Keresés

Részletes keresés

ragusa. Creative Commons License 2010.03.31 0 0 10392
 jav...soknak talalom
Előzmény: ragusa. (10391)
ragusa. Creative Commons License 2010.03.31 0 0 10391

 Qicktor57 NEZZED ES SEGITSEL:...

 Az altalam nevelt ---NAGGGYON nagyravagyok magammal ---)))))) oriascitrom ... ketéves es ennyi virag van rajta MENNYIT hagyjak rajta????

 

 Kurdilaci nezd milyen gyonyoru ...  EZ az egyetlen  gyereke a toled kapottnak ...

 

permetezem atkaolovel is mert olyan pettyek vannak a leveleken .. olyan mintha szivogatas nyomok lennenk ..

 

kb 70cm magas

 

 Sokank talaom rajta viragokat ENNEK a citromfanak  pedig MEGKELL maradni ))))

Előzmény: Quicktor57 (10388)
Cuki 04 Creative Commons License 2010.03.30 0 0 10390

Köszi mindenkinek a tanácsot.

Én is jobban szeretnék bio módon védekezni, főleg ha már termő citrusom lesz, addig is gyakorlom a kis dugványokon. Remélem túlélik!

 

Előzmény: vica46 (10389)
vica46 Creative Commons License 2010.03.30 0 0 10389

Két évenként átültetem az általatok használt földkeverékbe,most már mert én is itt tanultam,előtte csak rendes virágföldet használtam,később komposztlével és erjesztett csalán fokhagyma hagyma cickafark lósóskából kevert lével szoktam locsolni ,a leveket higitani kell 1-a 10 hez ,permetezni is növénylevekkel szoktam attól függ hogy gomba vagy kártevő ellen kell ,a kártevők ellen gilisztaüző varádicsot szoktam forrázni,csalánnlével .A növénybarátok amit nyilatkoztak hogy ősszel mindenki permetezett, és még is tele van mindennel ,ahoz képest egy kis atkán kivül nem volt rajtuk más.A hozott növényen volt pajzstetü atka ,komoly kezelést igényelt ,pedig mindkét helyen vegyszereznek,tudomásom szerint.Az volt a baj hogy csak 10 napmulva vettem észre mert ne voltam a növénynél ,és addigra a korompenész is megtámadta egy ujbeszerzett növényemet ,mosogathattam.

A penész lemosásához ajánlom a szódabikabónás vizet ,1 l víz egy kiskanál szódabikabóna.

Előzmény: Cuki 04 (10385)
Quicktor57 Creative Commons License 2010.03.30 0 0 10388

Látom, perlit ügyben már megkaptad a választ. A többi komponensed jó minőségű, az alginit most még nem szükséges, de a vízelvezető kavics réteget ne feledd!

A növény kibontásánál majd játod, hogy milyen erős, egészséges a gyökere. Ha rothadt, porladó gyökérvégegeket, penészes, dohos részeket találsz benne, akkor ne tegyél a keverékbe marhatrágyát, és permetezd le gombaölő szerrel. Ha egészséges, "fehér" gyökerek bújnak ki a tőzeges földlabdából, akkor mehet hozzá a zsákos marhatrágya is.

Előzmény: Cuki 04 (10384)
Cuki 04 Creative Commons License 2010.03.30 0 0 10387

Köszi!

 

Ebből az építészeti perlitből van több zsákkal, az egyik ismerősömtől kaptam, csak eddig nem mertem használni. Akkor én is kipróbálom. Jövőhéten fogom átültetni a szobanövényeimet is és teszek a földhöz. Egyébként sajnos hajlamos vagyok a túlöntözésre, több növényemet így vesztettem el. Nagyon bosszant a dolog, mert rengeteg pénzt álldoztam már virágra. A családom kezdi unni a megszállottságomat. Szerintük már függő vagyok. Most elhatároztam, hogy nagyobb odafigyeléssel fogom gondozni a nehezen megszerzett növénykéimet.

