Keresés

Részletes keresés

pikubá Creative Commons License 2016.05.18 0 0 22528

Ezt tudom .:)

Meg most már azt is tudom, hogy tíz éve,mikor felszámoltam a kecske állományt

nem kelett volna a kerítésdrótot elvinnem a méhbe :(   Bár már eléggé rozsdás volt.

Azt viszont nem is sejtettem akkor,hogy most gyümölcsöst szeretnék e területen.

A vaddisznók meg az őzek,

Csak jönnek ,túrnak,s törnek.

:))

Előzmény: bezzeg Jani (22521)
fretty5 Creative Commons License 2016.05.17 0 0 22527

En a  helyi Gazdaboltban vettem tavaly egy Farmate 5 literes permetezot,annak rez fuvokaja van.Teljesen hasznalhato kiskertben.

Előzmény: beetee (22525)
hamvasat Creative Commons License 2016.05.17 0 0 22526

Kábé :-)

Előzmény: OldPiet (22524)
beetee Creative Commons License 2016.05.17 0 0 22525

Lefényképeztem.

Szerintem ez ugyan az a típus a réz kivételével.

 

Megpróbáltam összeolvasztani a repedést, és kipróbáltam.

Eleinte jó volt, aztán fokozatosan visszaromlott.

Sajnos ott a fröccsöntés illesztése van, és valószínű, hogy nem lyuk, hanem repedés...

Sajnos enged az anyag.

 

Előzmény: beetee (22520)
OldPiet Creative Commons License 2016.05.17 0 0 22524

"Párom végigröhögte, hogy egy 130 kilós alsógatyás medvegorilla rohangál a kertben üvöltve."

Meztelen télapó üldözi a megbokrosodott szarvasát:-)

Előzmény: hamvasat (22523)
hamvasat Creative Commons License 2016.05.17 0 0 22523

Őz sztori folytatódik :-)

 

Cirka 15 perce még ültünk az asztalnál és vacsoráztunk. Egyszer csak asszonynak kikerekedik a szeme és izgatottan mutogatva elkezd dadogni, hogy "o...o...o...ooottt egy őz. És tényleg! A terasz mellett ott állt egy bazi nagy őz, ami szerintem nem is őz, hanem szarvastehén, mert a marmagassága majdnem annyi, mint az én magasságom. Mint a dúvad kirontottam egy szál alsógatyában mezítláb és rárontottam. Pechére nem az egyetlen kijárat felé kezdett menekülni, hanem a körbekerített hátsó kert felé. Én meg arktikulálatlan hangon ordibálva futottam utána :-) Hátul a kerítés végénél ráeszmélt, hogy nem tud tovább menni, pánikjában akkorákat ugrott, hogy azt hittem, hogy mindjàrt átugrik a kerítésen. Ekkor már óvatosabban kergettem, hagytam neki direkt egy menekülési irányt, nehogy megrúgjon vagy komolyabb kárt tegyen a növényekben. Aztán visszafele is jól megkergettem :-) sajnos a füvet jól kirugdosta menekülés közben

 

Párom végigröhögte, hogy egy 130 kilós alsógatyás medvegorilla rohangál a kertben üvöltve.

 

Remélem ez elég volt neki, hogy elkerülje a kertet a továbbiakban :-)

kaposznyak Creative Commons License 2016.05.17 0 0 22522

Vertimec pro jó hagymalégy lárva ellen?

 

Vagy inkább Actara?

bezzeg Jani Creative Commons License 2016.05.17 0 0 22521

Az agancsukról ledörzsölik a szőrös bőrt, a csemetéket felhasználva, ill területüket is jelölik.

Előzmény: pikubá (22513)
beetee Creative Commons License 2016.05.17 0 0 22520

Kösz a tippet, de nekem csak 1 darab kell, és jobb lenne az 5 liter.

