Keresés

Részletes keresés

Emi50 Creative Commons License 2008.10.08 0 0 7182
Teljesen egyetértek veled, valóban felejtő a szálloda, szerintem aki teheti és oda fizetett be az jobban jár ha más szállodát választ ha van rá lehetőség. Sőt a KT. sem lett a szívem csücske, ha lehet inkább a BR. irodával vagy a Medinával utazunk, mert bennük még nem csalódtunk.
Előzmény: KnéZs (7181)
KnéZs Creative Commons License 2008.10.07 0 0 7181
Hát igen ez a Crown Pláza , semmit nem változott aug. óta , nekünk is hasonló élményeink voltak , bár a kaja csak az első 2 nap volt pocsék. Szerencsére mi csak aludni jártunk a szállodába , partján is csak 1 X , megérkezésünk napján voltunk - bőven elég volt ebből a szállodából , és tényleg messze nem 5*, de legalább kultúráltan tiszta volt. A személyzet ... meg hagyjuk...

Mi is későn feküdtünk le , de mi azért mert a reptéren elkallódott 2 kedves utasunk , akik ugyanarra a buszra lettek beosztva mint mi . 1 órát vártunk rájuk , hogy mit csináltak??, azt a jó ég sem tudja. ugyhogy volt vagy 1/2 2 mire lefeküdtünk. Mi kellemes szobát kaptunk , tengerre és a kertre nézett.

A reptéren a ki és a beléptetés minden gond nélkül , gyorsan zajlott , bár vannak érdekes magyar utasok....de ezt hagyjuk.

Egy szó mint 100 , a Crown Plazat el kell kerülni jó messzire!!!
Előzmény: Emi50 (7180)
Emi50 Creative Commons License 2008.10.07 0 0 7180
Az ígért beszámoló.
Az utazás kellemes és viszonylag gyorsnak tűnt, ha jól emlékszem 11 óra előtt landoltunk. A reptérről gyorsan és minden gond nélkül jöttünk ki. A szállodába szállítás is gyors szervezett volt. A szállás elfoglalása már annál problémásabban sikerült. Hajnal kettőkor még a recepción ültünk, majd elfoglaltunk 2 szobát és reggelre halasztottuk a reklamációt. Majd 20 órába telt míg sikerült a megrendelt két szobát egymás mellettire lecseréltetni. Ez kedd du 5 órára sikerült. A szálloda kertje környezete valóban szép, a szobák tiszták, természetesen a prospektusban szereplőtől merőben eltérő. Ember számba csak a takarító vett, a szálloda többi személyzetének csak az orosz turista a vendég a többi le van sza...va. Ez sajnos minden téren tapasztalható volt.
Étkezések: reggeli tojás tojás tojás virsli és palacsinta. vacsora ízetlen néha ehetetlen és felismerhetetlen valami. gyümölcs kevés, sütemény sok. Változatosság és igényesség nélkül. Koszos tányérok.
A szálloda messze nem felel meg a hírdetett 5 *-nak. Enyhe túlzással 3 *-nak minősíthető. Sok a feleslegesen sétáló és semmit nem tevő ember, aki csak a másikat ellenőrzi.
Az esték elég unalmasak, sok lehetőség nincs a szórakozásra. Vásárlás csak Nama-Bay-ben van, ami csak taxival érhető el. Szállodán belül 1 üveg ásványvíz 20 LE ugyan az a közértben 2 LE. Taxizás alkudozás után oda-vissza 80-100 Le között.
Mi csak a delfin show-ra és a delfin úszásra fizettünk be. Az árak: show 10 LE úszás 100 LE (felejthetetlen élmény) Fényképek db-ként 11 LE, DVD 45 LE.
Az utazást értékesítő KT. nem lett a szívünk csücske, készül a panaszlevél is.
Vasárnap este a következő eset történt: vacsoránál az önkiszolgáló részről elhozott 1 csésze teáért 4 LE kellett fizetni, mivel az étteremért felelős management kitalálta, hogy az nekünk nem jár. A számlát elkérve azonnal hívtuk az Andrást, aki 10 percen belül a recepcióra jött, mivel ő is ebben a szállodában lakott. Sajnálatos módon annak ellenére, hogy mindent megtett nem sikerült az igazunkat orvosoltatni. A nyaralásunkat ez sem rontotta el, mert a part és a tenger élővilága mindent kárpótolt. Ha valakinek van kérdése a Crowne Plazaval kapcsolatban szívesen válaszolok a mihez tartás végett.
btomi_2 Creative Commons License 2008.10.07 0 0 7179

