Keresés

Részletes keresés

tour555 Creative Commons License 2018.02.23 0 0 2733

Sziasztok!

Ma délután vettük észre hogy elromlott a hűtőnk (10éves Electrolux).Hétfőn jön a szerelő megnézni.

gerus01 Creative Commons License 2018.01.15 0 0 2731

Szia keleti123!

 

Nekünk is hasonló gondunk (kiírta az "AL02" kódot) támadt a hűtőnkkel (Whirlpool ARC 6706 IX )....

Érdeklődnék, hogy kiderült-e, hogy mi a hiba? Hogy sikerült megoldani?

 

üdv,

-gerus01

Előzmény: keleti123 (1087)
hettich Creative Commons License 2017.12.05 0 0 2730

Üdv: Megszeretném kérdezni hogy a  támogatott hűtőgép csere helyet adatlap módosítás nélkül tudnék e fagyasztószekrényt venni.kösz

Tu Sok Creative Commons License 2017.11.21 0 0 2729

Nem a 2 kompresszor miatt hangos, hanem a hűtőközeg miatt.

Az meg marad...

Előzmény: Petya79 (2724)
Hepci Creative Commons License 2017.11.21 0 0 2728

Szürcsög, na bumm. A Liebherrünk időnként halk nyávogásszerű hangot ad, ekkor összekeverhető az egyik macskánkkal.

Előzmény: svedmalac (2726)
svedmalac Creative Commons License 2017.11.21 0 0 2727
Előzmény: svedmalac (2726)
svedmalac Creative Commons License 2017.11.18 0 0 2726

Hogyan várom el? Jó kérdés! :-)

Csak a vevői véleményeket olvasva a legtöbb panasz a zaj, szürcsögés, stb.

Ráadásul amikor 80% azt írja, hogy tök jó, halk, stb., a 20% meg rákontráz, hogy nem lehet mellette élni.

Így hogy vegyek hűtőt?

Nem létszükséglet cserélnem, csak észrevettem, hogy a Bosch 2+3 éves garit ad év végéig.

Szívem szerint 70cm széles gépet vennék, mert a 60-asba valahogy sosem fértünk bele kényelmesen, a 210 magasság az alap lenne.

Vagy lehetne 60-as, de kellene mellé egy kisebb bor/sör/üdítő hűtő.

A Samsung twin cool-ja is szimpi, kérdés, hogy megéri-e a pluszt?

Előzmény: Petya79 (2724)
ZavaBalazs Creative Commons License 2017.11.17 0 0 2725

üdv!

 

ebből a 2 opcióból ti melyiket választanátok? 

 

http://www.mediamarkt.hu/hu/product/_bosch-kgn-36-nl-3-a-kombin%C3%A1lt-h%C5%B1t%C5%91szekr%C3%A9ny-1233313.html#term_C3_A9kjellemz_C5_91k

 

http://www.mediamarkt.hu/hu/product/_samsung-rb33j3205sa-ef-no-frost-kombin%C3%A1lt-h%C5%B1t%C5%91szekr%C3%A9ny-1210317.html

ez elvileg boltból elhozható 10% kedvezménnyel (és asszem 125-ről indul az ára), ingyenes kiszállítással.

 

Petya79 Creative Commons License 2017.11.17 0 0 2724

Kétkompresszoros hűtőt manapság nem nagyon találsz itthon. Meg amúgy is:

 

"Tényleg nem bánnám, ha halk lenne.."

 

Ezt hogy várod el egy kétkompresszoros géptől? Bár nem fog megkétszereződni a hangereje, de akkor is hangosabb lesz, mint egy kompresszorral.

Egy elektronikus szabályzású hűtő nem elég?

Előzmény: svedmalac (2723)
svedmalac Creative Commons License 2017.11.17 0 0 2723

Sziasztok!

Véletlenül kerültem újra a hűtővásárlás lázába.

Anno a Bosch KGV39VL30S / KGV39VL31S / KGE49AI31 vonalban gondolkodtam.

Aztán valahogy túlléptem a dolgon, mert nem volt életbe vágó...

A Black Friday miatt kezdtem nézelődni újra, így bukkantam megint a Bosch-hoz.

Az árak még nem is lennének rosszak a korábbiakhoz, meg amúgy is van 2+3 év gari év végéig.

Viszont olvastam az egyik véleményezőnél egy oldalon, hogy hangos a gép, szürcsög. A másik meg javasolja a vakáció módot tévézés közben.