 

Egyébként pont ilyen a mostaninak is a kivitele. De annyira, hogy ez és a mostani, lyukas szerintem egy gyárból jöttek.

Csak itt plusz a réz szórófej.

 

Mondjuk a 3 év garancia, és a TÜV-ös logó miatt lehet megérné...

 

Aldiról, Lidl-ről a műszaki termékek tekintetében meg egy a véleményünk.

 

 

Előzmény: pacsepa (22519)
pacsepa Creative Commons License 2016.05.17 0 0 22519

https://www.aldi.hu/hu/ajanlatok/ajanlatok-csuetoertoektol-20160519/reszletes-oldal/ps/p/gardenline-kzi-permetezo-szett-2-rszes-1/

 

Ez ugyan kisebb, mint 5 literes, de nekem a hasonló bevált. Tapasztalatom szerint az Aldi és a Lidl saját márkanév alatt egész elfogadható minőségű, gyakran jobb nevű gyártóktól származó termékeket forgalmaz.

 

Amúgy nekem több ingatlan lévén van  egy 5 literes Einhell gyártmányú filléres permetezőm. 6 éves és azon kívül, hogy a tömlőjét lassan cserélni kell, mert már nem elég hajlékony, semmi, de semmi baja.

Igaz, mindig rendesen kimosom, pár liter tiszta vizet kinyomok rajta permetezés után, hogy mindenütt átmossa. Valamennyi vizet hagyok is az alján, úgy teszem el. Lehet, hogy ez a titka?

Előzmény: beetee (22518)
beetee Creative Commons License 2016.05.17 0 0 22518

Mer valaki ajánlani kis (5 literes űrtartalmú), megbízható (több évet kibíró), esetleg kapható alkatrészekkel javítható, jó szórásképű kézi nyomáspermetezőt?

 

Kezd elegem lenni a barkácsáruházas vackokból... Sokszor van, hogy 2-3 liter levet keverek, ahhoz meg nem szeretem elővenni a nagyot.

 

Legutóbb már egy barkácsáruházas de luxe (értsd: nem a legolcsóbb) változatot vettem.

Ugyan nem a legjobb a szórásképe, de bírta 3 évig, az átlag egy helyett. Aztán hétvégén egyre kevésbé funkcionált. Egyszerűen kilyukadt a tartálya egy műanyagforrasztásos varratnál. Éppen annyira, hogy a szükséges nyomást már nem tartja...

Megpróbálom forrasztóval összegányolni, remélem fog eleget lágyulni, aztán meg lesz elég ellenállása.

De belülről nem férek hozzá... :(

 

Van valakinek olyan, ami bevált sok éven keresztül és még kapható is?

hamvasat Creative Commons License 2016.05.17 0 0 22517

Közben kezd megfejtődni az őz invázió oka. Régen mindig bejártak a kertekbe az őzek, sok kárt csináltak, ezért 3 éve lekerítették az erdőtől ezt a területet. Ezért nem volt 3 éve őzkár. 

 

A párom minap lencsevégre kapott kb. 5 méterről egy őzet a kerítés mellett, aki le se szarta, hogy ott van. Egyáltalán nem félt.

 

Valószínűleg ez az őz valahol átjött a kerítésen és nem talál vissza, itt rekedt ezen a területen, éhes, ezért már nem fél annyira idemerészkedni. Arra, hogy szétkapta a szomszéd kerítését, az lehet az oka, hogy ki akar jutni. 

 

Legalábbis ez a tippem.

 

Végül kiszórtam a levágott hajamat és egy stroboszkópot raktam az udvarra èjszakára. Hogy emiatt-e, nem tudom, de éjjel nem jõtt ide.

hamvasat Creative Commons License 2016.05.17 0 0 22516

Pikubá!

 

Ijj! Ezt elintézték :-(

 

Akartam múltkorában kérdezni egy érdekes témában, de sajnos tárgytalanná vált. Öcsém megvette a házuk melletti saroktelket és ősszel telepítettünk oda gyümölcsfákat.