Még egyszer köszi.

 

Előzmény: oli64t (10386)
oli64t Creative Commons License 2010.03.30 0 0 10386

Szia

Nagyon ajánlom az építészeti perlit használatát, nagyon jó talaj lazító. Sokáig csak ahhoz jutottam hozzá, a növények nagyon meghálálták, és olcsóbb is mint a kertészeti perlit. Ahol használtam ott jelentősen csökkent a gyökérrothadás.

Egyébként a kertészeti perlit kapható jó áron a Gazdaboltba

Üdv.

Előzmény: Cuki 04 (10384)
Cuki 04 Creative Commons License 2010.03.30 0 0 10385

Szia!

 

Érdeklődnék, hogy milyen természetes trágyát adsz a növényeidnek?

Előzmény: vica46 (10383)
Cuki 04 Creative Commons License 2010.03.30 0 0 10384

Oké!

 

Remélem sikerül átteleltetni. Akkor két hét múlva átültetem. Most kitettem a teraszra, ahol árnyékban van. Szerintem fóliában volt, most szokatom a kinti levegőhöz. Alginitet és kertészeti perlitet sajnos még nem tudtam beszerezni, egy ismerősöm ajánlott perlitet, ami az építkezéséről maradt, de az nagyon apró, szinte porszerű anyag. Ezt nem merem a földhöz keverni. Szerinted se tegyem? Van CompoSana Balkon- és cserepesvirág földem, általános, Garri natúr tőzeg, Garri marha trágya, valamint folyami homok. Úgy gondoltam ebbe a földkeverékbe ültetem. Szerinted a marhatrágyából is tehetek bele, vagy az túl erős lesz?

Előzmény: Quicktor57 (10382)
vica46 Creative Commons License 2010.03.30 0 0 10383

Szia

Köszönöm hogy felhivtad a figyelmem ,tegnap leszedtem róla a virágokat csak 3 at hagytam majd meglátjuk hogy köt e .Átültetni nem szeretném ,tavaj voltés csak ősszel tervezem .Én nem tápozom a növényeimet csak természetes trágyát kap igy még soha nem volt gyökérrothadás ,remélem most sem lesz.

Előzmény: Quicktor57 (10381)
Quicktor57 Creative Commons License 2010.03.30 0 0 10382

Szia!

Az "olasz óriás" fantázianevű citrus ha jól emlékszem egy cédrát hibrid, Citrus medica ´Maxima'. Állítólag jól nevelhető dugványról. Javaslom, hogy rövid (max. 2 hetes) szoktatás után ültesd át laza földkeverékbe. (Sajna, nekem nincs ilyen növényem, de remélem nem tévedtem sokat.) Ha megerősödik, akkor jövöre majd csereberélünk pl. Meyerre. (Ebből most nincs feleslegem.) 

Előzmény: Cuki 04 (10380)
Quicktor57 Creative Commons License 2010.03.30 0 0 10381

A virágzás és a levélformák alapján valószínűleg óriáscitomod ("Lipo"-d) van neked is. Vigyázz, nehogy az első termés elvigye a növényedet! Tapasztalatom alapján, a lipo dugvány hajlamos a gyökérrothadásra, így nagyon fontos a laza földkeverék, és a cserép aljára szórt kavicsréteg, valamint a márciusi átültetés. Igaz Te ezt valószínűleg tudod, de nem lehet elégszer ismételni, mert tavaly nekem is majdnem ráment a "lazaságra" 3 nagyobb (3-4 éves) dugványom.

Előzmény: vica46 (10376)
Cuki 04 Creative Commons License 2010.03.30 0 0 10380
 

Sziasztok!

