Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.08 0 0 13234

Hello Tibikém !

 

Még szerencse hogy van lovad amivel ki tudod szántani az ekkora pityókákat :)

 Ég a pofámon a bőr mert nem jutottam el hozzád de egyszer az is összejön. Szerencsére nagyon elfoglalt vagyok.  

Előzmény: Innodrill (13233)
Innodrill Creative Commons License 2011.09.08 0 0 13233

Üdv Lalibátyó!

 

A jól kivitelezett fúrt kút előnyei:  a nagy 1,1kg

                              a pici átlagos

 

Tehát érdemes jó kutat furatattni,így száraz években is lehet kiskertekben termelni.

Üdv:Tibi

Előzmény: Törölt nick (13230)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.08 0 0 13232

Nem túl bizalomgerjesztő az elnevezés :) Valami magyarázat esetleg ?

Előzmény: gpgkút (13231)
gpgkút Creative Commons License 2011.09.08 0 0 13231

Üdv.  Hát igen mi ezeket a kutakat rablós kutaknak hivjuk erre pest és bécskiskun határán ez a pilis is erre van.

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.08 0 0 13230

Üdv

Igen, ez a belógatós kút. Azt azonban ne feledjük hogy nem minden terület alkalmas rá, és több köbméter homokot kell kitermelni, kikompresszorozni hogy megfelelő méretű üreg alakuljon ki a vízadóban. Az utóbbit nem szokták megcsinálni :)

Itt egy kis szakirodalomi ollózás :

 

Előzmény: gpgkút (13229)
gpgkút Creative Commons License 2011.09.08 0 0 13229

ÜdV.Én igy csinálom,agyagréteget átfurom ,megfurom avizadó réteget,csövet az agyagbabeszoritom felete cementezem 48ora után kompreszorozom,kuttol fügöen 2töl akár 5napig is,még homok mentesviz nem jön. Környékünkön70éves kut is hibátlanul müködik.

köszörűs XXI Che Creative Commons License 2011.09.08 0 0 13228

üdv miért is vesz több időt igénybe a szürőnélküli kút?

Előzmény: gpgkút (13226)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.08 0 0 13227

Maradjunk annyiban hogy 10 ből 2 probléma mentes a többi az problémás.  Ha állékony a vízadó akkor van esély hogy a csövezetlen rész nem telik fel. Én ilyent akkor sem csinálnék ha kifejezetten kérik. Tettem már fel "pár képet" amiken mind az ilyen kutakba beszorult szivattyúkat lehet látni, épp elég érv ellene.

Előzmény: gpgkút (13226)
gpgkút Creative Commons License 2011.09.08 0 0 13226

űdv. Nekem is ilyen,szürönélküli kutam van,amit 30ével ezelöt csináltam és azota hibátlanul müködik. A nyolvanas években ilyen kutakat készitetem amik jelenleg is üzemelnek.Ha jolvannak elkészitve életartamuk duplája a szürösének az én 40éves tapasztalatom szerint. Ez pest megyére vonatkozik.Elkészitésük töb idöt vesz igénybe ezért én is csak külön kérésre készitek ilyen kútat.A te Kutad is szerintem kompreszorozással javitható.

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.06 0 0 13225

Üdv

Én olyanokkal találkoztam amikben azért 10-20 méter nyitott cső szokott lenni de "lefúrnak"30-60 méterig. Ugyan ez is a kész átverés kategória, mert idővel feltöltődik és egyre kevesebb és egyre koszosabb vizet ad,  de ha nálad valóban 5 méter van akkor már über átverés lehetett. Megoldás egy másik kút. A mosteni mélységet egy zsinórra kötött súllyal tudod ellenőrizni, az mennyi ?

Előzmény: zöldbékabrekii (13224)
zöldbékabrekii Creative Commons License 2011.09.06 0 0 13224

Hello mindenki!

Pilisen lakom, és van egy fúrt kutam, 3 éve vettem a házat, és a kút már ott volt, állítólag 45 máterről hozza a vizet. Tavaly nagyon homokos lett, és elromlott a szivattyú, vetettek velem másikat ( egy hidrofort) ami két hónap alatt kimúlt. A párom begurult, és rendbehozta a régit, ami azóta is megy. Viszont víz minősége romlott. Felhozta a béléscsövet, emi öt méter után vét ért. Szerintem most csak onnan hoz vizet.

