Keresés

Részletes keresés

fofi16 Creative Commons License 2010.03.14 0 0 1784
Szerintem ez régi szabályzat lehet, mert most az ECL honlapján azt írják, hogy ingyenes

http://www.ecl.hu/pages/template2.aspx?id=7522

Ha faxon vagy e-mailben küldi, nem szükséges az eredeti kérelmet is postára adni. Beküldési határidő a vizsgaeredmények internetes közlése utáni tizedik munkanap. A kérelem beérkezésétől számított tíz munkanapon belül postán értesítjük a Felülvizsgálati Bizottság döntéséről. Az eljárás díjtalan.
lcsili Creative Commons License 2010.03.14 0 0 1783

Szia!

 

Az előbb nem jól mondtam. A fellebbezésről a következős a szabályok az ECL-nél:

 

Fellebbezés
A hallásértési és az olvasott szöveg értési feladatok javítása a tesztírók által a tesztsor összeállításakor kidolgozott javítókulcs alapján történik. Ezért ezekből a készségekből a vizsgaeredmény ellen nem, hanem csak a vizsgafeltételek nem megfelelő volta ellen nyújtható be fellebbezés. Ilyen esetben a kifogást a vizsga helyszínén közvetlenül a vizsgát követően jegyzőkönyveztetnie kell a sérelmező vizsgázónak, és azt meg kell küldenie az ECL Vizsgaközpont Titkárságának.

Sikertelen szóbeli és írásbeli kommunikációs vizsgarész esetén az internetes eredmény közlésének időpontjától számított 15 napon belül a vizsgázó felülvizsgálati kérelmet nyújthat be a Titkársághoz. A határidő elmulasztása jogvesztéssel jár. A kérelemhez csatolni kell a felülvizsgálati eljárási díj (jelenleg 6.000.-Ft) befizetését vagy átutalását igazoló dokumentumot. A felülvizsgálati kérelmet a Titkárság továbbítja a nyelvileg illetékes konzorciumi taghoz elbírálásra. A formanyomtatvány (rajta az aktuális díj összegének feltüntetésével) beszerezhető a vizsgahelyeken, illetve letölthető a www.ecl.hu honlapról.

A Konzorcium tagjai az általuk képviselt nyelvből független szakértői bizottságot működtetnek a felülvizsgálati kérelmek elbírálásához. A bizottság határozat formájában írásban válaszol a felülvizsgálati kérelemre.

Ha a felülvizsgálat során az illetékes szakértői bizottság jóváhagyja a vizsgázó számára kedvezőtlen vizsgaeredményt, másodfokon az akadémiai koordinátor (Magyarországon a NYAT elnöke) jogosult a fellebbezés elbírálására.

Amennyiben a felülvizsgálat során kiderül, hogy a vizsgázó megfelelt a vizsgakövetel-ményeknek, a Titkárság díjmentesen kiállítja és megküldi az ECL vizsgabizonyítványt a felülvizsgálati kérelem benyújtójának.

Sikertelen vizsga esetén a jelöltnek lehetősége van részvizsga megismétlésére akkor, ha legalább 2 készségből sikerült elérnie az előírt teljesítményt. Csak abból a készségből kell megismételt vizsgát tennie, amelyből nem érte el az előírt pontszámot (1 ill. 2 részkészség ismétlése lehetséges). A részvizsga díja készségenként a vizsgadíj 30%-a.

A sikertelenül vizsgázónak lehetősége van korlátozott mértékben vizsgadolgozatának megtekintésére. Mivel az ECL vizsgadolgozatok javítása a célnyelvi országban történik, a dolgozat kikérése és megtekintésre előkészítése külön költségbe kerül, aminek megtérítése a vizsgázót terheli. A megtekintési kérelmet a vizsgaeredmény interneten történő megjelenésétől számított 15 napon belül kell a Titkársághoz benyújtani. A kérelemhez csatolni kell a megtekintési eljárási díj (jelenleg 4.000.-Ft) befizetését vagy átutalását igazoló dokumentumot. A megtekintendő dolgozatot a Titkárság beszerzi, és értesíti a vizsgázót a megtekintés időpontjáról. A dolgozat csak az ECL vizsgaközpontban (Pécs, Szántó K. J. u.1/b I. emelet) tekinthető meg. Megtekintésre csak a vizsgázó jogosult. A dolgozat nem fénymásolható, de a vizsgázó jegyzeteket készíthet kizárólag az általa írt megoldásokról. Magáról a feladatról jegyzet sem készülhet. A megtekintési formanyomtatvány (rajta az aktuális díj összegének feltüntetésével) letölthető a www.ecl.hu honlapról.