Szia szigta,

 

Eklőször is köszönöm a választ. Ti melyik utazási irodával voltatok Jordániában, és legfőképp mikor? Mostanában nem igazán hirdetnek jordániai utakat.

Előzmény: szigta (7177)
Szemag Creative Commons License 2008.10.07 0 0 7178

Szia Emi50!

 

Köszi a választ.

Milyen volt a Crowne Plaza? Ugye ott voltatok?  Meg voltatok elégedve?  Jól sikerült a nyaralás?  Várjuk a beszámolót!

Előzmény: Emi50 (7176)
szigta Creative Commons License 2008.10.07 0 0 7177

Szia btomi.

 

Az egyiptomból induló petrai kirándulással kapcsolatban nincs tapasztalatom, mert mi Jordániai nyaralásunk alkalmával jártunk ott, de a best reisen leírása alapján úgy gondolom, hogy pont Petrára nem lesz idő, ha még Aqabába ebédelni is megállnak. Aqabától Petra igencsak távol esik, arról nem beszélve, hogy magába a városba (Petrába) a bejutás is legalább egy jó fél-háromnegyed órás séta. Maga a város pedig alsóhangon is igényel legalább 2-3 órát, és akkor még csak éppen hogy láttál valamit. Mi egy egész napot töltöttünk ott, és a felét sem láttuk. És ha jól láttam elkérnek érte majd 100.000,- Ft-ot? Háááát nem tudom. Én meggondolnám.

Előzmény: btomi_2 (7159)
Emi50 Creative Commons License 2008.10.07 0 0 7176
Bocsi most olvastam a többi részét a kérdésednek. Kb. 10 óra körül szálltunk le, a vizum és a kilépés gyorsan ment. Buszok vártak a parkolóba, és szállodánként raktak ki bennünket. Ha miden simán ment volna már éjfél előtt ágyba is lettünk volna.
Visszafelé fél 8-ra jött a busz és a reptéri kilépés is gyors volt.
Előzmény: Szemag (7174)
Emi50 Creative Commons License 2008.10.07 0 0 7175
A hétfői napon induló Kartago utasait szállító gép csak Sarm-ra megy, és onnan is jön vissza. Mi ma hajnalban érkeztünk meg, később írok beszámolót is.
Előzmény: Szemag (7171)
Szemag Creative Commons License 2008.10.07 0 0 7174
Szia KnéZs!

Köszi a választ! És hányra értetek Sharmra? Aránylag gyorsan megy az útlevél és vízumkezelés, böröndök átvétele stb. stb.? Még éjfél előtt a hotelba lehet érni?
Előzmény: KnéZs (7173)
KnéZs Creative Commons License 2008.10.06 0 0 7173
Szia , mi aug. 11-től voltunk , akkor nem szállt le Hurghadán , telt géppel írány Sharm!!!! hogy most leszáll e az attól függ mennyi utas van és hová utazik , az utazási irodában erre kéne tudniuk válaszolni.
Üdv.
Előzmény: Szemag (7171)
smakai Creative Commons License 2008.10.06 0 0 7172

Sziasztok!

Dollár-euró vásárlás, beváltás témájában. Szerintem nem az a lényeg - de azért fontos számunkra - hogy 20 Ft-ot drágultak a valuták a Ft-hoz viszonyítva, hanem mennyit adnak érte, azaz hogyan váltják be kint. Sajnos gyengült a HUF.