 

Az Egzotikus dísznövények oldalról rendeltem Lipót. Ma kaptam meg a csomagot, a növényke siralmas állapotban van, (a levelei citromsárga színűek) ráadásul olasz óriás citmke van rajta. Beszéltem a kertészettel és azt a választ kaptam, hogy az olasz óriás sokkal értékesebb citrus mint a lipó, de ha akarom küldjem vissza. Na köszönöm, a szállítási költség többe kerülne, mint a kis citrus dugvány.

Valaki ismeri ezt a citromfajtát? Korábban gondoltam arra is, hogy rendelek tőlük Meyer citromot is, ha itt a fórumon nem kapok dugványnak való ágacskát, de ezek után félek bármit is rendelni ettől a kertészettől.

Ha valakinek van eladó Meyer citrom dugványa szívesen megvenném.

Köszi a segítséget!

zoli1122 Creative Commons License 2010.03.29 0 0 10379
Szia Imre,orulok hogy megmaradtak,kigyokeresedtek es szepek a tolunk szarmazo novenyek es hogy orulsz nekik.Nekem is jol attelelt a toled valo Meyer citrom. Azon a nagy citromfan (tavalyi sarga) most tobb mint 30 citrom van,igaz hogy meg kicsik,de akkora fa kineveli,es meg most rengeteg bimbo is van rajta.
Előzmény: Quicktor57 (10375)
Cuki 04 Creative Commons License 2010.03.29 0 0 10378

Sziasztok!

 

Szeretném megkérdezni, hogy van-e valakinek dugványnak való Meyer, Pomeló vagy esetleg valamilyen más fajta, könyebben nevelhető citrus ágacskája. Nemrég találtam rá erre a fórumra, de már is megfertőződtem, gyönyörűek ezek a citrusok! Olvastam Quicktor citrusnevelési útmutatóját, mely szerintem szuper jó! Megköszönném, ha utánvéttel eljuttatnátok. E-mail-en megbeszélhetjük a részleteket: martonj@indamail.hu

 

Bármilyen tanácsot, segítséget szívesen fogadok.

Köszönöm előre is a segítségeteket!

 

 

 

hobbykertész43 Creative Commons License 2010.03.29 0 0 10377
Szia! Érdeklődni szeretnék, hogy pontosan hol lesz ez a kiállítás? Mármint a címe kellene, ha tudna valaki segíteni annak köszi!!!
Előzmény: kurdilaci (10350)
vica46 Creative Commons License 2010.03.29 0 0 10376

Köszönöm a választ.

Tavaj vettem a kiállitáson egy citrom dugványt,15 centis volt áprilisban.

Most igy néz ki.

Előzmény: Quicktor57 (10375)
Quicktor57 Creative Commons License 2010.03.29 0 0 10375

Kedves Vica!

Örülök, hogy ilyen szépek a növényeid. A virágzó dugvány valószínűleg Meyer citrom. Legalábbis nálam ez bolondult meg ennyire. Nem győzöm lecsipkedni a bimbókat a kis növényekről.

A pomelónál és a grapefruitnál előfordul, hogy fiatalon megjelenik egy szál virágbimbó. Sajnos ez nem igazi virágzás, de örülni lehet neki. (A nálam maradt 16 db-ból egy sem produkált ilyent.) Remélem, hogy a szétosztott több mint 50 magból, magoncból sok kis pomeló éldegél a világban, és olvasunk még rendes virágzásról is. Egyébként nálam, lényegében szobai körülmények között (kb. 15 - 18 fokon) ezek a növénykék gyakorlatilag tökéletesen teleltek.

Amint végzek minden növény átültetésével, írok egy összefoglalót a weblapomra az idei teleltetés "eredményeiről". (Szerencsére a korábban már jelzett gyökérrorhadás inkább csak az egy - két éves magoncaimat támadta meg.)

Zolinak üzenem, hogy a satsuma mandarinok (vadcitrom alanyon) hiba nélkül teleltek. A kis dugványok (klementin, lime, "szlovák" óriás citrom) egészséges gyökerűek, most kezdenek beindulni. Sajnos elképzelhető, hogy kicsit összekeveredtek a Szlovákiából hozott citruságak, így a pontos fajta-meghatározással még várni kell egy-két évet.

