Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.12 0 0 9014

Fajok közötti-szó szerinti fordításban

Kis kiegészítés: ezeknek a fajtáknak a nemesítésénél már nem csak az ellenállóság volt a fő cél, hanem a belőlük készült borok jobb minősége is. Ugyanis az amerikai és az eurázsiai fajták hibridjeinek* a bora nem a legjobb, ezért szükség volt ezeknek a hibrideknek újabb eurázsiai fajtákkal való keresztezésére

 

*a legismertebb ilyen hibrid a Seyve-villard, közismertebb nevén Eger2, ez volt az egyik alanyfajtája az alföldön a két legnépszerűbb új fajtának: Bianka(Eger2-Bouvier), Aletta(Eger2-Ottonel muskotály)

Előzmény: nyulica (9013)
nyulica Creative Commons License 2011.02.11 0 0 9013

inter=között

Species=faj

Magyarul fajok közötti.

Egyébként igazad van nem csak a permetezés a lényeg.

Előzmény: Törölt nick (9011)
g.anti56 Creative Commons License 2011.02.11 0 0 9012

Szerintem évjárat fügvénye is ,volt hogy permeteztem a LAKHEGYIT és a VÉRTES CSILLAGÁT és mégis belement a betegség és főlszivodoval birtam megfogni

 

A ZŐLDFÜRTŰ nél meg juliusban kell vigyázni megelőzés szempontjábol a rejtett perenoszra

Előzmény: nyulica (9009)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.11 0 0 9011

Újabb balfasz idegen szó, ne is törődj vele.

Mondd inkább helyette, hogy ellenálló.

:)

Előzmény: Törölt nick (9010)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.11 0 0 9010

Ennél azért tágabb értelemben kell venni, ide számítanak a környezeti hatások is, mint a fagy, szárazság

Előzmény: g.anti56 (9008)
nyulica Creative Commons License 2011.02.11 0 0 9009

Így igaz.

Előzmény: g.anti56 (9008)
g.anti56 Creative Commons License 2011.02.11 0 0 9008

Thát ha jól értelmezem akkor ezeket a fajtákat , kevésbé vagy nem kellene permetezni.

Előzmény: nyulica (9007)
nyulica Creative Commons License 2011.02.11 0 0 9007

Fajok közötti hibrideket illetnek ezzel a névvel. Pl. Vitis vinifera x Vitis amurensis vagy Vitis vinifera x Vitis labrusca etc.

Ezeket a szőlőfaj keresztezéseket a betegségeknek ellenállóbb szőlőfajták létrehozására gyakorolják.

Ilyenek szőlőfajták pl. Kunleány, Bianca, Zalagyöngye, stb.

Előzmény: g.anti56 (9005)
nyulica Creative Commons License 2011.02.11 0 0 9006

A korábban érő szőlőfajtáknál fordul elő gyakrabban az, hogy a bor lágy lesz, mert a meleg "kiégeti" belőle a savakat.

A csemegeszőlők nem azért tűnnek édesebbnek, mert magasabb a cukorfokuk, hanem mert alacsonyabb a savtartalmuk. A muskotályos szőlők is ritkán érnek 16 cukorfokosnál magasabbra. Az Ottonel ugyan borszőlőként van nyilvántartva, de nála is ez a helyzet.

A Hamburgi muskotály viszonylag kései érésű, így több savat tartalmaz.

Előzmény: RAMBO (9003)
g.anti56 Creative Commons License 2011.02.11 0 0 9005

Szevasztok,Ki tudná megmondani hogy mit jelent az a szó INTERSPECIFIKUS szőlőfajták?

Köszi.

BZoltan Creative Commons License 2011.02.10 0 0 9004

Én a Szentesi pincében kóstoltam egyszer fekete muskotályt és rendesen ledobtam a láncot, egyszerűen nem lehetett nem elvigyorodni az élménytől.

Előzmény: nyulica (9002)
RAMBO Creative Commons License 2011.02.10 0 0 9003

A Muscat ottonelre jellemző, hogy forró nyár után a bor lelágyul, és szappanos íze lesz. A Sárga Muskotályra ez nem jellemző. Tudod esetleg, hogy a Hamburgi Muskotály hogyan reagál erre a dologra?

Előzmény: nyulica (9002)
nyulica Creative Commons License 2011.02.08 0 0 9002

A delaware direkttermő szőlőfajta.

A direkttermőket elég könnyű megkülönböztetni a viniferáktól.

Levél, vessző és termés képek kellenének a biztos meghatározáshoz.

Legjobb metszési mód a szálvesszőzés.

Permetezni teljesen felesleges.

 

A Szőlőskertek királynője nagyon jó csemegeszőlő, bornak kevésbé alkalmas.