Olvastam valahol lehetséges, hogy lefelé már nem bélelték ki a furatot, és az bedugult .

 Mit lehet tenni?

 

köszörűs XXI Che Creative Commons License 2011.09.05 0 0 13223

:)  nem bántásból  mondtam il kevertelek össze egy másik fórumtárssal

Előzmény: Törölt nick (13220)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2011.09.05 0 0 13222

ezemben sem volt csak azt hittem, de úgylátom tévedtem, dehogy rugdosom amiket írt az nagyon jó, és hasznos, és hiányzik is innen a fórumról. a másik része az meg a másik része a dolognak.

na nem is akarok a fórumon guru lenni, én csak unalmamban irogatok itt, mint amikor az emberek beszélgetnek haverkodnak , fórumon, buszon, kocsmában, stb...

Előzmény: Törölt nick (13186)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.04 0 0 13221

Üdv !

"Amúgy én szivesen lennék a Freddy helyében tudásilag."  igen ebben teljesen egyet értünk. Tetszik a menü ajánlatod, különösképp a tálalás. Gratulálok. De eltanulnám hogyan kell csinálni, de ezt azt hiszem nem lehet, erre születni kell. Van egy barátom a környékről ( nem fúrós) ő tud hasonlókat mondani ami annyira ott van hogy megáll az ütő mindenkiben, úgy mint itt is a fórumon:)

Jószerencsét !

Előzmény: Törölt nick (13220)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.02 0 0 13220

Tiszteletem és barátságom jeléül meghivlak egy igazi pusztareggelire az Orosházai tanyavilágba vasárnap reggel 8 órára. Jéghideg kecsketej, valamint juhtúrós galuska lessz a menü. Ezek az ételek és italok állitólag nagyon serkentőleg hatnak az emberi agyműködésre, ezért azok elfogyasztása után már helyre tudod majd tenni személyemet és nem keversz össze más kollégákkal. Amúgy én szivesen lennék a Freddy helyében tudásilag.

Előzmény: köszörűs XXI Che (13185)
nopánick Creative Commons License 2011.09.02 0 0 13219

Ez szép, de....

 

Annak bizonyítása, hogy a kerék pl. homoktól kopott el a garancia kötelezett feladata.

Eközben nem igazán fér hozzá pl. akúthoz, csak ha

- a vevő önként odaengedi a kérésére

- a bíróság elrendeli a kút vizzgálatot

 

Szóval vita esetén az eladó, saját költségén szépen eleviszi

az asztalára letett sziavttyút ez erre való, un. akkreditált

laborba/szakértőhöz, ahol/aki szépen megviszgálja ...és

közli hivatalosan, hogy

"ezt a kopást biza kizárólag szakszerűtlen használat okozta"

Azaz nem gyári anyaghiba, nem mérethiba, vagy hasonló.

 

Mindehhez nem kell ám látni közben senkinek a kutat!

 

 

 

Ha a gyártó azt állítja, hogy hát nem tudok ugyan egyértelmű nyomokat

felmutatni a szivattyún... de azért mégis azt gondolom, hogy homokolt a kút.

 

Ez már elég kínos helyzet a számára, de perre mehet és kérheti

a perben a kút viszgálatát amit már a bíróság fog elrendelni, akkor

HA a bíró INDOKOLTNAK és szükségesenk látja ezt a lépést...

Nem nagyon fogja annak látni.

 

Mert homokos víz esetén a nyomoknak ott kell lenni a szivattyún is.

HA, ott nem találhatók meg, akkor vajon minek máshol keresni ?!

 

Szóval a garancia idő alatt a vevő igen a nagy úr!

Csak vár ártatlan képpel, hogy az eladó tud-e bármit is bizonyítani,

ami szakszerűtlen/szándékos.... ha nem akkor a vevő nyert.

 

Lehet hókusz-pokuszolni lezáró plombával meg ilyesmivel, de

ez a vevőt teljesen hidegen hagyja, ha akarja letépi és eldobja.

Semmit nem számít... a garancia szempontjából.

Előzmény: tomikut.hu (13213)
juliokin Creative Commons License 2011.09.02 0 0 13218

Köszi!

 

Előzmény: Törölt nick (13217)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.02 0 0 13217

Igen.

