Keresés

Részletes keresés

Huncuttka Creative Commons License 2008.10.13 0 0 7208

Sziaaa! Köszike, de hogy jártunk :)

A vízálló gépünk az 5. napon beázott, úgyhogy Kairóban

már eldobható géppel kellett fényképeznünk  :))))

Előzmény: leonaa4 (7202)
Huncuttka Creative Commons License 2008.10.13 0 0 7207

Jövök veled vissza :)

Odafelé talán pár perc csúszás volt, hazafelé kb. 15 perc,  nem

volt vészes.

De jó lesz nektek...

Előzmény: Napfény1 (7200)
karolka1980 Creative Commons License 2008.10.13 0 0 7206

Szia,

 

huhhhh de irigyellek......

Aztán majd tessék ám élménybeszámolót tartani,ha megjöttetek!

 

Nagyon jó utat,érezzétek magatokat nagyon jól!

 

üdv.

Karol

Előzmény: Napfény1 (7200)
karolka1980 Creative Commons License 2008.10.13 0 0 7205

Szia,

 

nagyon szépen köszi a beszámolót és a képeket.

Tényleg gyönyörű a partja és a hotel is és hogy még a személyzet is kedves;-))))

Szuper!!!!Már alig várom,hogy mehessünk:-)))

 

Köszi még1szer is.

Karol

Előzmény: Huncuttka (7198)
Judó007 Creative Commons License 2008.10.13 0 0 7204
Szia!

Mi is novemberben megyünk ilyenkor 25-30 fok van.
Előzmény: Sheesha (7203)
Sheesha Creative Commons License 2008.10.13 0 0 7203

 

 

    Sziasztok! :)

 

  Én novemberben megyek a Ghazala Gardens-be....

 Tud Valaki információt mondani erről a szállodáról?

  Kiszolgálás,ételek stb...

 

 Üdv.Sheesha

 

 

leonaa4 Creative Commons License 2008.10.13 0 0 7202

Sziasztok!

Érdemes még november-decemberben menni Sharmra? A víz elég meleg olyankor sznorkelhez?

Nagyon szeretnék még az idén elutazni, csak egyenlőre nincs utitársam....

Huncutka, nagyon jók a képek a víz alatt!

Napfény1 Creative Commons License 2008.10.13 0 0 7201
Azt szeretném kérdezni, hogy a repülő indulás időben volt, nem volt késés??
Előzmény: Huncuttka (7199)
Napfény1 Creative Commons License 2008.10.13 0 0 7200
Egy hét és egy nap múlva ilyenkor már ott leszünk!!!:))
Előzmény: Huncuttka (7199)
Huncuttka Creative Commons License 2008.10.12 0 0 7199

Szia!

Hol is kezdjem:

Személyzet, kiszolgálás, tisztaság 5*

Szobák (standard) 3*

Étterem, ételek: 4* - de csak azért, mert

a hét vége felé már kicsit uncsi volt, de finom

volt minden, és semmi bajunk sem lett - bár

lehet, hogy ez a reggelenként elkortyolgatott

unicumnak volt köszönhető :) A helyi sört tudom

ajánlani, nagyon finom volt, 1 hétig csak azt ittunk.

Medence, szauna, jacuzzi, minden van, de mi kis

se próbáltunk, egyfolytában a parton voltunk.

A part nagyon szép, tiszta, rendezett volt, 2 bárral,

sárga csíkos törcsikkel. Csatolok képeket.

Ha sznorizni akartok a stég végén a Baron felé

induljatok, arra változatossabb az élővilág. Ha

szemtől szemben akartok látni mindent, akkor a parton

balra induljatok, mikor elértek a kanyarhoz, na az a natural

beach, ott már napernyők sincsenek. A víz kb. derékig ér, de

vannak sokkal sekélyebb részek és a korallzátony ott

van a szemed előtt, a lábad alatt, a sok-sok halacskával együtt.