 

Van egy öregasszony, aki minden nap egy rakat kaját rak ki a telek mellé, de annyit, hogy 30 macska jól lakik. Ezek a macskák ott lebzselnek egész nap öcsémék telkén és várják a nőt. Az, hogy összevizelnek, szarnak mindent, az haggyán, de kocsijaik fényezését is tönkreteszik. Arra viszont nem gondoltunk, hogy a gyümölcsfákra is veszélyesek. Pár nap alatt az összes csemete törzséről teljesen lekaparták a kérget körömélezés címén. Kipusztult mind.

Előzmény: pikubá (22513)
anegytech1 Creative Commons License 2016.05.17 0 0 22515

Az egyetemen nekünk is mindig azt mondják, hogy az őzeket riasztja a haj. Állítólag az egyetemi ültetvényeknél is alkalmazzák, illetve már más gazdától is hallottam a hatásosságáról. Saját tapasztalatom nincs. Állítólag mindent messze elkerülnek, ami az emberre emlékezteti őket. Egyik tanárom mondta, hogy amikor kint voltak az ültetvényben traktorral, az őzek pofátlanul közel jöttek hozzájuk, de amint megállt a traktor, elfutottak. A hajat egy harisnyában is ki lehet kötni, vagy csak egy madzaggal kilógatni egy csomót egy oszlopra. Fodrásztól kellene kérni.

 

Az öblítőről még nem hallottam, de valószínűleg az is az emberre emlékeztetheti őket, de legalábbis nem természetes nekik a szaga.

Előzmény: hamvasat (22508)
öreg_néne_b Creative Commons License 2016.05.17 0 0 22514

"Gida lábát már nem húzza,

Öreg néne most nyúzza."

 

;)

Előzmény: pikubá (22513)
pikubá Creative Commons License 2016.05.17 0 0 22513

Engem is ez fogadott tegnap a telken :(

Őzgidácska sete suta ....vaze..

hamvasat Creative Commons License 2016.05.16 0 0 22512

Na, azt a kevés levágott hajamat azért szétszórtam ezen az átjáró részen :-)

 

Holnap rakok ki öblítőt is.

Előzmény: alfi13 (22511)
alfi13 Creative Commons License 2016.05.16 0 0 22511

Azt nem tudom mi riasztja de van a kertemnek egy bekerítetlen része ahol van pár fám azt minden télen lerágják. Az idei télen a hóban nagyon szépen látszott a vadak nyomai ahogy mennek a fa fele és megtorpantak majd egy félkör ívet leírva újból a fa fele mentek de kb 6 m távolságra innét is visszafordultak.

Előzmény: hamvasat (22508)
OldPiet Creative Commons License 2016.05.16 0 0 22510

"Mi riasztja őket az öblítőben?"

Nyilván nem bírják a szagát

Vagy utálnak mosni:-)

Előzmény: hamvasat (22508)
OldPiet Creative Commons License 2016.05.16 0 0 22509

Fodrászoktól kell kérni hajat.

Előzmény: hamvasat (22506)
hamvasat Creative Commons License 2016.05.16 0 0 22508

4,5 méter széles csak a sáv a ház mellett, ahol hátra tudnak menni a kertbe. Ha ide lehelyezek egy ilyen öblítőszeres flakont, az jó lehet? Mi riasztja őket az öblítőben?

Előzmény: alfi13 (22507)
alfi13 Creative Commons License 2016.05.16 0 0 22507

A vadak őzek elriasztására van egy módszerem nálam tökéletesen működik. Egy műanyag flakon fölső egyharmadába egy fölmelegített vaspálcával egymással szemben fúrtam két lyukat és a flakon aljára öntöttem kb 2dl mosáshoz használt öblítőszert. Egész télen megvédte a fáimat egymástól kb 6-8 métere akasztottam föl több ilyen palackot. A legolcsóbb Wc illatosító is jó. A haj is jó de annak a hatása max egy hónap.

