Keresés

Részletes keresés

szaguaro Creative Commons License 2011.04.02 0 0 1949

Én pl. teljes napon tartom őket, de olyankor teszem ki, mikor egy kicsit felhősebb idő van, aztán ha pár nap múlva megjön a napsütés, már nincs gond. Már kiraknám, de mostanában mindig süt a nap. Uh. most kirakom vmi félárnyékra. Aztán egy hét múlva megy a napra!

Előzmény: SzaboLaszloIT (1940)
Piglet81 Creative Commons License 2011.04.02 0 0 1948

Szisztok!

 

Korábban már volt egy tillandsiam,de azt egy másik helyen vettem,és ma rátaláltam egy picire,annyira aranyos volt,hogy nem tudtam ott hagyni.

 

Kicsit felszeretném frissíteni a tudásom. Tudnátok segíteni a gondozásával kapcsolatban? Most egy kis műanyag csrépben van.

 

Nagyon köszönöm előre is.

 

kicsitibi Creative Commons License 2011.04.01 0 0 1947

kitettem minden gazt.szerencsére egy sem pusztult,egy sem beteg.egyelőre csak a reggeli napot kapják

cucurbia Creative Commons License 2011.03.31 0 0 1946

Szegedi Füvészkert megköszönte a felajánlott Tillandsiákat.Több jelenleg már nem kell nekik,igy mindazoknak akik megkeresték őket,ezuton is szeretnék megköszönni a felajánlott segítséget!

kicsitibi Creative Commons License 2011.03.27 0 0 1945

leiboldiana v.guttata

de ma vettem észre,hogy az alap leiboldiana is hoz virágot

Előzmény: scacico (1944)
scacico Creative Commons License 2011.03.27 0 0 1944

Ő ki?

Előzmény: kicsitibi (1942)
scacico Creative Commons License 2011.03.27 0 0 1943

Igaz. Amikor még az erkélyen voltak a növényeim, sikerült leégetnem néhány növényt, annak ellenére, hogy ezüstös növényekről volt szó. Tavaly már a kertben voltak. Csak a délelőtti órákban kaptak napot, utána már egy diófa árnyékolta őket. Még a tectorum is szépen nőtt és virágzott, annak ellenére, hogy ez az egyik legnapfényigényesebb faj.

Előzmény: kicsitibi (1941)
kicsitibi Creative Commons License 2011.03.27 0 0 1942

kicsitibi Creative Commons License 2011.03.27 0 0 1941

szia

nagyon nem érdemes belebonyolódni(ha még csak most tanulod)

félárnyékba az összest,az a biztos.ami az élőhelyükön megvan de nálunk nincs az a magasabb pára.ez a pára megszüri a napsugarakat emiatt aztán nincs égető hatása a növény leveleire.

ha nálunk ugyanazt a gazt ugyanolyan tűző napra teszed szinte bizti,hogy károsodni fog.

a legegyszerűbb:fakeretre csirkehálót feszitesz azon lógnak és ezzel oda sétálsz ahová akarsz.

Előzmény: SzaboLaszloIT (1940)
SzaboLaszloIT Creative Commons License 2011.03.26 0 0 1940

Sziasztok!

 

Ma napközben a szép, bár változékony idő miatt a tillek kimentek a szabad levegőre.

Néhány kép

 

T. Capillaris

 

T. Ionantha var. vanhyningii

 

T. Neglecta

 

Plusz lenne egy körkérdésem. Ki-hogy oldja meg a nyári szabadban történő elhelyezést? Nagykönyv szerinti, napfényigény alapján helyezitek el őket különböző napfényű helyekre? Fára akasztgatjátok őket (lomb nem nagyon árnyékol le?). Van valami "felépítmény" amire rakjátok ?

 

 

 

scacico Creative Commons License 2011.03.25 0 0 1939

Tegnapi fotók:

 

T. ionantha v. stricta

 

 

T. aeranthos

scacico Creative Commons License 2011.03.25 0 0 1938

Kedves László!