A város nincs messze - mi nem mentünk be - a portán lehet taxit

rendelni, ill. menetrendszerint indulnak buszjáratok, nem drága, de ha jól

tudom előtte nap jelentkezni kell már.

A fakultatív programokra mi a helyszínen jelentkeztünk, mert így olcsóbb volt

1 napos Kairó busszal 65 euro/fő (Kartago), Ras Mohamed Nemzeti Park 30 euro/fő a hotel partján lévő Aquacenternél.

A Baron és a Conrad között van egy kis bazársor, mi ott vásárolgattunk, de a szállodában is van pár üzlet.

Korán sötétetedett, mivel nem kellett az órákat átállítani, már 6kor sötét volt.  A szállodában majdnem minden este volt vmi program. Mi egy táncos estet néztünk meg, ahol a profi fellépők között, a hotel alkalmazottai is táncoltak, énekeltek, és természetesen táncba hívták a vendégeket is - nagyon jó volt. Szóval az egész szálllodára azt tudom mondani, hogy kedélyes, kellemes, vidám hangulatú hely, ahol mindenki mosolyog és mindenki nagyon bartáságos és kedves.

 

 

 

Előzmény: karolka1980 (7197)
Huncuttka Creative Commons License 2008.10.12 0 0 7198

Szóval a képek

A stég alattNatural beachNatural beachNatural beachA partA hotel teraszárólKilátásNatural beach
Előzmény: karolka1980 (7197)
karolka1980 Creative Commons License 2008.10.12 0 0 7197
Szia,

mi most tervezzük az utat a Conradba,szóval minden infó érdkelne.
Hotel,szobák,kaja,személyzet part...bejutás a városba....

köszke előre is
Karol
Előzmény: Huncuttka (7196)
Huncuttka Creative Commons License 2008.10.11 0 0 7196

Sziasztok!

Mi kedd hajnalban értünk haza Sharmról. A Conradban voltunk, ha valakinek kérdése van a szállodával kapcsolatban, szívesen válaszolok.

Amúgy nagyon meg voltunk elégedve és nagyon jól éreztük magunkat.

smakai Creative Commons License 2008.10.09 0 0 7195

Sziasztok!

Árfolyamok jelenleg: euró-EGP 7,529 ; dollár-EGP 5,50 ; CHF-EGP 4,88.

A valutaváltón bármikor megnézhetitek!

Üdv

KnéZs Creative Commons License 2008.10.09 0 0 7194
Még annyit tennék mellé , hogy kisérőknek ( aki nem úszik , de pl. elmegy a gyerekekkel ) 5 + 5 eurot kell fizessen. 5 az irodának , 5 a helyszínen.
Előzmény: Macskalány :-) (7191)
Szemag Creative Commons License 2008.10.09 0 0 7193
Ha már a pénznél tartunk, meg tudná mondani valaki, hogy váltanak mostanság?
Arra lennék kíváncsi, hogy 1 euróért, vagy 1 dollárért mennyi egyiptomi LE-t adnak?
Emi50 Creative Commons License 2008.10.09 0 0 7192
Bocsi igazad van, biztos nagyon fáradt voltam kedden és elírtam. Már tegnap este rájöttem, hogy EU helyett LE írtam.
Előzmény: Macskalány :-) (7191)
Macskalány :-) Creative Commons License 2008.10.09 0 0 7191

Kedves Emi50!

 

Olvastam a beszámolódat és igencsak félreinformálod a fórumozókat a Delfin Show áraival kapcsolatban. Az árakat egyátalán nem LE-ben adja meg sem András, sem  KT, sem a Dolphinella, így Te sem abban fizethetted. Kár lenne így informálni bárkit is mert elég nagy csalódás LE-ben felkészülni és a valóságban EURO-t fizetni.

Így az úszásnál huszonezres különbség jön ki, ha kiszámolod, ugye?

