Keresés

Részletes keresés

MacPhisto Creative Commons License 2002.08.19 0 0 1166
Mesélj :-)
Előzmény: Uncle Floyd (1165)
Uncle Floyd Creative Commons License 2002.08.19 0 0 1165
Megjottunk a turarol, kosszonjuk a segitseget! Praga most kimaradt(mert csak csutortokon tudtunk volna odamenni), de Pardubiceben nagyon jo volt. se az uton se ott semmi gond nem volt, se viz, se sar(ami satorozasnal nem hatrany), Pozsonynal se volt gond, pedig penteken del korul jartunk arra. Jo volt a zene, a strand, a sor, a knedli es ott volt valami Dominik Hasek is(nem miatta mentunk ki, de ott voltunk vegulis Macphisto!:)), szoval jo volt, de nagyon. es ugyan aprocska, de a varos ovarosa rendkivul hangulatos(a varos tobbi resze mar kevesbe)

es megegyszer kosz a segitseget mindenkinek, es kulon is zmrzlinanak!

scorpio-grass Creative Commons License 2002.08.19 0 0 1164
Ellenkezoleg. En nagyon jol ereztem magam Brunnben
Előzmény: zmrzlina (1157)
Pivovar Creative Commons License 2002.08.17 0 0 1163
Ezeket a dolgokat inkább a fogyasztói oldal felől szoktam megközelíteni.
Hm, én is, csak ritkán van rá alkalom :)
Az egyik receptes cím ez itt... Sajnos, éppen a részletek maradtak ködösek, hogy hidegen tartani vagy langyosan, rázogatni-e, vagy hagyni, stb...

Más:
Ha nem is sokat érő, de legalább jelképes segítséget én is szívesen adnék barátainknak, csak nem tudom, hol lehet (úgy, hogy oda is jusson, hehe)...
Addig próbálkozom az említett burkolt adófizetéssel. :)

zmrzlina Creative Commons License 2002.08.17 0 0 1162
Ha elküldöd azt a receptet, szívesen lefordítom, bár nem vagyok nagy konyhamüvész. Ezeket a dolgokat inkább a fogyasztói oldal felől szoktam megközelíteni.

Karlín szenvedte a legnagyobb csapást, néhány épület már összedölt. A károkat még nem becsülték fel, de óriásiak, a metró talán Karácsonyra elkészül.

Hadd említsek néhány szót a vidékről is, Észak-Csehországban vannak olyan falvak, ahol a házak 20-30 százaléka megsemmisült.

Az embereket összehozta a közös baj, sokan segítenek, eddig csak 3 esetben hallottunk fosztogatásról. A környező országok segélyei is befutottak, Magyarországról is, köszönet érte, ez most nagyon sokat jelent a cseheknek.

Előzmény: Pivovar (1159)
robicsek Creative Commons License 2002.08.17 0 0 1161
Amit én hallottam, ottani kollégáktól.

Karlin (gyalog 10 percre a belvárostol): HETEKIG nem tér vissza az élet, két régi ház összedőlt, a viz volt 4 méteres is. Hermetikusan lezárt terulet jelenleg.

18 metroállomást teljesen ujra kell épiteni. Azaz totál közlekedési káosz lesz honapokig.

Pár gyogyszergyár meg vegyiuzem is viz alatt. Ezekből akármi is lehet:(

Szoval hogy mikor látogatható a belváros??? Nincs válasz.

De addig is igyunk sok cseh sört, az adóbevétel cseh része meg a cseh büdzsébe, rájuk fér most:)

Előzmény: Pivovar (1160)
Pivovar Creative Commons License 2002.08.16 0 0 1160
Nna... még a neved is elgépeltem :)

Tegnapi csúnya képek itt... :(

A Husován, a Tigris utcájában (is) a telefonok a 'csúcs' idején már - úgy olvastam - nem működtek... Odáig felment a víz? :(((
Lehet tudni, hogy a prágai belvárosban mekkorák a károk?
Nem az összeg, inkább a sérülések érdekelnek...
Ők mikorra remélik a nagyjából látogatható állapotot?