Előzmény: fofi16 (1773)
lcsili Creative Commons License 2010.03.14 0 0 1782

Szia!

 

Én angolos vagyok, szóval a némethez nem nagyon értek, max annyira, hogy van nekem is nyelvvizsgám belőle. Angolnál tudom, hogy a szövegek összefüggésben vannak a szóbeli témákkal. Azt szoktam javasolni, hogy szinte bármilyen szövegértés jó gyakorlolni. Általában ha elfogy az ECL feladatlap, akkor középszintű (nehéz fajta) és emelt szintű érettségi feladatokat szoktam megoldani. Ilyen könyvet rengeteget találsz, míg az ECL feladatlap eléggé forlátozott.

Szép napot!

 

Előzmény: mcsontos (1781)
mcsontos Creative Commons License 2010.03.13 0 0 1781
és Te mit ajánlanál készülésre?
a tesztkönyv megvan, elsősorban olyanra ,gondolok, hogy szókincset miből bővítsem, milyen tipusú szövegek szoktak lenni (gazdaság-politika-sport <-- újságból-e? )
előre is köszönöm:
m
Előzmény: lcsili (1779)
lcsili Creative Commons License 2010.03.13 0 0 1780

Szia!

 

Szerintem az a legjobb, ha pont olyan feladatot oldasz meg, amilyen a vizsgán lesz. Ha jól értem, akkor már vettél valamit. Az ECL oldalán nézd meg ezeket:

 http://www.ecl.hu/pages/template2.aspx?1=1&id=5926&type=41

http://www.ecl.hu/pages/template2.aspx?1=1&id=5533&type=41

Mindig 2 szövegértés van, erre összesen 45 perc van és 2 levelet kell írni, melyre 75 perc van.

Sok sikert!

 

Előzmény: madridista24 (1767)
lcsili Creative Commons License 2010.03.13 0 0 1779

Szia!

 

Igen, jól tudod. A B2 szinten, azaz középfokon a levélírásra 75 perc van (összesen a 2-re) és a szövegértésre 45 perc (összesen a kettőre). Reggel a szövegértéssel kezdődik a vizsga kiosztják, utána 45 perc múlva beszedik. Majd a levélírás következik 75 perc alatt.

Sok sikert!

Előzmény: mcsontos (1772)
lcsili Creative Commons License 2010.03.13 0 0 1778

Szia!

 

Igazából az a 4 pont elég sok szerintem. Nem hiszem, hogy túl esélyes, hogy megadják. Persze mivel az ECL-en nem kerül pénzbe érdemes, de szinte esélytelen. Szerintem még gyúrj egy kicsit és próbáld meg legközelebb is. Egy kis szerencse és sikerül :)

Előzmény: fofi16 (1773)
lcsili Creative Commons License 2010.03.13 0 0 1777

Szia!

 

Szerintem ha kifejezetten szóbelire készülsz, akkor az a legjobb, ha keresel egy jó tanárt. Szerintem a szóbelire nem nagyon lehet egyedül felkészülni, itt fontos az, hogy valaki kikérdezzen és beszélj. Az nem derült ki számomra, hogy angol vagy német nyelből akarsz vizsgázni. Tudnék javasolni könyveket, csak tudnom kell, hogy melyik nyelvből mégy. Azt sem felejtsd el, hogy 2009. január 1-től magnóhallgatás is van alapfokon. :( Az sem egyszerű. Az a tanasztalatom, hogy az Origos magnóhallgatás elég nehéz. Esetleg nézd meg a BME-t is, itt a magnó jóval egyszerűbb.

Va valamiben tudok segíteni írj!