 Ha lecserélik a lapátkereket és a diffúzort. Persze a tengelytömítést is ajánlatos és ha már szétszedted akkor legalább azt a csapágyat ami a lapátkerék oldalon van, de ha további pár 100 forint belefér a keretbe akkor jobb mindkettőt.

Előzmény: juliokin (13211)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.02 0 0 13216

Ok mindenképp jelentkezem, csak szóltam hogy nem "vakítás" volt amit mondtam. 440 kg az "anyag"

Milyen frankón rácuppantunk a gari kérdésekre :)

Üdv !

Előzmény: beetee (13212)
beetee Creative Commons License 2011.09.02 0 0 13215

A kutakra vonatkozó rendeleteket idecitálni és összemosni a garanciáról szólókkal...

nem helyes.

Előzmény: tomikut.hu (13213)
beetee Creative Commons License 2011.09.02 0 0 13214

Ha jól értem itt nem erről volt szó, hanem a garancia általános érvényesítéséről.

Mert a mostani jogszabályok szerint a garancia időn belül az eladónak kell bizonyítani a nem szakszerű beépítést és használatot is. Hűtőgépnél, fúrógépnél, ha lenne rá gari a faéknél is... és a szivattyúnál is.

Szóval ha tudja bizonyítani, hogy abban az iszapban használtam, ami valójában egy nem engedélyes kút, akkor nem kell jótállnia, ha nem tudja bizonyítani, akkor kérem a javítást/cserét/árát.

Ha Te, mint forgalmazó csak engedélyes és általad leplombált kútba értékesítesz szivattyút, akkor tedd azt.

De polcról értékesített műszaki cikkre a a fentiek vonatkoznak, illetve a vásárlód is dönthet úgy, ha ez nincs lefektetve írásban (de lehet ez ellentmond a rendelettel), hogy kiveszi a kútból és áttelepíti. A bizonyítás hitelt érdemlően és függetlenül kell elvégeztetni.

Előzmény: tomikut.hu (13213)
tomikut.hu Creative Commons License 2011.09.02 0 0 13213

T. Fórumtársak!

Jól belementetek ebbe a garancia kérdésbe, de…! Persze több dolgot külön kell(ene) választani.

 

Az egyik az ős régi időkben készült engedélyes kutak, a másik pedig a belátható időn belül készült engedélyes kutak, és egy következő kategória az engedély nélkül készülő (kutak) lyukak, és a szivattyúk garanciális esetei! –általában ezen utolsó kategóriából kerülnek ki a problémás esetek..!

Az ősidőkben készült kutak dokumentációja részben nem lelhető fel, sem a tulajdonosnál, sem pedig az erre szakosodott intézményeknél (az idő vas fogai alatt elkoptak az iratok).  

Ezen kutakat is lehet engedélyeztetni utólag, és máris van hiteles dokumentáció a régi kúthoz!

 

Az újabb (belátható időn belüli) fúrású kutak dokumentációi/engedélyei pedig szerintem előkaparhatóak általában a tulajdonosnál, de az engedélyező Hatóságnál, ill. a kútfúrónál is van belőle egy példány!

 

Ha átolvassátok az alábbi jogszabályt (101/2007. KvVM.), akkor rájöhettek, hogy a kútból kivett, és elromlott szivattyút örüljetek, ha garanciában megjavítják  a kút dokumentációja nélkül(leginkább a homok miatti kopásokra gondolok, és nem arra, hogy pl. a csőszivattyú mondjuk motorikusan a kábelcsatlakozónál beázott). Valamelyik forgalmazó elkezdené pedzegetni, hogy melyik kútba volt a szivattyú, lehet nem találnátok meg hirtelen a kút dokumentációját/engedélyét, ahol a kútfúró igazolta a kút adatait, illetve a szivattyú beépítési/telepítési számláját!

Ha ilyen homok miatti garanciális probléma van a szivattyúval, akkor nem a szivattyú gyártóját/forgalmazóját/szervizelőjét kell finagolni, hanem a kútfúrót...!

A szivattyú gyártója, forgalmazója nem tehet arról, hogy elkopott a járókerék, vagy megszorult a motor a homok miatt…! Természetesen van olyan szivattyúhiba, ami a gyártót, forgalmazót terheli, és nekik kell vele foglalkozni!