(tudom, sok egyszerre: a válasz apránként is jó :)

Előzmény: Pivovar (1159)
Pivovar Creative Commons License 2002.08.16 0 0 1159
Zmrlzina - most, hogy kicsit kezd enyhülni a baj (pedig sajnos, eltart még egy darabig :(( ), hadd kérdezzek, kicsit talán Tycho kedvéért is :)
Van-e olyan recept, ami alapján itthon is lehet (fűszerezett) hermelín-t gyártani otthonra?
Én a brnói belvárosi Tesco-ban vett példány alapján próbáltam modellezni, itthon kapható dán feta-sajttal, kakukkfűvel, szeletelt vöröshagymával, olivával, egész bors meg erős paprika sajnos nem volt itthon, egy kis vizet is engedtem hozzá (lehet, hogy ez hiba) pár szem borókával, mást talán nem raktam bele :)
Ez nagyjából megfelel egy neten talált cseh nyelvű recept adalékainak, de mert nyelvi képességeim határai végesek, inkább a hiányzó részletek érdekelnek...
Amit összeraktam, most a hűtőben vár az első tesztre - legalább a második legyen szakszerű... :)

mikkkro Creative Commons License 2002.08.16 0 0 1158
zmrzlina Creative Commons License 2002.08.16 0 0 1157
Én éppen tizenhat éve költöztem oda és egyáltalán nem bánom. Nálad miért sajnos? Olyan rossz volt ott vagy éppen ellenkezőleg?
Előzmény: scorpio-grass (1155)
scorpio-grass Creative Commons License 2002.08.16 0 0 1156
Mo meg soha nem lattam.
Előzmény: mikkkro (1152)
scorpio-grass Creative Commons License 2002.08.16 0 0 1155
Igen voltam brnoi, vagy husz evvel ezelott. Sajnos...
Előzmény: zmrzlina (1150)
zmrzlina Creative Commons License 2002.08.16 0 0 1154
Brno nagy város mindenféle sört lehet kapni, ezért a válaszom, ha csak sörtúrárol van szó akkor már megéri. Viszont ha szép helyeket akartok látni, nagyon sok történelmi emlék van a város környékén is, pl. a külföldiek közül kevesen tudják hogy Austerlitz mintegy 15 km távolságra található, ma Slavkov u Brna a neve.

Ha sörökről van szó, kedvenceim a třeboni Regent és Velkopopvicky Kozel.

Valaki itt említette Český Krumlov városát, szerintem az egyik legszebb hely Európában és nagyon sajnálom, hogy a víz olyan nagy kárt okozott.

Előzmény: Tycho Brache (1151)
CsFeco Creative Commons License 2002.08.16 0 0 1153
Cesky Krumlovban a Barbakán nevű helyen lehet inni. (igen finom) De sajnos most Krumlov víz alatt, bár a Barbakán biztos nem mert az magasan van.
Előzmény: mikkkro (1148)
mikkkro Creative Commons License 2002.08.16 0 0 1152
én inkább arra gondoltam, hogy Magyarországon hozzá lehet-e jutni valahol :)
Előzmény: scorpio-grass (1149)
Tycho Brache Creative Commons License 2002.08.16 0 0 1151
Zmrzlina! Érdemes Brnoba elmenni 3-4 napos sörtúrára? Vagy akkor már inkább menjen tovább az ember 300 km-t? Persze ha száraz lábbal megteheti...
Előzmény: zmrzlina (1150)
zmrzlina Creative Commons License 2002.08.16 0 0 1150
Úgy néz ki, hogy már ketten vagyunk brnoiak. A brnoi sárkányt én is szeretem, Karácsonyra és Húsvétra szokták főzni. Egyszer megajándékoztam egy magyarországi ismerősömet egy karton 14 fokossal, aki rutinból lenyomott hármat és totálkáros lett.
Előzmény: scorpio-grass (1149)
scorpio-grass Creative Commons License 2002.08.16 0 0 1149
Pragaban sajnos nem tudom. Utoljara Brünben az állomassal szemben levo U Petrova kocsmaban volt hozza szerencsem, Kvasar neven arultak./ nem az etteremben/ A barna sort is innen hoztam egy ládával. Ha mar Brunnel tartok a vörös Brnensky drak 20-as sem semmi. Altalaban kiallitasok ideje alatt lehet kapni.Maskor meg nem lattam.
Előzmény: mikkkro (1148)
mikkkro Creative Commons License 2002.08.16 0 0 1148
ez a mézsör olyan finoman hangzik, hogy elindult a nyálképződésem :-) még sosem ittam olyat, hol lehet itt hozzájutni?
Előzmény: scorpio-grass (1147)
scorpio-grass Creative Commons License 2002.08.16 0 0 1147
Aki szereti a barna sort, annak batran merem ajanlani a
Cernohosky granat -ot. Van nekik mez soruk is.
szalapala Creative Commons License 2002.08.16 0 0 1146
Ó, hogy mi meg két hete terveztük, hogy a mostani hosszú hétvégét Prágában töltenénk, de ennek most akkor annyi.
Bár ha hajóval mennénk:)
Szomorú látvány sajnos.
Törölt nick Creative Commons License 2002.08.15 0 0 1145
mikkkro,