Egy bizonyos érettség után viszont már az enni sem igazán jó kb. augusztus véén a legfinomabb. Szintén szálvesszőzni érdemes.

A Hamburgi muskotály az egyik legfinomabb kék csemegeszőlő és a bora is finom. Egyedüli baja, hogy a vörösboroknál nem megszokott a muskotályos íz.

Ez a szőlő tényleg igényli a szálvesszőzést, mert csak a 3-4. rügy fölött tartalmaznak a rügyei virágkezdeményeket.Ezt a két szőlőfajtát permetezni időjárástól függően 7-10 naponta érdemes peronoszpóra és lisztharmat ellen. Érés előtt minimum 30 nappal legyen az utolsó permetezés.

Előzmény: regpont (9001)
regpont Creative Commons License 2011.02.08 0 0 9001

DELAVÁRI (angolosan: delaware)

 

amatőr szőlészkedőként én metszem a haverom szőlőjét, ami 4 tőke, kétkarnyi vastagságú, 50-60 éves, lugasművelésű, valószínűleg (fehér) delavári a dél-alföldön

* van-e valakinek tapasztalata ezzel a fajtával?

* honnan lehetne megbizonyosodni 100%-osan arról, hogy tényleg ez a fajta? (kép vagy vessző / levél alapján)

* milyen metszést javasoltok, mikor?

* permetezni mikor - mivel?

 

SZŐLŐSKERTEK HERCEGNŐJE és HAMBURGI MUSKOTÁLY

 

* ugyanezek a kérdéseim lennének

 

köszönet!

szolopres Creative Commons License 2011.02.08 0 0 9000

Sziasztok,

 

eladom a szőlőm.

 

tudom, hogy ez nem hirdetési felület, csak nagyon szeretném, ha méltó ember kezébe kerülne, olyat pedig itt találok legkönnyebben. 

 

ha valakit érdekel: http://www.eladoszolo.fw.hu/

 

Köszönöm!

 

Gábor

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.07 0 0 8999

A nickedből sejtem ki vagy, de nem vagyok benne biztos.

inkább csörgess meg: 06-20/238-4759

Előzmény: g.anti56 (8992)
Deryan Creative Commons License 2011.02.07 0 0 8998

1-2 kis helyesirási hibát egy jó hozzászólásban biztosan nem ró fel senki. A gond ott kezdődik, amikor néhány sornál már az értelmezést is zavarja.

Előzmény: g.anti56 (8995)
bolero84 Creative Commons License 2011.02.07 0 0 8997

Hellóztok! Vásároltam egy üveg száraz ezerjót...Tabdit...nagyon tetszik...

Ahol metszenek,ott rengeteg vessző hever a földön,de most nem volt kint senki...így meg nem tudom milyen fajta a szőllő amit dugványoznék

 

X

  /

x

 

csabi_felvidek Creative Commons License 2011.02.06 0 0 8996

Ok. Eszemben sincs senkit sem megbántani, csak nekem megy nehezebben az olvasás.

Előzmény: g.anti56 (8995)
g.anti56 Creative Commons License 2011.02.06 0 0 8995

Szevasz . lehet hogy a helyesírás nem az erősségem. de ez az oldal a szőlőrőlszol

Előzmény: csabi_felvidek (8994)
csabi_felvidek Creative Commons License 2011.02.06 0 0 8994

Úgyérzem, itt a felvidéken egyre jobban lemaradunk a magyar nyelv fejlődésének követésében...

Előzmény: g.anti56 (8992)
lalá Creative Commons License 2011.02.06 0 0 8993

-Ja. Szép is lenne egy poloskaszagú Cserszegi fűszeres vagy egy rókaízű Cabernet franc.(hihi)

Előzmény: nyulica (8991)
g.anti56 Creative Commons License 2011.02.06 0 0 8992

Szevasztok. A három közül kettő fajta van arothadósabb az jobb aposzahomokba .de akkor rothad jobban ha már túlért .

De túlérés után márszerintem rothad amásifajtais. Ha gondolod bármikor megtekintheted.

Előzmény: Törölt nick (8988)
nyulica Creative Commons License 2011.02.06 0 0 8991

Az alany tényleg nagymértékben meghatározza a nemes termőképességét.

Az viszont nem, hogy az alany maga milyen gyümölcsöt terem!

Előzmény: mozis55 (8990)
mozis55 Creative Commons License 2011.02.06 0 0 8990

Szaisztok!

Már többször kisérleteztem, a tapasztalatom szerint nagyon is meghatározza az alany habitusa, "immunrendszere", a ráoltott nemes termőképességét.

Csináljatok próbát!

Üdv.

Előzmény: nyulica (8989)
nyulica Creative Commons License 2011.02.06 0 0 8989

Úgy gondolom a régi szakkönyveket hozzáértő emberek írták: Prohászka Ferenc, Kriszten György, Horváth Sándor, stb.