Előzmény: hamvasat (22502)
hamvasat Creative Commons License 2016.05.16 0 1 22506

Pont most fogok hajat nyírni :-) Kár, hogy az egész nem lesz több egy mókusszőr ecsetnyinél :-) Asszonyt megnyírom álmában, vagy kölyköket :-)

Előzmény: beetee (22504)
hamvasat Creative Commons License 2016.05.16 0 0 22505

Még arra gondoltam, hogy veszek egy óccsó mozgásérzékelős lámpát és ráaplikálni valami vinnyogót és azt rakni a kapu helyére.

beetee Creative Commons License 2016.05.16 0 0 22504

Lehet, hogy csak urban legend, de úgy hallottam, hogy a lenyírt haj szaga útjukat állja....

Előzmény: hamvasat (22502)
OldPiet Creative Commons License 2016.05.16 0 0 22503

Golyó, kutyus...;-)

Nem uszod meg a kerítést. Nálam vaddisznóinvázió volt 3 éve és körbekerítettem vagy 50m hosszan betonhállóval megerősítettem a kerítéshálót. Persze kérdés, hogy az őzek átugorják a kerítést vagy tisztelik?

Előzmény: hamvasat (22502)
hamvasat Creative Commons License 2016.05.16 0 0 22502

Sziasztok!

 

Tanácstalan vagyok őz ügyben. A város szélén lakunk, utolsó ház az utcában, mellettünk szántóföld és erdő. 3 éve még nem volt kerítésünk, de rögtön csináltam, mihelyt az őzek beflamózták a paprika palántáinkat és tarra csócsáltak jó pár tuját. Nem is volt velük gondom a kert bekerítése óta. Sajnos az utcafronton a kocsi- és gyalogosbejáró rész még nyitva van, de 3 év alatt egyszer sem jöttek be. Most viszont "invázió" van, mert már 3.-jára jöttek be. Egyetlen egy kis fa van, amit nem permeteztem és felértek, azt meg is rágták, de szerencsére a zöldségeskert, a gyümölcsfák, tuják, bokrok most voltak permetezve, talán pont ezért az nem kellett nekik, nem bántották egyelőre. De a többi szomszédomnál megrágták komolyabban a gyümölcsfákat is, egyiknél a drótkerítést is szétszedték, hogy be tudjanak menni.

A párom fényes nappal lefotózott egyet, amint a kerítés mellett kukucskált be a kertbe, az sem zavarta, hogy ott a párom tőle 4-5 méternyire.

 

Mit tudok tenni? A kapura most nincs pénzem, értelmes ideiglenes kaput nem tudok összehozni. Valami riasztó hatású vegyszert nem lehet kapni, ami működik is? Egyéb jobb ötlet?

 

A hurkon kívül :-)

Viktorinogsz... Creative Commons License 2016.05.16 0 0 22501

Neked is köszi a tanácsot.

Előzmény: szicsu1007 (22497)
pikubá Creative Commons License 2016.05.15 0 0 22500

" előbb körbenyomom a törzset egérragaccsal"

 

No én ezt a részt kihagytam sajnos, találtak is rést a szalag alatt.

Utólag szorítottam le az alsó felső szélét szigszalaggal, + ragacs.

Előzmény: szicsu1007 (22498)
OldPiet Creative Commons License 2016.05.15 0 0 22499

Jó a második módszered, én is ezt alkalmazom, egy csomó 50 éves fenyőfám kiszáradt, lassan ki akarnak dőlni, meg lehangoló is kiszáradtan. Nagy munka 20 m magasra felmászni legajjazni, aztán darabokban leeregetni, mert valami mindig van utban kerítés villany, telefon, garázs....

Ja és fent a fán nem merek benzinessel dolgozni.

Előzmény: szicsu1007 (22497)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!