A harmadik azt írja, hogy kiváló hűtő lenne, ha két motoros lenne.

Ez azért elbizonytalanított.

 

Ennek apropóján megnéztem a Samsung hűtőket is, konkrétan ezt:

http://www.samsung.com/hu/refrigerators/bottom-mount-freezer-rb37j5329ss/RB37J5329SSEF/

Erről esetleg van valakinek tapasztalata?

 

Van esetleg 200eFt alatt olyan 200 cm-es hűtő, ami két kompresszoros?

Tényleg nem bánnám, ha halk lenne... 

Qkorica Creative Commons License 2017.11.08 0 0 2722

Nyugi lehalkul

Előzmény: Nanaki (2721)
Nanaki Creative Commons License 2017.11.08 0 0 2721

Most vettem egy Samsung RB33J3205SA/EF hűtőt. Megvolt a 24 órás állása, ma be lett dugva, először legalacsonyabb fokozatra kapcsoltam, majd később közepesre. Ezelőtt a legalább 20 éves Lehel hűtőnk volt, de ahhoz képest én hangosnak találom. Be fog ez állni, vagy ilyen hangos marad?

Qkorica Creative Commons License 2017.11.04 0 0 2720

Csaxólok, hogy nagyon nem illik bekapcsolni a hűtőt a szállítás követő 24 óráig....

Előzmény: Merész01 (2719)
Merész01 Creative Commons License 2017.11.04 0 0 2719

Sziasztok !

 

Már 7 éve egy éttermet üzemeltetek. Nálunk kb 14-15 ipari hűtő van,meg 1 Liebherr hűtő. Mindegyiknek volt már baja,csak a Liebherrhez soha nem kellett hozzá nyúlni . Egyenletesen ,megbízhatóan működik.Igaz 30-40 %-al magasabba bekerülési ára. A többiek közül valamelyikhez 2-3 hetente jön a szerelő kisebb nagyobb hia miatt 20-30 ezer szerelési költséggel.

Otthon az Elektrolux hűtőm már 14. éve tökéletesen működik és ami fontos szerintem,hogy a zajszint is megfelelő. Mert hallottam, már Samsung hűtőt ujonan úgy működni,hogy nem lehetett tőle aludni.

Szerintem a Liebherr háztartási szinten is jól teljesíthet.de minden márka között lehet fekete bárány,csak nehogy pont én vegyem meg.

bally4h Creative Commons License 2017.10.26 0 0 2718

Halihó!

 

Új hűtőszekrény vásárlásán gondolkozok, de megakadtam, kérlek segítsetek.

Szimpatikusak a SBS hűtők, víz és jégadagolóval. Nem is lenne ezen mit hezitálni, egy problémám van.

A konyhabútor (és a ház) építése előtt beterveztük, 92 cm helyet hagytunk neki. Volt min agyalni, erre sajnos nem a kellő időt fordítottam, mint utólag kiderült. Na a lényeg, a 92 cm elég is lenne, ha nem sarokban lenne. Úgy nézne ki, jobbról fal, bal oldalon meg folytatódna a konyhapult a hűtőtől.

 

Viszont! Hiába 91,2, meg 90,8, meg ilyen méretűek a SBS hűtők, be is férnének a helyére, de ezt néztem be: a fal felőli ajtót nem tudnám kinyitni, mivel úgy nyílnak, hogy kicsivel a hűtő mellé.

 

A kérdés:

Tudtok-e ajánlani jó

- 80 cm széles hűtőt, vagy

- 90 sm-es hűtőt, aminek a jobb ajtaja nem nyílik a hűtő mellé, így nem növelve az összes szélességet :)

 

Előre is köszönöm a segítséget!

 

Qkorica Creative Commons License 2017.09.27 0 0 2717
Előzmény: mag69 (2716)
mag69 Creative Commons License 2017.09.26 0 0 2716

Sziasztok !

Szeretnék érdeklődni, hogy a SAMSUNG hűtőkről mi a vélemény, mennyire megbízhatóak stb. Konkrétan a SAMSUNG RB33J3205SA/EF tipust néztem ki. Esteleg inkább az Elektroluxok felé kacsintgassak inkább.Az elképzelés max. 140-150 ezer ft érték lenne,alulfagyasztós, no frost. Esetleg tudtok-e valamilyen más típust, vagy márkát ajánlani?

Előre is köszi az info-t.

