Keresés

Részletes keresés

zitmit Creative Commons License 2008.09.25 0 0 786
Ja, látom, a Ralf által megadott ügynökséghez. Ha a másik zászlóra kattintasz a kezdőlapján akkor hollandul jön ki az oldal. Ha azt nem érted akkor a babelfish.yahoo.com nagyjából lefordítja neked az oldalakat angolra.
Előzmény: kukori5 (784)
zitmit Creative Commons License 2008.09.25 0 0 785
Szia, ezt hova kell? Nem tűnik hollandnak?
Előzmény: kukori5 (784)
kukori5 Creative Commons License 2008.09.25 0 0 784
SEGITSÉG!!!!
Moje imię:NÉV,Mój numer telefonu:TELEFON,Moje miejsce zamieszkania:?,Mój adres e-mail: E-MAIL,Moje pytanie: ???
A KÉRDÖJELESEKET NEMTUDOM.
KÖSZI JÁNOS
csipor2 Creative Commons License 2008.09.25 0 0 783
mi csak elmentunk az onkormanyzatra es kitoltotunk egy lakcimbejelentot ahova oda irtuk, hogy a gyerek ideiglenesen kulfoldre koltozott. ennyi eleg volt, az mondtak mert ez megy a jegyzonek is aki latja hogy a gyerek jar suliba. a suliba meg szoltunk, hogy bocsi a gyerek szeptembertol nem fog jonni.
Előzmény: Évianya (782)
Évianya Creative Commons License 2008.09.25 0 0 782
Helló! És ha most még ovis a gyerek,kell valahová igazolást küldenem az iskolába iratásról? Esetleg az itthoni gyámhivatalhoz vagy az önkormányzathoz?Köszi
pistilla Creative Commons License 2008.09.24 0 0 781

Sziasztok!

 

Itt aztan van elet! Ez nagyon tetszik! Kernek igazolast a magyar suliban.Mi postan kuldtuk haza,azt amit itt kaptunk beiratkozaskor. Ennyi eleg volt,es nem kellett fordittatni sem.

 

Udv!

Előzmény: zsaol (779)
zsaol Creative Commons License 2008.09.24 0 0 780

bocsi,kérdezném!

És örülök,hogy Tipetupa visszatért! :))))

zsaol Creative Commons License 2008.09.24 0 0 779

Sziasztok!

 

Én most csak azt kérdeznék, ha kimegyünk és beíratjuk a gyerekeket iskolába,akkor itthon kell vhol igazolni???

 

A választ előre is köszönöm!

Niki

pirooos Creative Commons License 2008.09.24 0 0 778

Bemegyek megnézem.

Valamit majd mondanak.Írtam is nekik hogy én mennék ha van.

Én amúgy nem vagyok diák.Csak vannak diák ismerőseim is akik jönnének Hollandiába,de nem feltétlenül kertészetbe hanem  a nyelvismerettel valami jobb munkakörbe.

Kérdeznék egy olyat hogy ha valaki megtanul rendesen Hollandul akkor annak van esélye adminisztratív ill.kereskedelmi munkakört betölteni?

Vagy csak a szakmunkákat osztogatják a Hollandok a külföldinek?

 

Előzmény: Tipetupa (777)
Tipetupa Creative Commons License 2008.09.24 0 0 777

Pirooos, ettől függetlenül érdemes bemenni, mert várólisták vannak.

És ugyan EU tagból érkezőkre nem vonatkozik, hogy az önkorményzat támogatja a tanfolyamot, de lehet, hogy ott is tudnak segíteni.

Előzmény: pirooos (776)
pirooos Creative Commons License 2008.09.24 0 0 776
Szia!

Momenteel is er voor de cursus geen datum gepland.

Na általába ebbe szaladok bele.
De írtam nekik,hátha.
Az a baj hogy van a nagyobb nyelvsuliknak Leeuwarden-ben iskolája.
Csak nem tanít hollandot.
Próbálkozom azért még.
brusi2 Creative Commons License 2008.09.24 0 0 775
Ez igy korrekt.A normalisabb kozvetitok is adnak 10-11nettot,Biztosto valtozo,17-23ig hetente.Persze szallas ingyen van .Csalad nelkul a 100 eleg boven hetente.Persze igenyektol fugg.
Előzmény: pirooos (767)
Tipetupa Creative Commons License 2008.09.24 0 0 774
:-)
Előzmény: pirooos (773)
pirooos Creative Commons License 2008.09.24 0 0 773
Kösziiiiiiiiiiiiiiiiiii!