 

Kedves Fórumozók a Delfin program EURO-ban értendő és nem LE-ben!

 

Delfin Show

Gyerek 10 EUR/FŐ

Felnőtt 20 EUR/FŐ

Úszás 100 EUR/FŐ

 

Macskalány

 

 

 

 

Előzmény: Emi50 (7180)
KnéZs Creative Commons License 2008.10.08 0 0 7190
Na ezt megkaptam , de lehet nem olvastad az eddigi beírásaimat. Fanatikus Egyiptom rajongó vagyok , jártam már az Amphorasban és Hurghadán a Sea Gullban , nem is 1X. Tudom , hogy azok 4* csillagnak vannak titulálva de hidd el sokkal sokkal jobbak mint a Crown Plaza. én vagy inkább mi nem a csillagokra és az árra "hajtunk" egyszerűen szép szállodában szeretünk nyaralni. Bár sokat a szállodában nem tartózkodunk vagy fakultatív kiránduláson veszünk részt , a többi napon pedig irány a víz alatti világ. Imádom Egyiptomot , igazából 1-2 kellemetlenséget leszámítva minden utunk nagyon jól sikerült. A Crown Pláza nagyon szép szálloda , de a szolgáltatásai messze elmaradnak az Amphorastól és akár a Sea Gull-tól is. Azért írtam , hogy szerintem felejtő a szálloda , mert aki aktívan szeretne csak pihenni , értem ez alatt azt hogy a szállodában és a partján töltené el a nyaralásának nagy részét az itt csalódni fog.
Üdv.
Előzmény: Törölt nick (7183)
Emi50 Creative Commons License 2008.10.08 0 0 7189
Nem tudom, mivel mi taxival mentünk a bazárba.
Előzmény: Judó007 (7188)
Judó007 Creative Commons License 2008.10.08 0 0 7188
Értem hát sajnos vannak jó és rossz tapasztalatok,nem vagyunk egyformák.

Nem tudod véletlenül hogy a szállodai buszsofőr még a Mohamed volt?
Előzmény: Emi50 (7187)
Emi50 Creative Commons License 2008.10.08 0 0 7187
Szia.
A mi esetünkben arról volt szó, hogy befizettünk egyszer két főre egy szobát, és egy főre egyágyas felár (48.900,- Ft) ellenében a másikat, Az irodában ráírták, hogy a két foglalás együtt kezelendő. Ennek ellenére történt, hogy az egyik szoba az épületsor elején, a másik a tengerpart közelében volt. Ezt nem tudták megoldani, és arra kellett várni másnap du 5-ig. A szállodába különben heten voltunk összesen, és az a házazpár akikkel több alkalommal is beszéltünk, a szobájuk takarítatlan volt, az ágynemút sem cserélték le, a bekészített vacsorát valaki megdézsmálta. Amit tegnap le sem írtam, az is velünk történt a parton. A bárban rendeltünk egy hot-dogot és egy adag hasábburgonyát. Amikor a számlát kértük, 120 LE számolt fel - rajtunk kívül még 2 asztalnál ültek, azok mást ettek -. Amikor reklamáltunk, hogy valami nem stimmel kicsit soknak tartjuk, már módosított az összegen. Mi ez ha nem lehúzás?
Már több alkalommal jártunk Egyiptomban Hurghadán Grand Hotel, Triton E. Beach és ehhez hasonló helyzettel nem találkoztunk. A nyaralásunkat amúgy nem hagytuk hogy elrontsák, csak bosszantott az eljárásuk, ennél többet vártam egy 5* szállodától.
Előzmény: Judó007 (7186)
Judó007 Creative Commons License 2008.10.08 0 0 7186
Szia!