Előzmény: Gabriello40 (1761)
fofi16 Creative Commons License 2010.03.13 0 0 1776
köszi a választ :) a felebezés tárgyához miket írhatnék? tudsz tippeket adni, ha ennyire jártas vagy ebben :)
Olajag Creative Commons License 2010.03.13 0 0 1775
Ja, es egyebkent nem vesztesz vele semmit, akkor meg miert ne tenned? :)
Előzmény: Olajag (1774)
Olajag Creative Commons License 2010.03.13 0 0 1774
Feltetlenul erdemes fellebbezni. Ilyen keves pontot meg szoktak adni. nekem is fellebbezessel lett eg egy-ket nyogvizsgam, amikor nem tudtam felkeszulni. Amikor fellebbeztem, teljes lelkinyugalommal vartam a dontest, mert tudtam, hogy megadjak - es igy is lett.
Előzmény: fofi16 (1773)
fofi16 Creative Commons License 2010.03.13 0 0 1773
Sziasztok! ECL nyelvvizsgán volt sajnos már kétszer. A szóbeli része rögtön meglett, de az írásbeli része még nem. Legutoljára februárban voltam, és a sikeres viszgához ( % (vagyis 4 pont) kellett volna. Szerintetek érdemes fellebbezni? Vagy járjak addig vizsgázni, míg meg nem lesz?

Köszi előre a válaszokat :)
mcsontos Creative Commons License 2010.03.10 0 0 1772
sziasztok!
érdeklődnek, hogy ECL-en (német B2 írásbeli) az egyes feladatrészekre mennyi iőd van? a tesztfüzetben (az ECL által kiadott) a levélhez 75/45,a szövegértéshez 45 perc van írva (egy-egy feladathoz). Ez a vizsgán is így megy.
Ezenkívül örülnék még tapasztalatoknak, kinek milyen volt, hogy ment, stb...
köszi:
m
gl.kriszta Creative Commons License 2010.03.09 0 0 1771
Sziasztok!
Érdeklődnék,hogy valaki nem.-e ismeri a Társalkodó nyelvvizsgát?Valamilyen infót tudtok róla?
Trisaa Creative Commons License 2010.03.08 0 0 1770
Köszönöm szépen!
Előzmény: Törölt nick (1769)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 1769
nincs minimum elérendő pontszám, lehet a teszt nulla pontos is

a pontozás pedig:

0-15 találat: 0 pont
16-18 találat: 1 pont
19-21 találat: 2 pont
22-24: 3
25-27: 4
28-30: 5
31-32: 6
33-34: 7
35-36: 8
37-38: 9
39-40: 10
41-42: 11
43-44: 12
45-46: 13
47-48: 14
49-50: 15
Trisaa Creative Commons License 2010.03.07 0 0 1768
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, meg tudja-e valaki mondani, hogy Origo középfokú (angol) nyelvvizsgán a teszt részt hogyan pontozzák? Ott van minimum pontszám, amit el kell érni?
És azt meg tudja mondani valaki, hogyan váltják át az 50 tesztet 15 ponttá? Írták az itk.hu-n, hogy van egy átkonvertáló táblázat, de nem találtam sehol.
madridista24 Creative Commons License 2010.03.07 0 0 1767
szia.

De az ECL írásbeli része középfokon csak szövegértés,amire a németül feltett kérdésekre németül kell válaszolni, szövegrészek párosítása, valamint a kérdésem az lenne,hogy egy- vagy két levelet kell-e írni? Mellesleg megvettem 2600ft.-ért azt a könyvet, amiből javasolták a felkészülést,remélem ha abból készülök sikerülni fog...
Előzmény: rita012 (1766)
rita012 Creative Commons License 2010.03.06 0 0 1766

szia.

Szerintem az ECL nem olyan drága, a többi is akörül mozog.

A linken keresztül elérhető anyag az egyik barátnőmé, azért is ajánlom. Én is abból készültem fel a közép és felsőfokú ECL-re. Bocsi, de így nem tudom elküldeni, mert a barátnőmé az összes téma ,én ingyen kaptam tőle cserébe ajánlgatom másoknak is.

 Remélem megérted. Tudom hogy reklám, de tényleg jó és hasznos. 1000 FT nem sok érte. van benne 1-2 ECL szövegértés is

 

A hallás értéshez nézz sok német tv-t, az nagyon sokat segít.

Szövegértés szerintem a legkönnyebb része. Ha ismered a témákat, megvan a szókincsed is és megtudod jól csinálni őket.

A szóbelitől féltem a legjobban, pedig nem olyan ijesztő. Nagyon rövid,így nincs idő regényeket mesélni. (szerencsére) Az a laényeg hogy normálisan megtudj szólalni a témában.Pár nyelvtani hiba egyáltalán nem gáz.