 

Üdv itt és gratulálok "újratillesedésed" alkalmából! Ismerősek a képen látható növények. Ezek az enyémek, amikor hozzám kerültek:-)

 

 

Előzmény: SzaboLaszloIT (1937)
SzaboLaszloIT Creative Commons License 2011.03.20 0 0 1937

Sziasztok!

 

 

Szabó László vagyok, szeretnék csatlakozni a kis közösséghez, mivel nagyon érdekelnek és lenyűgöznek a tillandsiák. Néhány éve volt egy ionanthám de sajnos nem megfelelő tartási körülmények miatt elszáradt.

Egy hónapja jött a szikra, hogy milyen jó is lenne újra beszerezni néhányat. Tetteimet viszont megelőzte egy kis utánaolvasás, többek között átrágtam magam ezen a fórumon (respekt minden kedves írkálónak, úgy látom nagyon jó kis közösség van itt).

Legnagyobb örömömra kis guglizás után rátaláltam a Marczika kertészetre. Már 2x is voltam náluk, mindannyiszor nagyon kedvesek voltak és sokat segítettek.

Nagy örömömre sikerült beszerezni Horváth Ferenc Tillandsiák c. könyvét (beszerzés napján este a kádban már ki is olvastam :) )

 

Jelen pillanatban 20 fajtám van (ebből 5-öt még nem azonosítottam be, úgyhogy, amint lesznek fotók kérem a szakik segítségét a beazonosításban), a kompaktabb, kissebb méretű till-eket preferálom. Gondoltam "csepegtetve" fotók formájában osztom meg veletek, én is nagyon szerettem az általatok ide feltett képeket nézegetni.

Szóval, ma este fotózgattam egy kicsit

 

T. marconae

 

T. mauryana

Alma Kee Creative Commons License 2011.03.19 0 0 1936

Sziasztok!

Ma fotóztam pár nyíló gazt.

Till.ionantha druid

Tibi 8db kölköt hoz a t.zebrina!!

Ennek nem tudom a nevét

 

 

 

 

 

cucurbia Creative Commons License 2011.03.19 0 0 1935

A héten Szegeden jártam a füvészkertben szokásos évi cserelátogatásomat ejtettem meg
a növényházban.

A kertészekkel beszélve,azzal az infoval/kéréssel fordultak hozzám,hogy
szeretnének egy kisebb Tillandsiagyüjteményt létrehozni pár tucat fajtával az
egyik bemutatoházban.Ezért kértek meg arra,hogy továbbitsam azt a kérést,hogy ha
bárkinek a tavaszi szaporitása során lesz olyan felesleges Tillandsia
szaporitványa,amit fel tudna ajánlani a Szegedi Füvészkertnek,akkor azt szivesen
fogadnák.Sajnos a központi megszoritások miatt pénzt nem tudnak felajánlani
érte,csak esetleg valamilyen cseremagban vagy növényben lehet gondolkodni vagy
abban hogy az adományozo nevét(nagyobb számu növény esetén)feltüntetik.

Ha valakinek van lehetősége ebben segiteni akkor keressék meg Rudas Katit a
rudaskati@t-online.hu e-mail cimen.
Bárminemű tanácsot, segitséget előre is köszönnek.

1ibolya Creative Commons License 2011.03.18 0 0 1934

Sziasztok!Most találtam a fórumra,gratulálok a növényeitekhez,nagyon szépek.Van 3 tillandsián pár éve.Nem nagyon gyorsan fejlődnek.Most hogy kicsit beleolvastam a topikba,látom,hogy kilehet őket tenni a szabadba.Holnap teszek fel róluk képet,az lenne a kérésem,hogy azonosítsátok be légyszi őket.Pár tanácsot is szeretnék,pl.mikor tudom őket kirakni a kertbe?(hőmérséklet)Most mohával vannak felkötve a faágra.Ha kiteszem őket,a mohát le kell venni róluk?Jól értettem a hőmérséklet ingadozás szükséges,hogy virágot hozzanak?