H_G Creative Commons License 2017.09.21 0 0 2715

Az már nem a klasszikus, az már automata leolvasztásos. Az igazi klasszikus Lehel, Minszk, gazdagéknál kilincses GE száraz volt belül és nyugodtan hozzáérhetett a kaja a hátsó falhoz.

 

Előzmény: Petya79 (2712)
vojszky_sandor Creative Commons License 2017.09.21 0 0 2714

Akkor tényleg mindegy, mit veszek, inkább a praktikumot nézem, mert úgyis 5 év múlva cserélni fogom.

Akkor inkább veszek egy 70cm széles Hotpoint Aristont, az is elmegy 5 évet ezek szerint, ráadásul még fér is bele cucc.

Előzmény: Hepci (2713)
Hepci Creative Commons License 2017.09.19 0 0 2713

Nem vagyok szakember, csak ez az érzésem. :)

Válaszd azt, amelyik leginkább tetszik. A belső kialakításban lehet találni különbségeket a márkák között, nekem pl. az adott méretben a Liebherr apró részletei tetszettek meg, pontosabban minden más gépen találtam olyan részletet, ami nem tetszett.

Neked nyilván más apró részletek tetszhetnek meg, de azért alapvetően nem érdemes ezzel napokat eltölteni: elköltesz egy havi minimálbért, vagy kicsit többet, aztán 5 év múlva a gázszivárgós, javíthatatlan hulladékot kitolod a kukába...

Előzmény: vojszky_sandor (2711)
Petya79 Creative Commons License 2017.09.19 0 1 2712

Én évtizedekig el voltam a 'klasszikus' hűtőszekrényekkel, és valószínűleg a jövőben is el leszek velük. Ha nem tolsz neki semmit a hűtőtér hátsó falának, és nem zsúfolod tele ételekkel, akkor tökéletesen funkcionálnak. Nekem legalábbis rendeltetésszerű használat mellett még nem romlott meg étel a hűtőszekrényemben. A 2-3 °C-os hőmérséklet különbség pedig számomra inkább előny, mintsem hátrány. De ezt már említettem korábban (vaj, szalámi stb.).

Előzmény: vojszky_sandor (2707)
vojszky_sandor Creative Commons License 2017.09.19 0 0 2711

Igen, ez lett volna a fő célom, hogy kiderítsem, ez csak marketing fogás inkább, vagy tényleg egy jobb rendszer?!

 

Magyarul akkor te is azt mondod, hogy szinte tök mindegy, hogy mit veszek, nagyjából a húzó márkák egy szintet képviselnek, és 10 évnél tovább egyik sem tart.

Előzmény: Hepci (2710)
Hepci Creative Commons License 2017.09.19 0 0 2710

Pedig ez nem sarkítás, hanem a legrelevánsabb kérdés, amit magunkban érdemes feltenni a műszaki haladás egyre újabb - marketingvezérelt - "vívmányaival" kapcsolatban.

Én pl. remekül elvagyok turbó, érintőképernyős telefon és GPS nélkül, viszont határozottan vágynék olyan hűtőszekrényre, ami nem megy tönkre 3-6 év alatt.

Erre semmilyen remény/garancia nincs, így aztán gyakorlatilag tökmindegy, hogy a svéd, német vagy olasz márkanevű, kínai vagy k-európai gyártású szarok közül melyiket veszed meg.

Mi pl. Liebherrt vettünk a kifingott Indesit helyett, de ez se hiszem, hogy túléli a jelenleg is üzemelő 20+ éves Lehel hűtőnket.

Előzmény: vojszky_sandor (2709)
vojszky_sandor Creative Commons License 2017.09.19 0 0 2709

Mondjuk ez eléggé ki van sarkosítva! :D Van benne igazság, de azért ennyire nem egyszerű a helyzet. Pl egy autónál is, ha nem lenne turbó vajon vágynék-e rá? Vagy ha nem lenne érintőkijelzős telefon, vagy autós GPS, stb stb estig lehetne folytatni.

 

A lényeg itt a hasznosságán van! Hogy hasznos dolog-e, vagy igazából nem sokat jelent, csak ilyen laikusoknak tűnik fontosnak, mint én?

Előzmény: Hepci (2708)
Hepci Creative Commons License 2017.09.19 0 0 2708

Próbáld végiggondolni, hogy ha nem létezne ilyen, hogy polconkénti hűtés, lenne-e rá valamilyen okod, hogy vágyakozzál rá.

Na látod...