 

remélem tudtam segíteni sok sikert a vizsgához.

üdv Rita

 

Angel DC Creative Commons License 2010.03.06 0 0 1765
A Telcet nem szeretem és nem is ismerem fejből, de minden ilyennél szoktak adni 1-3 percet mielőtt elindul a szöveg, és akkor azt arra használd h elolvasod h mire kell majd figyelned, célzott szempontok alapján sokkal könnyebb. 10 állítást elolvasni nem sok idő.
Előzmény: pasig (1764)
pasig Creative Commons License 2010.03.06 0 0 1764

Sziasztok!

Tudnátok javasolni valami jó módszert,a magnóhallgatós feladathoz?Ugyanis ma voltam próbavizsgán,-a rendes vizsga jövő héten lesz(angol alap telc)-és olyan feladat volt ahol tíz álltásról kell eldönteni hogy igaz vagy hamis.Nem sok lövésem volt a dolgokhoz, ugyanis nem tudtam mit figyeljek.A végén töltsem ki a lapot , vagy a szöveg közben, de akkor nem tudom követni a magnót.Biztos van valami tapasztalat, hogyan jó csinálni az ilyen típusú feladatokat. Igaz, sikerült volna a vizsga de csak tippeltem.

madridista24 Creative Commons License 2010.03.06 0 0 1763
Szia Rita.nem tudnál nekem küldeni ECL német középfokú írásbeli nyelvvizsgához valami anyagot, esetleg a vizsgához pár jó tanácsot, valamint igaz az,hogy nem nehéz a vizsga,azért is ilyen magas az ára...

köszönöm
Előzmény: rita012 (1749)
rita012 Creative Commons License 2010.03.06 0 0 1762

http://www.vatera.hu/kidolgozott_nemet_nyelvvizsga_tetelek_temakorok_164642692.html

itt a friss link a német kidolgozott témakörökről. Már sokan vettek belőle.

Gabriello40 Creative Commons License 2010.03.06 0 0 1761
Sziasztok !

Origó alapfokú csak szóbeli nyelvvizsgát szeretnék tenni. A munkahelyemre kell ( csak a papír ). 15 éve ezen a szinten voltam , most szedem elő a tudást . A szövegértés nagyon jól megy, inkább a beszéd döcög. A szókincsem sem rossz.
Kérdésem , hogy valaki segíteni tudna-e abban, hogy a szóbelire kiadott 20 témakört kidolgozva, szószedettel megtalálom-e valahol ( valamelyik kapható könyvben, vagy internetes linkben ) vagy valaki tudna-e kidolgozott tételeket küldeni ? Vagy menjek el egy tanárhoz, és dolgozzuk ki együtt a tételeket ?
A segítséget, tanácsot előre is köszönöm !
Mucika8025 Creative Commons License 2010.03.04 0 0 1760

Hello!

Euro vagy Társalkodó nyelvvizsgára szeretnék felkészülni. Nem tud valaki ehhez anyagot küldeni, vagy linket, ahol megtalálható???

Köszke

bagip80 Creative Commons License 2010.03.02 0 0 1759
Nincs? :D
Előzmény: bagip80 (1755)
Angel DC Creative Commons License 2010.03.02 0 0 1758
Sztem az 'igazi tanár' ismérvei egészen másfélék:)
Előzmény: lcsili (1756)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.02 0 0 1757
azért nincs okod panaszra, nem kell félned semmitől :) felkészült vagy, max egy kicsit félreértetted milánt, de ki nem szokott ilyet :)
lcsili Creative Commons License 2010.03.01 0 0 1756
Szia!

Elnézést, hogy ennyire leteremtettem M!lant! Igazad van!
Mindig is ettől féltem, hogy ilyen leszek "igazi" tanár!
Előzmény: Törölt nick (1754)
bagip80 Creative Commons License 2010.03.01 0 0 1755
Hm, köszi a kimerítő választ! ;) Más fórumokon is érdeklődtem, kb ugyanezeket javasolták. Tud valaki ezekhez jó felkészítő tanfolyást? Írták nekem többen a Business Focust, illetve volt aki ajánlotta az egyetemek saját felkészítő kurzusát. Van valakinek ezekről tapasztalata?

Köszi!
Előzmény: zelmira98 (1751)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!