Keresés

Részletes keresés

krizsyk Creative Commons License 2010.03.13 0 0 6989
Szia Djurika!

A vajai hiányos könyveknél melyik felekezetre gondolsz?

üdv:
Krizsyk
Előzmény: Törölt nick (6699)
-zakopane- Creative Commons License 2010.03.13 0 0 6988
Előzmény: Törölt nick (6987)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.13 0 0 6987
Az előbb nem sikerült a linket beszúrnom. Megpróbálom most.

http://abiweb.obh.hu/abi/index.php?menu=mediaszemle/archivum/2005/06/30&dok=9033

Nem tudom, hogyan kell úgy beszúrni, hogy csak rá kelljen kattintani.
Előzmény: Törölt nick (6985)
Kolibri1803 Creative Commons License 2010.03.13 0 0 6986
Tisztelt fórumózok, azt szeretném megtudni, hogy nem tudja-e valamelyikőtök, hogy a piricsei és nyírbélteki római katolikus egyház anyakönyveit melyik mikrofilmen lehetne megnézni, mert én csak görög-katolikus anyakönyveket találtam mindkét településnél. Igazából az illetők akiket kutatok encsencsiek voltak, csak Encsencsen nem lévén római katolikus templom ezért a pap átjárt valamelyik településről. Így kénytelen vagyok mindkét településhez kapcsolódó anyakönyveket átnézni. Ha valaki esetleg megtudná mondani akkor írjon!
Köszönöm előre is a segítséget.
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.13 0 0 6985
Találtam egy ide vonatkozó cikket:

Bár itt semmiféle jogszabályra nem hivatkoznak, azért lehet, hogy szabályozva van ez a téma. Még keresgélek, hátha rábukkanok valamire.
Előzmény: qwycx (6984)
qwycx Creative Commons License 2010.03.12 0 0 6984

Én is azt használom. A 'Family Tree Builder' van a gépemen. (lejebb 6965)

Ad.1. A névtelent is használom, de két élő testvére, egy fia, meg három unokája miatt persze hogy azonosítható. Az apa halála miatt meg nyilvánvaló a vallott születése éve. Azt hiszem ez a problémája.
Ad.2. A második nej problémáját nem igazán értem. Egy retusált esküvői képen persze hogy sokkal szebbek vagyunk, mint negyven év után, nyugdijasan.
Ad.3. Az unokatestvérem régi képproblémáját meg végképp.

Mai technikával, egy Photoshop-al sokmindent lehet csinálni. (tömegbehelyezés, arcfiatalítás, plasztikai sebészet, stb). Mindez olyan fokon működik, hogy már a bíróságon sem bizonyító erejű minden fotó.

Különben csak például szemeztem gondjaim között. Biztos néhányunknak vannak hasonlók.

Főleg a konkrét jogszabályt érdekelne.


Előzmény: Törölt nick (6979)
-zakopane- Creative Commons License 2010.03.12 0 0 6983
Őt "ismerem". Kétszer is írtam már neki (emailben is és papíron is), hogy nekem is van egy csomó Zsembery nevű rokonom és hogy szívesen megnézném a családfát amit készített, hátha van valami kapcsolódás, de egyszer sem válaszolt a megkeresésre.
Én Zsembery rokonom a a Sándor nevű egykori gödöllői egyetem rovartan professzora és a dorogi kórház volt főorvosa (Dezső).
Előzmény: Törölt nick (6982)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.12 0 0 6982

A google a barátod:

http://www.zsembery.hu/

Előzmény: -zakopane- (6980)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.12 0 0 6981
Előzmény: -zakopane- (6980)
-zakopane- Creative Commons License 2010.03.12 0 0 6980
Van egy 1792-es születésű Zsembery György nevű szépapám (felesége Sachs Anna sz:1801. Lehet hogy nem Sachs elég rondán van írva).

Valaki találkozott már, hallott már Zsemberyről kutatásai folyamán?
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.12 0 0 6979
Nem tudom milyen családfaépítő programot használsz, de például a MyHeritage-en lehetőség van az élő személyek névtelenül való közlésére. A képen való kitakarást pedig jó ötletnek tartom. Amúgy engem is érdekelne, hogy milyen jogszabályok vonatkoznak erre.
Előzmény: qwycx (6977)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.12 0 0 6978

Szerintem szerepeltesd nyugodtan őket névtelenül és csupa kisbetűvel (mint a nemecsekernőt), valamint a képeken takard ki őket, ahogyan a bűnügyi hirekben szokták :))

(magam nem is küzdenék, hogy ilyen rokonságnak családfája legyen)

Előzmény: qwycx (6977)
qwycx Creative Commons License 2010.03.11 0 0 6977
Tisztelt fórumozók!