Ők mind nagy nevek a szakmában, szerintem mindannyian tőlük tanultunk.

A szakkönyveket el kell olvasni és a nekünk megfelelő dolgokat alkalmazni belőle (pl. többféle metszésmód is le van írva bennük, mégsem mindet alkalmazzuk egy tőkén).

A technológiák, persze változhatnak. Ettől még működik a bakművelés és a GDC függöny is csak mindegyiket a helyén kell kezelni.

 

"Ha nem "termőképes" az alanyod, a ráoltott nemes is úgy érzi magát, mint a szűzlány a kuplerájban!

Szépen fejlődik, csak termést nem akar hozni!!!"

 

Az alany termése nem határozza meg a nemes termését. Annak növekedését és tápanyagellátását biztosítja.

Előzmény: mozis55 (8986)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.06 0 0 8988

A három ecs közül melyik bírjía jobban  a homokot?

Előzmény: g.anti56 (8985)
Deryan Creative Commons License 2011.02.06 0 0 8987

8942.hozzászólás

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=106897963&t=9100475

 

......segítsük egymást!.....

 

Néhány csetelő, offoló írástól eltekintve erről szólnak a kertészkedő topicok.

Vegyél benne te is tevékenyen részt! Mutasd be, hogy Te mivel foglalkozol, adj ötleteket s kérdezz, ha úgy gondolod! :)

 

Ami a szakkönyveket illeti: belépőnek jók, de semmit sem kell szentírásnak venni ha a gyakorlatban más válik be. Az ember végülis magának átírhatja. Saját tapasztalatait megoszthatja, vitára bocsájthatja.

Előzmény: mozis55 (8986)
mozis55 Creative Commons License 2011.02.06 0 0 8986

Sziasztok!

"nyulica(8942.hozzászólás) most írtad le az évezredek tapasztalatát, alanyt szedni így kell!

Ha megtapasztalod, látod, kerülgeted, figyelgeted - és nem fagy meg, nem betegszik meg a "permetezetlenség" is fennáll, alanyt szedni így érdemes! De, ho-hó! Ez még nem elég!!!

Nézd meg terem-e az alanyod!?! Hídd el ez a legfontosabb! Ezt nem írja meg egy "valamirevaló" szakkönyv sem! Ha nem "termőképes" az alanyod, a ráoltott nemes is úgy érzi magát, mint a szűzlány a kuplerájban!

Szépen fejlődik, csak termést nem akar hozni!!!

Ez 45 év tapasztalata!!!

A "régi" szakkönyvek olyanok, mint a mélytengeri kagylók. Vannak benne igazgyöngyök, talán 5 évente 1.  A többi silány "OLLÓVÁGTA"!!! " Egy-más" könyvéből ollózták ki!

Ha valamelyikőtök írt már szakdolgozatot, érti, miről írok!

Szerintem nincs 10-nél több NORMÁLIS SZAKKÖNYV! Létre kellene hozni egy TÉNYLEG TERMELŐKBŐL álló csapatot, a régi "szakkönyveket át kellene "frissíteni"!!!

Olvasom a fórumokat, elkeserít, hogy milyen tudatlanok vagyunk!!!

Jó lenne egymáson segíteni!!!  De TÉNYLEG!

(Jópár éve gombatermesztésbe fogtunk a családi ház alatti pincében, csiperke!

Megtapasztaltam, hogy a "gombaszakkönyvek" egy kalap szamócát sem értek!

A "TÉSZ" meg a "felépített-agyondícsért-falugazdász" szervezet is csak egy papíron létező álom, nem létezik, csak a pénzt vették fel rá!!!)

No, de ne mérgelődjünk azon, amin nem tudunk változtatni!

"Minden hosszú út lépések sokasága."

Tegyük meg mi az első lépéseket, segítsük egymást!

A szegény "Lugánói tanulmány" kiötlői essenek hasra, ne jöjjenek be a jóslataik!

Ha valaki tényleg termelő, van tapasztalata, és szívesen megossza velünk, jelezze.

Ne legyünk "permetlézabálók", ne ültessünk génmanipulált növényt, stb.

Írjatok!!!

 

 

g.anti56 Creative Commons License 2011.02.05 0 0 8985

Köszi a Csabát ismerem . Nekem van félhektár ebből a E CS BÖL ,de ebből van három fajta a  28, 30 és32 es  azegyikfajta az rothad hamar érésnél .de amásik az nem majdnem hasonlít csemegeszőlőhöz. A bora az elégjó

A rothados az potláskor kerültbele de nemvészes.

Tavaly 3 szor permeteztem és egésséges volt .

Jobban arravoltam kívácsi hogy milyen fajtábol szaporították de így akkor megvanazis mégegyszer köszi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (8977)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!