Előzmény: vojszky_sandor (2704)
vojszky_sandor Creative Commons License 2017.09.18 0 0 2707

Igazából akkor azt mondod, hogy felesleges a polconkénti hűtésre alapozni a vásárlást, hiszen, sok élelmiszernek jobb, ha pl. magasabb hőmérsékleten van tárolva, és nem állandó mindenhol a hőmérséklet?

 

 

Előzmény: Petya79 (2706)
Petya79 Creative Commons License 2017.09.18 0 0 2706

Az túlzás, nem vagyok hozzáértő. A Beko ezek közül nekem némileg kakukktojás, és nem csak azért, mert a többihez képest ez egy bazi nagy "családi" hűtő. Például ha a Könyves Kálmán körút elején elsétálsz, rögtön belebotlasz az LG székházába, amiben még egy bemutatóteremnek is jutott hely. Ha felmész a weblapjukra, alapból adott a chat lehetőség, nyomon követheted a megkereséseid stb. Szóval minden rendelkezésre áll, ami a közvetlen kapcsolattartáshoz illetve az információszerzéshez szükséges. Ez a legtöbb ismert márka esetében adott. Na, ilyen a Bekonál nincs. Félig-meddig a Liebherrnél sem, de ez már más kérdés. A Bekonak van egy hazai márkaképviselete és szervize, amit az Orczy lát el. Javítsatok ki, ha tévedek, de úgy tudom, hogy nincs kiterjedt szervizhálózatuk sem. Amúgy nekem önmagában nincs bajom a Bekoval, viszont! A legfőbb érv a Beko háztartási gépek mellett általában az olcsó ár, és az ehhez tartozó 5 éves garancia. Egy olcsó (100 ezer alatti) mosógépnél, hűtőnél ez teljesen korrekt opció. De egy negyedmilliós Beko hűtőnél, ahol legfeljebb csak az 5 éves a garival lehetne érvelni, az azért már más dolog. Gondold csak végig: mivel nyújt többet pl. a 240 ezres LG GBB548PZQZB-től?

Az elektronikus vezérlés, a no frost, a vakáció program, csipogás, meg a többi extra fícsör engem hidegen hagy. Tudom, valakinek ez is szempont, de engem jobban érdekel a funkció. A Liebherr talán ebből a szempontból jó választás lehet. A Cef 4025-öt Embraco kompresszorral szerelik. Tetszik a több lépcsőben állítható polcmagasság, a masszív ajtózseb, az üvegpolcok fém élvédője, és a két részből álló felső üvegpolc ötlete. A Zanussi hűtőgépem zöldségtartó fiókja már teljesen összekarcolta a belső hűtőtér alját. Ezzel szemben a Liebherrnél a fiókok 8-8 darab műanyag görgőn futnak. És ezen a hűtőn is ott van a már megszokott, nyitómechanikás fogantyú. De az LG GBB60NSFFB-nél is vannak érdekességek...mint például az összecsukható polc a nagyobb élelmiszerek számára. Apróságok, de néha sokat számítanak.

Az egyenletes, állandó hőmérsékletről: az élelmiszerek szempontjából szerinted számít az a néhány tized °C hőmérséklet-különbség, ami egy adott polc közepén és a sarkaiban jelentkezik? Mi előnyöm származik belőle, ha a hűtő minden egyes pontján, minden szegletében azonos a hőmérséklet? Számomra amúgy nemhogy előny, de némileg még hátrány is. De erről már írtam korábban a Prohardveren:

https://prohardver.hu/tema/haztartasi_gepek_topicja_huto_porszivo_mosogep_mikro_stb/hsz_28648-28648.html

https://prohardver.hu/tema/haztartasi_gepek_topicja_huto_porszivo_mosogep_mikro_stb/hsz_28704-28704.html

Előzmény: vojszky_sandor (2704)
conrat Creative Commons License 2017.09.18 0 0 2705

Üdv! Sajnos vennem kell hűtőt és a mérete nagyon meghatározott, a 60cm mély már nem jó csak a rövidebbek és a magasság is adott. Szinte mindet megnéztem ami ma kapható ekkorában, de eléggé csalódás némelyik kinézete, külső minősége. Ami legjobban tetszett sajnos az a MadiaMarkt saját márkás terméke ami OK. névre hallgat. Nem tudni semmit róla hol és milyen gyárban szerelik össze. A kompresszort néztem meg benne, Huayi gyártmány, eredeti kínai :) Ami nem kínai az úgyis hamis. De ha jól láttam a Zanussiban is valami kínai nevű kompi röfög, bár lehet hogy tévedek.