Hát kedves Emi50 sajnálom hogy nem ugy alakult a nyaralásod mint ahogy szeretted volna, hát én nem akarom elhinni hogy ilyesmi történt veletek a szállodában. Én voltam ott márciusban és kifogástalan volt minden lehet persze az én szemszögemből. Legközelebb is visszamegyünk méghozzá ebbe a szállodába,komolyan mondom nekem semmi problémám nem volt semmivel. Mi a szobát is azonnal megkapuk,reggel 8 ra értünk a recepcióhoz, háromnegyed 9 kor már a szobában zuhanyoztunk, sok buta ember sajnálta azt a 10 dollárt az útlevélbe csúsztatni amivel fel lehet gyorsitani a dolgokat. Az ebédből vissza jövet 14 órakor még a többiek ott száradtak a napon. Sőt bejelentkezés után rögtön felajánlották hogy szívesen látnak bennünket reggelire. Azt sem értem hogy mire irtad hogy csak a takaritó személyzet vett emberszámba, nekünk már a második naptól mindenki előre integetett a takaritó személyzet,a biztonsági személyzet De még a szobák igazgatójával is baráti viszonyba kerültünk. Kifejezetten örültek hogy magyarok vagyunk. Az igazgatónak, Azmi Saminak kiderült Erdélyi rokonai vannak. Az igaz hogy az oroszokkal elnézőbbek, de volt olyan eset mikor a discóba erősen illuminált állapotban lévő vagányt (orosz) egy szempillantás alatt kidobták a biztonságiak.
A szobákkal kapcsolatban a prospektusban természetesen mindig a legjobb szobák vannak lefotózva.
Szeretném kérdezni hogy a szálloda busz vezetője még Mohamed volt e?
Előzmény: Emi50 (7182)
Napfény1 Creative Commons License 2008.10.08 0 0 7185
Hát, amit itt leírtatok a Crowne Plazáról, az a Sea Gull-nál is rosszabb lehet, pedig az 4 csillagos és tényleg nem egy nagy szám.
Előzmény: Törölt nick (7183)
szigta Creative Commons License 2008.10.08 0 0 7184

Szia btomi.

 

Sajnos elég régen, kb 5 éve, még a megboldogult Jordántourssal. Azóta is folyamatosan visszavágyom. Egy hetet voltunk, és egy másik magyar párral összeállva kibéreltünk 3 napra egy ottani taxist, akivel bejártuk Jordániát.

Egy éjszakát a sivatagban is aludtunk egy beduin táborban, elvitt a taxis a saját családjához, és sok szép helyen jártunk. Akkoriban az utazás nekünk last minute-ban 4*-os szállodában összesen 45.000-+illetékbe volt. A másik pár 3*-ban két hétig volt ennyi pénzért. Marha mázlink volt, hogy még akkor elmehettünk. Most horror ára van. Már ha van egyáltalán. Pedig úgy visszamennék.

Előzmény: btomi_2 (7179)
Emi50 Creative Commons License 2008.10.08 0 0 7182
Teljesen egyetértek veled, valóban felejtő a szálloda, szerintem aki teheti és oda fizetett be az jobban jár ha más szállodát választ ha van rá lehetőség. Sőt a KT. sem lett a szívem csücske, ha lehet inkább a BR. irodával vagy a Medinával utazunk, mert bennük még nem csalódtunk.
Előzmény: KnéZs (7181)
KnéZs Creative Commons License 2008.10.07 0 0 7181
Hát igen ez a Crown Pláza , semmit nem változott aug. óta , nekünk is hasonló élményeink voltak , bár a kaja csak az első 2 nap volt pocsék. Szerencsére mi csak aludni jártunk a szállodába , partján is csak 1 X , megérkezésünk napján voltunk - bőven elég volt ebből a szállodából , és tényleg messze nem 5*, de legalább kultúráltan tiszta volt. A személyzet ... meg hagyjuk...

Mi is későn feküdtünk le , de mi azért mert a reptéren elkallódott 2 kedves utasunk , akik ugyanarra a buszra lettek beosztva mint mi . 1 órát vártunk rájuk , hogy mit csináltak??, azt a jó ég sem tudja. ugyhogy volt vagy 1/2 2 mire lefeküdtünk. Mi kellemes szobát kaptunk , tengerre és a kertre nézett.

