Keresés

Részletes keresés

Cuki 04 Creative Commons License 2010.03.30 0 0 10387

Köszi!

 

Ebből az építészeti perlitből van több zsákkal, az egyik ismerősömtől kaptam, csak eddig nem mertem használni. Akkor én is kipróbálom. Jövőhéten fogom átültetni a szobanövényeimet is és teszek a földhöz. Egyébként sajnos hajlamos vagyok a túlöntözésre, több növényemet így vesztettem el. Nagyon bosszant a dolog, mert rengeteg pénzt álldoztam már virágra. A családom kezdi unni a megszállottságomat. Szerintük már függő vagyok. Most elhatároztam, hogy nagyobb odafigyeléssel fogom gondozni a nehezen megszerzett növénykéimet.

Még egyszer köszi.

 

Előzmény: oli64t (10386)
oli64t Creative Commons License 2010.03.30 0 0 10386

Szia

Nagyon ajánlom az építészeti perlit használatát, nagyon jó talaj lazító. Sokáig csak ahhoz jutottam hozzá, a növények nagyon meghálálták, és olcsóbb is mint a kertészeti perlit. Ahol használtam ott jelentősen csökkent a gyökérrothadás.

Egyébként a kertészeti perlit kapható jó áron a Gazdaboltba

Üdv.

Előzmény: Cuki 04 (10384)
Cuki 04 Creative Commons License 2010.03.30 0 0 10385

Szia!

 

Érdeklődnék, hogy milyen természetes trágyát adsz a növényeidnek?

Előzmény: vica46 (10383)
Cuki 04 Creative Commons License 2010.03.30 0 0 10384

Oké!

 

Remélem sikerül átteleltetni. Akkor két hét múlva átültetem. Most kitettem a teraszra, ahol árnyékban van. Szerintem fóliában volt, most szokatom a kinti levegőhöz. Alginitet és kertészeti perlitet sajnos még nem tudtam beszerezni, egy ismerősöm ajánlott perlitet, ami az építkezéséről maradt, de az nagyon apró, szinte porszerű anyag. Ezt nem merem a földhöz keverni. Szerinted se tegyem? Van CompoSana Balkon- és cserepesvirág földem, általános, Garri natúr tőzeg, Garri marha trágya, valamint folyami homok. Úgy gondoltam ebbe a földkeverékbe ültetem. Szerinted a marhatrágyából is tehetek bele, vagy az túl erős lesz?

Előzmény: Quicktor57 (10382)
vica46 Creative Commons License 2010.03.30 0 0 10383

Szia

Köszönöm hogy felhivtad a figyelmem ,tegnap leszedtem róla a virágokat csak 3 at hagytam majd meglátjuk hogy köt e .Átültetni nem szeretném ,tavaj voltés csak ősszel tervezem .Én nem tápozom a növényeimet csak természetes trágyát kap igy még soha nem volt gyökérrothadás ,remélem most sem lesz.

Előzmény: Quicktor57 (10381)
Quicktor57 Creative Commons License 2010.03.30 0 0 10382

Szia!

Az "olasz óriás" fantázianevű citrus ha jól emlékszem egy cédrát hibrid, Citrus medica ´Maxima'. Állítólag jól nevelhető dugványról. Javaslom, hogy rövid (max. 2 hetes) szoktatás után ültesd át laza földkeverékbe. (Sajna, nekem nincs ilyen növényem, de remélem nem tévedtem sokat.) Ha megerősödik, akkor jövöre majd csereberélünk pl. Meyerre. (Ebből most nincs feleslegem.) 

Előzmény: Cuki 04 (10380)
Quicktor57 Creative Commons License 2010.03.30 0 0 10381

A virágzás és a levélformák alapján valószínűleg óriáscitomod ("Lipo"-d) van neked is. Vigyázz, nehogy az első termés elvigye a növényedet! Tapasztalatom alapján, a lipo dugvány hajlamos a gyökérrothadásra, így nagyon fontos a laza földkeverék, és a cserép aljára szórt kavicsréteg, valamint a márciusi átültetés. Igaz Te ezt valószínűleg tudod, de nem lehet elégszer ismételni, mert tavaly nekem is majdnem ráment a "lazaságra" 3 nagyobb (3-4 éves) dugványom.

Előzmény: vica46 (10376)
Cuki 04 Creative Commons License 2010.03.30 0 0 10380
 

Sziasztok!

 

Az Egzotikus dísznövények oldalról rendeltem Lipót. Ma kaptam meg a csomagot, a növényke siralmas állapotban van, (a levelei citromsárga színűek) ráadásul olasz óriás citmke van rajta. Beszéltem a kertészettel és azt a választ kaptam, hogy az olasz óriás sokkal értékesebb citrus mint a lipó, de ha akarom küldjem vissza. Na köszönöm, a szállítási költség többe kerülne, mint a kis citrus dugvány.