Én már többször voltam és több euróm volt beváltásra, mint USA dollár, de mindegy mit váltok, kis eltérések vannak csak. Itthon nézem a valutaváltót, hogy mennyi Le-t (EGP)adnak a Ft-ért, dollárért és az euróért. Persze az arányok azonosak (a hozzáértőek keresztárfolyamot vagy más szakszavakat használnak, én ehhez nem értek), kint ugyanúgy váltottak, mint itthon a valutaváltóban, hiszen ők is abból dolgoznak. Ha időközben módosulnak az árfolyamok, nyilván más az átváltás is. Itt csak egy lényeges és fontos dolog van: az eurót 230 Ft-os árfolyamon vettem és ha most váltom át nem veszítek: Euró HUF 250; EGP 7,39;

dollár HUF 186; EGP 5,48; EGP HUF 33,83.

Most sokat gyengült a HUF, kb. 10 nappal  ezelőtt még az EGP Euró 7,94 volt! az EGP HUF 30,1;

Még a váltásoknál sosem csaptak be, sőt! Pár éve már végeztünk a váltás papírmunkájával és ki is fizettek, amikor érkezett egy másik bank alkalmazott, visszahívtak és árfolyamváltozás miatt (amit nem figyelt pontosan a váltó) kiegészítették a kapott EGP-t. Ők is a számítógépet használják, mint mi. De az utcán vagy a bazárban nem váltottam és nem is ajánlom.

Üdv

 

Szemag Creative Commons License 2008.10.06 0 0 7171
Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni attól, aki mostanában volt a Kartágóval Sharmon, és hétfőn indult a 18 óra 25-ös Travel Service-es géppel, hogy leszállt-e a gép Hurghadán is, vagy csak Sharm El Sheikhen?
Ha leszáll Hurghadán, akkor az mennyi idővel hosszabbítja meg az utat?
Hány órára érkeztek meg Sharm El Sheikhre?
Napfény1 Creative Commons License 2008.10.06 0 0 7170

Most kezdtek összezavarni:)) Eddig az volt, hogy ha átváltom LE-re, akkor mindegy, hogy euro vagy dollár.

Eredetileg dollárt akartam váltani, csak ugye 20 Ft-ot emelkedett, mire feleszméltem, ezért gondoltam, hogy talán most jobban megéri az euro.

Előzmény: Judó007 (7169)
Judó007 Creative Commons License 2008.10.06 0 0 7169
Szia!

Énis inkább a dollárt javaslom az eurót azt nem igazán szeretik a dolcsit azt jobban.
Előzmény: Napfény1 (7165)
Macskalány :-) Creative Commons License 2008.10.06 0 0 7168

El Faraana Reef Hotel partjánál!

Macskalány :-) Creative Commons License 2008.10.06 0 0 7167
A kedvencem!
Napfény1 Creative Commons License 2008.10.06 0 0 7166
A többieknek is köszi a hozzászólást (euro-dollár téma)!
Napfény1 Creative Commons License 2008.10.06 0 0 7165
Nem nagyon akarunk fakultatívra menni most, a bankban szeretném átváltani majd LE-re, költőpénznek. És ha azt mondod, hogy akkor mindegy, akkor azt hiszem inkább eurot váltok, mert a dolcsi már 20 Ft-tal több, mint 2 hete. Max. egy kevés dollárt viszek pl. borravalóra, ahogy írod. Köszi a tanácsot!
Előzmény: lacibá55 (7152)
kritty Creative Commons License 2008.10.06 0 0 7164

Szia! Persze szívesen írok majd róla.

Ja és Chrisssz tényleg átkeresztelték, maga az igazgató konfirmálta nekünk:))

Előzmény: karolka1980 (7155)
KnéZs Creative Commons License 2008.10.05 0 0 7163
Az Amphoras még az idén is Holiday Inn Amphoras volt...
Előzmény: Rozi2 (7160)
smakai Creative Commons License 2008.10.05 0 0 7162

Szia H.I.M.!

Nagyon szívesen mesélek Tabáról, de nem elérhető a címed. A Taba-i véleményeket pedig megnézheted ugyanitt a Taba-i résznél. Ettől függetlenül szívesen írok címedre is.

