Keresés

Részletes keresés

beetee Creative Commons License 2011.09.02 0 0 13212

Hú wazze... nem kicsit volt sok az a ciprus...

 

Szólj, ha készek a csöveid. Ott lehetne tesztelni. A tulaj számít rád...

Előzmény: Törölt nick (13210)
juliokin Creative Commons License 2011.09.02 0 0 13211

Látom egy kicsit elment a kérdésem (13189.sz hozzászólás) után a téma a garanciaérvényesítés irányába.

Visszakanyarodnék az eredeti kérdésemhez, tehát hogy ha felújítanák a szivattyúmat, akkor ismét a közel újkori szivattyúparamétereket (nyomás, vízhozam) élvezhetné a rendszer?

 

Köszi!

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.02 0 0 13210

Hello

 

Látom nem estél le a létráról sövénnyírás közben! Mi újság lett kút a kertben ? Most vannak az esztergályosnál a csöveim :)

 

Üdv

Előzmény: beetee (13209)
beetee Creative Commons License 2011.09.02 0 0 13209

Ez most már így van, de pár éve még élt a 72 órás cseregarancia és utána a megadott szervízekkel való küszködés.

Ha valaki nem naprakész, akkor meg lehet vezetni.

Előzmény: nopánick (13205)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.02 0 0 13208

Urak !

Mielőtt kikiáltanátok a garanciaérvényesítés balfácánának tudnotok kell hogy én nem a tescóban és baumaxban és még sorolhatnám hol veszem a szivattyúimat. Volt idő mikor hasonlóképp pattogtam mint ti aztán rájöttem hogy csak a békéltető tárgyalásokra eljárogatni többe kerül a benzin mint amiből a cucc javítható. De előttem jól fogalmazott a fórumtárs az elmélet és a gyakorlat egész más. Ha ez ilyen frankón menne akkor nem is lenne szükség a fent említett szervezetre és szavatossági perek sem lennének. Persze a hozzászólásaitok alapján nem kizárt hogy az a kategória vagytok mint volt kolléganőm aki megvette a bőr ülőgarnitúra tisztítót megpucolta vele amit kellett majd az 1/3 át visszavitte hogy nem jó és visszakérte az árát.

 

Szóval :  NO PANIC !

Előzmény: nopánick (13206)
cs!rke Creative Commons License 2011.09.02 0 0 13207

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg semmi különbség. ;)

Előzmény: nopánick (13205)
nopánick Creative Commons License 2011.09.02 0 0 13206

Hülyeséget nem kell terjeszteni... a garancia idő alatt VÉGIG viheted az eladónak vissza!

Előzmény: Törölt nick (13199)
nopánick Creative Commons License 2011.09.02 0 0 13205

Három dologban tévedsz, ráadásul alapvetőt és nagyot...

 

- a garanciát a vevő ott érvényesítheti, ahol vette (azaz ez esetben a boltosnál)

  A boltos majd intézi tovább a láncban visszafelé az ügyet, nem küldheti el "a szervizbe" a vevőjét.

  Neki kell az ELADÁSKOR vállalt  garanciáért helyt állni...

  Épp ezért,  ha pl. TE adod el neki, akkor Nálad!!! érvényesítheti a vevő a garanciát.

  Nem küldheted sehová tovább... Veled kerül jogviszonyba és kész, Neked kell helytállni.

 

- a garancia ideje alatt a vevőnek SEMMIT NEM KELL BIZONYÍTANIA !!!!!!!

  Leteszi az asztalra a hibás szivattyút és kéri a javítást, vagy a cserét, vagy egyszerűen a pénzét vissza

  (még levásásrolni sem köteles, ha mégis az szívesség a vevő részéről)

 

- a garancia idő alatt az ELADÓ KÖTELES bizonyítani, hogy

  a szivattyú  azért lett hibás, mert nem szakszerűen használta a vevő

  Az eladó, dolga fizetni a bizonyítás/vizsgálat költségét! hisz neki érdeke

 

Szóval, ha nekem azt mondaná az eladó pl., hogy

"nem garanciás, mert homokos vízben működött"

Akkor elővenném a mosolyom és kérném ennek bizonyítását tőle :-)

Intézze, fizesse, neki mint eladónak és garancia kötelezettjének a feladata és érdeke....

 

A 28. napon aztán megkérdezném, hogy "na mi van má?!

...és ha nem állt helyt, akkor, tértivevényes levélebn, közölném, hogy

a türelmem lejárt, innentől él akárigényem is, amit az időhúzása okoz.

 

-----

 

Szóval, nagyon el van az tévedve, aki packázik a vevővel! a garancia idő alatt.

 

A vevő az úr, a pénzéért cserébe az eladó vállalta, hogy a "cucc x ideig nem fog elromlani"

 

Ha, mégis elromlott, akkor az állításáért helyt kell állnia, hisz azzal együtt adta el a vackát.