Én valamit nagyon mellé néztem.
Előzmény: Tipetupa (772)
Tipetupa Creative Commons License 2008.09.24 0 0 772
Előzmény: pirooos (770)
Tipetupa Creative Commons License 2008.09.24 0 0 771
Előzmény: pirooos (770)
pirooos Creative Commons License 2008.09.24 0 0 770
Szia!

Én északon Leeuwarden közelében lakom.
De nem találtam erre a közelben sehol nyelvsulit.
Bár lehet valamit rosszul csináltam.Beírtam a keresőbe taal, talen,cursus..
mindenhogy,de nem dobott ki semmi használhatót.
Majd még azért kutatok.Bár lehet inkább hazamegyek egy intenzívre aztán úgy jövök vissza.Ha más nem lesz.
Azért köszi mégegyszer!
Tipetupa Creative Commons License 2008.09.24 0 0 769

Mármint mit nem találsz?

:-)

ÉN ott tanultam hollandul. De elképzelhető -miután ez középiskola holland diákoknak-, hogy nem általánosan van ott holland oktatás külföldieknek.

A google-ban a "nederlands taalkursus" vagy "NT2" kifejezésre keress rá. Esetleg tedd hozzá a város nevét ahol tanulsz. Szerintem ez utóbbi a legjobb megoldás. (Lehet a ti városotokben nincs is Mondriaan suli.)

 

Itt van konkrétan a Mondriaan nyelvtanfolyama:

 

http://www.rocmondriaan.nl/volwassenen/Pages/NederlandsalstweedetaalNT2.aspx

Előzmény: pirooos (768)
pirooos Creative Commons License 2008.09.24 0 0 768

Köszönöm.Megpróbáljuk,hátha sikerül.

Másoltál be nekemegy linket valami mond3....,anyelvsuli kapcsán,de azon én nem találom.Lehet béndzsó vagyok,de nem sikerült.

Megteszed hogy visszaolvasod mi volt az.

Köszi

 

Pirooos

Előzmény: Tipetupa (766)
pirooos Creative Commons License 2008.09.24 0 0 767

http://www.intermediair.nl/html/Salariskompas/bruto.html

 

Ez egy brutto-netto számoló.

Olyan 8% a szabadságpénz ezt rászorzod a bruttó órabérére beírod és megadja a nettót. Az ABU-CAO vonatkozik a munkaközvetítőkre.

Én ezzel szoktam ellenőrizni a fizetést,mert nekünk rendszerint elrontják.

Abból még lejön majd a biztosítás.

Amennyire én látom olyan 1200- 1600 körül vannak a túlóra nélküli fizetések.

Ha valakinek van lehetősége sokat túlórázni akkor az olyan 1800-2200 körül kereshet.Én a kétkezi munkásokról beszélek.A szellemi foglalkozást sajnos még nem tudom nyelvismeret hiányában.Remélem ez idővel majd változik.

Az adó itt is progresszív.De ezt láthatod majd a bérkalkulátorban.

Magasabb fizetés,magasabb levonás.

Ha valaki nem teljes évet dolgozik az persze ebből kapni fog majd vissza jövőre.

A megélehetés olcsóbb szerintem valamivel mint otthon.

Persze ez nem éppen igaz a cigire,bár ez engem nem érint,de sokakat igen.

Szerintem olyan alp szinten de azért normálisan 600 euro körül van a kaja meg a sallangok/hó.

Ebbe túlzások nem férnek bele,de gyümölcs üdítő ilyesmi igen.

A Tv-nél mire gondolsz?Előfizetés vagy a készülék?

kenyér olyan 1 euro-tól,tej olyan 0,6 euro-tól,olaj 1,3 euro-tól...

Gyerekcipő teljesen vegyes, én most vettem 22 euro volt.

 

 

 

Előzmény: Évianya (765)
Tipetupa Creative Commons License 2008.09.24 0 0 766

A lényeg:

"Ön abban az esetben számíthat ilyen térítésre, ha külföldről érkezik, és olyan szaktudással rendelkezik, amely a hollandiai munkaerőpiacon szűkösen vagy egyáltalán nincs jelen. A szabály alkalmazásához az Adóhivatal jóváhagyása szükséges. Ehhez ön, a munkáltatójával közösen, kérelmet nyújthat be."