Vállalkozásunk 6 éve telepít Pedrollo csőszivattyúkat, eddig 1 db. csőszivattyú romlott el (motorikusan beázott garanciális időn belül).

Nálunk ezen garanciális ügyintézéssel senkinek nem volt gondja. Az ügyfél boltban vette a szivattyút, nem a vállalkozásunk forgalmazta, és foglalkoztunk a dologgal! Pénteken felhívott az ügyfél, hogy gond van a szivattyú leveri a kismegszakítót. Kimentünk, kizártunk olyan hibákat, mint pl. a betáp kábel sérülés, vagy  a kábel víz alatti toldása sérült volna meg, a szivattyút kivettük. Hétfőn telefon a Pedrollo Hungária Kft.-hez,  kedden kezemben volt az új szivattyú, este beépítettük, és kész, az ügy lerendezve…!

 

101/2007. (XII. 23.) KvVM rendelet

a felszín alatti vízkészletekbe történő beavatkozás
és a vízkútfúrás szakmai követelményeiről

2. § E rendelet alkalmazásában

d) kút javítása: a kút fenntartásával összefüggésben annak rendeltetésszerű és biztonságos működését szolgáló olyan beavatkozás, amelynek következtében a vízjogi engedélyben meghatározott műszaki adatok nem változnak;

13. § (2) Kút ………..fúrását, javítását …..vízkútfúró ....szakképesítéssel, valamint a bányafelügyelet által kiadott………, kútfúrási,kútjavítási berendezésre vonatkozó bányafelügyeleti műszaki-biztonsági előírásoknak való megfelelést tanúsító igazolással rendelkezik. ( csak lényeges részek!)

3. melléklet a 101/2007. (XII. 23.) KvVM rendelethez

Adatlap a helyi önkormányzat jegyzőjének [a vízgazdálkodási hatósági jogkör gyakorlásáról szóló72/1996. (V. 22.) korm. rendelet 24. §] engedélyéhez kötött, valamint a környezetvédelmi, természetvédelmi és vízügyi felügyelőség engedélyéhez kötött, de nem vízföldtani napló köteles kutak kivitelezéséről

 

Ezzel papírkával lehet(ne) igazolni a kút adatait, illetve azt, hogy pl. nem egy jóval nagyobb teljesítményű (vízhozamú) szivattyú lett beépítve a kútba, ami okozhatja a homokolódást, és ebből kifolyólag a szivattyú kopását is..!

 

Van olyan kútfúró kolléga, aki a kutat plombával zárja le az ilyen jellegű garanciális problémák elkerülése miatt!!!  Szivattyút általában Ő forgalmazza, telepíti, sérült a plomba, ugrott a gari..! A tulajdonos a kutat engedély birtokában veszi át!

Remélem ezért az írásért nem (nagyon) fogtok megkövezni…!

Jó szerencsét!

www.tomikut.hu

beetee Creative Commons License 2011.09.02 0 0 13212

Hú wazze... nem kicsit volt sok az a ciprus...

 

Szólj, ha készek a csöveid. Ott lehetne tesztelni. A tulaj számít rád...

Előzmény: Törölt nick (13210)
juliokin Creative Commons License 2011.09.02 0 0 13211

Látom egy kicsit elment a kérdésem (13189.sz hozzászólás) után a téma a garanciaérvényesítés irányába.

Visszakanyarodnék az eredeti kérdésemhez, tehát hogy ha felújítanák a szivattyúmat, akkor ismét a közel újkori szivattyúparamétereket (nyomás, vízhozam) élvezhetné a rendszer?

 

Köszi!

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.02 0 0 13210

Hello

 

Látom nem estél le a létráról sövénnyírás közben! Mi újság lett kút a kertben ? Most vannak az esztergályosnál a csöveim :)

 

Üdv

Előzmény: beetee (13209)
beetee Creative Commons License 2011.09.02 0 0 13209

Ez most már így van, de pár éve még élt a 72 órás cseregarancia és utána a megadott szervízekkel való küszködés.

Ha valaki nem naprakész, akkor meg lehet vezetni.

Előzmény: nopánick (13205)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.02 0 0 13208

Urak !