Van valakinek tapasztalata erről a hűtőtípusról? Szabad ilyet venni? Van A+ és A++ is ugyanabból a méretből, 10e ft különbséggel.

Ja, a másik kérdés: ezeken az újabbakaon a hőleadó (rács) már nem a hátuljukon van hanem a szekrény oldalába építve (azt hiszem ott van). Ezeket be lehet tolni a falig? Oldalt kell nekik szabad helyet hagyni? Ha igen mennyit? Mert az egyik oldalán egy kb 80cm-es szekrény van ahová kerülne. Hamar döntenem kell mert nincs hűtőm :(

vojszky_sandor Creative Commons License 2017.09.17 0 0 2704

Végre egy hozzáértő! Köszönöm!

Akkor, ha magadnak kellene vásárolnod, melyik gyártót preferálnád?

Igazából otthoni átlagos használatra kell, de megbízható és halk legyen, valamint rendesen ellássa a fő feladatát.

 

Mindenből próbálok jó minőséget beszerezni, viszont hűtőkben nem vagyok otthon. (Ez látszik a kérdéseimből is.)

Magyarul ez a polconkénti hűtés inkább egy parasztvakítás, mintsem nagyon hasznos és jó dolog?!

 

Őszintén szólva, én Liebherr-t vennék, mert ők csak hűtőket és fagyasztókat gyártanak, jó minőségben, és erre alapozott véleményem szerint, ők biztosan minőségi termékeket állítanak elő. De ezt csak ezekre alapozva gondolom, lehet egy hozzáértő megcáfol ebben. Egyedül a polconkénti hűtés hiánya mondatja azt velem, hogy ne ezt válasszam.

 

Egyébként 3 hűtőre szűkült a kör:

LG GBB60NSFFB

Beko RCNE520E41ZX

Liebherr CEF 4025

 

A Beko-ról még nem beszéltünk, az milyen szintet képvisel?

Előzmény: Petya79 (2703)
Petya79 Creative Commons License 2017.09.17 0 0 2703

"Vacillálok! LG, Bosch vagy Liebherr?"

"Szóval tapasztalatok szerint melyik márka legyen a befutó?"

Akkor én is kérdezek: Audi, VW, vagy Honda? Ha már márkákról beszélünk. És akkor döntsd el, hogy A1 vagy R8, Polo vagy Arteon, Civic vagy NSX autóra gondolok...

"A Liebherr-t olvasom és mondják a legminőségibbnek, de mégsem használnak polconkénti befúvást..."

"Illetve, jó dolog-e a polconkénti hűtés?"

Hmmm. Előbb a Liebherr esetében úgy említed, mintha negatívum lenne, utána meg rákérdezel, hogy van-e egyáltalán értelme. Ha engem kérdezel, otthoni felhasználásra felesleges.

"A Bosch nálam egy megbízható márkának számít. Valahogy bizalomgerjesztő, és német! Bár a hűtőket azt mondták, hogy Törökországban gyártják, de valahogy mégiscsak bízom a MEO-ban és a gyártástechnológiában."

Nem bántásból, de akkor Te is csak egy vagy a nagy "átlagból", akit még meg lehet vezetni a márkajelzésekkel. Bosch, mint megbízható márka? Pont a napokban említettem a mosógép fórumon a Bosch/Siemens egyes tűzveszélyes mosogatógépeit, robbanásveszélyes gáztűzhelyeit, a Nissan és BMW autókba szerelt hibás benzinpumpáit, vagy legutóbb az akár életveszélyes sérüléseket okoz(hat)ó, orosz gyártású sarokcsiszolókat. Ennyit a "MEO-ról" meg a "gyártástechnológiáról". Ez persze nem azt jelenti, hogy - a mai viszonylatban - ne gyártanának jó gépeket, de azért annyira ne ájuljunk már el attól, csak mert Bosch. Amúgy a hűtőszekrényük nem feltétlenül török, lehet akár orosz is (Szentpéterváron már 10 éve gyártanak hűtőszekrényeket). :-)

"A NoFrost-ra is sokan mondják, hogy nem rossz dolog, de mégiscsak egész nap megy miatta a hűtő, és veszít emiatt az élettartamából."

Valószínűleg kevered a szezont a fazonnal. Nem az inverteres technológiára gondoltál? Bár ott sem áll az a tézis, hogy "veszít emiatt az élettartamából".

Előzmény: vojszky_sandor (2700)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!