Ezzel kapcsolatban kérdezném a fórum "lime tulajdonosait", hogy valakinek van-e ovális levelű, és már egy évesen csokrosan virágzó zöld citrom fajtája. (Ha ilyen nem létezik, akkor lehet, hogy én is "Lipo" ágacskákat kaptam ajándékba.)

Előzmény: vica46 (10364)
madzagos Creative Commons License 2010.03.29 0 0 10374

Kedves Szakik !

 

Miért van az, hogy ilyenkor a lime-om csak "fiú virágokat" hoz nincs bibéje csak porzója. Ősszel viszont rendesen (bibésen) virágzik ?

 

Köszönöm !  

zebulónia Creative Commons License 2010.03.29 0 0 10373

Kedves Quicktor! Köszönöm a tanácsodat ,megfogadtam. Sok hasznos dolgot olvastam a weblapodon pl. a földkeverékek.

Üdv : b. laci. +zebulónia+

Előzmény: Quicktor57 (10360)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.29 0 0 10372
Szia,

Quicktor mar valaszolt, egy kis Osmocoteval tuningolva, de van a Praktikerben Compo (kerti) az is ugyan olyan jo mint az Osmocote csak 1000 olcsobb.

Udv.
Chez
Előzmény: zebulónia (10358)
sjohn Creative Commons License 2010.03.29 0 0 10371
Ez az , csak optimistán.
Egyébként valószínűleg inkább valamiféle mandarin lehetett , legalábbis nálunk a piacon volt ilyen , mintha ráült volna valaki , és az mandarin volt.
Előzmény: AddX (10370)
AddX Creative Commons License 2010.03.29 0 0 10370
Sziasztok

Még azt is szeretném megkérdezni,hogy mi annak a lapított narancsnak a neve amely úgy néz ki mint egy nagy mandarin,de mégis narancs íze van.A tesco-ban vettük meg.
Volt benne egy darab mag,persze azt elültettem.Majd pár év múlva beoltom :)
sjohn Creative Commons License 2010.03.29 0 0 10369
A grapefruit csinálja ezt , nagyon lelkesen.
Előzmény: mediterránkert (10367)
Tamasa Creative Commons License 2010.03.29 0 0 10368
Pomelón előfordul ilyen "korai virágzás" Sajnos ettől még nem tekinthető "nemes" termő növénynek, olvastam már többször róla, ezeknél a magoncoknál is sajnos várni kell 10-15 évet min, míg termőre fordulnak.
Köszönjük, hogy megosztottad velünk a felvételeket
mediterránkert Creative Commons License 2010.03.29 0 0 10367
Ha jól emlékszem talán Jozsó hsz-i között olvastam,hogy neki is hozott bimbót "kiskorában"valamelyik növénykéje!
Előzmény: vica46 (10366)
vica46 Creative Commons License 2010.03.29 0 0 10366
Na ezek jobban sikerültek a pomelókról.
Előzmény: vica46 (10365)
vica46 Creative Commons License 2010.03.29 0 0 10365
a harmadik a mirtus és a negyedik a dugvány bocs
Előzmény: vica46 (10364)
vica46 Creative Commons License 2010.03.29 0 0 10364

Szia Quicktor

Létezik hogy a tavaj tőled kapott pomeló magonc virágot hoz?Amit dugványt kaptam az is tele van de nem tudom a fajtát de a három pomeló közül kettőn virágbimbó van ,vagy álmodom.

Az első két kép a pomeló a harmadik a dugvány a negyedik a mirtus
Előzmény: Quicktor57 (10360)
mediterránkert Creative Commons License 2010.03.29 0 0 10363
Tegnap kitettem a növénykéimet,már nagyon szenvedtek bent..A nagy citrom is sorra hozza a bimbókat!:)a kicsin pedig sok kis gyümi van már...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!