Csak két kivétel van, ami mentestíi az eladót, ha bizonyítja, hogy a hiba oka

- szándékos rongálás vagy

- szakszerűtlen használat

 

De, ez is az ő dolga-költsége, a vevőnek SEMMIT nem kell bizonygatnia :-)

 

Ráadásul a saját/gyártói szervíz véleménye csak WC papír ... nem bizonyíték!

Azt a vevő nem köteles elfogadni.

 

Megjegyzem a bírói gyakorlat a vevőnek kedvez...

Éppen, mert az eladó, ritkán tud/akar bizonyítani.

 

Ellenben az eladók jó része szereti a vevőt fals dumákkal lepattintani :-(

 

----

 

Remélem a fentiek Nálad is tisztába rakják ezt a dolgot.

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.01 0 0 13204

Több mint egy éve így van, szerencsére a törvény a fogyasztókat védi.

Előzmény: Törölt nick (13202)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.01 0 0 13203

/OFF

Elolvastam, látom: "A fogyasztó szavatossági joga teljesítéséhez szükséges szállítási költségek sem képezhetnek kivételt, így pl. a kijavítás megtörténtéhez szükséges szállítási költségeket is az eladó fél (forgalmazó) köteles viselni, és jogszerűtlen annak megtérítését a fogyasztótól követelni."

 

Tehát ahol vetted oda viheted, oldja meg a kereskedő a szervizbe szállítást. Természetesen ez időigényesebb, tovább tart a szervizelés, viszont ne feledkezzünk meg erről sem: "A Ptk. idézett 306. § (1) bekezdése alapján a főszabály a következő: A vásárló, a fogyasztó (tehát nem a forgalmazó!) választhat, hogy kijavítást vagy kicserélést kér."

Ebből kiindulva teljesen mindegy hol van a szerviz, ha nincs rá szükség. A nagyobb áruházak betartják ezeket a szabályokat (belekóstolva a borsos büntetésekbe) a kicsik szeretnek bepróbálkozni.

/ON

Előzmény: Törölt nick (13199)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.01 0 0 13202

Te nyertél, legyen így.

Előzmény: Törölt nick (13201)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.01 0 0 13201

Nem vagy köteles a szervizbe vinni, oda is viheted ahol vetted, majd ők elviszik (a multik nem kínlódnak vele, cserélik) ezt törvény szabályozza.

Előzmény: Törölt nick (13199)
gézenguz 77 Creative Commons License 2011.09.01 0 0 13200

Üdvözletem!

 

Próbálom hívni,de sajnos ezt a számot senki nem veszi fel!

Mint mondtam a kutfurás elég sürgős lenne.062032591 begin_of_the_skype_highlighting            062032591      end_of_the_skype_hig

Előzmény: boda1 (13161)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.01 0 0 13199

Az első 3 napban igen azután pedig a szervizbe, de ha elolvasod mi van rajta láthatod.

Előzmény: Törölt nick (13198)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.01 0 0 13198

Tök mindegy hova szól a garancia, oda kell vinni ahol vetted. Erre törvény kötelezi az eladókat, nem tagadhatják meg.

Előzmény: Törölt nick (13197)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.01 0 0 13197

Akkor hajrá ! Gondolom nem volt szerződéses szervize a terméknek. Amúgy ha boltba visszavivős garival adják valóban ritkán okoskodnak a multik, ezt megerősítem. A szivattyú nem az a kategória szerintem.

Előzmény: Törölt nick (13196)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.01 0 0 13196

Nekem jók a tapasztalataim, szerintem a multik jól kezelik a garanciát. Karácsonyra vettem egy akváriumot a feleségemnek az "xxxxx"-ba. Tegnap elment a világítása, elvittem az első állatkaraskadésbe ahol azt mondták 7-8eFt, nem lehet a csövet cserélni komplett kell megvenni (Vaterán 7800Ft a legolcsóbb és csak ez jó bele). Hazafele bementem a "yyyy"-ba és jeleztem az egyik eladónak, hogy nekem ez tönkrement. Beszaladt vele a főnökéhez és visszafele már a kezében volt a másik.

Tudom a maszek ezt nem teszi meg, de a multit nem érdekli, visszaviszi és kap egy újat. Erre persze nem lehet alapozni, de nekem még nem volt olyan amit ne cseréltek volna.

Előzmény: Törölt nick (13195)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.01 0 0 13195

Csak óvatosan ezekkel a garanciákkal, főleg az ilyen hihetetlennek tűnőekkel. Sokszor őrült távolságokra kell vinni és a szervizek többsége egyből rávágja hogy koszos vízben volt a szivattyú. Nem véletlen a lespecifikált homoktartalom. Hogyan bizonyítod be hogy nem volt felette a megengedettnek ? Sehogy. Legfeljebb nem veszel legközelebb olyant, vagy tőlük. Nem hinném hogy egy 5-10 ezres javítás miatt igazságügyi szakértővel vizsgáltatnád meg a kutad, de ha meg is állapítaná hogy akkor épp nem volt több mint 60  gramm homok egy m3 vízben (mondtam egy számot) még mindig nem jelent semmit,mert lehetett másik kútban is stb stb. Szóval ez a gari arra való ha az első alkalommal el sem indul akkor esetleg kapsz másikat.