Azt hiszem, itt sokan használnak olyan családfaépítő programot, amit ki lehet tenni az internetre.
A személyiséghez kötődő 30/60/90 éves elévülés tudott dolog.

De mi van a többivel.

Hetvenvalahány éves sógornőm tiltakozik a megjelenése ellen. Ha törlöm, négy felmenő nemzedéke eltűnik. Hiába írom a neve helyett a Névtelen-t, szerinte akkor is lehet tudni ki Ő.

Hatvanvalahány éves sógornőm első, negyven éve elvált már tíz éve elhunyt férjének élő, második felesége tiltakozik az Úr jelenlétén, valamint az első esküvői fényképe ellen. Ő maga már Névtelen-nek szerepel.

Hatvanvalahány éves kuzinom tiltakozik a családi, sok képes fotóalbumban lévő gyerekkori (ötvenöt) éves fotójára. A mostanit már be sem mertem tenni.

Tud valaki konkrét jogszabályt?
milyennincs Creative Commons License 2010.03.09 0 0 6976
Fent van a neten, linkként adtam meg, elég, ha rákattintasz, s az az oldal jön elő.
Előzmény: Pélyi (6970)
grandpaa Creative Commons License 2010.03.09 0 0 6975
Köszönöm a gyors segítséget!
Előzmény: idrisi (6974)
idrisi Creative Commons License 2010.03.08 0 0 6974
Kedves Grandpaa!

Az adatbázisban nincs benne, de a MOL-ban már elvileg elérhető Alsóvárad anyakönyve.
Az adatbázist már egy jó ideje nem frissítik.
Az 53784. és 53785. tekercseken vannak a római kat. és a ref. anyakönyvek.
Előzmény: grandpaa (6973)
grandpaa Creative Commons License 2010.03.08 0 0 6973
Köszönöm.
Előzmény: plmari (6972)
plmari Creative Commons License 2010.03.08 0 0 6972
grandpaa!
Abban az adatbázisban nem is találhatsz ilyet. A MOL anyakönyvi mikrofilmjei a mai Magyarországra vonatkozóan találhatóak. Tehát Tőre, ma Szlovákia, tehát a szlovák levéltárakban kell keresned az adott anyakönyvet. Sajna, ebben nem tudok segíteni.
Előzmény: grandpaa (6971)
grandpaa Creative Commons License 2010.03.08 0 0 6971
Köszönöm a tippet.

Biztos bennem van a hiba, de sajnos ilyet (sem) találok itt.(http://www.natarch.hu/fondx/aker.html)
Előzmény: plmari (6969)
Pélyi Creative Commons License 2010.03.08 0 0 6970
Kedves milyennincs,

Abban reménykedem, hogy találkozok egy ággal, ami előbbre vinné a kutatást. A saját Izsold ágamat visszavittem 1800-as évekig, ahol még Izsol néven voltak ismertek, de ezen a ponton elakadtam. Szolnok megyében meg nem sikerült még találnom Izsoldokat.
Az említett Orosz Ernőt, hogy lehet elérni?

Köszönöm a válaszod!

Péter
Előzmény: milyennincs (6967)
plmari Creative Commons License 2010.03.08 0 0 6969
Tőre
Az 1913. évi Helységnévtár alapján: Tőre kisközség. Bars vármegye. Lévai járás-hoz tartozott. Állami anyakönyvezése Alsóvárad -on történt.

Az 1943. évi Esztergom egyházmegyei schematizmus alapján.
Tőre Alsóvárad fíliája volt. (A Barsi Főesperesség, Lévai esperesi kerületéhez tartozott).
Ha jól olvastam, akkor Alsóváradnak 1761-től van rk. anyakönyve.
Előzmény: lekvaroscsirke (6968)
lekvaroscsirke Creative Commons License 2010.03.07 0 0 6968
Tisztelt topictársak. Kérem adjatok tippet, hogy egy kisebb felvidéki település, konkrétan Tőre, esetében hol vezethették az anyakönyveket. Van erre elérhető forrás a neten?
milyennincs Creative Commons License 2010.03.07 0 0 6967

Szia!