A reptéren a ki és a beléptetés minden gond nélkül , gyorsan zajlott , bár vannak érdekes magyar utasok....de ezt hagyjuk.

Egy szó mint 100 , a Crown Plazat el kell kerülni jó messzire!!!
Előzmény: Emi50 (7180)
Emi50 Creative Commons License 2008.10.07 0 0 7180
Az ígért beszámoló.
Az utazás kellemes és viszonylag gyorsnak tűnt, ha jól emlékszem 11 óra előtt landoltunk. A reptérről gyorsan és minden gond nélkül jöttünk ki. A szállodába szállítás is gyors szervezett volt. A szállás elfoglalása már annál problémásabban sikerült. Hajnal kettőkor még a recepción ültünk, majd elfoglaltunk 2 szobát és reggelre halasztottuk a reklamációt. Majd 20 órába telt míg sikerült a megrendelt két szobát egymás mellettire lecseréltetni. Ez kedd du 5 órára sikerült. A szálloda kertje környezete valóban szép, a szobák tiszták, természetesen a prospektusban szereplőtől merőben eltérő. Ember számba csak a takarító vett, a szálloda többi személyzetének csak az orosz turista a vendég a többi le van sza...va. Ez sajnos minden téren tapasztalható volt.
Étkezések: reggeli tojás tojás tojás virsli és palacsinta. vacsora ízetlen néha ehetetlen és felismerhetetlen valami. gyümölcs kevés, sütemény sok. Változatosság és igényesség nélkül. Koszos tányérok.
A szálloda messze nem felel meg a hírdetett 5 *-nak. Enyhe túlzással 3 *-nak minősíthető. Sok a feleslegesen sétáló és semmit nem tevő ember, aki csak a másikat ellenőrzi.
Az esték elég unalmasak, sok lehetőség nincs a szórakozásra. Vásárlás csak Nama-Bay-ben van, ami csak taxival érhető el. Szállodán belül 1 üveg ásványvíz 20 LE ugyan az a közértben 2 LE. Taxizás alkudozás után oda-vissza 80-100 Le között.
Mi csak a delfin show-ra és a delfin úszásra fizettünk be. Az árak: show 10 LE úszás 100 LE (felejthetetlen élmény) Fényképek db-ként 11 LE, DVD 45 LE.
Az utazást értékesítő KT. nem lett a szívünk csücske, készül a panaszlevél is.
Vasárnap este a következő eset történt: vacsoránál az önkiszolgáló részről elhozott 1 csésze teáért 4 LE kellett fizetni, mivel az étteremért felelős management kitalálta, hogy az nekünk nem jár. A számlát elkérve azonnal hívtuk az Andrást, aki 10 percen belül a recepcióra jött, mivel ő is ebben a szállodában lakott. Sajnálatos módon annak ellenére, hogy mindent megtett nem sikerült az igazunkat orvosoltatni. A nyaralásunkat ez sem rontotta el, mert a part és a tenger élővilága mindent kárpótolt. Ha valakinek van kérdése a Crowne Plazaval kapcsolatban szívesen válaszolok a mihez tartás végett.
btomi_2 Creative Commons License 2008.10.07 0 0 7179

Szia szigta,

 

Eklőször is köszönöm a választ. Ti melyik utazási irodával voltatok Jordániában, és legfőképp mikor? Mostanában nem igazán hirdetnek jordániai utakat.

Előzmény: szigta (7177)
Szemag Creative Commons License 2008.10.07 0 0 7178

Szia Emi50!

 

Köszi a választ.

Milyen volt a Crowne Plaza? Ugye ott voltatok?  Meg voltatok elégedve?  Jól sikerült a nyaralás?  Várjuk a beszámolót!

Előzmény: Emi50 (7176)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!