Előzmény: Törölt nick (13190)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.01 0 0 13194

Igazad van, nem néztem a Pedrollo vízhozamát. Nem egy kategória a két szivattyú.

Előzmény: fefefe (13191)
jó hír Creative Commons License 2011.09.01 0 0 13193

az enyém ilyen...felhajtható, szivattyú távvezérlése mellette a dobozban...az apácarács volt a leg babrásabb...

Előzmény: evalium (13187)
jó hír Creative Commons License 2011.09.01 0 0 13192

ha szabad véleményt mondanom...ezek a képen túl ...khm...csicsásak...többre mész egy igazi kútházzal...ahhoz egy ács tudná a legtutibb tanácsot adni...

Előzmény: evalium (13187)
fefefe Creative Commons License 2011.09.01 0 0 13191

a 46 m 4800 l/h 0,75 kW-ot szeretné "tuningolni". ehelyett egy 38 m 3.400 l/h 800 W -t ajánlani.....

Előzmény: Törölt nick (13190)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.01 0 0 13190

Nem tudom mennyibe fáj egy felújítás, de tudom ajánlani a Bauhausban az Alko JET 802 14.990 Ft 5 év garanciával és nagyon jó nyomással szívja fel a vizet. Ha a Pedrollóra sokat kell rákölteni, akkor talán érdemes lenne eladni és venni egy újat.

Előzmény: juliokin (13189)
juliokin Creative Commons License 2011.09.01 0 0 13189

Sziasztok!

 

Adott egy ismeretlen korú (kb. 8-9 éves lehet) Pedrolló Jswm 10 MX szivattyú.

Ha elvégeznének rajta egy "felújítást", hogy kb. olyan legyen, mint újonnan, akkor nyerhetek a mostaninál egy kicsivel több nyomást?

 

Másik kérdés: Ugyanebből a pedrollóból a JSWm 10H-s (vagy 12H) változattal próbálkozhatnék-e sikeresen úgy, hogy a meglevő vízmennyiség maradjon, csak a nyomás legyen egy picit nagyobb?

Táblázatot nézve ugyanannyi vízmennyiségnél a H-s változatnál nagyobb az emelőmagasság.

Vagy ezt így nem lehet, hogy csak a nyomás nőjön valamit, kell a több víz is mellé?

 

Üdv.

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.31 0 0 13188

Szia

 

Talán itt nézz szét http://www.ezermester.hu/  az arhívumban sok-sok dolog van talán ez is, ha nem lenne akkor bocsi.

Előzmény: evalium (13187)
evalium Creative Commons License 2011.08.31 0 0 13187

Sziasztok!

 

Mivel más fórumot nem találtam, ezért itt szeretnék segítséget kérni.

 

A szomszédunkkal elhatároztuk, hogy a régi kút fedelét, tetejét kicseréljük.

 

Tudnátok segyteni abban, hogy hol találok leírást vagy rajzot, hogy hogyan készítsük el? Az anyagunk megvan hozzá, csupán egy kis útmutató kellene, hogy hogyan álljunk neki.

Köszönöm!

 

Valami ilyenre gondoltunk.

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.31 0 0 13186

Rémeket látsz Che! Nem szép dolog rugdosni a "halott"oroszlánt. Azért Freddy 100 szor több hasznos dolgot írt ide mint te,ezért ha mást nem is ezt kellene becsülnöd, ha már a kort nem tiszteled.

Előzmény: köszörűs XXI Che (13182)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2011.08.30 0 0 13185

De privát, miért  ez az indulat? te vagy a Freddy :))

Előzmény: Törölt nick (13173)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2011.08.30 0 0 13184

Az alföldön szarért hugyért tök jó kutakat csinálnak azzal a kurva barkácskútfúró technikával :( viszont pestmegyében a kavicsosban nemrúgnak labdába :) de ami ott jó az csak ott jó. még jó, hogy csak ott jó és nem mifelénk. ezért mivel én az áraimmal, de ezzel nem vagyok egyedül én ott nemrúgok labdába, ők meg itt nem. Azt gondolom, hogy minden rendben. Azt a telefon letagadóst meg egyszerűen nemhiszem el. Főleg ott nem. Minden második őstermelő fúr egy kutat magának, ha arrébb megy földet bérelni és ott nincs kút. tehát mivel ehhez nagy tudomány nem kell. Ezért  nehezen hihető a telszám letagadás. Sőt itt ilyen még elő sem fordult, az alföldi technikával kapcsolatban. És nem is ismerek senkit abból a sok ismerősből aki ezt megtudná erősíteni. Bezzeg a Csepelszigeti  ilyen olyanok egyszer berágok és ki is teszem a telszámukat ide.

Előzmény: Törölt nick (13172)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2011.08.30 0 0 13183

Sajnos fotók nélkül ilyen szépséges dolgokról beszélni itt, olyan mint főzésről táncolni. vagy zenéről beszélni.

Előzmény: ép-it-ész (13176)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!