kicsitibi Creative Commons License 2011.03.18 0 0 1933

igen most nézem én is.elmarad a kihordás:-((

sőt a hidegházi egyebek is mennek vissza

Előzmény: scacico (1932)
scacico Creative Commons License 2011.03.18 0 0 1932

Most olvasom, hogy a következő egy hét során éjszakai fagyokra is lehet számítani...:-(

Előzmény: kicsitibi (1931)
kicsitibi Creative Commons License 2011.03.17 0 0 1931

asszem hétvégén én is elkezdem addig is itt egy (fényhiány miatt csak)flexuozácska

 

scacico Creative Commons License 2011.03.16 0 0 1930

Csatlakoztattam hozzájuk a cacticolát és az ixioidest is.

Előzmény: scacico (1929)
scacico Creative Commons License 2011.03.12 0 0 1929

Kiraktam a kertbe a tectorumot és a mauryanát. Remélem, bírni fogják a kiképzést. Fagyveszély esetén azért beviszem majd őket éjszakára. Mely fajokat lehet még kivinni korán?

scacico Creative Commons License 2011.03.12 0 0 1928

Nem tudom. Talán nálad tovább marad nedves és több párát kap a fólia alatt, míg nálam gyorsan leszárad a magvetés a szabadban.

 

Ez a tricholepis kb. fél centis korában került hozzám, nagyobbként, mint a bemutatott magoncok. Az első kép 2007 szeptemberében készült, egy évvel az után. A második kép tavaly augusztusban, azaz kb. 3 évvel később, ekkor volt az első virágzása.

 

 

Előzmény: kicsitibi (1926)
scacico Creative Commons License 2011.03.12 0 0 1927

Egyszerűen csak érdekel, hogy milyen is, amikor csírázik egy till, szeretném figyelemmel kísérni, ahogy cseperedik és hát biztosan jó érzés kesz az is, amikor sok év múlva elmondhatom egy-egy szép, virágzó telepről, hogy ezt még én vetettem:-)

Előzmény: Butzii-ta (1925)
kicsitibi Creative Commons License 2011.03.10 0 0 1926

hogy a fe........be?az én trichóm 1.5 éves korában már telep volt!

Előzmény: scacico (1924)
Butzii-ta Creative Commons License 2011.03.10 0 0 1925

Egy kis képszerkesztői trükkel csodálatossá lehet varázsolni őt is.

Na persze az a nagyközönségnek szól csupán.

 A mi örömünk maga a növényke és annak az élőszemmel való látása és birtoklása.

 Nálunk történt mindez és egy kicsit miattunk...

Őszintén érdekel, hogy miért kezdesz bele egy ilyen szaporítási módszerbe. Mik a motivációid? A kihívás ? Gratulálok a csemetékhez!!!!!!

Előzmény: scacico (1923)
scacico Creative Commons License 2011.03.09 0 0 1924

Íme, néhány kép annak illusztrálására, hogy a tillek magról való szaporításához nem árt egy kis türelem.

 

T. tricholepis, bő másfél évesek

 

T. juncea, szintén

 

T. aizoides, szintén

 

T. myosura, ezek viszont még egy évesek sincsenek.

scacico Creative Commons License 2011.03.09 0 0 1923

Kinyílt a gilliesii. No, nem egy virágparádé, de azért már vártam:-)

 

 

 

plasticar2001 Creative Commons License 2011.03.09 0 0 1922

Köszi szépen a tanácsot!

Előzmény: kicsitibi (1914)
Butzii-ta Creative Commons License 2011.03.07 0 0 1921

Készülődik  ünnepi díszére a T. castellanii is.

Remélem az idén sikerül neki ! Pár napja bizakodom, hogy a kis "bunkócska" kis szirmokat is hoz majd.

Butzii-ta Creative Commons License 2011.03.05 0 0 1920

Tillandsia recurvifolia

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!