Valaki ismeri ezt a citromfajtát? Korábban gondoltam arra is, hogy rendelek tőlük Meyer citromot is, ha itt a fórumon nem kapok dugványnak való ágacskát, de ezek után félek bármit is rendelni ettől a kertészettől.

Ha valakinek van eladó Meyer citrom dugványa szívesen megvenném.

Köszi a segítséget!

zoli1122 Creative Commons License 2010.03.29 0 0 10379
Szia Imre,orulok hogy megmaradtak,kigyokeresedtek es szepek a tolunk szarmazo novenyek es hogy orulsz nekik.Nekem is jol attelelt a toled valo Meyer citrom. Azon a nagy citromfan (tavalyi sarga) most tobb mint 30 citrom van,igaz hogy meg kicsik,de akkora fa kineveli,es meg most rengeteg bimbo is van rajta.
Előzmény: Quicktor57 (10375)
Cuki 04 Creative Commons License 2010.03.29 0 0 10378

Sziasztok!

 

Szeretném megkérdezni, hogy van-e valakinek dugványnak való Meyer, Pomeló vagy esetleg valamilyen más fajta, könyebben nevelhető citrus ágacskája. Nemrég találtam rá erre a fórumra, de már is megfertőződtem, gyönyörűek ezek a citrusok! Olvastam Quicktor citrusnevelési útmutatóját, mely szerintem szuper jó! Megköszönném, ha utánvéttel eljuttatnátok. E-mail-en megbeszélhetjük a részleteket: martonj@indamail.hu

 

Bármilyen tanácsot, segítséget szívesen fogadok.

Köszönöm előre is a segítségeteket!

 

 

 

hobbykertész43 Creative Commons License 2010.03.29 0 0 10377
Szia! Érdeklődni szeretnék, hogy pontosan hol lesz ez a kiállítás? Mármint a címe kellene, ha tudna valaki segíteni annak köszi!!!
Előzmény: kurdilaci (10350)
vica46 Creative Commons License 2010.03.29 0 0 10376

Köszönöm a választ.

Tavaj vettem a kiállitáson egy citrom dugványt,15 centis volt áprilisban.

Most igy néz ki.

Előzmény: Quicktor57 (10375)
Quicktor57 Creative Commons License 2010.03.29 0 0 10375

Kedves Vica!

Örülök, hogy ilyen szépek a növényeid. A virágzó dugvány valószínűleg Meyer citrom. Legalábbis nálam ez bolondult meg ennyire. Nem győzöm lecsipkedni a bimbókat a kis növényekről.

A pomelónál és a grapefruitnál előfordul, hogy fiatalon megjelenik egy szál virágbimbó. Sajnos ez nem igazi virágzás, de örülni lehet neki. (A nálam maradt 16 db-ból egy sem produkált ilyent.) Remélem, hogy a szétosztott több mint 50 magból, magoncból sok kis pomeló éldegél a világban, és olvasunk még rendes virágzásról is. Egyébként nálam, lényegében szobai körülmények között (kb. 15 - 18 fokon) ezek a növénykék gyakorlatilag tökéletesen teleltek.

Amint végzek minden növény átültetésével, írok egy összefoglalót a weblapomra az idei teleltetés "eredményeiről". (Szerencsére a korábban már jelzett gyökérrorhadás inkább csak az egy - két éves magoncaimat támadta meg.)

Zolinak üzenem, hogy a satsuma mandarinok (vadcitrom alanyon) hiba nélkül teleltek. A kis dugványok (klementin, lime, "szlovák" óriás citrom) egészséges gyökerűek, most kezdenek beindulni. Sajnos elképzelhető, hogy kicsit összekeveredtek a Szlovákiából hozott citruságak, így a pontos fajta-meghatározással még várni kell egy-két évet.

Ezzel kapcsolatban kérdezném a fórum "lime tulajdonosait", hogy valakinek van-e ovális levelű, és már egy évesen csokrosan virágzó zöld citrom fajtája. (Ha ilyen nem létezik, akkor lehet, hogy én is "Lipo" ágacskákat kaptam ajándékba.)

Előzmény: vica46 (10364)
madzagos Creative Commons License 2010.03.29 0 0 10374

Kedves Szakik !

 

Miért van az, hogy ilyenkor a lime-om csak "fiú virágokat" hoz nincs bibéje csak porzója. Ősszel viszont rendesen (bibésen) virágzik ?

 

Köszönöm !  

zebulónia Creative Commons License 2010.03.29 0 0 10373

Kedves Quicktor! Köszönöm a tanácsodat ,megfogadtam. Sok hasznos dolgot olvastam a weblapodon pl. a földkeverékek.