 

Azt mondja a férjem, hogy ott van a buktató, hogy azok akik kijöttek Hollandiába és állást vállaltak, nem kapják meg a kedvezményt. Akkor vagy jogosult, ha a foglalkoztató cég hívására érkeztél. Tehát ne legyen a munkavállalásod előtt bejelentett lakhelyed.

 

(Sehol nincs konkrét szakma felsorolás.)

 

Érdemes felhívni az adóhivatalt, készségesek és segítőkészek. (A pakliban benne van, hogy kedden mást mondanak, mint amit hétfőn hallottál egy másik ügyintézőtől...)

Előzmény: pirooos (763)
Évianya Creative Commons License 2008.09.24 0 0 765
Sziasztok! Mennyi az átlagfizetés Hollandiában? A bruttóból mennyi nettó lesz? A minimálbér úgytudom 1000 euro körül van.Ha nem vagyok indiszkrét, és nem titok Ti mennyit kerestek? Mennyiből lehet megélni, illetve mennyit lehet félre tenni?Tudtok egy pár árat leírni?Kenyér, egy pár gyerek cipő,Tv stb.Köszi
brusi2 Creative Commons License 2008.09.24 0 0 764
En mar otthagytam oket es szerencsere egyre tobben talalnak   korrekteb  ugynoksegeket.A gendttiektol erdeklodhetsz vagy az iwiwen.Pontos cimet itt hagy ne irjak!ott is van forum.
Előzmény: barcafun11 (762)
pirooos Creative Commons License 2008.09.23 0 0 763
http://www.belastingdienst.nl/variabel/buitenland/particulieren/particulieren-101.html#P1165_133934

Én ezt találtam.
barcafun11 Creative Commons License 2008.09.23 0 0 762
Hali csak azt szeretnem kerdezni hogy merre vagy? mert en is a Fons nal dolgozom. Bar annyit hozztennek hogy  a Mero Miki tenyleg egy .... de itt legalabb mindig kifizetnek hallottam mar egy ket cudar dolgot..
Előzmény: brusi2 (758)
barcafun11 Creative Commons License 2008.09.23 0 0 761

Sziasztok! Eloszor is megegyszer koszi TIPETUPA a sok infot nagyon rendes volt toled!!!! Azert szeretnem a jogsimat es a targoncas jogsimat honosittatni mert minimum harom melotol elestem ez miatt , mert a masodik kerdese az volt hogy magyar vagy holland jogsim van~e ? A valaszra hamar jott az elutasitas .. De most mar be fogok menni az onkormanyzathoz es meg kerdezem.

Előzmény: csipor2 (752)
Tipetupa Creative Commons License 2008.09.23 0 0 760

Nem, kapásból nem tudom a kedvezményt adó szakmákat.

Ha linkeled az oldalt amit találtál erről, akkor megnézem. Ha nem túl hosszú a lista, esetleg fordítom. Tudtommal hiányszakmákra vonatkozik.

Előzmény: pirooos (759)
pirooos Creative Commons License 2008.09.23 0 0 759
Szia!

Hu ez nem volt rövid!
Elismerésem az alaposságért.
Azt meg tudod mondani esetleg hogy milyen szakmákra igaz nagyjából a 30%.
Mert megtaláltam ,de nem tudom rendesen lefordítani.Tanárok,katonák..
Az én párom hegesztőként dolgozik.Az belefér valahova vagy ez inkább a szellemi kategóriára vonatkozik?

Köszi
Előzmény: Tipetupa (756)
brusi2 Creative Commons License 2008.09.23 0 0 758
Hianyszakmaban lehet keresni 2500-at, ha nemet ceget kerestek aki hollandiaban dolgoztat-vagy mashol csak nem nemeto.-ban:www.meinestadt.de----adnak auslezet van aki napi 40 eu-t ad.Erdemes probalkozni,keresgelni,de az a franya nyelvtudas valamilyen szinten kell!
brusi2 Creative Commons License 2008.09.23 0 0 757
Figyelem! Az express.hu-n hirdetnek holland munkat,ha az V.kerulet Semmelweis-be hiv igazat csak az igazat kerdezd!8eu kezdo helyett kapsz 6.4-et. Plusz 6 het utan ha hazamesz meg 1-et.Vakantiegeld mire ki kellene fizetni elsorvad 0.4centre.Utazast mar nem terit,beepiti az oraberbe;csak nem lessz tobb.Ha valaki toluk keszul jonni kerdezzen!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!