Másoknak is: a dollár és az euró probléma nem létezik, normálisan váltják mindenütt és így is lehet vásárolni, de célszerű apróval is rendelkezni! Apró euróval (1-2) fizettem, de nem problémáztak vele, sőt köszönték.

Üdv 

Előzmény: H.I.M. (7157)
adri1985 Creative Commons License 2008.10.05 0 0 7161

Sziasztok!

 

Egyetértek az eddigiekkel.Ha váltani akarsz,akkor mindegy mit viszel.Ha viszont fizetni szeretnél valutával,akkor én is a dollárt javaslom.Jobban szeretik és valamiért így minden olcsóbb :)

Rozi2 Creative Commons License 2008.10.04 0 0 7160

Már nincs Holiday Inn Sharm el Sheikhben.

Régebben volt kettő: az egyik az Amphoras, a másik most a Sultan Gardens  (Sharks Bayben, a Pyramisa mellett.)

Előzmény: smakai (7156)
btomi_2 Creative Commons License 2008.10.04 0 0 7159
Sziasztok. Eddig a hurghadai fórumban rontottam a levegőt. Miután már háromszor voltunk Hurghadán, úgy döntöttünk hogy megnézzük a Sínai-félszigetet és Petrát. Láttam hogy a BestReisen utaztat Sharm-ba és fakultatívban kínálja Petrát. Ha valaki volt már velük és különösképpen ezen a fakultatív programon részt vett, nagyon megköszönném ha írna nekem ide, vagy a mail címemre jó pár sort a tapasztalatokról, érdemes-e. Eddig a KT-val utaztunk.
KnéZs Creative Commons License 2008.10.04 0 0 7158
Szia , mi a Haliday Inn Amphorass szállodában voltunk , 4*-os , de nekünk sokkal jobban bejött mint az idei 5* Crown Plaza. Hatalmas , gyönyörű kert - bár szerintem ez mindenhol jellemző , tiszta , jó a kaja -sokféle , barátságos - segítőkész személyzet. Bárkinek ajánlanám . Szerintem ha ide foglaltok nem fogtok csalódni ,
Üdv. Zsuzsa
Előzmény: smakai (7156)
H.I.M. Creative Commons License 2008.10.04 0 0 7157
Smakai: szia, mesélnél Tabáról? sharmhoz képest milyen? Kevesebb az élet? Boltok, hotelek, éttermek, bazár, közlekedés? A partja milyen? Vannak jó korallos helyek. Azt látom jóval olcsóbb sharmnál, de gondolom ennek oka van. Nincs sok építkezés?

köszi
H.I.M.
Előzmény: smakai (7156)
smakai Creative Commons License 2008.10.04 0 0 7156

Sziasztok!

Vlt-e valaki az idén a Holliday Inn szállóban? Mi a G. Gazalai robbantás után 3 nappal voltunk pár éve, de nagyon jókat tudok róluk, és jövőre haarmot tervezzük. De másik szálló is szóba jöhet, mert jobb lenne a városban avgy ahhoz közel, hogy esténként lehessen a városban sétálni, ne csak taxizni.

Az idén Tabán voltunk, akit érdekel szívesen segítek.

Üdv

karolka1980 Creative Commons License 2008.10.03 0 0 7155
Szia,

itt a fórumon sok jót olvastam a hotelról és mi is oda szeretnénk menni tavasszal.Majd szeretnék kérni egy élméynbeszámolót,ha hazajöttetek.

Kellemes nyaralást,érezzétek magatokat nagyon jól!
Előzmény: kritty (7153)
Chrisssz Creative Commons License 2008.10.03 0 0 7154
Mázlista!!! :))) Tényleg átkeresztelték?
Előzmény: kritty (7153)
kritty Creative Commons License 2008.10.03 0 0 7153
Sziasztok! Köszi mindenkinek a Grand Sharm infokat, de mégis a Conrad-ba (vagyis új nevén a Coral See Resort-ba) megyünk november 3-tól:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!