Én is ezen voltam a leginkább kiborulva.. :-((

Szörnyű, hogy alig 2 hete még ott sétáltunk, ahol most csak víz van és dzsuva.. Nyomasztó! :-((

Előzmény: mikkkro (1138)
scorpio-grass Creative Commons License 2002.08.15 0 0 1144
A csehek nem vesztettek el humorukat, hevenyeszett forditasban:
# Prodám chatu v Českých Budějovicích, k vidění u Karlova mostu. Plovoucí podlaha, vodní postel, tekoucí voda, koupaliště u chaty. Zn.: Spěchá

Chata eladó Cseszké Budejovicén, megtekinthető a Károly hídnál. Úszó /szalag/ parketta, vízágy, folyó víz, fürdő a chata mellett. Jelige: sürgős..

# Heslo obyvatel Karlína a Kampy: dobrá voda denně doma.

Karlín és Kampy lakosok jelszava: jó víz naponta otthon

# Cestovní kancelář AQUA vás zve: Navštivte naše řeky dříve, než ony navštíví vás.

Az AQUA utazási iroda meghívja Önt: Látogassa meg folyóinkat azelőtt, hogy ők látogatnák meg Önt.

A tobbi a
www.idnes.cz/s_vtipy.htm oldalon

Tycho Brache Creative Commons License 2002.08.15 0 0 1143
Láttam ma reggel a Duna TV-ben nyilatkozni az árvízről egy prágai önkormányzati képviselőt, úgy hívják, hogy Helmeczy József. Úgy látszik mindenhol ott vagyunk mi magyarok...
Dr. Lecter Creative Commons License 2002.08.15 0 0 1142
mikkkro Creative Commons License 2002.08.15 0 0 1141
köszi az infót, akkor legalább mindent megpróbáltak...
Kusturica Undergroundjának eleje jutott eszembe, amikor a II. vh-s jugoszláviai bombázásban az állatkertben sorra pusztultak el és utcára kerültek az állatok. Nem semmi jelenet volt.
Előzmény: zmrzlina (1140)
zmrzlina Creative Commons License 2002.08.15 0 0 1140
A többi elefántot megmentették, de sajnos az az egy agresszív volt. Nem sikerült időben darut szerezni, hogy elaltatva mentsék ki, ezért lelőtték. Még egy gorilla pusztult el, néhány fóka pedig vígan élvezi a szabadságot valahol a Vltaván.
Előzmény: mikkkro (1138)
zmrzlina Creative Commons License 2002.08.15 0 0 1139
Lezárt határátkelőhelyek Ausztria felől:

Dél-Morvaország: Hevlín (tehát Znojmo már járható Prága felé)
Dél-Csehország: České Velenice, Nová Bystřice

Lezárt határátkelőhelyek Németország felől:

Cínovec, Hřensko, Moldava, midegyik Ústí nad Labem környékén

Előzmény: zmrzlina (1137)
mikkkro Creative Commons License 2002.08.15 0 0 1138
ma reggel láttam a tévében egy elefántot megfulladni a prágai árvízben... :-((((((
hogyhogy nem lehetett kimenekíteni? csak az ajtót kellett volna kinyitni, nem?
zmrzlina Creative Commons License 2002.08.15 0 0 1137
Ausztria felől a Bécs-Drasenhofen-Mikulov-Brno útvonal járható, de a Bécs-Prága vonalon a határ le van zárva, mert Znojmo egy részét elárasztotta a víz. Linz irányából sem érdemes próbálkozni, mert Dél-Csehországban súlyosak a károk.
Bajorország felől a Plzeň-Rokycany autópálya szakasz le van zárva, Észak-Csehországban pedig most tetőzik az Elba Děčin és Ustí nad Labem környékén minden idők legnagyobb áradásával. Talán Domažlice határátkelőhelye üzemel. A nap folyamán pontosítok.

Pardubice felé a Bécs-Brno-Velká Bíteš-Ždár nad Sazavou-Chrudim-Pardubice vonal tűnik a legmegbízhatóbbnak.

Előzmény: Uncle Floyd (1134)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!