesztette szét. Ez azért is jó volt, mert kinn lógva a 9.-ik emeleten gond nélkül csavaroztam be a redőnylábat egy kézzel, géppel persze.

Szóval nem a szokványos facsavart használtam, nem szerettem ezen dolgok miatt, körülményes volt vele dolgozni.

 

Jó lenne kép a redőnyökről...

Előzmény: ÖregMackó (13275)
ÖregMackó Creative Commons License 2012.03.29 0 0 13275

Kedves Kisdi!

 

Köszönöm a tanácsokat de ha megengeded szeretném pontosítani, hogy jól értem-e? Kömmerling profiról van szó tehát valahogy így néz ki:

 

 

Oldal toktoldó csak oda került ahol nyitásirányt változtattunk így a gurtni a vasalat oldalára került és emiatt tettek rá toldót ami csak másfél cm.

A többi ablaknál csak a keret van. A lábakon teherviselés nincs így ide valószínűleg meg merem kockáztatni, hogy csak a műanyagba hajtott csavar tartsa a lábat. De a szerkezet nagyobb terhet jelent és félek a 3 mm-es műanyag oldal nem tartja meg huzamosabb ideig a redőnyt és kiszakad. A régi felfogás a tokvég lábának egy-egy db facsavarral a fakeretbe behajtva történt ide szeretnék önmetsző lemezcsavart tenni belehajtva a merevítő profilba bár nem tudom milyen vastag kerül-e egyáltalán mehet rá de tartósabbnak érzem ezt a rögzítést. Attól is tartok hogy mivel eléégé mélyen vannak az ablakok a helyükön, nem tudok merőlegesen fúrni így fennál az a veszély hogy a csavar nem fúrja át a vasat csak arrébmászik és így kiszedi a műnyag keret anyagát. A kereskedelemben kapható csavarnál egyszerű pozdorja csavarra gondolsz? Az átmegy a műanyagon de nem repeszti szét? Nem kell előfúrni?

 

Bocs ha kicsit túl aggályos vagyok....

 

ÖregMackó

Előzmény: Törölt nick (13250)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.29 0 0 13274

Festés talán, ha találsz olyan céget, aki bevállalja azt a nyűgöt, ami a helyben festéssel jár.

Előzmény: lrobertoB (13272)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.29 0 0 13273

Gyártással kezdtem, beépítőként folytattam, most területi képviselője vagyok a cégnek. Ezen felül sokat olvasok itthoni és külföldi weboldalakat is. Szülőatyja vagyok a cég weboldalának, kinézeténk és szövegének egyaránt. Ablakozáson kívül több weboldal gazdája vagyok más irányú területen, magyar, olasz, német és angol nyelven is.

Hát, tömören ennyi:))

Előzmény: Judit KB-i (13271)
lrobertoB Creative Commons License 2012.03.29 0 0 13272

Sziasztok,

 

Abban kérném segítségeteket, hogy már beépített műanyag nyílászárókat utólagosan lehet-e matricázni, vagy festeni? Milyen cégeknél érdemes érdeklődni?

(fehér nyílászáróim vannak, amit "kaptam" a házzal együtt, cserélni nem akarom, viszont a felújítási tervünkben más színnel képzelnénk el a nyílászárókat)

 

Judit KB-i Creative Commons License 2012.03.29 0 0 13271

"Láttam itt Siófokon mit építettünk be a panelekbe a Premiertől. Csak néztem...."


Én azt hittem, hogy Te gyártod az ablakot? Rosszul gyondoltam, forgalmaztok? 

Olvastam a blogokat az oldaladon és meggyőződésem volt, hogy a gyártás miatt értesz ennyi mindenhez, ami az ablakkal kapcsolatos?! 

 


 

Előzmény: Törölt nick (13260)
Judit KB-i Creative Commons License 2012.03.29 0 0 13270

1. Nagy valószínűséggel nem alaptalan a félelmed - Kiss Atti után szabadon...:) -,

mivel az alu küszöb vizsgálati eredményei a szélállóság, vízzárás kategóriákban rosszabb, mint a normál tok küszöbé. Erkélyajtókra én egyáltalán nem támogatom, bár vannak speciális követelmények, ahol nem kerülhető el pl. akadálymentes útvonal.

A bejárati ajtók esetén nem fázunk meg - az igaz, de bejárati ajtót általában folyosóra, szélfogóba építik be és nem közvetlenül a hálószobába vagy nappaliba...?! 

Kérdéses az is, hogy alu küszöbnél tud-e a gyártó nyíló-bukót gyártani, mivel a nyíló-bukó zárfögadót pl. ROTO NT vasalat esetén az alsó vsz.oldalra kell szerelni?! Az alu küszöbre ez nehézkes! 

Előzmény: Vincellér222 (13264)
nagy ivó Creative Commons License 2012.03.29 0 0 13269

Az árajánlatodat továbbítottam az érdeklődőnek, ígérte, hogy innentől folytatja az egyeztetéseket

Volt, hogy 5-10 százalék jutalékot is fizettem munkáért, amikor szűkösen volt a felhozatal, de vannak nálam sz@rrágóbbak 

Előzmény: kiss_atti (13265)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.29 0 0 13268

Köszönöm.

 

Akkor keresem:  

 

1db 460x600-as ablakot, Akinek van kimaradva, készleten, stb. jelezze, köszönöm!

Előzmény: kiss_atti (13266)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!