Nem tudom végbe ment-e [z]-[zs] hangváltás az utóbbi 300 évben, mindenestre az Online telefonkönyvben 28 Izsold találat van, míg Izold egy sem. Ugyanakkor

Orosz Ernőnél van egy Izold család tiszaabádi ill. tiszalóki illetőséggel. Az 1715-ösben pedig megtalálod a nevezettek rokonait Garamszőlősön Isold alakban.

 

De én visszakérdeznék. Mit kívánsz a kérdéseddel elérni? Az viszonylag hamar megfogható, hogy merre érdemes 'visszanézni', ha van egy mai Izsold neved a megyéből. De mi a célod? Szembe akarasz menni, hogy hátha szembejön egy ág?(lerövidíteni a kutatást?) A Találkozási pontig úgyis vissza kell tekerni, magadnak, s akkor ott vannak az addig bejövő anyai ágak felmenői, azokat is ki kell kutatni, vszeg ugyanazon a vidéken...

Előzmény: Pélyi (6966)
Pélyi Creative Commons License 2010.03.07 0 0 6966
Sziasztok,

Az lenne a kérdésem, hogy vannak itt olyanok, akik Veszprém megyében kutattak már és ismerős nekik a Szmulai és a Rusz vezeték név, továbbá Szolnok megyéből az Izsold név.

előre is köszönöm!

Péter
qwycx Creative Commons License 2010.03.07 0 0 6965
T. holloo!

A 'Family Tree Builder' egy kissé bonyolult, de nagyon sokoldalú program.

Itt az index.hu fórumon is van topikhely, ahol van jótanács. Végig kell olvasni.

Fórum Technika és használata Internet Myheritage

Különben a 'Family Tree Builder' csak a saját gépen van, bármikor variálhatom, hozzáadhatok, törölhetek személyeket, dátumokat, stb.

A netten lévő 'Web'-oldalra meg minden kikapcsolásnál rákérdez a program a frissítésre. Ha nem látogatom, egy hónap után automatikusan törlődik (vagy ameddig tart az előfizetés).

Felső sor Közzététel Közzététel most. (Esetleg csak meglátogatom az oldalamat)

Üdv Qwyc X
Előzmény: holloo (6963)
EMERICUS64 Creative Commons License 2010.03.07 0 0 6964
Köszönöm gyors válaszod.
Előzmény: Törölt nick (6962)
holloo Creative Commons License 2010.03.06 0 0 6963
Lenne egy kérdésem a 'Family Tree Builder' program használatával kapcsolatban. Hogyan lehet törölni egy közzétett családfát? A helyzet az, hogy az édesapám készítgeti a családfáját, de egy tévedés folytán az én nevemben tette közzé a sajátja helyett ezt szeretném helyre hozni. Hogy lehet ezt helyre tenni?
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.06 0 0 6962

Úgy tapasztaltam, hogy kisebb településeken, olykor nagyobbakon is "divat volt" folyamatos sorszámmal ellátni a portákat. A nagyobb helyiségeket (nagyközségek, városok) a mai fogalmunkhoz hasonló kerületekre, un. tizedekre tagolták, és ezeken belül házszámoztak.

Van olyan, a XIX. század elején készített település térképem (Hidegkút) amelyen a számozás mellett a porta tulajdonosának családi és keresztneve is szerepel.

(Amikor a hatvanas években Prágában laktam, ott még létezett a kerületen belüli folyamatos számozás, ilyen volt a posta címünk is)

Előzmény: EMERICUS64 (6961)
EMERICUS64 Creative Commons License 2010.03.06 0 0 6961

Szasztok!

 

Lehet, hogy erről is volt már 1000 szó. Akkor 1000 bocsánat...

 

A mikrofilmeken található a születési de a házasságkötési bejegyzésekben is a személyek nevei mellett egy helységnév és egy szám. (pld  Vindornyaszőlős 36.)

 

A helységnév, a születési helyet vagy az akkori tartózkodási helyet takarja, és a szám a helység un. házszámát, az akkori helyrajziszámát vagy a helyi plébánia egy különleges adatbázisában szereplő hívők családjának a beazonosítható számát mutatja-e?

 

Egyáltalán ki lajstromozta ezeket?

 

Kérem segítsetek, a számok alapán hol és kinél lehet érdeklődni a mostani pontos beazonosítás végett ? 

 

Köszönöm a segítő válaszokat

gasparecz Creative Commons License 2010.03.06 0 0 6960
Köszönöm a segítségedet!
Előzmény: kerub (6958)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!