Mielőtt kikiáltanátok a garanciaérvényesítés balfácánának tudnotok kell hogy én nem a tescóban és baumaxban és még sorolhatnám hol veszem a szivattyúimat. Volt idő mikor hasonlóképp pattogtam mint ti aztán rájöttem hogy csak a békéltető tárgyalásokra eljárogatni többe kerül a benzin mint amiből a cucc javítható. De előttem jól fogalmazott a fórumtárs az elmélet és a gyakorlat egész más. Ha ez ilyen frankón menne akkor nem is lenne szükség a fent említett szervezetre és szavatossági perek sem lennének. Persze a hozzászólásaitok alapján nem kizárt hogy az a kategória vagytok mint volt kolléganőm aki megvette a bőr ülőgarnitúra tisztítót megpucolta vele amit kellett majd az 1/3 át visszavitte hogy nem jó és visszakérte az árát.

 

Szóval :  NO PANIC !

Előzmény: nopánick (13206)
cs!rke Creative Commons License 2011.09.02 0 0 13207

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg semmi különbség. ;)

Előzmény: nopánick (13205)
nopánick Creative Commons License 2011.09.02 0 0 13206

Hülyeséget nem kell terjeszteni... a garancia idő alatt VÉGIG viheted az eladónak vissza!

Előzmény: Törölt nick (13199)
nopánick Creative Commons License 2011.09.02 0 0 13205

Három dologban tévedsz, ráadásul alapvetőt és nagyot...

 

- a garanciát a vevő ott érvényesítheti, ahol vette (azaz ez esetben a boltosnál)

  A boltos majd intézi tovább a láncban visszafelé az ügyet, nem küldheti el "a szervizbe" a vevőjét.

  Neki kell az ELADÁSKOR vállalt  garanciáért helyt állni...

  Épp ezért,  ha pl. TE adod el neki, akkor Nálad!!! érvényesítheti a vevő a garanciát.

  Nem küldheted sehová tovább... Veled kerül jogviszonyba és kész, Neked kell helytállni.

 

- a garancia ideje alatt a vevőnek SEMMIT NEM KELL BIZONYÍTANIA !!!!!!!

  Leteszi az asztalra a hibás szivattyút és kéri a javítást, vagy a cserét, vagy egyszerűen a pénzét vissza

  (még levásásrolni sem köteles, ha mégis az szívesség a vevő részéről)

 

- a garancia idő alatt az ELADÓ KÖTELES bizonyítani, hogy

  a szivattyú  azért lett hibás, mert nem szakszerűen használta a vevő

  Az eladó, dolga fizetni a bizonyítás/vizsgálat költségét! hisz neki érdeke

 

Szóval, ha nekem azt mondaná az eladó pl., hogy

"nem garanciás, mert homokos vízben működött"

Akkor elővenném a mosolyom és kérném ennek bizonyítását tőle :-)

Intézze, fizesse, neki mint eladónak és garancia kötelezettjének a feladata és érdeke....

 

A 28. napon aztán megkérdezném, hogy "na mi van má?!

...és ha nem állt helyt, akkor, tértivevényes levélebn, közölném, hogy

a türelmem lejárt, innentől él akárigényem is, amit az időhúzása okoz.

 

-----

 

Szóval, nagyon el van az tévedve, aki packázik a vevővel! a garancia idő alatt.

 

A vevő az úr, a pénzéért cserébe az eladó vállalta, hogy a "cucc x ideig nem fog elromlani"

 

Ha, mégis elromlott, akkor az állításáért helyt kell állnia, hisz azzal együtt adta el a vackát.

Csak két kivétel van, ami mentestíi az eladót, ha bizonyítja, hogy a hiba oka

- szándékos rongálás vagy

- szakszerűtlen használat

 

De, ez is az ő dolga-költsége, a vevőnek SEMMIT nem kell bizonygatnia :-)

 

Ráadásul a saját/gyártói szervíz véleménye csak WC papír ... nem bizonyíték!

Azt a vevő nem köteles elfogadni.

 

Megjegyzem a bírói gyakorlat a vevőnek kedvez...

Éppen, mert az eladó, ritkán tud/akar bizonyítani.

 

Ellenben az eladók jó része szereti a vevőt fals dumákkal lepattintani :-(

 

----

 

Remélem a fentiek Nálad is tisztába rakják ezt a dolgot.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!