Üdv : b. laci. +zebulónia+

Előzmény: Quicktor57 (10360)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.29 0 0 10372
Szia,

Quicktor mar valaszolt, egy kis Osmocoteval tuningolva, de van a Praktikerben Compo (kerti) az is ugyan olyan jo mint az Osmocote csak 1000 olcsobb.

Udv.
Chez
Előzmény: zebulónia (10358)
sjohn Creative Commons License 2010.03.29 0 0 10371
Ez az , csak optimistán.
Egyébként valószínűleg inkább valamiféle mandarin lehetett , legalábbis nálunk a piacon volt ilyen , mintha ráült volna valaki , és az mandarin volt.
Előzmény: AddX (10370)
AddX Creative Commons License 2010.03.29 0 0 10370
Sziasztok

Még azt is szeretném megkérdezni,hogy mi annak a lapított narancsnak a neve amely úgy néz ki mint egy nagy mandarin,de mégis narancs íze van.A tesco-ban vettük meg.
Volt benne egy darab mag,persze azt elültettem.Majd pár év múlva beoltom :)
sjohn Creative Commons License 2010.03.29 0 0 10369
A grapefruit csinálja ezt , nagyon lelkesen.
Előzmény: mediterránkert (10367)
Tamasa Creative Commons License 2010.03.29 0 0 10368
Pomelón előfordul ilyen "korai virágzás" Sajnos ettől még nem tekinthető "nemes" termő növénynek, olvastam már többször róla, ezeknél a magoncoknál is sajnos várni kell 10-15 évet min, míg termőre fordulnak.
Köszönjük, hogy megosztottad velünk a felvételeket
mediterránkert Creative Commons License 2010.03.29 0 0 10367
Ha jól emlékszem talán Jozsó hsz-i között olvastam,hogy neki is hozott bimbót "kiskorában"valamelyik növénykéje!
Előzmény: vica46 (10366)
vica46 Creative Commons License 2010.03.29 0 0 10366
Na ezek jobban sikerültek a pomelókról.
Előzmény: vica46 (10365)
vica46 Creative Commons License 2010.03.29 0 0 10365
a harmadik a mirtus és a negyedik a dugvány bocs
Előzmény: vica46 (10364)
vica46 Creative Commons License 2010.03.29 0 0 10364

Szia Quicktor

Létezik hogy a tavaj tőled kapott pomeló magonc virágot hoz?Amit dugványt kaptam az is tele van de nem tudom a fajtát de a három pomeló közül kettőn virágbimbó van ,vagy álmodom.

Az első két kép a pomeló a harmadik a dugvány a negyedik a mirtus
Előzmény: Quicktor57 (10360)
mediterránkert Creative Commons License 2010.03.29 0 0 10363
Tegnap kitettem a növénykéimet,már nagyon szenvedtek bent..A nagy citrom is sorra hozza a bimbókat!:)a kicsin pedig sok kis gyümi van már...
jander Creative Commons License 2010.03.28 0 0 10362
S rossz az a fának, ha sokáig van rajta?

Tél elején kaptam egy szép fát négy gyümölcs volt rajta köztük 2 érett valamint 2 nagyon zöld éretlen. Ez utóbbiak szépen besárgultak azóta, és ma megettünk egyet az eredetileg is érettek közül (nagyon finom volt, fele azután a teánkat is izesitette fantasztikusan).
kurdilaci Creative Commons License 2010.03.28 0 0 10361
Amikor teljesen beérett,s szükséged van rá,vagy lepottyan,pl mozgatáskor.Egyébként akár egy évig is képes a fán lenni.
Előzmény: jander (10359)
Quicktor57 Creative Commons License 2010.03.28 0 0 10360

Kedves "zebulónia"!

Nem engem kérdeztél, de Chez valószínűleg a Volldünger, vízben oldható, komplex műtrágyára gondolt. Ezt a "tápoldatot" korábban már többen közkincsé tették, és megtalálható a weblapomon is, például a "Citrusok gondozása ..." részben. (Természetesen nem csodaszer, de más műtrágyákkal, tápoldatokkal együtt hatékonyan használható.)

Előzmény: zebulónia (10358)
jander Creative Commons License 2010.03.28 0 0 10359
Mikor érdemes / kell citromfa gyümölcsét szüretelni? Van erre hasznos tanács tipp trükk, vagy csak amikor megéheztem rá? :)
zebulónia Creative Commons License 2010.03.28 0 0 10358

Kedves Chez!

Írod, hogy van jobb és ocsóbb tápoldat recepted.Légy olyan kedves és tedd közkincsé!!!Köszönöm előre is:  B. Laci.

Előzmény: Törölt nick (10239)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!